Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
07. 08. 2016 18:58
Olink napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po nehodě a požáru je na rakouské dálnici A9
> placený Gleinalmtunnel předběžně na měsíc mimo
> provoz:
>
> [url=http://steiermark.orf.at/news/stories/2789423
> /]Odkaz[/url]


Ouje...za pár hodin vyrážíme a teď čtu tohle...Jezdíme Přes Regendburg,směr Graz...co teď,vubec nevím zda to vzít přes Čechy na Vídeň,nebo v Rakousku tunel objedem ???? díky za info,pokud někdo poradíte...
avatar Re: Hustota provozu
07. 08. 2016 19:57
To snad není takový průšvih: tak na km 133 A9 (Kn. St. Michael) odbočíš na S6 směr Leoben, Bruck an der Mur, tam S6 hned za tunelem Bruck opustíš na S35 směr Graz, a ta S35 Tě vyvede u Německé Bystřice zpět na A9, ostatně tuto trasu doporučuje i ASFINAG v routenplaneru.
Slabých 30 km a 20 minut navíc.
Ale o tom se tu píše už dřív (například příklad).
Re: Hustota provozu
07. 08. 2016 21:35
No právě tuhle objízdnou trasu jsem v pátek 5.8. odpoledne jel ve směru domů. Naprosto katastrofální zácpy, celkové zdržení 3 hodiny ! Někde u Leobenu, už ani nevím přesně kde, byl celej šílenej provoz od moře sveden přes nějaké staveniště mostu, kde se přejížděl písečný násep auto po autu rychlostí max. 10 km/hod. Takže se to vzadu štosovalo víc a víc. Možná, že v současné době je to již vyřešeno líp, nezjišťoval jsem to.
Re: Hustota provozu
07. 08. 2016 22:20
jel jsem tam v pátek dopoledne také a zdržení cca 1,5h. ale cesta dolů byla volná, sem tam auto.
Re: Hustota provozu
08. 08. 2016 07:34
Tak v sobotu autobusová,nákladní doprava a moto,odklon na Maslenici a do hor, odbočil jsem taky, protože to pořád stálo a nejelo,další kolona u Krapiny ,policie to nepouštěla dál do tunelů,tak výjezd až do hranic po starý ,hranice projetá za 1/2hod.
avatar Re: Hustota provozu
08. 08. 2016 11:09
V sobotu (6.8) po 7 hod. ráno problematický úsek před tunelem Sv. Rok ve směru na Záhřeb průjezdný a otevřený pro všechna vozidla. Demerje (karty) bez čekání - hotovost fronta cca. 200m. (čas průjezdu 9:25) - směr k moři - od Lučka až k Bosiljevu velmi silný provoz se zástoji. Hranice se SLO Macelj - fronta od mýtné brány Trakoščan - pocukávání od 10:05 do 11:47. Vídeň v odpoledních hodinách průjezdná - směr Brno kolona na cca. 10 min. ve sbíhání do jednoho pruhu.
Re: Hustota provozu
08. 08. 2016 17:20
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To snad není takový průšvih: tak na km 133 A9 (Kn.
> St. Michael) odbočíš na S6 směr Leoben, Bruck an
> der Mur, tam S6 hned za tunelem Bruck opustíš na
> S35 směr Graz, a ta S35 Tě vyvede u Německé
> Bystřice zpět na A9, ostatně tuto trasu doporučuje
> i
> ASF
> INAG v routenplaneru
.
> Slabých 30 km a 20 minut navíc.
> Ale o tom se tu píše už dřív
> [url=http://forum.ihvar.cz/read.php?4,157656,27916
> 8#msg-279168](například příklad)[/url].

Diky...projelijsme to rano ve 4:30 v pohode..je to super znaceny.Cesta byla super prazdna az nam prislo ze jsme jeli z Nedele na Pondeli jediny 👍
avatar Re: Hustota provozu
09. 08. 2016 09:32
Před týdnem Lova psal o neznačené objížďce ve Vídni, směr Gratz.
Pojedu Vídní ve čtvrtek ráno, kolem 9:00 od Mikulova, už je to nějak rozumně značené nebo ta objížďka už není?

Omlouvám se, že ptám a přitom se tu různě o Vídni píše, ale já v tom mám zmatek.
avatar Re: Hustota provozu
09. 08. 2016 20:37
Neměl by to být problém, je tam pouze omezení počtu jízdních pruhů.
Re: Hustota provozu
10. 08. 2016 20:17
No na začátku Vídně by mělo být omezení na jeden pruh, to se mně zdá jako problém, raději se tomu místu vyhnout. Dá se jet tak jak se jezdívalo kdysi když ještě nebyla do Vídně dálnice
Re: Hustota provozu
11. 08. 2016 14:37
Asi to možná víte ale od zítřka do pondělí bude omezený provoz při průjezdu Vídně viz [www.oeamtc.at]
Mě to vychází že bych tam měl být kolem 4h ranní, takže to snad projedu v pohodě ale přes den to tam asi bude veselé. Jinak jedná se směr jih takže cestu zpět to snad neovlivní.
avatar Re: Hustota provozu
11. 08. 2016 18:00
No co: nic víc, že bude přímý směr na mostě uzavřen a bude se jezdit po "náhradní konstrukci", na obrázku 2 zeleně.
Tento objezd jsme tu už řešili s Bessym, on i mnozí jiní už tudy jeli.
avatar Re: Hustota provozu
11. 08. 2016 18:27
... ani Jarda, nema problema yawning smiley
cesta na Jadran od Brna = od Mikulova po A5 ... pak po S1 do prava " jako na Znojmo " ... pak se u Korneuburgu napojit na A22
vrátit se do centra Vídně podél Dunaje a pak už jen hlídat Graz ... Graz ... Graz ... nic víc, nic míň ...
ukazatelů je od Znojma na A22 a po té ... na A23 jako když nase..e ...
žádná navidace, žádné mapy ...

smileys with beer



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (11. 08. 2016 19:23).
avatar Re: Hustota provozu
11. 08. 2016 20:22
My jsme po té želené objížce jeli už v lednu, ale to byl provoz i po hlavním mostě ve dvou pruzích.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Hustota provozu
11. 08. 2016 20:47
Zdravím odborníky do dopravu :-)
jelikož vyrážíme také o tomto víkendu a pojedeme přes Vídeň, tak mám dotaz..
Hill, píše, že když bude uzavřen most, tak se bude jezdit po "náhradní konstrukci", což je zobrazeno také na obr. 2.
Ve Vídni budu ze soboty na nedělli v čase cca 0:30h - 1:30h ráno.
Je lepší zvolit nějakou objízdnou trasu nebo myslíte, že to tam v tomto čase pojede v pohodě?
Pokud objízdnout trasu, tak zvolit třeba tuto?
Nebo poradíte lepší?

Děkuji za každou pomoc a radu pro klidnější průjezd Vídní :-)
avatar Re: Hustota provozu
11. 08. 2016 21:01
Nejde ani tak o směr od A22 od Znojma přes Kn. Kaisermühlen, ten bude průjezdný, jako obvykle.

Jde hlavně o to, že na jednu noc bude na Kn. Prater uzavřená rampa z A4 na A23 a nebude možné odbočit ve směru na jih. Tedy jde o příjezd od Bratislavy a Budapešti, kde bude vyznačená objížďka.

Že se to ucpat může, to ano, ve Vídni je toto riziko trvalé i bez uzavírek a objížděk, jen tento víkend bude vyšší.

EDIT: doplňuji aktuální informace z ÖAMTC na prodloužený víkend 13. - 15. 8. 2016
Zdroj včetně vnořených odkazů

Průjezd Vídní není zdaleka to nejhorší, co vás může potkat:

V pondělí 15.8. se drží v Rakousku, Německu, Itálii a některých dalších zemích svátek Nanebevzetí Panny Marie, a tedy je volný den, dá se očekávat hustý provoz zejména na výpadovkách velkých měst už dnes, t.j. v pátek 12.8., již kolem poledne.

Na hlavních tazích hlavně z Německa na Jadran a zpět je třeba počítat s kolonami, případě zácpami (zajímavé také pro všechny, kdo jezdí ze západu a jihu Čech přes Salzburg a/nebo Linz):
- A1: výšina Walserberg i dálniční uzel A1/A10 Salzburg
- A4: hraniční přechod H/A Hegyeshalom/Nickelsdorf
- A8: od hraničního přechodu A/D Suben až po Voralpenkreuz
- A9: řada tunelů Klaus
- A10: od hranice A/D Walserberg přes Salzburg-Süd a pak zejména na uzlu A10/S6/S36 St. Michael (už před ním je značená objížďka přes Leoben a Bruck na Graz, protože Gleinalmtunnel na A10 je neprůjezdný; řešeno tu už dříve)
- A11: před tunelem Karavanky
- S6 a S35: zvýšené riziko kolon, po celé délce, ale nejvíce kolem uzlu St. Michael, protože
-- tudy vede hlavní objížďka Gleinalmtunnelu a
-- tento víkend se ve Spielbergu (u S36) jezdí ode dneška do neděle na Red Bull okruhu závody Moto GP, tedy nutno počítat i s návštěvníky této akce.
- a na závěr ještě B7 "brněnská" - co se bude dít kolem Poysdorfu, nevím, ale vyhrožují kolonami i tam.

Mimoto jsou plánované pohraniční kontroly na rakousko - bavorských i rakousko - maďarských hranicích, sem tam nějaké staveniště, půjčovny brnění z trpělivosti mají rozebráno, takže trpělivost, prosím, vlastní s sebou.

Jestli se vám podaří projet hladce, budu rád. Jestli ne, rakouský automotoklub se vám prostřednictvím mé klábosnice omlouvá, protože, jak jsem četl, tak posílám dál, tedy s vynecháním cest přes Innsbruck a Brenner, které jsou pro toto fórum zajímavé nanejvýše okrajově.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (12. 08. 2016 10:38).
Re: Hustota provozu
12. 08. 2016 15:55
Díky za skvělé informace..
Vyrazím tedy v sobotu okolo 20h a vezmu to na Mikulov a Vídeň. Ve Vídni budu okolo 24h.
Vypadá to, že by to tam mohlo být o něco klidnější, max zdržení u Poysdorfu a ve Vídni u opravovaného mostu.

Držte palce :-)
avatar Re: Hustota provozu
12. 08. 2016 16:49
Jardo co by jsi mě poradil kdy plánovat cestu zpět Čechy neděle ráno nebo večer odjezd z Drašnice ,nebo pondělí ráno .Raději bych neděle večer směr Linz ,nebo to vzít na Wien a po D1 Kladno teda D1 nemiluji smiling smiley Děkuji za tvé rady a pěkný překlad z ÖAMTC. Martin
avatar Re: Hustota provozu
12. 08. 2016 18:27
Martine, těžko Ti poradím, co máš udělat Ty, ale jak bych jel já, to zkusit můžu, totiž, přestože známku mám, se taky radši vyhnu polygonu na D1 u nás, neděle večer na Linz je myslím docela dobrá volba. Jak jsem k tomu došel:
v pondělí mají Chorvati, Slovinci i Rakušani volný den, takže si prodlouží víkend. V neděli sice předpovědi dopravního zatížení počítají s velkou hustotou provozu, ale v noci z neděle na pondělí bych věřil průjezdné díře, zejména na Maclju.
Čili z Drašnice vyrazit tak ve čtyři odpoledne, to přes Demerje i s nějakou tou zastávkou vyjde kolem deváté na hranicích. Když v rádiu uslyšíš něco u gužvě na cestarině Trakošćan či na hranici, můžeš sjet v Đurmanci a po staré podél dálnice, za mýtnicí Trakošćan Tě někdo do fronty pustí. Mimoto pořád zbývá možnost prokličkovat na Cvetlin (přece jen jde o málo používaný přechod) nebo odbočit z A2 v Krapině, bude-li fronta delší, pořád je lepší jet pomaleji, než vůbec, zvlášť, když můžeš být za hranicemi i dřív, než ostatní.
Přes Videm pak buď na Tržec nebo rovnou do Ptuje. Odtud už do Rakouska trefíš.
V Rakousku máš zase na vybranou: po A2 do Vídně tradičně pár omezení, která se dají skousnout, na Znojmo v pohodě, jen pak ten pomalý a dlouhý úsek osmatřicítky se semafory do Jihlavy, kde je záležitost štěstí, jak chytíš zelenou. A z Jihlavy na Prahu už ta D1 vesměs není tak strašná, jako mezi Velkou Bíteší a Brnem (navíc tento víkend se zužuje dále úsek V. Bíteš - Kývalka).
Ale na A9 v Rakousku je zúžení od Graz - Nord asi 5 km a pak před a skrz tunel Klausen od St.Pakraz (km 36) asi 8 km.
Dál už by zase neměl být problém, jen jak to vypadá z jihu Čech, hlavně kolem Budějic, nemám vyzkoušené, to by mohl snad napsat někdo, kdo tudy jezdí.
Už jsem psal, že chci letos vyzkoušet cestu po A2 před Vídeň a dál přes Baden na A21 a A1 - St.Pölten - S33 - Traismauer - B37a - Krems - 37 - a před Jaidhofem se rozhodnu, jestli přes Zwettl nebo po 32 přes Brunn na Waidhofen a Slavonice, dál samozřejmě Jihlava - Kolín, vy můžete z Waidhofenu po B5 na Jindřichův Hradec.
Až po Krems jsem přes Slavonice nedávno jel v obou směrech a tato cesta se mi jeví dost dobrou.
Ještě připomenu, že uzavírka silnice Suchdol - Schrems stále trvá.


Každopádně si cestou budeš muset párkrát vsadit na další směr a buď to vyjde, ušetřit nějaké to poskakování, nebo ne. Záruku Ti nikdo nedá, tím méně já. Jen zjišťuji možné problémy a upozorňuji na ně.
avatar Re: Hustota provozu
12. 08. 2016 19:29
Děkuji moc za rady grinning smiley Též jsem si myslel ,že je lepší v neděli večer .Zkusíme to jak píšeš a po vlastních zkušenostech stačí jedna bouračka ,nebo zůžení a je vše jinak .Nechce se mě zbytečně stavět a chcípat auto přes kvalt ,když jsem musel vypreparovat ventil na vstřikovacím čerpadle smiling smiley . Martin
Re: Hustota provozu
13. 08. 2016 08:16
dnes v sobotu rano havaria medzi Karlovacom a Jastrebarskom, vysledok = Lučko až Karlovac jedna veľka gužva
avatar Re: Hustota provozu
13. 08. 2016 08:36
Podle kamer HAC už je plno na Lucku v obou směrech.
Re: Hustota provozu
23. 08. 2016 08:03
Ještě vám to dám tady, je to užitečný odkaz. Možná znáte. Já jsem neznal. Funguje báječně.
Olomouc - Brno
Re: Hustota provozu
23. 08. 2016 18:46
Tak to vypadá moc fajnově. thumbs up Já to taky neznal.sad smiley
Re: Hustota provozu
23. 08. 2016 19:28
A docela to přesně funguje. Už jsem "měl čest" podle toho jet nejen do HR, ale už i 4x brno.... A fakt dobrý. smiling smiley
avatar Re: Hustota provozu
24. 08. 2016 18:55
Citaci
Bessy napsal(a):
jako odpověď v jiném vláknu:
...úterý je dobrý den na odjezd ...
Teoreticky ano, mimo naše území i prakticky. U nás jen, pokud to stihneš na naše hranice mezi půlnocí a šestou ranní. Později, tedy za Jihlavou, to byly postupně tři traktory, jeden bagr a náklaďák s kmeny, které nebylo kde předjet*), dokud neodbočily někam mimo silnici (ten náklaďák zastavil až ve Slavonicích u pumpy). Přesto to bylo, řekl bych, rychlejší, než přes Stonařov a další semafory - při mém štěstí bych zase chytil červenou vlnu.

*) Jak praví Murphy: když konečně vidím tak, že bych mohl předjet, zrovna někdo jede odnaproti. Přitom deset kilásků předtím ani deset kilásků potom, se nikdo v protisměru neobjevil...
Jinými slovy - když to šlo, tak to nešlo, a, když to nešlo, tak to šlo.

Asi Murphy někdy jezdil po Česku, že to zná. V Rakousku už to totiž jede (většina vesnic směrem na Krems nemá omezení na 50 km/h, ale obvykle na 70 km/h, nebo mají obchvat; ty vůbec krátké mají jen info, že se to nějak jmenuje, ale bez omezení rychlosti, a tam, kde se předpokládají pomalá vozidla ve stoupání, jsou často předjížděcí pruhy; tóóó my tu nemamo).
avatar Re: Hustota provozu
27. 08. 2016 17:36
... hávárie maďarského autobusu dnes ráno ... vytvořila u Karlovace 30 km kolonu ...
[www.jutarnji.hr]
eye rolling smiley
Re: Hustota provozu
28. 08. 2016 12:30
Podle mého měření (v protisměru) to bylo 34 km a podle rádia dokonce 40 km. Cesta z dovolené mě vždy rozesmutní, ale tentokrát jsem byl rád, že jedu opačným směrem.
Re: Hustota provozu
28. 08. 2016 12:55
Já tam jela a hrozný eye rolling smileyAle to se prostě děje...
avatar Re: Hustota provozu
28. 08. 2016 13:01
Jeden chorvat sui stěžuje, že za to můžou češi? Překladač mi moc nepomáhá.

šao sam za Štefanje u Njemačku i kolona je bila od Salzburga preko Muenchena do
 Ingolstadta jer su Nijemci išli na skijanje. Da, kolone su velike, problem je da gomila vozača NEZNA
 voziti autocestom, a naši dragi Čehi, kad vide nesreću, na sred autoceste zakoče i malo promatraju.
 Bio sam u koloni 15km jer je sa DRUGE strane bila nesreća, 
ali je svaki jebeni Čeh malo stao da proučava, pa sam skoro Čeha naguzio taman ispred 
mjesta nesreće jer sam dao gas, a majmun je naravno zakočio. Zato su takve gužve kod nas.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (28. 08. 2016 13:02).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 172
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.