Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
avatar Re: Hustota provozu
04. 08. 2016 12:54
To zase bude divočina, doufám, že tentokrát se budou pracovníci zainteresovaní na řízení trochu víc snažit - nicméně si již v mapě hledám objízdné trasy. Na HAKu píšou, že se může také uzavírat silnice č. D54 u Maslenice, tak to vypadá na sjezd rovnou u Benkovace. (Směr na Záhřeb). Chci se vracet v sobotu časně ráno, nechce se mi totiž vyrážet v pátek večer na noc. A vzhledem k tomu co předpovídá DHMZ na celý víkend asi nemá cenu čekat, že se to zlepší.

Omlouvám se za OT, ale ono to tak s tou hustotou provozu víceméně souvisí.
avatar Re: Hustota provozu
04. 08. 2016 13:31
Odjezd 3,8 18:00 Kladno směr Strakonická Č.Budějovice MCdonald a pak Drašnice vše ok doprava bez komplikací ENC funguje .Na hranicích znechuceně vzal pasy aani do nich nekouknul .Dojez Drašnice 10hodin dopoledne hodně jsme stavěli a pomalu jsem jel grinning smiley cesta 16 hodin
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 00:27
My jedem v sobotu z Makarský a pojedem bud po starý nebo výjezd Pirovac
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 07:51
Třeba to nebude tak horký. I když je pravda, že u Roku celkem dost pofukovalo, když jsem jel v úterý sem, takže je lepší počítat s horší variantou a sice uzavření dálnice.
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 08:22
Tady máte celý radar:
[www.slunecno.cz]
a vypadá to, že té vody trošku bude... Všem přeji štastnou cestu dolů i nahoru.
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 14:32
Copak déšť mi ani tak nevadí - ale když fouká u Maslenice tak to stojí zato a zrovna před větrem varují. Já doposud nikdy nemusel tuto oblast a tunel Sv.Rok objíždět, tak jsem z toho trochu nesvůj. No uvidím zítra co z toho nakonec bude.
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 14:49
Benkovac-Obrovac-Gracac a na dalnici. Objizdel jsem to loni opacnym směrem a v pohode. Jak v radiu zaslechnes ze se tvori kolony, vezmi to tudy
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 14:59
Podle předpovědi má fičet hlavně v neděli, sobota by snad mohla být ještě průjezdná bez omezení (?)
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 15:06
... ať od Splitu domů, nebo shora cestou na Split ... se Maslenice s ohledem na průchodnost náhradních cest ( člověk to neobjíždí sám ) dá slušně objet po trase ... Split, Sinj, Vrlika, Knin po D1, Gračac, ZIR po D50 ( na A1 ) ...
... v koloně se na náhradní trase pravda moc předjíždět nedá ... ale během naší noční cesty se to nezastavilo a jelo to 60 až 90 ...
pravda, muselo se dávat bacha, pač byly na cestě větve, které po půl noci nikdo neuklízel ...
proto mě docela zaskočilo před námi se odehrávající divadelní představení a snahu jednoho osobáku předjet náklaďák při naší cestě na jih a sjezdu do Sinje, což se podařilo osobáku v Sinji tak, že na to šlápl a na kruháči předjel zásobovače v protisměru cestou do leva ... tato obrátka mu vyšla, aniž někdo vyjel do protisměru ...
smileys with beer
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 15:24
Zdravím, chtěl bych se zeptat, kde se dozvím, že je dálnice uzavřená ?
Při cestě varují na tabulích jako u nás ?? Předem dík za info.
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 15:36
Za hodinu vyjíždíme do Srimy. Jedeme na Slavonice a dál klasiku na Vídeň, jsem zvědavej jak to bude vypadat, ten vítr mě trochu znervózňuje. Ale objížďky mám připravený, tak se zítra ozvu jak to vypadalo.drinking smiley
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 15:52
Po nehodě a požáru je na rakouské dálnici A9 placený Gleinalmtunnel předběžně na měsíc mimo provoz:

Odkaz
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 15:55
Citaci
FrantaLogan napsal(a):
Zdravím, chtěl bych se zeptat, kde se dozvím, že je dálnice uzavřená ? Při cestě varují na tabulích jako u nás ?? Předem dík za info.

Varují včas. Někdy vícejazyčně, někdy jen v chorvatštině (nebo jde o to, kterou verzi stihneš přečíst a kterou minout). Obvykle uvedou i kilometry odkud kam, případně jméno výjezdu, mostu či tunelu.
Mimoto neškodí mít zapnutou funkci TA/TP na rádiu, i když jejich vysílání jinak neposloucháš. Četnost dopravních informací v sezóně je dostatečná k tomu, aby co nejméně řidičů skončilo v koloně před uzavírkou. I ta hlášení jsou vícejazyčná. Mimo sezónu jsou dopravní hlášení řidší, ale v případě nečekaných omezení a uzavírek zhoustnou. V tomto seznamu jsou frekvence, na nichž se dopravní hlášení opakuje, předpokládám, že máš rádio s funkcí AF (alternativní frekvence), tak naladíš vysílač s první z nich, zapneš AF a rádio si týž program najde i na děch ostatních v dosahu.
O déletrvajících a plánovaných uzavírkách se dovíš na stránkách autokotoklubu HAK , nahoře si vyber jazyk, který Ti vyhovuje líp.
Všechny tyto informace ale nejsou k ničemu, jestli nevíš, na kterém kilometru dálnice zrovna jsi, případně, zda jsi neminul poslední výjezd, kterým by to šlo objet.
Na to se osvědčilo zastavit na prvním odpočívadle a kouknout do mapy, navigace či některé brožury k příslušným úsekům dálnice, kterou si předem vytiskneš na cestu, případně se na pumpě připojit na wifi, otevřít si interaktivní mapu (nebo jinou s routeplannerem), zkontrolovat a prověřit si možnosti.

Ve Slovinsku se osvědčilo použivat mapu DARS. Ale i předem, dlouhodobá omezení jsou v ní uvedená také.

EDIT: pro přehlednost doplněna citace.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (05. 08. 2016 16:13).
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 17:03
Hill díky, v pondělí napíši jak to dopadlo.
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 17:07
Olink
Dík za informaci, ušetřil jsi mi 8,5€, protoze jsem si ho chtel predplatit. Takže asi pojedu pres Vídeň, objíždět Gleinalm nebudu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (05. 08. 2016 19:37).
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 18:13
Tak to jsem rád.
Problém je v tom, že druhý tubus tunelu se teprve staví, příští rok má být hotovo. Provoz v tunelu tak není kam přeložit. Už teď lze čekat, že uzavírka bude delší než měsíc (až bude znám celkový stav škod).
Pochopitelně je zde tradiční bezplatná objížďka (pro osobní automobily) pro rychlostních silnicích S6 a S35 údolím řeky Mur přes Bruck an der Mur. Na trase jsou dvě omezení, což je problém, Asfinag to bude muset operativně řešit.
Tak jako tak, při trase na Spielfeld/Šentilj ztrácí alternativa přes dálnici A9 dočasně zčásti svoji přitažlivost.

Odkaz
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 19:01
Jsem si teď odpoledne říkal, že to musí být zavřené, když podle Waze tunelem nikdo neprojel a na S35 a S6 je to ucpané. Aby to bylo zajímavé, tak křížení u Bruck an der Mur se opravuje. Ještě nedávno se od Grazu muselo přes město. Teď nevím jak to tam přesně vypadá.
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 19:24
FrantaLogan ... v Chorvatsku, na Goričanu jsem naladil HR2 [cs.wikipedia.org] a už jelo ... vítr na Dalmatině zavřen tunel Sveti Rok, Maslenica, kolony ... od Lučka po ZIR byla informace nad dálnicí neustále ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 08. 2016 19:24).
Re: Hustota provozu
05. 08. 2016 22:40
Koukám, že aktuálně 22.40 je na Lučku zase rušno. Jinak to vše vypadá standartně...
avatar Re: Hustota provozu
06. 08. 2016 04:08
Aktuálně ve 4:08, to vypadá dle kamer všude průjezdně, dálnice A1 je u Sv. Roku zatím otevřená s omezením rychlosti.
Re: Hustota provozu
06. 08. 2016 04:11
Akorát na hranicích se to nyní nějak štosuje.
Mimochodem jsem zjistil že 15.8. je jak ve Slovinsku tak v Chorvatsku nějaký svátek Nanebevzetí Panny Marie. Mám počítat s větším provozem nebo naopak s menším ? smiling smiley
Re: Hustota provozu
06. 08. 2016 07:15
Jako každý prodloužený víkend to trochu vliv na provoz mít bude, ale nic zásadního. Pozor ale na pohyb osob v brzkých ranních hodinach. Pořádají procesí, kterých se ucastni dost lidí. Jednou jsem se na to natrefil a kolem Sinje se sotva dalo projet.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (06. 08. 2016 07:16).
Re: Hustota provozu
06. 08. 2016 09:27
Taky jsem jednou ty davy lidí na procesí potkali, bylo to nekonečné. Ale většina měla na sobě reflexní prvky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jarka (06. 08. 2016 09:28).
Re: Hustota provozu
06. 08. 2016 11:58
Já jsem je kdysi potkal na dálnici za asistence policie.
Re: Hustota provozu
06. 08. 2016 23:50
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jsem si teď odpoledne říkal, že to musí být
> zavřené, když podle Waze tunelem nikdo neprojel a
> na S35 a S6 je to ucpané. Aby to bylo zajímavé,
> tak křížení u Bruck an der Mur se opravuje. Ještě
> nedávno se od Grazu muselo přes město. Teď nevím
> jak to tam přesně vypadá.

včera kolem 10h to tak pořád bylo. ale slibují zrychlené otevření, tak snad se to uvolní. uzavírka tunelu na 4-6 týdnů je hodně problematická. až pojedou zpět všichni němci kolem 15.8. bude to tam hodně houstnout.
Re: Hustota provozu
07. 08. 2016 08:48
Tak už nám zase fouká. [www.hak.hr]
Re: Hustota provozu
07. 08. 2016 09:41
Ahoj včera to fučelo ,raději jsme uhli na Maslenici a jeli přes hory po starý než se ploužit 10km/h,
Re: Hustota provozu
07. 08. 2016 10:40
dávají na této stanici(Hrvatski radio - II program) pravidelné informace o provozu?Nebo kterou používáte?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil HonzaST220 (07. 08. 2016 11:42).
avatar Re: Hustota provozu
07. 08. 2016 11:25
Já to včera ráno (zhruba v 7 :00 hod) v Maslenici směrem od moře projel - jednak dle hlášení HR rozhlasu 2 byl průjezd otevřený od 6:15 pro všechnu dopravu, pouze byla omezena rychlost na 40 km/h. Pravdou je, že toto hlášení jsem slyšel někde u Benkovace,ale podstatným informacím je celkem rozumět.
Re: Hustota provozu
07. 08. 2016 12:15
HonzaST220 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dávají na této stanici(Hrvatski radio - II
> program) pravidelné informace o provozu?Nebo
> kterou používáte?

Stačí mít zaplou funkci TP (nebo jak se to přesně jmenuje) a informace dostaneš, aniž bys poslouchal jejich stanici (já třeba poslouchal CD a rádio Otvoreni).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.