Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2015 09:34
Tak treba bude mit kazda spolecnost svoji znamku, to bude sbirka znamek grinning smiley
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2015 11:50
Obávám se případu, že by se v Chorvatsku podařilo zavést dálniční známky - hustota provozu na starých "bezeznámkových" tazích by se dost podstatně zvýšila, i když, pravda, asi ne o tolik, jako ve Slovinsku.
Re: Hustota provozu
05. 08. 2015 15:30
To HiLL
dik za info,na kamery se divat v noci nemuzu ale trochu si me uklidnil,kazdopadne me nic jineho nezbyva takze tam letos i pres svuj odpor musim jet.
Re: Hustota provozu
05. 08. 2015 16:20
v noci si posviti infra reflektorem a kamera cislo precte lepe nez ve dne.
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2015 16:25
To Hill: kolik je těch společností respektive placených úseků v Chorvatsku? 3 nebo 4? Takže to by elektronické mýtné vyřešilo. Jako v Maďarsku. Dopředu bych si přes net registroval na požadovanou trasu známku a nebo na místě na začátku toho státu u každé pumpy či v hotelu a bylo by to. Argument, že zpátky pojedu na sekeru, nevím nevím.V dnešní době je domahatelnost už skoro všude (kromě nás)

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2015 20:10
Asi to mají dobře spočítané, že se to právě ještě vyplatí správci dálnice, a pro řidiče je cena akceptovatelná.
Jinak to vidí ten, kdo si zaplatí sedmidenní slovinskou známku a ujede "na ni" po dálnici nějakých 60 km, jinak ten, kdo na ni stihne najezdit 1000 km za stejnou dobu. V Chorvatsku jsou ty vzdálenosti podstatně větší, dala by se tedy očekávat úměrně vyšší cena těch známek. Samozřejmě, ti místní, kdo jezdí po dálnici denně nebo aspoň ob den, by na tom byli lépe, jedna cesta by je přišla podstatně levněji, než dnes, ale, aby se správcům nastřádaly do prasátka stejné penízky, musela by například sedmidenní známka stát odhadem něco mezi 500 a 750 HRK (trochu jsem si zkoušel započítat s údaji z měření průjezdů v roce 2014, tabulka dálničních počítadel začíná na straně 47, ať to nemusíte hledat, ale je těch čísel moc, po půlhodině přepisování do excelu jsem se přistihl při tom, že jsem si několikrát přelistoval kolečkem stránku a musel jsem to znovu hledat, tak mě nadšení zcela opustilo a zavřel jsem to bez uložení).
To by se podepsalo na opětném ucpávání staré ličké magistrály a výrazném úbytku turistů na dálnici. A mimo sezónu by vlastně jezdili hlavně ti, kdo za známku zaplatili kdysi dříve, tedy příjem nula.
Čili, jak jsem už psal - nejde jen o to, dobře to spočítat, ale odhadnout i celkový dopad.
Videomýto na předplacený účet (obdobný ENC) s tím, že jen před tím, kdo se dostal do mínusu, spadne závora a bude si muset doplatit, by bylo asi nejschůdnějším a nejspravedlivějším řešením.

Jen tak na okraj - v tom odkazovaném dokumentu jsou i údaje rozpoložkované podle času a je vidět, že by ani při současném řešení nemusely vznikat kolony u závor na mýtnicích, jen by to chtělo netrvat na víkendovém střídání turistů. V ostatní dny totiž je na mýtnicích téměř nebo dokonale prázdno.
Re: Hustota provozu
08. 08. 2015 08:33
Nevíte někdo, jak to dneska v Chorvatsku vypadá? Myslím dálnici :-) od Zagrebu na jih, díky!
Re: Hustota provozu
08. 08. 2015 09:48
Ak sa nedomníváš , že niekto stojí pri diaľnici , tak by som hľadal tu
[www2.hak.hr]
avatar Re: Hustota provozu
08. 08. 2015 17:39
Platí již výše psané - při jízdě do Chorvatska z pátku na sobotu, je třeba být na hranicích SLO/HR před půlnocí - dnes se mi to opět potvrdilo, a to jsem ji projížděl až v půl jedné - naprosto bez problémů. Zdržení do 3 minut !
avatar Re: Hustota provozu
09. 08. 2015 15:05
Ja bych dodal, ze je dobry mit zalozni objizdny trasy kritickych mist. Poslouchat cestou radio a podle toho se zaridit. Staci si tu precist forum, kouknout do google street view, hodit si to do navigace nebo si udelat zapisky a nemuzete uviznout na 3 hodiny v kolone. Porad lepsi ject par km po okreskach nez poskakovat po 10m nekolik kilometru. Ty objizdny trasy existujou a jsou to vetsinou pekny silnice s minimalnim najezdem navic
Re: Hustota provozu
09. 08. 2015 20:16
Zdravím odborníky na Chorvatsko,

máte někdo zkušenosti s jízdou do HR ze soboty na neděli?
Vyjíždět chci okolo 16h v sobotu ze sev. Čech.
Průjezd hranic SLO/HR tipuji mezi 2-3h v neděli ráno (podle délky spánku v autě :-) ).

Děkuji za každý poznatek ..
Re: Hustota provozu
09. 08. 2015 20:58
Bývá to v pohodě. Letos jsme jeli tři auta, ale každý samostatně a každý trochu jindy. Sraz jsme měli až na místě v neděli ráno. Jednalo se o sobotu 18.7. Já jsem jel dopoledne a večer jsem byl bez kolon a čekání ve Splitu. Kamarád jel v osm večer a říkal že cesta byla naprosto plynulá a minimum aut. Švagr jel jako poslední asi v deset večer. Kupodivu na hranicích stál ve tři ráno hodinovou frontu. Dál už to bylo v pohodě. Asi střídání směny, nebo tam měli šéfa a museli chvíli důkladně kontrolovat smiling smiley
Ze soboty na neděli jsem jel několikrát a vždy bez problémů. Když to nebude nějaký extra víkend, jako byl ten před týdnem, tak bych se toho nebál.
Re: Hustota provozu
09. 08. 2015 21:01
My už asi čtvrtou sezónu vyjiždime v sobotu okolo 18 hod. z Brna. Někdy objíždíme Slovinskou dálnici přes Zavrč, někdy dálnice. Vždy, ale průjezd bez nejmenšího problému. K domovu vyrážíme v pátek okolo 20 hod. a až na silně nablikáno v očích, taky pohoda. Přeji šťastnou cestu.
Re: Hustota provozu
09. 08. 2015 21:30
Tak to vypadá dobře :-)
díky za poznatky..
Re: Hustota provozu
10. 08. 2015 14:33
Pravě nyní to na Lučku zase vypadá "hustě". smiling smiley (kdo to sledujete nějak pravidelně). Je 14.33.
Re: Hustota provozu
10. 08. 2015 15:18
Jj a kdo sleduje kamery, tak teď s tou levou kamerou (http://www2.hak.hr/rmt/?l=53) hýbou. Před chvílí sledovali konec kolony, že byl vidět kousek pruhu Fast ENC a teď to natočili, že jsou vidět oba pruhy Fast ENC a brána.
Re: Hustota provozu
10. 08. 2015 15:42
Fronta skoro po Demerje, co se to v pondeli deje?
avatar Re: Hustota provozu
10. 08. 2015 15:50
To jsou ti chytrejsi, kteri stali 1 srpnovej vikend v tom masakru smerem k mori, tak si rekli ze pojedou az v pondeli, aby se to neopakovalo
Re: Hustota provozu
11. 08. 2015 06:21
Tento víkend (15.8. - 16.8.) počítejte se zvýšeným pohybem Chorvatů. 15.8. je významný náboženský svátek Velka Gospa. Z vlastní zkušenosti vím, že například do Sinje se jich přesune značný počet. Zažil jsem i ranní procesí na silnicích. Proto v sobotu ráno dávejte extra pozor.
Re: Hustota provozu
15. 08. 2015 12:09
Jel jsem z pátku na sobotu 7.až 8.8. a můžu jen potvrdit, že někteří řidiči a řidičky jsou naprostí debilové. Nikdy v životě nepochopím, co , kromě debility, může některé řidiče jet po dálnici 70 až 80 km/h. Vždy se musí najít nějaký imbecil, který bezdůvodně zpomalí a zejména za Záhřebem jede po dálnici pomalejc než na okresce. Už před hranicema bez viditelného důvodu kolona zastavovala, ačkoli bylo plynulé odbavování a posledních 100 metrů nebyl důvod zastavovat. Ale 2 km před se zastavovalo, aby si nějaký trouba udělal před sebou co největší prostor a všichni pak museli poskakovat po pár metrech. Jinak jsme vyjeli dost brzo, takže opravdové zácpy jsme nechytli. Na hranicích Hr jsme byli cca ve dvě ráno.
Tak jsem si pěkně zanadával a teď pozitivum, v Pakoštane je krásně, teplo, přijatelné moře, ceny též a počasí nám zatím přeje. Bohužel se to krátí. Přeji všem příjemnou cestu, bez debilů na cestě.thumbs up
avatar Re: Hustota provozu
16. 08. 2015 11:01
... víkendový folklór ... [dnevnik.hr]
( chvíli trvá, než se video TV Nova rozběhne ... )
smileys with beer
Re: Hustota provozu
16. 08. 2015 22:26
Z toho, že je 15.8. Velka Gospa jsem měl obavy přes Makarskou při cestě do Igrane. Ale pan domácí nám vysvětlil, že to je různé a na Makarskou to vychází na 12.září. No nevadí, my jsme na místo dorazilii už nad ránem. Jenže pak jsem ještě jel v poledne vyzvednout zbytek výpravy na letiště do Splitu. Přes Makarskou popojíždění víc jak půl hodiny (tedy ještě kus před Makarskou). Cestarina na výjezdu z tunelu Sv.Ilja popojíždění téměř půl hodiny. Sjezd v Dugopolje na cestarině opět zmatek a popojíždění. Ale o dvě hodiny později už pohoda.
avatar Re: Hustota provozu
18. 08. 2015 21:51
Měl jsem strach ze sobotního dopoledního návratu (15.8), ale nakonec mi to vyšlo dobře - vyrazil jsem totiž z Brely o půl 6 ráno a bylo to tak akorát na bezproblémové projetí Demerje, neboť na placení hotovostí byla fronta až skoro k rozdělení pruhů.Sic hotovosťáky nechápu, ale děkuji jim.
K moři od Záhřebu oba pruhy velmi silný provoz a na Lučku taky kolona.(čas průjezdu cca. 9:45 hod)
Re: Hustota provozu
22. 08. 2015 13:37
koli tomu čo sa odohráva na Demerje : mýtnica som opustil dialnicu výjazdom D. Zdenčina smiling smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Hustota provozu
27. 08. 2015 14:12
Jsem zvědav, jak dlouho na Lučku budou ty dva borci pobíhat mezi autama. Jestli chytí dřív stopa nebo Policija je.smiling smiley
Re: Hustota provozu
27. 08. 2015 14:48
grinning smiley jaajj, už ich vidím...ale dosť áut nato aký je dnes deň

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Hustota provozu
31. 08. 2015 20:02
velke kontroly na HU-A hraniciach...a rozbieha sa to už aj na HU-SK...kvoli imigrantom...turisti vracajúci sa z dovoleniek sa musia pripraviť na niekolko hodinové kolóny...zdroj TV Markíza
avatar Re: Hustota provozu
31. 08. 2015 20:08
A nebo nejezdit přes Maďarsko.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Hustota provozu
31. 08. 2015 20:15
asi tak...
Re: Hustota provozu
31. 08. 2015 20:28
No jó , když je třeba votentať ... [www.mapy.cz] , ...asi tak smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.