Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
25. 07. 2015 17:46
Zdravim, všetkých.
Dnes sme šťastne dorazili do Srimi, aj keď sme tu boli už ráno o 7:30 a museli sme čakať pokiaľ sa uvoľní a pripraví apartmán, povedali sme si, že radšej budeme čakať pred apartmánom a s nohami v mori, ako na Lučku. Od rána to sledujem cez web kamery a je to na zaplakanie, keď vidím tie kolóny v obidvoch smeroch.
Re: Hustota provozu
25. 07. 2015 21:14
To racetiger:
nevím komu jsi platil, ale kamarádka tam studuje, a protože jsme se na téma bavili, sdělila mi jejich plus mínus rok starou informaci o nákupu vozidel vw a škoda. Proběhlo to jejich sdělov.prostředky. Těžko říct, že kupují "tmavá auta" sedany a k tomu mají světlé kombíky audi. Ale pokud to říkáš, tak to znamená, že je třeba s tím počítat. ..... Nebo tě chytla opravdu speciální složka?
avatar Re: Hustota provozu
25. 07. 2015 23:05
Děkuji za info ohledně provozu v sobotu, dnes jsem to na webkách sledoval - moc pěkný to bylo...
Jinak moc nechápu, proč tady řešíte pokuty.To s tou hustotou provozu moc nesouvisí. Dík
Re: Hustota provozu
26. 07. 2015 10:18
Včera jsme se vrátili z Poreče- byli jsme tam od soboty 11. do soboty 25.7. Cesta tam i zpátky absolutně bez problémů, včera jsme z Poreče vyjížděli v půl 9 ráno, nejeli jsme přes Dragonju,ale přes Sočergu, přechod zcela volný. Doma jsme byli v 19h. Po zkušenostech doporučuju malé přechody i za cenu zajížďky.
avatar Re: Hustota provozu
26. 07. 2015 13:10
Včera to bylo opět maso dopravní situace. Koukal jsem na web kamery v noci z pátka na sobotu a moc mě to nepotěšilo, vzhledem k tomu, že jedem v sobotu ráno. Musím vymyslet trasu, kde se vyhnu Macelji, Lučku a Sv. Roku, což vlastně znamená ject po "staré".
Dopravní info přímo od HAK
Re: Hustota provozu
26. 07. 2015 14:12
Ja jsem jel v sobotu 18.7. Vyjeli jsme rano. Po Graz volno. Pres Mureck a Ptuj take volno. Od Ptuje sice v kolone, ale jelo to az po cedule oznamujici hranicni prechod. Cekani do 15min. Dal docela volno. Jen na Lucku asi deset minut.
Na hranicich jsme byli nekdy kolem treti odpoledne. Mel jsem v zaloce Cvetlin, ale po kontrole kamer jsem tovzal na Macelj.
avatar Re: Hustota provozu
26. 07. 2015 14:54
Měl jsi kliku. V kolik si vyjížděl? Macelj objedu přes Cvetlin, nebudu riskovat. Sv. Rok případně objedu přes Gračac, Knin, Šibenik. Na dálnici už se nevrátím. Zbývá Lůčko a to se dá přes Kerestinec s výjezdem v Donja Zdenčina



Upraveno 3krát. Naposledy upravil valeri (26. 07. 2015 16:43).
avatar Re: Hustota provozu
26. 07. 2015 17:18
Vyrážam v sobotu (8.8.) večer o cca 20.00 z východu SK. Trasa klasika: Košice - Miskolc - Budapest - Letenye - Zagreb - Zadar - Petrčane. Myslíte, že na trase budú zápchy?
Re: Hustota provozu
26. 07. 2015 18:23
Odjezd z Šibeniku v sobotu 25.7. ve 4:30 ráno směr z Chorvatska skoro prázdno ale v protisměru slušnej provoz.A čím blíže jsme byli k hranicím tak protisměr houstnul a odpočívadla byla plná.
Na Lůčku jsme čekali cca 20 minut no ale protisměr byla kolona jako sviňa, ovšem nic proti tomu jaká byla kolona od Ptuje na hraniční přechod. To bylo někdy kolem 11 hodiny dopoledne a kolona cca 20km dlouhá ještě na dálnici. Tak že mohu li radit v sobotu do Chorvatska nejezdit.
Jinak cesta domu bez problému mimo těch 20 minut na Lůčku.
Re: Hustota provozu
26. 07. 2015 18:31
to: valery
Jel jsem asi v osm rano z vysočiny. Cestou jsem sledoval kamery a měl v zaloze objizdne trasy.
Re: Hustota provozu
26. 07. 2015 22:03
A cesta zo Zadaru na Slovensko v piatok doobeda je čas pre ktorý by som sa mal obávať čo sa týka kolon?(cesta zadar,Záhreb,varszdin,86ka....) myslím hlavne Lucko



Upraveno 1krát. Naposledy upravil oscil (26. 07. 2015 22:05).
Re: Hustota provozu
26. 07. 2015 22:56
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To racetiger:
> nevím komu jsi platil, ale kamarádka tam studuje,
> a protože jsme se na téma bavili, sdělila mi
> jejich plus mínus rok starou informaci o nákupu
> vozidel vw a škoda. Proběhlo to jejich
> sdělov.prostředky. Těžko říct, že kupují "tmavá
> auta" sedany a k tomu mají světlé kombíky audi.
> Ale pokud to říkáš, tak to znamená, že je třeba s
> tím počítat. ..... Nebo tě chytla opravdu
> speciální složka?

Na Jadran zabloudil Gerchán se Simírem :-) :-)
Re: Hustota provozu
27. 07. 2015 08:15
Ahoj, to budeš v okolí Lučka asi o 02:00 a to máš v pohode.
avatar Re: Hustota provozu
27. 07. 2015 09:11
Ze Zadru k Zagrebu počítej zkrátka tak 3 hodiny za sucha. Když budeš na Lučku do půl druhé odpoledne, ještě projedeš hladce.
avatar Re: Hustota provozu
27. 07. 2015 09:28
Chystáme se taky jet pátek/pátek. Mám čekat i v pátek odpoledne tak dlouhé kolony na Lučku, že budou až po odbočku na Demerje?

Už jsem v pátek jel před třemi lety (odpoledne) a kolony si neuvědomuju.
Re: Hustota provozu
27. 07. 2015 14:00
V patek je to bez problémů. Jen odpoledne houstne doprava ven ze Záhřebu.
Re: Hustota provozu
27. 07. 2015 20:52
Takže jedine čakať iba husto z dôvodu miestnych.Tak to by nemalo byť až tak zle.keď to stihnem do 14tej tak v poho.dik
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 10:48
Dobrý den,
vyrážím do Breli 13.8 (čtvrtek) ve 19:00 cesta celou noc a ráno Brela. trasa Praha-Brno-Wien-SLO dálnice - HR dalnice po Šestanovec jaký bývá provoz v tento den nemá někdo zkušenost? Děkuji moc
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 11:04
jakalo- ak je to možné, tak skús sledovať kamery HAK v ten deň, ktorý potrebuješ..čo sa týka Rakúska a provozu, ti poradia skúsenejší..ja to momentálne sledujem, pretože za týždeň o takomto čase budeme na hranici SLO/HR...po ceste sa može vyskytnúť čokoľvek...
k tvojmu dotazu - teoreticky štvrtková noc a piatky ráno niesú kritické

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 11:36
Díky z odpověď ...
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 12:00
V TV proběhla informace, že nejhoršími dny je pátek a neděle, (chtěli jsme vyrazit v neděli). Máte někdo zkušenosti s výjezdem z jihu Čech v sobotu večer? Děkuji
avatar Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 12:11
Jako turista amatér si myslím, že toto je blbost - pokud se to má týkat cest do Chorvatska. Sobota jako není nejhorší?
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 12:37
skúsenosť z jihu Čech nie, ale zo západu 2x výjazd v sobotu okolo 20.00 - provoz Nemecko, Rakúsko hustejší, ale plynulý..na hranici SLO/HR cca 4.30 fronta na 10 - 15 min...Lučko pohoda...thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 12:51
V sobotu mezi polednem a třetí odpolední hodinou ještě může přijít nějaká větší vlna na hranice do Chorvatska, ale všeobecně ten provoz celkem plynule slábne, takže vyjet v sobotu odpoledne až v podvečer z Jižních Čech už může být ve Slovinsku, řekněme po sedmé večerní, v dobře přijatelné až minimální hustotě provozu.
Turnusové střídání probíhá v sobotu během dne, to už je většina dovolenkářů na pobřeží nebo ostrově.
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 12:55
Evíku napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V TV proběhla informace, že nejhoršími dny je
> pátek a neděle, (chtěli jsme vyrazit v neděli).
> Máte někdo zkušenosti s výjezdem z jihu Čech v
> sobotu večer? Děkuji


Teď jsem jel z neděle na pondělí a cesta naprostá pohoda. Rakousko bez sebemenšího problému, na SLO hranicích cca 10 minut, na HR hranicích 5, Lučko bez front.
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 13:17
jakalo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> vyrážím do Breli 13.8 (čtvrtek) ve 19:00 cesta
> celou noc a ráno Brela. trasa Praha-Brno-Wien-SLO
> dálnice - HR dalnice po Šestanovec jaký bývá
> provoz v tento den nemá někdo zkušenost? Děkuji
> moc


Cesta ze Čt na Pá je úplně v pohodě, to se nemáš čeho bát. Podle času výjezdu, počítám, že tak po půlnoci budeš ve Vídni a na Lučku hodně brzo ráno, cca do 4h.
Jestli všechno klapne, tak letošní druhá cesta bude začínat taky ve Čt 13.8. :-) Většinou plánujeme odjezd tak, abychom v 20:00 najížděli na dálnici D8.
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 13:19
Zdravím,

dovolím si k aplikaci HAK doporučit ještě aplikaci Traffic (ze stránek promet.si) ke sledování hustoty provozu ve Slovinsku. Měla jsme ještě Unterwegs od Asfinagu pro AT, ale nepoužila jsem, zdá se mi moc složitá. Možná s ní jen neumím ..
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 14:23
V neděli jsem stáli jen při návratu z dovolené na Macelju, docela nás to překvapilo, že se se vrací tolik víkendářů. Jinak přes týden je to vklidu, jen trošku zavazí kamiony, ale ty jsou jen od Záhřebu po odbočku na Istrii.

Noční ptáci, zkuste někdy mrknout v ty kritické časy sem Mapa Waze Macelj zda to ridiči používají (waze ma data) a jestli ty kolony jsou tam vyznačené, dle toho co hlásí v rádiu.

Já mám pořízenou datovou SIMku do HR, ale ve Slovinsku, kde by mě to mělo třebas poslat jinudy, mi bude prd platná (kdo nezná Waze, tak tato online navigace vyhodnocuje provoz a případně vás pošle jinudy).

My jedeme ve středu večer, komplikace neočekávám.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkap (29. 07. 2015 14:24).
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 14:38
Na Macelji jsem si postál cestou od moře v neděli v červnu (cca dva tři roky zpět) několik hodin. Resp.před prvním tunelem, protože to poliši dávkovali tak, aby nikdo nezůstal stát v tunelu. Na mýtnici jsem po zvednutí závory stejně nemohl jet, protože za závorou končila kolona. Od prvního tunelu k opuštění SLO celnice tuším 3,5 hodiny. To bylo naposledy, co jsem jel domů v neděli.
Re: Hustota provozu
29. 07. 2015 15:20
Evíku napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V TV proběhla informace, že nejhoršími dny je
> pátek a neděle, (chtěli jsme vyrazit v neděli).
> Máte někdo zkušenosti s výjezdem z jihu Čech v
> sobotu večer? Děkuji

Pravděpodobně měli na mysli pátek tam a neděle zpět, protože se spousta lidí snaží využít dovolenou do posledního dne a navíc se v neděli odpoledne vrací spousty místních z víkendů.
Do HR jezdíme už několik let právě v neděli a nikdy žádný problém na cestě nebyl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 97
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.