Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
19. 07. 2015 12:38
Ovlivnit hustotu provozu asi nelze.Je pravda,že se může stát cokoli a je kolona.Ale podle mne to zvládají organizačně dobře.U nás se na D1 vybourá auto v pomalým pruhu a nejede 3 hodiny celá dálnice když se to samé stane v Rakousku nebo Německu tak to stáhnou do volnýho pruhu a jede se dál.
Re: Hustota provozu
20. 07. 2015 11:11
Při výběru termínu dovolené sleduji i zda není v HR v cestovní den náhodou svátek. Po zkušennosti, kdy jsem jel domů v neděli, v červnu. Dálnice plná Italů a Chorvatů, kteří se vraceli domů, Byl nějaký církevní svátek a I autobusy měly za oknem obrázek nějaké Madony či co. Na čerpačkách fronty až na nájezd z dálnice, Od Karlovace se jelo cca šedesátkou až do Zagrebu. Lučko fronta několik kilometrů. Tu jsem naštěstí podjel odstavným pruhem na Demerje. Hrklo ve mě, když jsem viděl policajty. Jen jsem jim ukázal platební kartu a odmávli mě. Před tunely k Macejlu jsem tenkrát strávil několik hodin. Na hranicích jatka, protože se vracelo i mraky Turků do Německa, které celníci důkladně prohlíželi. Cesta domů přes 20 hodin.
Takže při přípravě cesty a volby termínu je třeba brát i v potaz, kdy zrovna začínají prázdniny v Německu, kdy jsou svátky v některé zemi na trase atd. Pak je cesta pohodová, bez kolon. Jako letos, dolů skoro celou cestu s dálkovejma a domů na pohodu po prázdných silnicích.
Re: Hustota provozu
20. 07. 2015 12:31
Velika Gospa 15.8.
Re: Hustota provozu
20. 07. 2015 12:47
No výborně tak to mě nenapadlo sledovat svátky a 15.8.ráno chceme vyjíždět z Hr.Králové.Navečer bude asi v HR pěknej blázinec.sad smiley
Re: Hustota provozu
20. 07. 2015 13:08
...v HR nemaji dalnični znamky, protože dalnice nejsou statni ani ve vlastnictvi jednoho majitele...takže si každy vybira to sve...jako napr. v Italii...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (20. 07. 2015 13:09).
avatar Re: Hustota provozu
20. 07. 2015 21:59
Market napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No výborně tak to mě nenapadlo sledovat svátky a
> 15.8.ráno chceme vyjíždět z Hr.Králové.Navečer
> bude asi v HR pěknej blázinec.sad smiley


Taky vyjizdim 15.8. Pro jistotu vyrazim hned po pulnoci. Verim ze to bude v klidu
avatar Re: Hustota provozu
22. 07. 2015 13:35
Měl bych takový všetečný dotaz :
Je zde nějaký odolný jedinec, který se vrací (nebo v posledních letech vracel) v sezóně v sobotu dopoledne ?
Nějak nad touto variantou letos přemýšlím a tak by mě zajímalo do kolika hodin je to ještě před Záhřebem průjezdné (samo že přes Demerje). Já se totiž doposud vracel vždy přes noc a často i v jiný den týdne, tak mě ty hodinový atrakce minuly.
Podle kamer bych řekl že tak do 9:00.
Re: Hustota provozu
22. 07. 2015 14:37
Opravdu asi jediná rada - sledovat kamery v sobotách před odjezdem a pokud možno zahrnout i případný vliv státních svátků v Evropě. A když už nutně v sobotu tak vyjet ráno co nejdříve.
Re: Hustota provozu
23. 07. 2015 10:11
čauko,
má tu niekto skúsenosti s odchodom od mora v sobotu vo večerných hodinách ? Domáci nám navrhol,že môžeme v sobotu zostať až do večera,takže by sme z Pagu odchádzali okolo 20.hod. večer...
Budem vdačná za veškeré info spinning smiley sticking its tongue out
Re: Hustota provozu
23. 07. 2015 10:14
Čo sa týka návratu v sobotu, skúsil som túto variantu už viac krát (z Rabu, z Nemiry, z Duče, z Drveniku atď.). Odchádzal som z miesta pobytu vždy okolo 07,00 h. Cez Záhreb som prechádzal okolo obeda a zatiaľ som nikdy nemal problém (samozrejme cez Demerje).
avatar Re: Hustota provozu
23. 07. 2015 11:06
Letošní zkušenost s cestou v sobotu 18.7.2015 domů. V Karlovaci jsme byli přibližně kolem 14 hodiny a v protisměru už to skoro nejelo - směr k moři. Na cedulích směr Zagreb OK. Ale cca 8 km před Lučkem začínala kolona. Masakr. Poposkakovali jsme. Sjížděl jsem na Demerje, což mi kus kolony ušetřilo, ale poprvé za existenci Demerje co tudy jezdím bylo PLNÉ. I tak celé projetí trvalo jenom 35 minut. Ze začátku jsem čekal delší dobu v koloně.
Re: Hustota provozu
23. 07. 2015 12:51
Já mám tu zkušenost, že např. z Gradace jsem odjížděl v sobotu brzo ráno, kolem 7hodin. Sobota. Zágřeb pohoda. Horší odpoledne a k večeru u nás.
Při pozdějším odjezdu, např. po 6té večerní celkem provoz v hr, ale u zágřebu jak"š" - tak"š" a potom přes rakousko domů už pohoda. Čím později, tím lépe. Ale je fakt, z těchto dvou variant mám vyzkoušené vícekrát radějí brzo ráno, jet před tou "vlnou".
Re: Hustota provozu
23. 07. 2015 13:02
Market, valeri - 15.8. je jeden z největších mariánských svátků - Nanebevstoupení Panny Marie
(obzvlášť hezky to zní v němčině - Mariä Himmelfahrt smiling smiley) - a státní svátek je téměř v celé Evropě, nejen v Chorvatsku, ale i v tranzitních zemích z ČR (Rakousko, Slovinsko...) Moc nechápu, jakou to má souvislost s cestou, letos je to sobota, takže volný den tak jako tak...
Re: Hustota provozu
23. 07. 2015 18:05
Květo bojím bojím,že bude provoz právě kvůli tomu svátku ještě hustší než normální sobotu.Chceme vyjet ráno a přespat ve Slunji a právě,že mě zaráží i to,že ve Slunji mají dost obsazené ubytováníconfused smiley
Re: Hustota provozu
23. 07. 2015 19:45
No, jednak Slunj a okolí je velmi oblíbená "přespávací" destinace, jednak je vrcholná sezona v tom smyslu, že jsou prázdniny a celozávodní dovolené v průmyslových oblastech Německa, takže je vyšší míra "stěhování národů". V tom ten svátek nehraje moc roli, vyšší provoz je v tuto dobu asi vždycky. Je to trochu loterie, univerzální rada asi není. Držím palce, ať cestujete bez problémů.
Re: Hustota provozu
23. 07. 2015 19:54
Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 11:54
Nevíte někdo, jestli Chorvati na dálnicích používají něco (co?) jako my u nás Passaty/Superby? Né, že bych chtěl jet jako prase, ale je dobré si policajty hlídat. Dík
Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 12:22
Pouzivaji
Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 12:35
A jaký vozy používají?
Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 12:39
Passaty i Superby
avatar Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 12:58
petrv napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Passaty i Superby

Osobně jsem poznal Audi A6 combi stříbrná metal model tak rok 2012, ale viděl jsem v akci jednu starší model
Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 20:59
To race tiger:
Nesmysl. Mají passaty a superby nikterak staré modely. Žádné kombi. Všechno sedany. Většinou tmavou barvu. Bavíme-li se o A1.
Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 21:33
Díky za info, jedu v noci, tak by nemuseli bejt vyjetý, ale jistota je jistota.
Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 21:48
Na to ,že jedeš v noci bych moc nesázel. V červnu chytli češku o půl jedný v noci .eye rolling smiley
avatar Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 21:52
Také je lze identifikovat, že před "ploutví" mají "brko" jako u nás?
Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 22:04
ferry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na to ,že jedeš v noci bych moc nesázel. V červnu
> chytli češku o půl jedný v noci .eye rolling smiley


Teď vim, jaký auta mám sledovat a Supa s Pašikem poznám i v noci podle světel celkem bezpečně. No, a pokud neměří i za sebou, tak strach nemám (a navíc mám na střeše box, takže hezky v klídku pojedu).
Re: Hustota provozu
24. 07. 2015 22:05
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Také je lze identifikovat, že před "ploutví" mají
> "brko" jako u nás?

U nás je identifikuju na první pohled podle 4 koncovek a zatmavených zadních skel...
Re: Hustota provozu
25. 07. 2015 00:00
...neni šance je včas vzit na vedomi...na 50 m se nikterak se neliši...pak jen pred nosem uvidiš modry nadpis "STOP POLICIJA"...ja se lek když se mi to jednou rozsvitilo pred očima primo v centru mesta...a ja jel takovych 40 km/h... !?!...pry v zadu nevideli moji poznavaci (dočasnou papirovou) značku...avšak byla tam ...nahore za zatmavenou časti...takže jsem to uhadal...jinak si v techto dnech dejte pozor na obchvatu Rijeky a v Rijece tež...namontovali po meste deset krabic 50x50 cm s kulatym okenkem a nikdo nevi jestli v tom kamera je nebo neni...domu dostaneš fotečku a pokutu...je to v zabehu tak to berou zostra...jezdime jak na pohrebu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (25. 07. 2015 00:02).
Re: Hustota provozu
25. 07. 2015 12:51
zápchy už aj tu...na 74 km dialnica A4 od Goričanu smer Zagreb...
[hac.hr]
[hac.hr]

dnešné info zo stránky HAK...[www.hak.hr]
...autocesti A4 Zagreb-Goričan naplati Sveta Helena (A4) u smjeru Zagreba oko 500 m, a u zoni radova (74. km) u smjeru Zagreba oko 3 km...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yeasty (25. 07. 2015 12:55).
avatar Re: Hustota provozu
25. 07. 2015 17:40
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To race tiger:
> Nesmysl. Mají passaty a superby nikterak staré
> modely. Žádné kombi. Všechno sedany. Většinou
> tmavou barvu. Bavíme-li se o A1.


Tak jsem platil u Splitu asi falešným poldům ne :-) ? Ale nahrávací zařízení měli v autě jak origo poliši i jim hezky přehrávalo mou jízdu. Poslední model A6 kombi stříbrná - pozor falešný poldove :-) :-) :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 229
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.