Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
05. 07. 2015 08:19
Pro MartinR a pavel72,
minulý rok jsem to vzal už v Celje na NovoMesto (Laško-Krško-NovoMesto), ale ta cesta dost po okrskách a pomalá na jízdu.Tak jsem to letos protáhl až na Ljubljanu a i když to je delší, tak celkově rychlejší-jedu po kvalitní prázdný dálnici.
Pokud pojedete bez navigace, tak v Celje můžete zabloudit, ( můžete zabloudit i s navigací-některé výmýšlejí nesmyslné úseky a nenechají Vás dojet ani do Celje a z dálnice se Vás pokusí odbočit mnohem dříve do šílených uliček).
Tato trasa na Ljubljan se dá zvládnout i bez navigace. V Mariboru sleduji ukazatele na Ljubljan, před Ljubljaní jsou už ukazatele na NovoMesto,tam už včas ukazatele na Metliku a v Metlice to navádí na HR dálnici mýtnici Novigrad a tam jen správně najet na smět Split.Teď odcházím k moři, večer můžu odpovědět na případný dotaz. Zdrávím v Čechách. Tomáš-
avatar Re: Hustota provozu
05. 07. 2015 09:32
Ano, toto jsem myslel. Ono je to o několik minut (podle googlu) delší než do Ljubljany, ale v kilometrech je to zase kratší.
Nad touto cestou už jsem právě taky uvažoval pro případ "sobota".
avatar Re: Hustota provozu
05. 07. 2015 10:35
Teď jsem to projel přes streetview, ale (a nechci dělat chytrýho, nejsem cestovatel) v tom Celje se snad po sjezdu z dálnice zabloudit nedá. Když pojedu pořád rovně po "hlavní", vyjedu z Celje na Laško.

Co mě zaujalo na tom Streetview je, že přes to Celje je ta cesta dost plná.
Re: Hustota provozu
05. 07. 2015 22:18
Pro Pavel72
Cestou po dálnici na Celje je hned několik odboček na Novo Mesto a některé navigace to ukazují taky.Je třeba sjet až na tom hlavním sjezdu v Celje -silnice č.430 a pak z Celje po silnici č.5. Jinak se pak může bloudit.Mám vyzkoušené obě trasy z Celje přímo na Novo Mesto a teď v sobotu jsem to právě vyzkoušel přez Ljubljaň a tato trasa se je dle podle mě lepší.Ono to na streetview vypadá jednoduše, ale skutečnost je trochu horší. Je třeba si dát do navigace na trase Celje Novo Mesto průjezdní body Laško a Krško, protože navigace si cestou vymýšlí neskutečné uličky, které na streetview ani nejsou vidět a fakt hrozí bloudění. Já to tedy trefil dobře, ale někdo ze zdejších foristů psal, že tam hrozně bloudili.Streetviev počítá dobu jízdy podle povolených rychlostí, ale jsou tam hodně úseky, kde se prostě 90 km/hod jet nedá (zatáčky). Naopak po dálnici na Ljubljaň kde není provoz a policajty jsem tam nepotkal jsem zrovna 130 Km/hod moc neřešil. Hlavně to perfektní značení.
Ono je hlavně to nejdůležitější, že přejezd hranice SI/HR v sobotu dopoledne prázdno a vyhnutí se Záhřeb (Lůčko).
avatar Re: Hustota provozu
06. 07. 2015 10:57
Díky za upřesnění. Já třeba nejezdím přes 130, dokonce se spíš držím tak kolem 120 km/h, takže po dálnici tolik "nenaženu". Pro mě by to možná bylo delší i časově (po té dálnici).
Re: Hustota provozu
07. 07. 2015 10:33
Sledoval jsem web kamery v HR v pondělí 6.7.2015 ráno v 6:40. Státní svátek jen v ČR. Překvapila mě dost slušná kolona na Macelji na vstupu ho HR.
Re: Hustota provozu
11. 07. 2015 07:32
Tak dnes ráno na Lučku pěknej špunt k moři.eye rolling smiley
avatar Re: Hustota provozu
11. 07. 2015 08:49
Kdyby jen na Lučku: od zhruba od tří ráno hlásí pocukávající fronty až 6 km dlouhé na slovinské dálnici (občas se zkrátí za Zlatoličje, ale pořád se stíhají doplňovat). V některých regionech Evropy začaly prázdniny *).
Hranice s HR ani mýtnice Trakoščan ucpané nejsou, nejede se pravda, nejrychleji, ale celkem plynule.
EDIT:
*) jen v Německu jsou to spolkové země Sasko (Drážďany), Sasko-Anhalt (Magdeburg) a Durynsko (Erfurt), tedy "nové" spolkové země, v nichž bydlí jen málo rodilých Jugoslávců, Řeků a Turků. Proto ten nával není nijak kritický. Nejvíc jich bydlí v Severním Porýní - Westfálsku (NRW), ale ti jeli před týdnem: stejně jako v půlce Švýcarska už prázdniny týden mají, podobně ve třetině Holandska, druhé třetině začínají ale prázdniny tento víkend...
Asi nejhustší směrem k moři budou víkendy 25.7., to začíná volno v Porýní - Falci, v Sársku, ale hlavně v Hessensku: odtud hodně lidí pojede na jih, domů za rodinami. Ve středu 23.7. začínají v Dolním Sasku, odtud jich takových také vyrazí hodně. No a 1.8. to bude Bavorsko a Badensko-Württembersko.
O víkendu 8.-9.8. ale končí prázdniny těm z NRW, ucpou hlavně Lučko a Macelj, další mají konec rozložený od 21.8., ale to je jen Sasko a Durynsko, čili opět nic vážného. Hustší to bude až kolem 5.9., to se budou vracet do práce nejlidnatější části Německa (zejména ty, kde moc Němců nebydlí).
V tom počtu cestujících jsou pochopitelně hustě zastoupení Češi a Slováci, proto doporučuji sledovat dopravní situaci (odkazy výše) a čas či trasu cesty případně operativně změnit.




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (11. 07. 2015 09:45).
avatar Re: Hustota provozu
11. 07. 2015 14:31
[go.hak.hr] [go.hak.hr] [go.hak.hr] Docela masakr všude narváno
avatar Re: Hustota provozu
11. 07. 2015 16:47
Plno je stále a stále confused smiley
Re: Hustota provozu
11. 07. 2015 17:08
Hlavne nejdou kamery.
Ted jsem tam mrkl.
smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
11. 07. 2015 17:18
Některé jdouthumbs up
Re: Hustota provozu
11. 07. 2015 18:55
My jsme jeli domů,ale směrem k moři to byla tragédie
Re: Hustota provozu
12. 07. 2015 08:56
Tomáš539 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...na trase Celje Novo Mesto
> průjezdní body Laško a Krško, ... někdo ze zdejších
> foristů psal, že tam hrozně bloudili.
Mohl jsem to být i já, loni jsme se pěkně motali, ale ne že bychom zabloudili, sjezd na Celje bez problémů, ale tuším že v Lučku byla v noci uzavírka, nějaká megaakce (mám pocit, že se mihla i tribuna s diváky), neskutečně zamotaná objížďka úzkými uličkami s množstvím policistů, nerad bych to opakoval, takže letos uvažuju o dálnici přes Ljubljanu.
Pravda ovšem je, že po těch hodinách na dálnici byla ta jízda kolem řeky v mlžném oparu celkem osvěžující... kdyby nebyla tak dlouhá a zašmodrchaná.
Re: Hustota provozu
14. 07. 2015 21:55
Viktor X napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomáš539 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > ...na trase Celje Novo Mesto
> > průjezdní body Laško a Krško, ... někdo ze
> zdejších
> > foristů psal, že tam hrozně bloudili.
> Mohl jsem to být i já, loni jsme se pěkně motali,
> ale ne že bychom zabloudili, sjezd na Celje bez
> problémů, ale tuším že v Lučku byla v noci
> uzavírka, nějaká megaakce (mám pocit, že se mihla
> i tribuna s diváky), neskutečně zamotaná objížďka
> úzkými uličkami s množstvím policistů, nerad bych
> to opakoval, takže letos uvažuju o dálnici přes
> Ljubljanu.
> Pravda ovšem je, že po těch hodinách na dálnici
> byla ta jízda kolem řeky v mlžném oparu celkem
> osvěžující... kdyby nebyla tak dlouhá a
> zašmodrchaná.

Ta jízda podél řeky na trase mezi Celje a Novo Mesto přes Laško a Krško je hezká pokud se chci kochat krajinou, ale po vyzkoušení i trasy přes Ljubljan musím konstatovat, že na Ljubljaň to je opravdu o hodně rychlejší a nebloudí se.Prostě jak jsem již psal, tak stačí v Mariboru držet smět Ljubljana,tam jsou už cedule na Novo Mesto a odsud již směr Metlika.Ten úsek mezi Novo Mestom a Metlikou je zhruba 25 km samá zatáčka ( mají tam i značky upozorňující na SERPENTINA) to je fakt výstižné. Povrch je ale kvalitní. Z Metliky na mýtnici Novigrad je cesta docela rovná (pozor ať Vás to někoho nenavede na mýtnici Bosiljevo). Ta mýtnice Novigrad je docela nová a některé navigace jí nemají v paměti.Z Metliky je cesta taky dobře značená a cedule navádí dobře na dálnici. Nejlepší ale je, že v sobotu 4.7. v 8:00 hodin ráno na SI / HR hranicích Metlika / Jurovsky Brod bylo jen jedno auto. Na mýtnici Novigrad jsem byl sám.
A napojením na HR dálnici směřující už jen na Split ušetřím na mýtném za úsek Macejl-Lůčko (asi 48 Kun) a pak ještě za úsek Lůčko-Novigrad (asi 25 kun). To co tedy projedu navíc cestou přes Ljubljaň (asi 70 km zajížďka oproti klasické trase přes Macejl) se vše vrátí a ještě jsem v plusu. Hlavní, že ve výsledku nepopojíždím několik hodin v kolonách k hranicím a u Záhřebu.
Re: Hustota provozu
15. 07. 2015 14:37
Tomáši, jestli tomu dobře rozumím tak preferuješ cestu téměř přímo přes Lublaň? Tedy z A1 se těsně u Lublaně napojit na A2? A potom po silnici č. 105 přes Novo Mesto na Metliku?
Re: Hustota provozu
15. 07. 2015 14:44
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomáši, jestli tomu dobře rozumím tak preferuješ
> cestu téměř přímo přes Lublaň? Tedy z A1 se těsně
> u Lublaně napojit na A2? A potom po silnici č. 105
> přes Novo Mesto na Metliku?

Ahoj,
snad půjde otevřít tento odkaz
[mapy.cz]{%22criterion%22%3A%22fast%22}&ri=0
Re: Hustota provozu
18. 07. 2015 12:30
tak teraz by som nechcel stáť na najväčšiom parkovisku eu eye popping smiley....Lučko-Demerje katastrofa...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Hustota provozu
18. 07. 2015 12:36
Tak to je masakr...

A přesně kvůli toho jezdím na blind, jak se mi chce smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Hustota provozu
18. 07. 2015 12:44
moody smileySlovinská dálnice u Ptuje je jedno veliké parkoviště
Re: Hustota provozu
18. 07. 2015 13:00
Pred Zagrebom 16 km kolóna...OMG...
Demerje by mali posunut ešte o dalších par km...
avatar Re: Hustota provozu
18. 07. 2015 13:21
To by nepomohlo ani kdyby bylo o 30km dál, lidé jsou asi masochisti, takže budou stát na cash a zatarasí to těm normálním.
Re: Hustota provozu
18. 07. 2015 13:48
Spíš jsou chorvati dementi s těma mýtnicemi, mají mít dálniční známku a byl by klid
Re: Hustota provozu
18. 07. 2015 15:05
Ještě teď masakr, ještě že jedu v pátek...
Re: Hustota provozu
18. 07. 2015 21:55
Při dnešním poledním kouknutím na kamery u Lůčka ( směr od moře) mám pocit, že o mýtnici Demerje vědí snad jen uživatelé tohoto fóra.
Jinak se musím přiznat, že jsem také jednou stál v koloně u Lůčka, nevěděl jsem, že je tam ta nově otevřená mýtnice Demerje. Pořád jsem nechápal co tam znamená ta nová ulice po mé pravé straně, kde auta frčela a já stál jak vůl v pomalu jedoucí koloně na platbu v hotovosti. Až pak doma jsem to zjistil. Ti lidé jsou na tom snad podobně. Člověk by snad dobrovolně nemohl čekat v takových příšerných kolonách v takové vedru.Díky tomuto fóru jsem získal dost cenné informace na cesty a pobyt v HR.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (18. 07. 2015 21:56).
Re: Hustota provozu
18. 07. 2015 22:53
Vyrazil jsem dnes ráno z vysočiny. Teď. se ukládám k spánku v Brnaze (Sinj). Trasa Jindřichův Hradec - Vídeň - Graz - Mureck - Ptuj - Macelj - Lucko ....
Do Vídně prázdné silnice, za Vídní hustý ale plynulý provoz, po 50 km poloprazdná dálnice. Po Ptuj sem tam auto. Na konec dálnice u Ptuje jsem se vmáčknul snadno. Na konci dálnice ale byla slušná fronta. Provoz směr Macelj hustý, ale pořád se 60-80 jelo. Na hranicích jsem byl ve tři odpoledne. Fronta na deset minut. Dál až po Lučko docela volná cesta. Na lučku ve čtyři odpoledne asi pět minut zdržení. Dál hustý provoz ale rychlý.
Průměrná rychlost 87km/h dokazuje, ze to poskakovani v kolone nebylo.
Ve směru od moře to bylo horší. Fronta daleko za Demerje. Dlouhá fronta u Krapiny.

Směrem k moři byla dnes přes. Slovinsko rychlejší cesta přes Ptuj, než čekat na konci dálnice.
Re: Hustota provozu
19. 07. 2015 09:01
Pokud bude většina dovolenkářů tvrdošíjně dodržovat pobyt sobota-sobota,tak i kdyby postavili další Demerje tak to nebude stačit.Za sebe musím říct,že spousta majitelů apartmánů nabízí pobyt jenom sobota-sobota.Tak hledám jinde,nenechám si diktovat kdy mam přijet a kdy odjet,to můžu jet rovnou s cestovkou a ještě autobusem.Rozhodnout se svobodně kdy,kudy a jak dlouho si pojedu,tak i to je pro mně dovolená v Chorvatsku.
Většinou vyrážím v sobotu nebo v neděli večer a návrat za jedenáct nebo dvanáct dní čtvrtek nebo v pátek večer.Bez nějakých kolon a pak se vždycky zasměju při pohledu na kamery Hak.Všem šťastnou cestu.
avatar Re: Hustota provozu
19. 07. 2015 10:03
Pardon OT:

Jak jsi sám zmínil, "sobota - sobota" není proto, že by češi (i jiná "občanství" ) milovali kolony.

1. Sami majitelé apartmánů preferují tento termín.

2. Většina lidí je zaměstnaná a mají dovolené od zaměstnavatelů v celých týdnech - většinou. Pokud jsou manželé/páry oba zaměstnaní, navíc u jiných zaměstnavatelů, jsou rádi, když jim vyjde aspoň jeden týden od soboty do soboty. Maso pak je, když se chtějí domluvit třeba dvě rodiny...

Já to třeba neřeším, oba jsme učitelé, ale i tak je hledání komplikované právě omezenou nabídkou místních.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (19. 07. 2015 10:03).
Re: Hustota provozu
19. 07. 2015 10:32
Jak psal Tomáš ano největší problém Chorvatu je ten že nepíšou nic česky a člověk si není schopen vše přeložit , čest výjimkám restaurace nic česky vývěsní tabule nic česky .Ale spropitné chtějí hajzlíci nenažraní.
avatar Re: Hustota provozu
19. 07. 2015 11:16
Citaci
peterson69 napsal:
Pokud bude většina dovolenkářů tvrdošíjně dodržovat pobyt sobota-sobota, tak, i kdyby postavili další Demerje, tak to nebude stačit....

Moje řeč. Naštěstí to také nemusím dodržovat, navíc už teď jezdíme mimo vrchol sezóny, tak se na těch silnicích občas i bojíme, jak jsme tam sami.
Ale ani ten čtvrtek bych nepřeceňoval, ba ani středu, ta poslední srpnová v roce 2012 stála za to: těch, kdo dostali stejný nápad, jako jet ve středu, byly další tisíce. Na Demerje nás směrovali už asi půl kilometru před odbočkou mobilním značením přes odstavný pruh, na AZM nám to dalo přesně na konec kolony, tak jsme z ní vypadli na výjezdu Đurmanec a pak jsme jeli radši přes Cvetlin. A, kdybychom se nestavili ve Slovinsku na pozdní oběd, trčeli bychom někde v nebo u Ilzu před vjezdem na dálnici, protože tu právě otevřeli - byla předtím asi hodinu ve směru na Vídeň uzavřená, na 137. km totiž hasili a odklízeli auto. Ovšem to jsem věděl už někde od Halbenrainu, chvíli potom, co jsem přeladil rádio na rakouské stanice, jsem to sledoval, doporučovali objížďku už od Sinabelkirchen, už jsem se chystal, že to z Ilzu vezmu po okresce až do Waltersdorfu, naštěstí se to však už rozjelo a v Rakousku nechávají se do kolony zařadit.
Jindy jsme měli v plánu vyrazit k moři ve čvrtek večer tak, abychom projeli před hlavní vlnou, ale napřed jsme museli čekat na mladého, kterému nedorazil na směnu kolega, co ho měl střídat, tak než sehnali jiného bylo před půlnocí, pak jsme absolvovali v průtrži mračen dvě objížďky na osmatřicítce, a ve Znojmě jsme měli přes 3 hodiny zpoždění proti původnímu plánu, tak jsme dali pauzu s tím, že to riskneme. A vyžrali jsme si to s celou parádou. Ale to jsem tu vylíčil už před pěti lety.
Tím chci říci, že někdy ani středa či čtvrtek neznamenají hladký průjezd. Nejsme sami, kdo si tyto dny vybírá pro cestu, navíc cestou se může vyštěnit kdekoli cokoli a může se tak z normálně průjezdného místa stát špunt. A pak už se to jen skládá na sebe.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 203
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.