Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Hustota provozu
15. 05. 2011 10:09
Dobrý den, omlouvám se za založení nového témata, ale chtěl bych zjistit veškeré info o hustotě provozu na silnicích ve Slovinsku a Chorvatsku, na čekání na hraničním přechodě SL-CH, na průjezdnost mýtnic na dálnicích a o provozu na pobřeží kolem Makarské a to vše o víkendu pá.10.6.2011 a so.11.6.2011. Jedu do Gradacu, cestu znám,(7x Podgora), ale teď poprvé jedu o víkendu a nevím co mě čeká, jinak vždy cesta uprostřed týdne a o čekání nebo zácpách jsem znal jen z doslechu. Ale snad je to ještě dost před sezónou tak by to mohlo být v klidu, Děkuji všem za informace, Ivoš
Anonymní uživatel
Re: Hustota provozu
15. 05. 2011 10:24
Ahoj,
v tomto termínu není provoz největší. jezdíme sice ve všední den ale znám to dost dobře i v těchto dnech.
Ovšem, co bylo vloni, nemusí být letos. V červnu jede pár poláků a pár čechů. A hlavně busy. Jinakklid a pohoda. Poslední červnový týden již začíná provoz houstnout.
avatar Re: Hustota provozu
15. 05. 2011 11:03
ivos možná by ti trochu pomohlo tohle
avatar Re: Hustota provozu
15. 05. 2011 11:17
ivos je vtipálek...nech si věštit s koule nebo vyložit karty..a budeš mět jistotuthumbs up smiley
Re: Hustota provozu
15. 05. 2011 20:20
Kolisto, vtipálek sice jsem, ale ne vášniví, chtěl jsem se jenom zeptat na informace z předešlých let, od někoho kdo v tomto termínu cestu jel a ví o tom své, to ty asi nejsi, ale i přes to ti děkuji za příspěvek
Re: Hustota provozu
15. 05. 2011 23:18
urcite to bude v klidu, je to brzo a spicka bude az od 17.6 . kdy zacnou v HR prazdniny a rodice budou stehovat decka dolu k prarodicum. Nebo sami pojedou na dovolenou za levno mimo sezonu. Od 17.6. do 26.6. (zpet) bude provoz hustejsi jsou tam svatky a kdyz si vezmu jeden den volna 24.6. tak od uterka do nedele je volno smiling bouncing smiley . Jinak je ale zalozene vlakno opravdu zbytecne, protoze se to da odhadovat velice tezko. Kdyz bude skarede a studena voda tak pojede dolu malo lidi, to je proste jako s pocasim nikdy clovek nevi.
ivos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, omlouvám se za založení nového témata,
> ale chtěl bych zjistit veškeré info o hustotě
> provozu na silnicích ve Slovinsku a Chorvatsku, na
> čekání na hraničním přechodě SL-CH, na průjezdnost
> mýtnic na dálnicích a o provozu na pobřeží kolem
> Makarské a to vše o víkendu pá.10.6.2011 a
> so.11.6.2011. Jedu do Gradacu, cestu znám,(7x
> Podgora), ale teď poprvé jedu o víkendu a nevím co
> mě čeká, jinak vždy cesta uprostřed týdne a o
> čekání nebo zácpách jsem znal jen z doslechu. Ale
> snad je to ještě dost před sezónou tak by to mohlo
> být v klidu, Děkuji všem za informace, Ivoš
Re: Hustota provozu
16. 05. 2011 19:21
Ahoj IVOS - VTIPALEK. Promiň teď vážně, já a ta paní co u ní bydlím, jezdíme v tomto období /tedy okolo 20.6./. Vyrážím z matky měst v pátek v cca 6.00 a večer se koupu ve vysněném Jadranu.
směr Brno, Vídeń, Maribor,Zagreb a Split. Zatím vždy bez problémů. Doufám, že letos to bude obdobné. Měj se a š´tastnou cestu. Milda
Re: Hustota provozu
17. 05. 2011 08:44
Ahoj Mildo, dík y za info. Chtěl bych taky vyjíždět tak nějak kolem 19,00 a přez noc to přejet, aby to děti prospaly, co jezdíme v sezoně uprostřed týdne, tak to vždy bylo v pohodě a bez jakéhokoliv čekání, ale teď mě čeká cesta z pátka na sobotu tak mám trochu obavy aby se to někde nezaseklo, Ivoš
Re: Hustota provozu
17. 05. 2011 14:21
V červnu se to z důvodu hustoty provozu rozhodně sekat nebude,kór když jedeš na noc.Jezdíme tak vždy a naprostá pohoda,nejdelší stání do 5minut na SLO/HR hranicích.Samosebou může se to někde seknout z důvodu nehody,ale to je ve hvězdách a stát se to může tady vždy.Jezdíme od Prahy kolem 19hod,buďto ve čtvrtek nebo v pátek a vždy bez zácp.
Praha-Jihlava-Hatě-Vídeň-slo dálnici objíždíme(Lenart,Ptuj) a hurá do HR.
avatar Re: Hustota provozu
07. 06. 2011 18:53
Kolem 18.6. bude asi větší provoz
[danas.net.hr]
Re: Hustota provozu
07. 06. 2011 21:01
Ivos: v sobotu majú nástup rôzne cestovné kancelárie, čiže tiež vyrážajú v piatok večer a prichádzaju do 13.00 hod v sobotu, takže jedine títo by ti mohli zahustiť premávku, ale veľa toho zrejme nebude, keďže sezona sa len rozbieha, domáci budú v tom čase ešte späť a individuálni turisti začnú chodiť skôr neskôr :-) Ak je to čisto len na tebe kedy odídete alebo ti je jedno kedy máš nástup tak by som šiel radšej zo štvrtka na piatok alebo zo soboty na nedeľu a tak aby som bol v Záhrebe najneskôr o 05.00-06.00 , vtedy si môžeš byť istý že na ceste nestretneš nikoho :-)
Re: Hustota provozu
07. 06. 2011 21:32
To alesim:Mozes prelozit?
avatar Re: Hustota provozu
07. 06. 2011 21:36
Chorvati mají 22 a 23 svátek a tak je předpoklad, že si vezmou dovču před a po a tím získají 9 dnů. které mohou být u moře
Re: Hustota provozu
08. 06. 2011 11:05
Chorvatský kalendář:
[calendar.zoznam.sk]
Re: Hustota provozu
08. 06. 2011 15:38
Mohu taky trochu otravovat? Já vždycky jezdil tak nějak v týdnu a kolonám se smál. Teď bohužel manželce naplánoval zaměstnavatel dovolenou a musíme jet o víkendu. eye rolling smiley Má někdo praktickou zkušenost, jak to vypadá na hranicích a mýtnicích v plné sezóně, když TAM jedeme v noci ze So na Ne (23./24.7.) a vracíme se v noci z Pá na So (5./6.8.). Dá se to přežít? Přemýšlím, zda se nemám raději vyhnout cestě přes Macelj a zvolit např. Varaždin... Díky všem za reakce. thumbs up
Re: Hustota provozu
08. 06. 2011 15:55
Většina ( turnusy) jede tam v noci z pátku na sobotu a zpět v sobotu po střídání turnusů. Takže by jsi to měl přežít! Ale jak to bude doopravdy..... ???? V srpnu najíždějí myslím Němci !!!
avatar Re: Hustota provozu
08. 06. 2011 19:47
Citaci
Rosta_Klusak napsal:
....jak to vypadá na hranicích a mýtnicích v plné sezóně, když TAM jedeme v noci ze So na Ne (23./24.7.) a vracíme se v noci z Pá na So (5./6.8.). Dá se to přežít?...
Ze soboty na neděli už to půjde, jinak bys musel mít extra smůlu. O tomto víkendu je to každý rok stejné a dovolil bych si tedy zodpovědně předpovědět, že nápor gastarbeiterů jedoucích na dovolenou z Německa domů opadne v sobotu kolem sedmnácté až osmnácté hodiny. Sice provoz je až dlouho do večera hustší, ale už se neucpávají celnice ani mýtnice.
Například loni v sobotu dopoledne ucpané oba pruhy slovinské dálnice od Ptuje až téměř k razcepu Slivnica, k Ptuji průměrná rychlost 9km/h, od Ptuje na vjezd A2 průměrná rychlost 17 km/h, od mýta Zaprešić na Lučko průměr 6,5km/h) - zkrátka těch asi 87km k vjezdu na A1 jsme jeli od 08:20 do 12:50. Než jsme dojeli k Ravče (17:46), už v rádiu hlásili "nema gužve".
Čili ČR opusť v sobotu nejdřív po poledni, nespěchej a ta hlavní vlna před tebou už bude pryč.
Cesta zpět bude trochu sázka do loterie, protože tíž se v tomto termínu vydávají na cestu zpět, ale hlavní vlna ucpe hraniční přechody zase převážně za světla, tentokrát už v pátek. Budeš-li na hranicích v sobotu odpoledne, máš vysokou šanci, že to nejhorší už se rozpustilo po Evropě.
Taky jsem si užil, když jsem se přiblížil 5km před Macelj těsně po šestnácté a za slovinskou závorou (po 7 km) přidal plyn až o hodinu a půl později.
Re: Hustota provozu
09. 06. 2011 08:32
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cesta zpět bude trochu sázka do loterie, protože
> tíž se v tomto termínu vydávají na cestu zpět, ale
...

Díky moc za reakci. S tou cestou TAM doufám, že to bude OK (hranice ČR/AUT překročím někdy kolem 21.00 hod.). Ale právě loni jsem se taky vracel v pátek (6.8.). Bláhově jsem od Zadaru vyrážel kolem 10.00 hod. Na Lučku (Demerje) jsem to ještě díky placení kartě zvládl, ovšem úsek cesty Macejl (mýtnice+přechod=cca 5 km) jsem jel 2 hodiny. Hrůza... Proto jsem myslel, když v ten pátek na cestě zpět vyrazím z Igrane až někdy třeba v 17.00 odpoledne, snad to bude lepší - páteční peloton už bude odjetý a ten hlavní, sobotní, ještě nebude na cestě. smiling smiley
Re: Hustota provozu
09. 06. 2011 10:06
Ahoj, jedu ve stejné době, ale vzal jsem si dovolenou už v pátek. Takže bych chtěl jet:
22.7. odjezd Pátek 2:30 Brno
22.7. cca 6:00 Slovinsko
22.7. příjezd cca 11-12h Skradin (NP Krka, koupačka, pivo a spat)
23.7. odjezd Sobota 6:30 Skradin
23.7. příjezd 10:00 Ston
Jak asi bude hustej provoz?
Je mi jasný, že nikdo nedokáže předpovědět havárku nebou nějaký jiný nepředpokládaný kolaps na cestě, ale spíš o zkušenosti cesty místo v standardní páetk/sobotu - cesty v pátek. A jaký je provoz v sobotu dopoledne na A1 od Skradinu dolů.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dejff (09. 06. 2011 10:09).
Re: Hustota provozu
09. 06. 2011 11:39
Pátek - Sobota je vždycky provoz. Největši odpoledne Vídeň a pak k večeru houstne.
Jestli jedeš tak brzo, tak je to lepší než jet kolem mariboru ve 22hod.

Píšeš pak odjezd sobota Skradin 6:30, myslím, že dobrý čas. Nicméně pojedou i další, ti co někde spali a akorát budou vstávat a každý chce být na místě kolem 11h. tzn. že se se zbytkem postkáš na Bih čáře, nebo ve frontě na trajekt v Ploče.
Re: Hustota provozu
09. 06. 2011 14:23
To Dejff :
Ak vyrazíte o 6,30 zo Skradinu a po 3 km ste na A1 situácia v sobotu bola vždy pohodová. Jediným problémom je potreba uvedomiť si výskyt javu , že niektoré autá pôjdu akosi rýchlostne nevyrovnane . Razide voz rýchlejšie potom zrazu neodôvodnene spomalí . Je to tým , že ráno sa už prejavuje u mnohých únava a premieta sa do jazdy . Je zaujímavé , že pri ceste po magistrále tým, že v dohľade je more aj rýchlosť sa prirodzene spomalila sa tento jav už tak neprejavuje .
avatar Re: Hustota provozu
15. 06. 2011 23:39
Rosta_Klusak napsal(a):
--
> Díky moc za reakci. S tou cestou TAM doufám, že to
> bude OK (hranice ČR/AUT překročím někdy kolem
> 21.00 hod.). Ale právě loni jsem se taky vracel v
> pátek (6.8.). Bláhově jsem od Zadaru vyrážel kolem
> 10.00 hod. Na Lučku (Demerje) jsem to ještě díky
> placení kartě zvládl, ovšem úsek cesty Macejl
> (mýtnice+přechod=cca 5 km) jsem jel 2 hodiny.
> Hrůza... Proto jsem myslel, když v ten pátek na
> cestě zpět vyrazím z Igrane až někdy třeba v 17.00
> odpoledne, snad to bude lepší - páteční peloton už
> bude odjetý a ten hlavní, sobotní, ještě nebude na
> cestě. smiling smiley

Tak to se možná potkáme někde na cestě do Igrane ja budu vyrážet 23,7,2011 mezi 18-20h z Vel Mezu. Před třemi roky to bylo ok tak doufám že letos to bude taky bez kolon

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Hustota provozu
17. 06. 2011 05:34
Dobrý den,vyrážíme ve čzvrtek 7.7.okolo 20 hod z N.J. cíl Živogošče-blato chtěl bych tam být tak cca 9-10 dopol.a zpátky v pátek 15.7. chci se zeptat na tu hustotu tam i zpět jestli dle vás bude těsno nebo o.k. Děkuji Luiss.
avatar Re: Hustota provozu
17. 06. 2011 07:37
Máš to vymyšlené dobře.Určitě to pojede....a na místě budeš tak, jak máš naplánované.
avatar Re: Hustota provozu
17. 06. 2011 08:48
luiss...ve čtvrtek to je v pohodě smiling smiley

Zpět jezdíme (taky z Blata) okolo 17. hodiny a nema problema(ale jezdim po staré a přes Maďarsko)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (17. 06. 2011 08:51).
Re: Hustota provozu
17. 06. 2011 10:00
Ahojte,
tiez by som sa chcel popytat o radu:
Mame na plane vyrazit z Trenčína smer Baška Voda v sobotu 9.7. ráno okolo 03.00 (t.j. Bratislava cca 04.00) cez Maďarsko (ešte sa rozhodujem či po 86-tke alebo po dialnici cez Székesfehérvár). Viem, že to nie je najrozumnejší čas, ale po minuloročnej skúsenosti by som radšej skúsil jazdu cez deň. Obávam sa najmä Lučka (príchod sobota 9.7. medzi 10-11 hod.) a zdržanie môže byť aj na hraniciach (MAĎ-SLOV-HR - rédics,mursko, resp. MAĎ-HR - goričan). Išiel niekto v takom čase, ako to išlo? Čo by ste mi odporučili? Rád využijem vaše skúsenosti a rady.
Návrat späť už je cez týždeň, takže pohoda.
avatar Re: Hustota provozu
17. 06. 2011 10:42
přes Maďary nejezdím, ale pokud ti jde o Lučko, při cestě k moři, tak tam se můžeš pouze nějakou chvilku zdržet i v sobotu dopoledne, ale tam to odsejpá, tam jenom bereš na vjezdu lístek k zaplacení ( z automatu) a v největší špičce tam stojí i brigádnice, které ti podají lístek do okénka....
Re: Hustota provozu
17. 06. 2011 13:09
Zdravim Tě Hammy,
přes Madary jezdíme každoročně po dálnici.. a kolonu jsme nikdy nepoznali, možná to bude i tím, že jezdíme přes týden nebo i tím, že přes HU nikdo pomalu nejezdí.. smiling smiley Té dálnice bych se nebál, gord když jste ze Slovenska, ušetříte +/- 1 hod času.. smiling smiley Jinak kolony si myslím, že budou ze strany směr od moře...
Ono můžeš sledovat kamery v sobotu na cestě k moři..a uvidíš.. smileys with beer (v Tvůj daný čas)..

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Hustota provozu
17. 06. 2011 19:52
Potrebovala by som poradit. Ideme na kratku dovolenku na Pag. Termin nastupu mame v nedelu 26.6.2011 a vracat sa budeme v piatok 1.7.2011. Povodne sme chceli ist obe cesty cez Slovinsko, ale nakoniec sme sa rozhodli cez Madarsko a na Pag chceme ist trajektom / ideme do Metajny.V piatok pri navrate musime vyrazame velmi skoro rano, okolo 4.00 / myslite, ze nas mozu zastihnut kolony ? Aka moze byt situacia v tychto dnoch na ceste v Chorvatsku. Co som sa pozerala na grafikony, ak sa ocakava husta premavka, ale uvitala by som este nejake skusenosti.
Re: Hustota provozu
18. 06. 2011 11:30
Čau tak já odjížděl v nedeli brzo ráno. Směr ch. brno, w, graz, zg, karlovac.
Celkem dobré.
zpátky včera tj. pátek během dne po dálnicích rijeka, ljublana, maribor, wien. Katastrofa.
Hustej provoz, před vídní a před brnem a vyškovem hromadné havárky.

Co se týká provozu, hodně lidí neumí používat zrcátka, hodně lidí nepoužívá blinkry a neumí používat brzdu při použití tempomatu to platí směrem do čr. Když se přejedeou hranice u nás je to peklo.
Lidi pojdme s tím něco dělat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.