Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta na Krk

Autor Vojta11 
Cesta na Krk
08. 06. 2012 07:59
Zdravím všechny,
do Chorvatska jezdím pravidelně, ale většinou dolů na pobřeží. To volím vždy klasickou cestu přes Zagreb (Lučko). Tentokrát však jedu na ostrov Krk. Tak bych rád znal Vaše názory, která cesta je dle Vašeho názoru lepší. 1.varianta z Vídně na Graz - objíždka Mureck-Lenart-Ptuj - (přechod Macelj) - Zagreb (Lučko) - Krk nebo 2.varianta z Vídně stále po dálnici směr Graz - Maribor - Ljubljana - Postojna - (přechod Rupa) - Rijeka - Krk. Na kilometry je to podobné, finančně skoro taky. V 1.variantě je to bez slovinské známky, ale s větším mýtným, které ted´ bude dražší, v Chorvatsku. V 2.variantě je to pořád po dálnici a (možná ?) rychlejší (bez větších front na mýtnicích). Co byste volili Vy? Předem díky za reakce a přeji příjemné čekání na dovolenou!
Anonymní uživatel
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 08:19
Doporučím variantu č. 2., vyhneš se blázinci na přechodu Macejl. Těch pár kilometrů silnice, byť klikaté, z Postojne do Rupy vydržíš a pak pár kilometrů chorvatské dálnice do Rijeky a a za Rijekou cca 10 km nájezd na most na Krk.
Nevím odkud jsi, ale ještě je varinat přes Č. Budějovice-Linz-Salzburg, Villach-Ljubljanu, ovšem s vyhnutím se Tauerbahnu a Karawankentunnelu.
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 08:20
Hledej. Nikdo to tu asi nebude opakovat, je to tu mnohokrát probrané,
rrn
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 08:45
Vojta11 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny,
> do Chorvatska jezdím pravidelně, ale většinou dolů
> na pobřeží. To volím vždy klasickou cestu přes
> Zagreb (Lučko). Tentokrát však jedu na ostrov Krk.
> Tak bych rád znal Vaše názory, která cesta je dle
> Vašeho názoru lepší. 1.varianta z Vídně na Graz -
> objíždka Mureck-Lenart-Ptuj - (přechod Macelj) -
> Zagreb (Lučko) - Krk nebo 2.varianta z Vídně stále
> po dálnici směr Graz - Maribor - Ljubljana -
> Postojna - (přechod Rupa) - Rijeka - Krk. Na
> kilometry je to podobné, finančně skoro taky. V
> 1.variantě je to bez slovinské známky, ale s
> větším mýtným, které ted´ bude dražší, v
> Chorvatsku. V 2.variantě je to pořád po dálnici a
> (možná ?) rychlejší (bez větších front na
> mýtnicích). Co byste volili Vy? Předem díky za
> reakce a přeji příjemné čekání na dovolenou!

smileys with beer
JJ. Nepíšeš odkud. Pokud jsi ze SM, tak já jezdím léta trasu 860km OV-Mikulov-Wien-Graz-Ljubljana-Kozina-Rijeka-Krk...Palivo:50€, Cesty:A=16€; Slovinsko:30€; Rupa:5+5Kn; Krk:30Kn...Náklady jsou pro tam i zpět.

Je jen na tobě kudy se vydáš. Slovinské dálnice nejsou přeplněné, a z Koziny k přechodu HR potkáš pár aut.

Šťastnou cestu...já startuju 25 července. Buď ve 3 ráno, nebo 24.červ. v 11 večer. Uvidím jak v práci.
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 08:54
Tomme, moc děkuji za názor.

Globiku, na Krk samozřejmě trefím. Hledat ve fóru taky trošku umím, přečetl jsem toho tady dost a moc děkuji všem, kteří přispívají. A nevidím nic špatného na tom, že jsme napsal prosbu o AKTUÁLNÍ rady, názory k tomu, kterou variantu cesty nyní kdo preferuje, jaké s tím má zkušenosti. Je to přece DISKUSNÍ fórum, a tohle je celkem věcný dotaz. Pokud se budeme jen odkazovat na X-let staré příspěvky, tak to asi moc aktuální a smysluplné nebude.

Jinak doplnujicí info: jedu z Prahy a preferuji cestu na Brno-Mikulov-Wien, i když je to na kilometry asi nejdelší a D1 je tankodrom, ale v noci se dá rychle projet. Na Znojmo se mi nechce kvůli objíždce, která tam nyní je za Jihlavou. Přes Č.Budějovíce dolů jsem v minulosti také jel, je to z Prahy určitě nejkratší na kilometry, ale většinou nic moc časově.
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 09:37
Naposledy jsem jel na Krk letos v květnu (viz Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? můj příspěvek z 09. 05. 2012).
Většinou - aby byla změna - cestou tam jezdím přes Linz, Graz, Maribor, Postojna, Rijeka a zpět Rijeka, Ljubljana, Salzburg, ...
Nemám to přesně spočítané, ale myslím že cesta přes Zagreb, Karlovac k Rijece bude dražší (několikrát jsem jel i touto variantou).
Jsem od Příbrami.
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 09:40
Ahoj, jeď slovinskou známku. Já to jel loni v červnu takhle na pasblint, protože jsem brázdil po viamichelin, a ve finále se potvrdilo, že z moravy pro mě je to rychlejší takhle k moři, než třeba na kaprun (myšleno časově).
6.52min a byl jsem na Krku, což mě nadchlo.

Momentálně s tím zase tak laborujem, že pojedem podle počasí ted někdy, rozhodně přes slovinskou dálnici. Nejužší místo je Ljublana při provozu.

Štastnou cestu.
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 09:42
Jel jsem tam minulý rok, tedy směr Vídeň-Graz-Maribor-Ljubljana atd., leč docela jsem si ,,zaparkoval" na té cestě z Koziny, hodinu a půl jsme popojížděli po 5-ti metrech, ale asi to byla náhoda. Nicméně tak jako to píše někdo výše, vyhnout se Macelju a být v pohodě a i když jsi z Prahy a jedeš na Brno, tak tohle je podlě mě ta ,,nej" cesta.
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 10:25
Díky všem, kteří odpověděli a nepovažovali můj dotaz za zbytečný. Kloním se ted k variantě 2 přes slovinskou dálnici na Ljubljanu. Protože jsem tudy nikdy nejel, prosím ještě o radu. Když pojedu na ostrov Krk, je lepší sjet z dálnice už v Postojné směr Rupa, nebo ještě pokračvoat po dálnici až do Koziny a sjet až tam? Druhá verze je podle googlu o cca 30 km delší, ale možná je to lepší cesta. Pokud to máte projeté, dejte mi, prosím , vědět, co preferujete. Díky!
Anonymní uživatel
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 11:08
Vojto, pokudjedeš na Krk, tak, podle mého názoru- do Postojne a pak na Rupu. Tak jezdím na Rijeku já. Ovšem proti gustu druhých žáden dišputát.
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 12:03
Obě cesty jsou srovnatelné, ale volil bych asi tu Postojnu, od Koziny může jet hodně italů, nemluvě v noční jízde o zvěři na cestě, ale ta nás může překvapit vlastně všude.....
avatar Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 17:44
Na ostrov Krk jezdim každý rok přimo na Bašku začátek záři ,letos po 13 (snad štastná) jen jednou přes Linz--Graz --Zagreb---.Karlovac ...Rijeka ... Krk---Baška r. 2007.A taky to bylo naposled.
Takže Maribor ....Ljubljana ....Postojná ....Rupa .Jezdim na noc a pohodová jízda .Přes přechod Kozina jsem nejel a asi už nepojedu............
Možná by mohl poradit JIRKA Z RI ,ale mam za to ,že jezdi na Zagreb..
Re: Cesta na Krk
08. 06. 2012 18:52
Přes slovinsko a kozinu thumbs up
Re: Cesta na Krk
09. 06. 2012 10:18
Ja jsem to jel i přes hr dolů. I přes potojnu a naposledy zpět i přes kozinu. Neumím poradit, přijde mi to podobné, asi bych bral ohled na den a návštěvní chování italů, jak psali kolegové výše.
Anonymní uživatel
Re: Cesta na Krk
09. 06. 2012 18:51
Vojto, u mne ta láska cestě přes Salzburg má prostý důvod- když jsem několikrát vyrazil časně z rána z pod hor Lužických, bylo fajn se vykoupat na Mondsee a pak už to v noci dorazit... Já nejsem z těch, kdo sprintují a pak se holedbají, jak rychle kde byli jakej měli průměr.
Takže tolik na vysvětlenou, snad jen, že nemám rád D1 a jakkoliv můžu, vyhnu se jí.Ďobře dojěď a dej vědět SVÉ zkušenosti z cesty.
\Tomm



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomm (10. 06. 2012 06:49).
avatar Re: Cesta na Krk
09. 06. 2012 20:21
... Vojto, kamarád Ruda jezdí přesně tak, jak popsal rrn ... tedy Kozina, Rijeka ... a chválí si to,protože zkoušel několik variant ... smiling smiley
rrn
Re: Cesta na Krk
12. 06. 2012 23:04
Vojta11 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky všem, kteří odpověděli a nepovažovali můj
> dotaz za zbytečný. Kloním se ted k variantě 2 přes
> slovinskou dálnici na Ljubljanu. Protože jsem tudy
> nikdy nejel, prosím ještě o radu. Když pojedu na
> ostrov Krk, je lepší sjet z dálnice už v Postojné
> směr Rupa, nebo ještě pokračvoat po dálnici až do
> Koziny a sjet až tam? Druhá verze je podle googlu
> o cca 30 km delší, ale možná je to lepší cesta.
> Pokud to máte projeté, dejte mi, prosím , vědět,
> co preferujete. Díky!

Jednoznačně jezdit na Kozinu!
1) Poloprázdná cesta po hřebenu
2) OMW v Kozině - loni 0,95€/l diesel
3) Prima občerstvení (já dopoledne 10:00 polévka + pečivo za 1,15€/ks
4) Rychlost
5) Poloprázdný přechod do HR (jezdím přes týden) víkend pak zpět v neděli poledne

Vyberte cestu jaká Vám vyhovuje. 30km a úspora času cca 30min, ale klid a ne plahočení za karavanistou přes Illiskou Bystricu.
Jedu 25-7-2012. asi ve 3 ráno...neví se vis kalendář...
Re: Cesta na Krk
12. 06. 2012 23:46
Vojta11
Nechci Ti do toho kecat ale myslím že přes Zagreb to budeš mít asi nejrychlejší thumbs up
avatar Re: Cesta na Krk
13. 06. 2012 08:36
jirvo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vojta11
> Nechci Ti do toho kecat ale myslím že přes Zagreb
> to budeš mít asi nejrychlejší thumbs up

Když zrovna nechytneš zácpy v Macejlu a na Lučku.
Re: Cesta na Krk
13. 06. 2012 09:31
To nikdo neví a záleží kdy jedeš a jak dlouho by se tam člověk případně zdržel ,ale zas je to pak furt po dálnici a ne přes vesnice.
Re: Cesta na Krk
13. 06. 2012 10:00
Já letos taky planuji cestu na Krk. Můj názor je jet maximum dálnice SLO až do Koziny, není to přechod(pouze město kde je sjezd z dálnice)
Přechod Starod-Pasjak.
Důvod:Je to blíž k hranici a taky méně vesnic, relativně přímá cesta to se od Postojné říct nedá.
Re: Cesta na Krk
13. 06. 2012 11:23
To je pravda ale tady to může být dost vytížený Italama, jednou jsem právě tudy jel z It ale už nevím kterým přechodem řekl bych ale na tu Rupu a i přesto že byl všední den tam bylo narváno zdržení teda ne nijak velký odhadl bych to na 30min, ale stejně pokud by byl víkend tak to může být horší.
Re: Cesta na Krk
15. 06. 2012 10:39
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Doporučím variantu č. 2., vyhneš se blázinci na
> přechodu Macejl. Těch pár kilometrů silnice, byť
> klikaté, z Postojne do Rupy vydržíš a pak pár
> kilometrů chorvatské dálnice do Rijeky a a za
> Rijekou cca 10 km nájezd na most na Krk.
> Nevím odkud jsi, ale ještě je varinat přes Č.
> Budějovice-Linz-Salzburg, Villach-Ljubljanu, ovšem
> s vyhnutím se Tauerbahnu a Karawankentunnelu.


Tomme proč doporučuješ vyhnutí se Karawanken tunelu - z důvodu ceny nebo zácpy? A jakým způsobem se dá objet?
Re: Cesta na Krk
15. 06. 2012 10:54
za mě jednoznačně varianta 2
rrn
Re: Cesta na Krk
21. 06. 2012 08:57
Včera návrat!!!

drinking smiley
Kromě Vídně a špičky přes den vše v poho.

Ohledně Italů u Koziny - Jen jeden autobus a 3 fiaty. Cesta prázdná a na přechodu SLO-HR jsem stál 3tí...

NEDOPORUČUJI přes den z Postojne na Illisku Bystricu, protože chytnete náklaďák a konec...špatně se předjíždí...Do Koziny valíte po dálnici a pak po horizontu kopečků až do HR. Dá se tam svištěk 100km/h...pozor na poldy, byli kolem 7 ráno ve vesničce Markovščina...

čistý čas jízdy 8:40 Krk-OV.

[www2.hak.hr]]Přechod SLO-HR_[/url]
Re: Cesta na Krk
21. 06. 2012 13:00
presne tak clape,mas pravdu.taky sem nezkusenej a radsi se zeptam jak je to ted v roce 2012 nez li koukat na 4 roky stare prispevky
Anonymní uživatel
Re: Cesta na Krk
21. 06. 2012 21:51
Pro několik dotazů v soukromých zprávách tedy dávám v plen návod, jak se vyhnout Taurebahnu a Katsch´berskému tunelu a tunelu pod Karawankami.

Kterak objet Tauerbahn.

Mineme Salzburg a pokračujeme po A10 dál směrem na Villach. Mineme Bischovshofen a pokračujeme dále. Po té, co mineme Raststation s pumpou SHELL zpozorníme a budeme hledat sjezd na státní rakouskou silnici B320 . Až na ni sjedeme, pokračujeme po ní až do městetečka Radstadt, zde obočíme vpravo na B99 a pak už si stačí hlídat jen značení této silnce a ta nás dovede do Rennweg am Katsberg a pak už zpět na A 10 do Willachu. Ve dne nádherné výhledy, v noci krásný pohled na svítící lidská sídl v údolích

Kterak objet Karawankentunnel:

Na velkém zauzlení dálnice na A10 u Villachu směrem k italským hranicím po A2 a ve Villachu Warmbad sjet z dálnice a po státovce B93 a poté, co mineme čerpací stanici Agip odbočit vlevo na státní B109(Wurzenpass bundesstrasse) a ta už nás vyvyede na hraniční přechod Wurzenpass-Podkodren a poté sjíždíme do vísky Podkoren západně od Kranjske Gory a po slovinské státovce 202 až do Jesenice a zde výjezd na slovinskou dálnici. Bonus- úžasný koláčky v pekárně v Kranjske Goře u náměstí.
Slovinskou dálniční známku doporučuji koupit ještě někde na pumpě na rakouské dálnici, neb malé pumpy mezi Podkorenem a Jesenicí mají v noci zavřeno.

Jednou jsem cestou zpět jel přes Loibelpass do Klagenfurtu, ale to mne nijak nezaujalo a protože to bylo před šestnácti lety, nemůžu o tomto průsmyku nic hodnověrného napsat.
Re: Cesta na Krk
21. 06. 2012 21:56
...z Koziny na prechod Pasjak potom Rupa a na Rijeku...ano docela rychla silnice...ja takhle občas jezdim pro nejake "lepši hadry" do Terstu...ALE DEJTE SI VELKY POZOR!!!...V OBCI MUSITE DODRŽOVAT OMEZENI NA 40-50 KM...ja mam dobre brzdy...pred ceduli obce z 90 na 45...jinač zaplatiš až 300 eur...a jeste ti neco najdou...z Postojny to tak stroze neberou...asi proto,že je tam vic zataček...a nakladaku, tak brzdy ani moc nepotrebuješ...
Re: Cesta na Krk
24. 06. 2012 16:05
Ahojte, nevíte, jak dlouho ještě bude uzavřen sjezd z chorvatské dálnice A6 na Krk? Na www.hak.hr je jen informace o uzavření.
Re: Cesta na Krk
24. 06. 2012 17:10
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte, nevíte, jak dlouho ještě bude uzavřen
> sjezd z chorvatské dálnice A6 na Krk? Na
> www.hak.hr je jen informace o uzavření.
To si děláš srandu nebo to myslíš vážně? Myslíš, že tu někdo má křišťálovou kouli? Až to tam odklidí, tak to otevřou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.