Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brýle na noční vidění

Autor dalibor.j 
avatar Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 21:30
... no ... tyhle brýle ... jsou pravda k jiným účelům než do auta ... ale přestože používám dioptrické brýle na čtení a vím, co dokážou brýle tak tyto vůbec nezkreslují ( tak jako mnohé sluneční )
... další zvláštní věc, že ani při slunečném počasí přes jejich vyjasňující pocit ( dalo by se říct, že svět vypadá optimističtěji ) nejsem nijak oslněn ... takže z těchto důvodů jsem si je vzal na zkoušku párkrát do auta ...
... na to konto mi bylo se smíchem předhozeno .... že vypadám jako motýl Emanuel ... ale já říkám ... účel světí prostředky ... tak asi tak ...
P.S. ... tato sluchátka na střelbu nepoužívám ... ty jsou u počítače ... grinning smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 05. 2011 21:35).
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 22:00
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:16).
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 22:29
FATe, tak příště nepište, že jsou samozatmívací brejle (Heliovar) nebezpečné při vjezdu do tunelu. Napsal jste to tak, že jen ty samozatmívací. Před tunelem jsou tmavé, stejně jako běžné sluneční brejle. Je jasné, že všechny brejle s tmavými skly musím před tunelem sundat.
avatar
FAT
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 23:06
Napísal som svoj názor, je mi jedno, kto čo používa. Nabudúce sa budem snažiť písať zrozumiteľnejšie. Priznal som, že osobne ich nepoužívam. Aj keď na druhú stranu, ak sa niečo podobné používa u zváračských kukiel, kde musí sklo stmavnúť v zlomku sekundy a zmena intenzity svetla je pri tom skutočne obrovská, tak by mohli dnešné a moderné heliovary zvládnuť aj ten tunel. Ani to ma nepresvedčí a nekúpim si ich aj tak.
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 23:38
Nemám to zjištěno, ale první heliovary jsem měl asi před 25 roky. Jejich reakce byla velmi pomalá. Předpokládám, že za ty roky technika pokročila.
Re: Brýle na noční vidění
04. 05. 2011 11:00
Podobné brýle jsem měl zhruba před dvaceti léty - jako novinka z reklam-značku neznám,nebyly drahé.Kolega si je chválil, jenže jezdil občas osobákem jen okolo komína a to spíše z frajeřiny.Měli být pro noc a mlhu.Zpočátku super,ale stalo se,že jsem si málem rozbil ústa.Tehdy jsem jezdil OV - Budapešt hlavně přes noc.Zřejmě došlo k rozhraní intenzity světla a v tom okamžiku jsem byl " slepý ".Ta " vteřinka " vyhodnocení situace a než jsem brýle sundal při rychlosti cca 100km/hod jako řidič zájezdového autobusu mohla dopadnout fatálně.
Takže doporučuji studovat,co brýle dokážou a hlavně vyzkoušet před dlouhou trasou.
Re: Brýle na noční vidění
04. 05. 2011 19:18
...zdrávím, nedá mi to se nepřipojit k brýlové diskusi, protože je to tak trochu z mého oboru... žlutá skla v šeru trochu mohou pomoci - chcete -li..., ale bacha na ně přes den.... na sítnici máme tři druhy čípků snímajících barvy a těch pro modrou je nejméně a nošení žlutých brýlí za jasného počasí je doslova nenávratně vypaluje.... a že hlavně u cyklistů to vídám často... Jinak samozabarvovací Heliovary (skleněné), transitions čočky (plastové) jsou v prudkém rozvoji a každý rok jsou na trhu nové generace co rychleji reagují, jsou i třeba polarizované a jiné se zatmavují dostatečné i v autě - což dříve byl problém..... takže se nemusíte hádat komu a jak která verze reaguje - porovnáváte neporovnatelné!!! Sama je nosím - s antireflexem a nikdy jsem neměla problém - ani v tunelu!!!!doporučuji kudy chodím... jsou dražší, ale hlavně pro ty, co potřebují dioptrie jsou naprosto komfortní... pro zdravé oči jsou na léto a nejen do auta super polarizační.....
Re: Brýle na noční vidění
11. 12. 2017 12:41
Ahoj, dalibor.j, ja taky hledala stejny brýle pro meho manžela, a jsem si zjistila velku slevu tady [promocodius.com] zkus to
Re: Brýle na noční vidění
15. 12. 2017 09:24
Na noční vidění jsou nejlepší...taky se vám stává, že vám někde zapadnou?...s nimi je všechno takové veselejší...
[www.youtube.com]
avatar Re: Brýle na noční vidění
21. 02. 2018 20:05
...kdyby nekdo mel zajem, tak mam na prodej jedny "bryle na nocni rizeni". Nechaval jsem si delat na zakazku v optice, jsou ze skla, ktere se na to pouziva: maji jemne "nazloutle" sklo, antireflexni vrstvu a ocni korekci, tusim -0,25 (tak to maji i ty "drahe" Tag Heuer). Mne stali cca 4500,-. Necham je za 1500,-.
Jsou neposkozene, pouzivane minimalne (bydlim v Praze, kdo by chtel muze si pro to prijet a nejdriv zkusit).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.