Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brýle na noční vidění

Autor dalibor.j 
Brýle na noční vidění
13. 04. 2011 20:01
čaute, zkoušeli jste někdo brýle pro noční vidění? něco jako toto.
Re: Brýle na noční vidění
13. 04. 2011 20:12
když už noční vidění tak toto [www.armytrade.cz] smileys with beer
Re: Brýle na noční vidění
13. 04. 2011 20:15
to když tak až v Chorvatsku na pláž grinning smiley
Re: Brýle na noční vidění
13. 04. 2011 20:30
Ahoj Dalibore. kto šoféruje pozná veľmi dobre problém oslepenia protiidúcím vozidlom v noci, alebo slnkom, hlavne na jeseň a na jar keď slnko ešte svití veľmi šikmo a vždy do očí. niekde som videl tie "žlté" brejle, ale určite nie za 350 kaček. Vyrába ich renomovaná firma a určite fungujú. Funkčné veci sú mnohonásobne drahšie!!!!!
Re: Brýle na noční vidění
13. 04. 2011 20:32
jaj, viděl sem ich i za 10.000,-, tak sem chtěl vědět, jestli někdo zkusil i ty levnější varianty .... grinning smiley
Re: Brýle na noční vidění
13. 04. 2011 20:59
15 let pracuji v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany a myslím, že ochranné pracovní prostředky jsou můj chleba. Tyhle "žlutý brejle" jsme několikrát testovali. Model za 10 000 CZK jsem neviděl, tam už asi musí hrát roli nějaká elektronika, nebo NASA materials. Takové ty normální (200- 400 CZK) skutečně fungují- trochu. Fungují v mlze a šeru. Na efekt prezentovaný prodejcem v úvodním odkazu zapomeńte. Osobně je nenosím, protože ztrácím odhad vzdálenosti.
avatar Re: Brýle na noční vidění
13. 04. 2011 23:19
o tych za 10.000 som kdesika čital, montovali z toho materialu aj skla pilotom F1 ked mali jazdiť v noci.
obyčajne žlte bryle použivam v hmle a ked je šero a prši ked auta za sebou zanechávaju taky oblak roprašenej vody, lepšie tak vidíš obris toho auta ale nejaký silný zazrak od toho nečakaj, hlavne nie v noci.
Re: Brýle na noční vidění
14. 04. 2011 18:30
Dalibore. Již roky sleduji toto fórum a až do dnešního dne jsem do něho nevstupoval. Váš příspěvek mne ale ispiroval k tomu, abych udělal výjimku.
Přesně tyto brýle jsem si kdysi zakoupil na Aukru. Je to polský falzifikát, který v noci vidění nikterak nevylepší a ještě k tomu, pokud tyto zanecháte v autě (jsou to přeci brýle pro řidiče), tak po zatížení vyšší teplotou, která v autě v létě bývá, objeví se na sklech hustě spousta maých trhlinek a brýle skončí stejně jako v mém případě v popelnici. Já osobně bych zakoupení tohoto zboží nedoporučil ani svému úhlavnímu nepříteli.
Re: Brýle na noční vidění
16. 04. 2011 18:36
Libedajára, to jsem přesně potřeboval slyšet, děkuji, že jsi vstoupil do fora, někdy ty informace jsou opravdu užitečné smiling smiley .
avatar Re: Brýle na noční vidění
27. 04. 2011 11:36
Brýle na noční vidění je nesmysl. Kupte si brýle přes který se vám dobře dívá i mimo auto a který vám dobře sedí na nose a za ušima. Zbarvení je libovolný, mě se třeba příjemně dívá přes ty modrý skla. Tím uděláte pro svoje oči, potažmo pro pohodovou jízdu víc, než nějakejma předraženejma křápama. Takový si koupíte na pouti za 50,-
avatar Re: Brýle na noční vidění
27. 04. 2011 13:13
ja osobne uprednostňujem polarizované slnečné brýle hlavne v zime keď je slnko nízko a odráža sa od vlhkej vozovky jak od zrkadla a príjemne sa cez ne díva.
avatar Re: Brýle na noční vidění
27. 04. 2011 13:23
Na řízení jedině Drivewear.
Re: Brýle na noční vidění
27. 04. 2011 23:46
Brýle o kterých je řeč (aspoň si myslím) testoval Svět motorů . Cena lehce přes 10tis.kč , výsledek - potlačení odlesků(jako polarizované),zlepšení za šera(ostrost), za tmy žádný efekt. Cena veškeré výhody dost zabíjí , normální polarizované brýle jsou podle mně dostačující .(můj názor)
Re: Brýle na noční vidění
28. 04. 2011 20:14
chlapi, myslíte jako sluneční polarizované brýle? do tmy?
Re: Brýle na noční vidění
28. 04. 2011 22:51
Ano,já píšu o brýlích (vzhledově normální brýle) které jsou dle výrobce určeny i do tmy.Uvádím jen to , co uvedl redaktor SM. Bohužel cena byla cca 10 000,-kč. Rozhodně nemám na mysli žádný přístroj k nočnímu vidění jaký používájí myslivci,armáda,policie.
Re: Brýle na noční vidění
28. 04. 2011 22:59
[www.a.cz]

něco podobného
avatar Re: Brýle na noční vidění
29. 04. 2011 12:07
no já teda nevím. Jsem starej skblík, ale něco co by mělo opravdu fungovat v tomhle směru bych za 200Kč asi neočekával ani já. Zkoušel jsem už různý brejle, ale nakonec čučím stejně bez brýlí. Něčím mne ty brýle vždycky ovlivňují a to se mi pak špatně jede. Jelikož jezdím na jeden zátah a to převážně v noci, tak mám vždycky oči úplně vyždímané a brýle by bodly, ale muselo by to fakty fungovat.
Re: Brýle na noční vidění
29. 04. 2011 12:24
Polarizované brýle jsou fajn, ale mám potíž s navigací - telefon je naležato a tak na něk přes ty brýle není vidět thumbs down
avatar Re: Brýle na noční vidění
29. 04. 2011 12:35
... hoši, já zjišťuju, že polovina z Vás ... v noci nemá na silnici co dělat ... grinning smiley
Anonymní uživatel
Re: Brýle na noční vidění
29. 04. 2011 12:37
Trochu of topic....
Před lety, když jsem hodně jezdil do Itáálie , jsem zavrhl heliovary(samostvívací skla v brýlích). K obyčejným diouptrickým čirým jsem si koupil takový ten sklápěcí klip a léta byl spokojeným, uživatelem. Poslední dva roky ale pozoruji, že dvojí lom světla, v podstatě 2 čočky, i ten klip má nějaké zaop´blení, výrazně zkresluje.
Proto se vracím k heliovarům, tedy, dnes již asi pod jiným obchodním označením...
avatar
FAT
Re: Brýle na noční vidění
30. 04. 2011 00:24
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... hoši, já zjišťuju, že polovina z Vás ... v
> noci nemá na silnici co dělat ... grinning smiley

Svatá pravda. Fakt mám strach, že sa stretnem s niekým, čo si mylne nahovára, že fyziku dokáže prečúrat. Nikto zodpovedný by sa nemal spoliehať na čokoľvek, čo ho robí neomylným. Ak je mokro, šmýka sa, ak je šofér nevyspatý, drieme sa mu, ak je tma a ak svieti slnko do očí, nemôže to zmeniť nijakými brýlami. Jediná možnosť je prispôsobiť sa podmienkam. Myslite prosím aj na tých druhých.
Za časov dávno minulých som sa živil jazdením s niečím ďaleko väčším, ako je akékoľvek auto. Aj tam sme používali slnečné okuliare. Ale tie sme fasovali. Žiadne iné sme nesmeli používať. Pravidelne sme chodili na prehliadky aj s vyšetrením zraku. Oční lekári vyslovene varovali pred používaním aj vtedy moderných okluliarov s rôznymi farebnými sklami. Bolo to nebezpečné, pretože ich farba mohla zmeniť farbu napríklad návestí a tým spôsobiť špatné pochopenie príkazu. Tak isto tie samostmavovacie boli výslovne zakázané. Dodnes ešte posledné z tých okuliarov používam a šetrím si ich. Keď som si skúšal v očnej optike kúpiť nejaké nové a ukázal som optikovi, čo používam, odpovedal, že nezoženiem nič, čo by tie moje staré prekonalo. Jediná ich nevýhoda je zastaralý rám.
avatar Re: Brýle na noční vidění
30. 04. 2011 23:23
----> FAT
vysoudil jsem, žes byl kdysi u aizenbónu.. nebo snad u aerolinek...?
a jestli ty dávno prověrené brejle ( v dobrém slova smyslu ) někde mají na netu, tak pošli link...... smoking smiley
avatar Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 11:16
Já jsem jezdil také na dráze, Fat má pravdu že brýle plnily svůj účel, jen jsou trochu na dnešní dobu nevzhledné. Možná ale budou někdy moderní, ale sehnat stejně nejdou. Možná bych je někde ještě vyštrachal...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 11:17
souhlasím s bessym, v noci je potřeba vidět, a to dobře. kdo má, nebo tuší problém s očima, měl by jej řešit. sám mám asi 8 let 0,5 dioptrie na dálku, používám je pouze v noci a vidím opravdu super. v pátek jsem dostal leták a doporučení na drivewear, tak to vyzkouším a dám vám vědět, jde mi totiž o ranní přechod z šera do ostrýho slunce, to mi začíná vadit. spíše mi ale vadí řidiči, kteří možná právě proto, že blbě vidí, používají silnější žárovky, cpou do světel xenony apod. a proti nim mi bohužel žádný brejle nepomůžou .....
Anonymní uživatel
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 12:46
Na čtení mám 2 a 3 dio a na dálku 0,5 a 1. Není to moc. Jsem zásadně proti takévé ty brýle za 50,- kč. Myslím že je to nejhorší co může být. Já si je jednou koupil jenom do vlaku na noviny. Jakmne potom bolela hlava. Optik mi potom povídá - nedivte se, rozdíl ve vidění máte jednu dioptrii . Prostě 2 na jedno a 3 na druhé. Nechal jsem se vyšetřit, udělat nové brýle a mám klid. Od té doby mám klid.
A brýle na noční vidění. To bych chodil jak ve filmu nebo jako na vojně ? Vy starší si vzpomeňte, francouzská auta měla žluté žárovky. A u mlhovek obzvlášt : Neobjevujeme opět zase ameriku ???
avatar
FAT
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 15:53
MACK. Ano jazdil som na dráhe. Tie brýle asi nikde nejdú kúpiť, možno na inzerát. Ani neviem, či ešte dnes niečo podobné fasujú. Tie stmievacie sú nebezpečné obzvlášť pri jazde k moru. Pomerne často sa tam jazdí cez tunely. A práve pri vjazde do tunela môžu spôsobiť v tom prvom momente problém.
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 18:21
A jaký problém by měly samozatemňovací skla při vjezdu do tunelu způsobit? Maximálně ten, že se "odtmaví" až za pár vteřin. A jak je to s běžnými slunečními brejlemi při vjezdu do tunelu, které lodicky nezesvětlají vůbec? Žádné nebezpečí?
Anonymní uživatel
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 20:47
Vůbec ne, vidím díru v kopci a brýle sundavám ! Přeci je to vidět z dálky.
A jak se začne opět "světlat" - nasadím je.moody smiley
avatar Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 20:48
hm, tady ještě někdo nikdy nevjel do tunelu (neosvětleného) se zapomenutými slunečními brýlemi na očích....smoking smiley
avatar
FAT
Re: Brýle na noční vidění
01. 05. 2011 21:24
Nemám s tým osobnú skúsenosť, také okuliare nepoužívam, len si spomíňam, že aj to bola jedna z vecí, na ktorú nás vtedy upozorňovali. A to tie tunely tam boli ďaleko menej nebezpečné. Myslím, že by to mohlo aj dnes spôsobiť problémy. Rozhodne by som sa nespoľahol na tvrdenie, že mne sa to nemôže stať. Ak tu je tá možnosť, tak zákon schválnosti hovorí jasne. Stane sa to vždy, keď to najmenej čakám.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.