Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

recenze Jadranexpres a Tourbus

Autor martuse 
recenze Jadranexpres a Tourbus
08. 03. 2011 10:48
Dobrý den všem. Prosím o informaci k dopravcům. Našla jsem si spojení do Chorvatska - Makarské. Od konce května tam jezdí společnosti Jadranexpres a Tourbus. Máte s nimi prosím někdo nějaké zkušenosti? Jedná se mi o to, kolik místa cestující v autobuse má. Budeme cestovat s partou a někteří pánové mají okolo 190 cm a většinou si v bude moc pohodlí neužijou. Vznášela jsem dotazy i na tyto společnosti, ale zatím nikdo neodpověděl..... Marta
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
08. 03. 2011 13:18
Zkušenosti přímo s těmito dopravci nemám,ale s cestou v autobuse ano. Pokud si něko před váma sklopí sedačku,tak si moc pohodlí neužijete. A podle stánek Jadranexpres autobus zastavuje snad ve všech pobřežních městech. než dojede do Makarské,tak toho bude mít plné zuby.eye popping smiley
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
08. 03. 2011 15:55
ja som si vzdy do autobusu bral karimatku spacaka vankus smiling smiley a vecer sup ho do ulicky, raz sme isli tak ze nas bolo v ulicke tolko ze hohy som mal vedla noh niekoho ineho a hlavu vedla hlavy a tak. ale vacsinou sme boli v ulicke len traja styria, znie to neuveritelne ale niektori ludia sa jak keby hanbili s tym prist prvy... ale musi s tym suhlasit sofer...
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
08. 03. 2011 16:15
Taky jsem absolvoval mnoho cest busem k moři, i do HR. Do HR je to busem nějaké dlouhé, napřed posbírá zde po ČR lidi, pak to zase vyhazuje cestou po HR. Nekonečné. Není to jako zastávka tady meziměsto. Je to i s nakládkou a vykládkou bagáže. Při mé délce taky 190 je mi každý bus malý. Podle druhu busu se dá i vybrat dobré místo. Třeba hned za prostředními dveřmi, tam kde má šofér bufet. Ale někdy tam zase smrdí záchod. Dvoupatrák bezkonkurenčně nahoře hned první řada.
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
08. 03. 2011 20:13
Dvoupatrák dobrý, pokud řidič nezapomene, že se na výšku nevejde do tunelu.
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
09. 03. 2011 07:43
Ahoj všem. Přímo s těmito dopravci zkušenosti nemám. Ale v roce 2009 jsem jel s firmou Autobusy 21 s.r.o. je to na stránkách zde. Vyjížděli jsme v 16,00 z Brna a v Rogoznici nás vysazovali ráno v 8,30. I přes skvělý servis řidičů to bylo velmi únavné a zdlouhavé. Mám taky robustnější postavu a šok přišel v okamžiku kdy jsem se chtěl sklopit a uložit k spánku a za mnou postarší dáma prohlásila, že má něco s nohama a nedovolila mi to. Protrpěl jsem celou noc. Už nikdy více.
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
09. 03. 2011 08:29
Jel jsem busem do HR v roce 1993,bylo mi tehdy 22 let a byla to pohoda,asi bych to zvládl i dnes,ale mám to štěstí,že mohu jed autem...(měřím a měřil jsem i tehdy 186cm a byla to stará,dobrá karosa)
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
09. 03. 2011 09:05
Ahojte. Tak my jsme jeli 2x autobusem..................................

Jednou to bylo na Korfu - a to jsem se tak dlouho rozhodovala - jestli se mám pak na trajektu případně utopit v kabině, nebo být smetena na palubě, že mi pak opomenuli zavolat že je odjezd o hoďku dříve, a stíhali jsme je pak taxíkem....

Druhý výlet byl na Korsiku, nástup byl v Karviné, a parta 4 lidí se rozhodla, že při výjezdu v 5,00 hod. to už nemá cenu jít spát, a noc před výjezdem pobyli do rána v baru...."Nalodili" se do autobusu ve značně podroušeném stavu, nohy si dali kam chtěli, alkohol čpěl celým autobusem, a teprve při zbytkovém alkoholu s něma byla řeč. Ale pak byli prima parta....ale ta cesta...jim to proběhlo fakt rychle, ale ostatním....
Jinak cesta celkově to byla moc prima, a možná se na nějakou poznávačku ještě autobusem vypravím. Ale do Chorvatska jedině autem.....Zdraví R.
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
10. 03. 2011 06:37
-----



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ragulin (03. 03. 2012 10:15).
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
21. 05. 2011 15:04
Ahoj , nevíte někdo zda je v autobusu zásuvka? Cestou bych chtěl používat notebookeye rolling smiley Díky za odpověd
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
21. 05. 2011 20:02
u řidiče asi bude...vezmi prosdlužku yawning smiley Hlavně nezapomenout vracet podšálky!!! thumbs up smiley
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
22. 05. 2011 09:25
..a nebo si přibal auto baterii..!
Anonymní uživatel
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
22. 05. 2011 10:03
jirijoura napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem. Přímo s těmito dopravci zkušenosti
> nemám. Ale v roce 2009 jsem jel s firmou Autobusy
> 21 s.r.o. je to na stránkách zde. Vyjížděli jsme v
> 16,00 z Brna a v Rogoznici nás vysazovali ráno v
> 8,30. I přes skvělý servis řidičů to bylo velmi
> únavné a zdlouhavé. Mám taky robustnější postavu a
> šok přišel v okamžiku kdy jsem se chtěl sklopit a
> uložit k spánku a za mnou postarší dáma
> prohlásila, že má něco s nohama a nedovolila mi
> to. Protrpěl jsem celou noc. Už nikdy více.

Vím o čem je řeč. Manželka dostala od POTRAVIN zájezd do Itálie (1992 - když končily) Lido di Jessolo. Nějaká paní při nástupu prohlásila že i když má místo tam a tam,( Byly tam zadní dveře. ) že tam sedět nebude, že chce na sedačku před. Těm manželům bylo tak kolem 30ti let. Nám 45 !!! Přišel řidič, a vedoucí zájezdu a poprosil mne, zda bychom směnu neudělali.
Co naděláš. Udělali jsme to. Ve Svitavách se v Potravinách naložilo pivo, limo atd. Prostě proviant. A tím se vyplnila ta mezera u těch dveří. Sklopila se loketní opěrka a byla z toho doslova lavice. Takže jsem na tom ještě vydělal. Někde za Vídní se mladá paní začala rozčilovat, že měla správně sedět na sedačkách zadních a že to chce okamžitě vyměnit. Přišel opět vedoucí ale za ní a řekl, že to neexistuje. Jednou vyměněno a hotovo. Začala štěkat jak fena když se hárá ale bohužel - nic. Ty nadávky si nikdo z nás nezasloužil. Tak jsem využil situace a za její sedačku jsem strčil basičku s limonádou aby opěradlo nemohla sklopit. Začala ječet, že ty basy musejí jít ven a já nevím co ještě. No a to se již z autobusu ozvalo - polib si pr... atd. Ona zase : komu tykáte, debile. no a cesta pokračovala. Nikdy bych to neudělal - to co jsem provedl.cool smiley Ale upřimně říkám - nelituji toho ale autobusem již nikdy více. Jeden takový člověk zkazí celou dovolenou.angry smiley 40 lidí v pohodě a ona - kráva. A její manžel - chudák jenom trpěl. Ona nepochopila, že to nebyla linka Jadranexpres nýbrž pouze podnikový zájezd. Lidé se navzájem dost znali. Jeli tam čtyři kamarádi z HK a hráli karty - nikoho tím nerušili, ale otevřeli si piva a vodku a ona to něchtěla čuchat. A další problém. Její manžel - jak říkám chudák. confused smiley
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
22. 05. 2011 11:10
Ja by som tu prepravku nedal za jej sedačku ale o jej hlavu asi. S jazdou autobusom mám celkom dobré skúsenosti ale vždy trdím, bol som mladší a boli sme dobrá partia. A neviem ako to je teraz s možnosťou lahnúť si na karimatku do uličky a spokojne sa vyspať.
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
22. 05. 2011 11:29
Myslím, že lehnutí do uličky by dnes neprošlo. Poliši autobusy zastavují a kontrolují, zda jsou cestující připoutáni pásem, kde pásy jsou. A ty jsou teď snad u všech autobusů a snad i na všech sedačkách. A solí vysoké pokuty. Jenže to se jim moc nedaří, protože řidiči vždy hlásí do mikrofonu, že je zastavují poldové a ať se lidi zapásují.
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
22. 05. 2011 11:32
Přesně jak píše Šatava.

Snad pokud by jel dobrý kolektiv, tak to může být sranda, ale jak se říká 100 lidí 100 názorů a samozřejmě povah. Já raději jedu autem. Ale pokud tuto možnost nemáte, tak Vám nezbývá než jet busem. Ono jinak se cestovalo autobusem v roce 1992 a jinak v roce 2011, je to úplně jiný komfort.
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
22. 05. 2011 12:22
ten kto nemá možnosť ísť autom tak tých 13hodin do chorvátska sa dá ešte zvládnuť,také Grécko alebo Bulharsko je už horšie. Blb sa najde všade ale netreba si nechať pokaziť dovolenku smiling smiley
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
22. 05. 2011 12:55
Nevím, jestli jsem to už psal, ale jednou jsme absolvovali cestu busem s mateřskou školkou. My to netušili, až když jsme byli v buse, tak se přejelo pár km před školku a začalo se nakládat včetně dětí. Hrnce, mouky a bůh ví co ještě. Do karosy. Pak jsem teprve pochopil, co to je řádná výchova. Těch pár maminek, co bylo s náma, omezily svou výchovu jen na stokrát opakované "nedělej to" a já slušně vychovaný držel hubu. Až do nějaké doby. Pak jsem zařval a on snad stichnul i motor u autobusu. Nejhorší bylo, že se musely dělat zastávky častěji, protože karosa nemá záchod a tak se stále čůralo a blinkalo atd. Cesta do Italské Tropei 36 hodin. Ale dovolená jinak hezká.
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
22. 05. 2011 13:24
To muselo být tak na mašli... ale buď rád, dnešná výchova sa neobmedzuje už ani na to nedelej to.. a ked zakričíš tak sa ešte do teba pustia že čo si to dovoluješ.. my sme v roku 90 išli do Grecka a mali iba jednu malu spolucestujúcu ale ta naštastie chodila na nočník a vždy po úkone putoval nočník nad hlavami až do predu kde šofér otvoril polku dverí a druhý za jazdy vylial a vyplachol vodou a potom prázdny putoval naspať-tiež podnikový zájazd smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (22. 05. 2011 13:27).
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
23. 05. 2011 11:43
Co se týče cestování do HR, tak pro mne nejlepší autem. Před několika lety jezdili České dráhy do Splitu. Sice cesta trvala o poznání déle nežli po silnici, ale ta neuvěřitelná pohoda, místo kde se projít, záchod, okno v uličce. Vlakem jsem jel dvakrát k moři a jednou od moře. Poprvé v roce 2005 jsem sice jel vlakem tam, autem zpět, cesta trvala 23 hodin Praha-Split. Asi hodinu před Splitem se porouchala lokomotiva a museli ji vyměnit, jinak by cesta trvala 22 hodin dle jízdního řádu, ale takový prostor jak v autě / autobuse rozhodně nikdy nemůžete mít! Jel jsem tam v kupéčku s dalšími lidmi, byla pohoda a za celou dobu jsem neusnul, byla zábava. Ten vlak vyjížděl z Holešovic, stavěl až v Brně a pak přes A a SLO do HR, v Chorvatsku vystupovali lidi myslím v Kninu, kde přestupovali do nějakého busu a ve Splitu končil. Cesta tam mne vyšla na 1600 Kč.
Po druhé jsem vlakem jel do Splitu s mojí přítelkyní v roce 2008. Ona jela poprvé k moři, bála se jet autem, tak jsme zvolili fajnovou a pohodlnou cestu vlakem tam i zpět. Jeli jsme v lehátkovém voze a jak tam i zět byla v kupé zábava. Cesta tam i zpět trvala 23 hodin. Tentokrát vlak sice vyrážel z Prahy, hl. nádraží, ale stavěl v Kolíně, kde jsme nastoupili. Jeli jsme přes SVK a H. V každém velkém městě to stavělo, vlak byl vedený jako mezinárodní rychlík. Pro ty, kteří chtěli u moře mít vlastní auto / motorku, ale nechtěli tu cestu absolvovat za volantěm / řidítky, byl připravený vagón pro tyto dopravní prostředky. Když jsem počítal cenu, tak to stejně vycházelo levněji nežli autem, ale pro tři lidi už by bylo levnější auto.
Jo a ty vlaky se jmenovali JadranExpres, sem do tohoto vlákna to jistě patří yawning smiley
Do Itálie jsem jel dvakrát autobusem, po prvé jako osmiletý v roce 1994 do Bibione starou Karosou (podnikový zájezd), která se na dálnici podělala a nechtěla jet dál a po druhé v roce 2004 se střední školou do Gargana nějakým jiným vehiklem, sice se neporouchal, měl klimatizaci, ale místo pro nohy naprosto žádné! Zlatá stará Karosa. Má výška je 186 cm.
Strejda jezdil i do Řecka autem přes Srbsko, Makedonii a pohoda. Z vyprávění vím, že máma se strejdou jako děti, tedy s babičkou a dědou jezdili Trabantem sedan (slonová kost)thumbs up smiley do Bulharska a že to byla pohoda. On trábík totiž nemá jako dnešní nepohodlné auta na zemi u prostřed ten nepraktický panel, takže mužští spali na zemi a ženské na sedačkách. Jo a co se týče řidiče, tak byl pouze jeden, vše odřídil děda. Jezdili takto velmi často několik let, někdy jen do Rumunska. A v těch oněch zemí i dnes mají prašné dálnice ve stavu našich lesních a polních cest! A tehdy neměli ani japonská, americká nejluxusnější auta klimatizaci, nebo ano? thumbs up smileysmileys with beer
K tématu - je velmi škoda, že už pár let tento super nápad přímé spojení Praha - Split po dráze není možný. Co se týče kvalita cestování / cena, tak to nemělo žádnou výtku.





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Baxoid (23. 05. 2011 11:52).
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
23. 05. 2011 12:26
škoda že autá sa dajú naložiť len v Prahe, uvažoval by som o ceste naspať keby to šlo do BA.
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
23. 05. 2011 12:31
mihal306:

nedaji uz ani v Praze, nejezedi.
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
23. 05. 2011 12:33
teraz som čital niekde članok asi dva dni starý že toto leto opať bude premávať
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
23. 05. 2011 14:46
Bohužel, vypadá to, že ani letos nepojede.
tady, tady - ČD a tady - vlakem do Splitu, ale přestup Vídeň a Záhřeb
To spojení s přestupy nevypadá nijak špatně, ale - přece jenom se dvakrát přestupuje a nemožnost dovézt si auto, motorku. A také jáká může být cena jízdenky, kde se bude sedět? S kým budete sedět?
Má to moc "ALE"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Baxoid (23. 05. 2011 14:48).
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
23. 05. 2011 14:51
No proste neni nad cestu autem :-)
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
24. 05. 2011 10:55
Baxoide .. taky jsem jezdil Trabantem - tvůj děda musel měřit max. 120 cm , pokud se vešel na podlahu v trabantu sedan grinning smiley , a navíc delší cesta bylo příšerné utrpení - a aspoň ten náš bez přestávky neujel ani 70 km k příbuzným zde v čechách cool smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
24. 05. 2011 11:35
Isekon: no, je menší nežli já, mám 186 cm. Nevím kolik děda měří, natož, kolik měl dříve, odhaduju něco mezi 160 a 170 cm. Nepsal jsem, že se v tom otočil, ale když pokrčíš nohy, tak se tam vejdu i já. Dědův trábi byl oprvadu dobrej. Jednou do Chorvatska, do autocempu kam my jezdíme (pod Splitem) přijeli dva trabantíci i s vozíčky, taky bakelitové. Jeli z německa a to se psal rok 2004 nebo 2005.
Mimo to, když naši měli 120 L, tak jsme museli mnohem častěji zastavovat než děda s Trabantem aby se vzadu neuvařil motůrek.
PS: tobě ho určitě pomáhal rozložit někdo, kdo uviděl jak tři s jednou flintou a jedním kolem honí divokou svini a utekl za nimi a ty jsi tam zůstal stát s rozloženým motorem před předním nárazníkem tvého BMV. thumbs up smileysmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Baxoid (24. 05. 2011 11:40).
avatar Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
24. 05. 2011 12:15
No já se v něm nijak nevrtal , ale při té jedné "dlouhé jízdě " mě darebák nechal ve štychu ...po čůrací pauze jsem už nenastartoval (i normálně startoval mizerně) ... zadřel se prý motor ,.... ty němčoury nechápu, jak s tím mohli tak daleko jet .. mě po 2 hodinách jízdy bolel celej člověk a pravý nárt obvzlášť angry smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
24. 05. 2011 17:22
Skoda,ze nejezdi vlak JADRAN EXPRES.Vlakem se da jet i dnes,ale cena pri 2 cestujicich a sleve je asi 4000/osoba.Linkovym autobusem jsem jela nekolikrat do Dubrovniku,vloni do Burgasu.Do Bulharska byla nejhorsi cesta Praha-Brno,pak uz to bylo super.Cesta ubehla rychle a v pohode.Vypadam jak Ruzickova,ale bylo to bez problemů.Letos jedu prvne s JADRANEXPRESem.Zdravim vsechny.
Anonymní uživatel
Re: recenze Jadranexpres a Tourbus
24. 05. 2011 18:01
Isekon,
já tedy trabi nikdy neměl, ale než do HR s trabantem to asi raději s RV. grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 191
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.