Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekt na ostrov Rab

Autor darko 
trajekt na ostrov Rab
29. 01. 2011 22:16
zdravím,tak se koukám po Google Earthu a doslova mi spadla čelist s fantastické pláže v Loparu.Odkud prosím pluje trajekt na Rab a kolik to stojí? Stačí odkaz,možná to tu někde je ale nenašel sem to.Dík
avatar Re: trajekt na ostrov Rab
29. 01. 2011 22:54
Trajekt na Rab vyplouvá z Jablanacu, časy jsou tady
a ceník tady, ale v sezóně nejspíš o něco podraží



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tumling (29. 01. 2011 23:03).
avatar Re: trajekt na ostrov Rab
29. 01. 2011 22:58
a .... sorry, časy vyplutí jsou z Rabu na pevninu, ty z pevniny jsem tam nenašel, ale určitě se někde objeví
Re: trajekt na ostrov Rab
29. 01. 2011 23:25
Zdravím,v sezoně jezdí kyvadlově,cca každých 20min. z Jablanace.
Re: trajekt na ostrov Rab
29. 01. 2011 23:27
jsou tam napsané. Rab = z ostrova, Jabl= z pevniny. Jinak dík za vyčerpávajcí odpověd.Nevíte jaké jsou čekací doby na trajekt v začátku července ?
Re: trajekt na ostrov Rab
31. 01. 2011 23:24
Až tam přijedete a uvidíte co je tam lidí tak vám spadne čelist podruhé, tedy pokud myslíte Rajsku Plažu. Za dva dny toho budete mít plný zuby, turistický průmysl a zábavný park, včetně dunění nočního disko. Trajekty jezdí v sezóně pořád na nějaký jízdí řád se nemusíte v červenci dívat. Jinými slovy dokud je kolona tak jezdí. Není to Jadrolinija ale Rapska plovidba. Je to pouze omezeno přístavištěm v Jablanaci, kdy přijíždějící trajekt z Mišňjaku musí vždy čekat než odjede z ústí přístaviště Jablanac naložený. Není tam bohužel místo na více než jeden a nový přístav ve vedelší zátoce se buduje "hubou" už 5 let (nejsou peníze). Čekací doby v sobotu v červenci 2-6 hodin po 8:00 ráno. V týdnu méně, samozřejmě čím dříve ráno v sobotu či v neděli přijedete tím lépe. Kolony opadnou po 17:00. Největší špička začne 15.7. kdy němcům začínají prázdniny.
Re: trajekt na ostrov Rab
01. 02. 2011 11:31
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Až tam přijedete a uvidíte co je tam lidí tak vám
> spadne čelist podruhé, tedy pokud myslíte Rajsku
> Plažu. Za dva dny toho budete mít plný zuby,
> turistický průmysl a zábavný park, včetně dunění
> nočního disko. Trajekty jezdí v sezóně pořád na
> nějaký jízdí řád se nemusíte v červenci dívat.
> Jinými slovy dokud je kolona tak jezdí. Není to
> Jadrolinija ale Rapska plovidba. Je to pouze
> omezeno přístavištěm v Jablanaci, kdy přijíždějící
> trajekt z Mišňjaku musí vždy čekat než odjede z
> ústí přístaviště Jablanac naložený. Není tam
> bohužel místo na více než jeden a nový přístav ve
> vedelší zátoce se buduje "hubou" už 5 let (nejsou
> peníze). Čekací doby v sobotu v červenci 2-6 hodin
> po 8:00 ráno. V týdnu méně, samozřejmě čím dříve
> ráno v sobotu či v neděli přijedete tím lépe.
> Kolony opadnou po 17:00. Největší špička začne
> 15.7. kdy němcům začínají prázdniny.


turistický ruch je všude,od Puly až po Dubrovnik.Nebudem bydlet jak bezdomovci v kempu ale hluboko ve městě,takže mimo hluk.S tou kolonou počítám,proto pojedu přes noc a pokud možno domluvím si ubytování přes týden.Jedeme zkraje července,takže by to mělo být v poho.
avatar Re: trajekt na ostrov Rab
28. 02. 2011 18:18
...bezdomovci v kempu ???...

milý pane darko,
máte možnost volby, tak bydlete na dovolené, jak chcete.
Ale chtěl bych Vám říct, že o kráse kempování a také o těchto lidech asi nic moc nevíte.
Přeji Vám hezkou dovolenou hluboko ve městě............
miromi
Re: trajekt na ostrov Rab
28. 02. 2011 19:37
miromi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...bezdomovci v kempu ???...
>
> milý pane darko,
> máte možnost volby, tak bydlete na dovolené, jak
> chcete.
> Ale chtěl bych Vám říct, že o kráse kempování a
> také o těchto lidech asi nic moc nevíte.
> Přeji Vám hezkou dovolenou hluboko ve
> městě............
> miromi


přečtěte si vlákno "apartman vs. kemp"
avatar Re: trajekt na ostrov Rab
01. 03. 2011 12:35
Ráb a konkrétně Lopar je určitě super pro toho, kdo tam jede s miminem. Na Rajské pláži je vody asi tolik, co v dětské vaničce :-)
Kdo si chce trochu zaplavat, musí zajít kousek bokem na ty menší pláže nebo mezi útesy. K tomu zalidnění, já jsem tam byl vloni cca v polovině června. Tento termín a zřejmě obdobně okolo poloviny září (to si jenom myslím) jsou asi ideální období. Sezóna už začíná, lidí není moc a za pěkného počasí už je voda teplá. V sezoně bych tam ale asi nejel.
Re: trajekt na ostrov Rab
01. 03. 2011 19:11
už je to stejně jedno,máme rezervovaný apartmán v Primoštenu.Jezdit mimo sezonu je sice fajn,avšak moje děti musí do školy.
Re: trajekt na ostrov Rab
17. 04. 2011 15:44
Zdravím všechny, kdo plánují cestu na Rab. Na tomto ostrově jsem byl před 2 lety v srpnu a musím říci (co se pláže v Loparu týče), že v sezoně je to tam příšerný!!! Bydlel jsem v Supetarske Draze, což je asi 10km od Loparu a 10min návštěva Rajske plaže mě úplně stačila!
Souhlasím ale s názorem, že je to ideální pláž pro rodiče s malými dětmi, protože je to snad jedinné místo na Rabu, kde můžete jít klidně 200m do moře a voda je pořád po kotníky. Jen ta hlava na hlavě je něco hrozného!
Jinak Rab je úžasný ostrůvek a když si člověk najde tu svou pláž, tak to potom nemá chybu. Takže všem, kdo letos zavítají na Rab přeji krásný pobyt!
Re: trajekt na ostrov Rab
18. 04. 2011 10:54
Díky Tomas, ideme 01.07. do Supetarskej Dragy, dúfam že nebude ešte totálne husté. Na Lopar sa vôbec nechystám, lebo máme nafukovací motorák a určite si nájdeme kludnejšie miesto.
Re: trajekt na ostrov Rab
18. 04. 2011 11:29
Ozzie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky Tomas, ideme 01.07. do Supetarskej Dragy,
> dúfam že nebude ešte totálne husté. Na Lopar sa
> vôbec nechystám, lebo máme nafukovací motorák a
> určite si nájdeme kludnejšie miesto.


jé vy se máte.... Chtěl sem se zeptat jak daleko od pevniny se smí s motorovým člunem.Je na to nějaký předpis,nebo je to jedno ?
Re: trajekt na ostrov Rab
18. 04. 2011 13:04
Jedno to nie je! S malým neregistrovaným člnom max. 500 metrov od brehu aj od ostrova, takže ostrov 1000 metrov je ešte OK.
Ja mám Chorvatský preukaz Voditelj Brodice a tá ma oprávňuje vzdialiť sa od brehu 6 NM (námorná míla) Pozor! V Chorvatsku na každý motor, bez ohľadu na výkon a dlžku lode potrebuješ vodičák!!!
Re: trajekt na ostrov Rab
18. 04. 2011 13:35
řidičák na plavidlo nebo na auto ? Sorry že se ptám jako debil,ale v této oblasti se absolutně neorientuji.Chtěl bych letos si půjčit na půl dne člun s motorem a provést rodinku po okolí.Co to obnáší ?
avatar Re: trajekt na ostrov Rab
18. 04. 2011 15:03
Re: trajekt na ostrov Rab
18. 04. 2011 17:39
Co to obnáší je podrobne popísané na vlákne "Jachting na jadrane". Želám si trpezlivosť pre čítanie.
Re: trajekt na ostrov Rab
18. 04. 2011 20:23
přečetl jsem a zjistil,že si to asi rozmyslím.Není to jak si vyrazit na kole za město.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 116
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.