Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky

Autor Rero 
avatar A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
01. 01. 2011 10:40
A zase jsme o rok "zkušenější"....a opět nás už "tradičně" vítá do nové sezóny 2011 - věřím že pro všechny fóristy příjemné - Severína. Tak ať nám to ve zdraví "šlape", a Jadran ať nás vítá krásně prosluněný - tak jak to má být.....Krásné novoroční ráno přeje R.


avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
04. 01. 2011 20:29
Ahojte. Nu což....sama si vlákno založím, sama si pak "písnu"...jako doma.....
[www.hac.hr]


Zdroj: polské fórum
Zdraví R.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
04. 01. 2011 21:11
Neboj, na Chorvatsko je ještě zima, ale za pár měsíců vypukne pravé šílenství!
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
05. 01. 2011 09:55
Jak zima, na Chorvatsko není nikdy dost zima...
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
14. 01. 2011 08:04
Dobré ráno. Velmi dobře a komplexně zpracovány informace...mimo výjezdy z Čech, ale dál už pro všechny "Jadranské fandy". Zdraví R.[www.chorvatsko.atour.sk]
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
17. 01. 2011 06:20
Dobré ráno....pro přehled....[www.jadrolinija.hr] a [www.jadrolinija.hr] a [www.jadrolinija.hr]


Zdraví R.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
17. 01. 2011 14:23
tak letos jeste bohuzel budeme muset klickovat pres Zadvarje a vsecky ty Brely. viz posledni odstavec. snad ten pristi rok uz je konecny termin. Uz by taky mohli najit finance i na druhy tunel Ravca-Drvenik.
[www.slobodnadalmacija.hr]
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
17. 01. 2011 23:03
Původně chtěli tunel Sv. Ilija zakonzervovat , jenže by to stálo víc peněz než dostavba, tak apoň díky za to, že to pokračovalo v pomalejším tempu. Tady jsem o tom psal [forum.ihvar.cz] . Problém byly i finance pro přístupovou silnici k tunelu . Tunel u Drveniku to jsem dost skeptický (ale plány jsou hotové). Nemohli sehnat prachy ani na dostavbu 200m k terminálu rychlostní silnice do Ploče a směrem nahoru ke Kramatiči, kde se má silnice napojit na dálnici a koridor C5. Tam je ale podstatně jiná situace nestabilní podloží a velmi hluboke piloty, takže finančně velmi náročné a skoro vše jsou viadukty a mosty, nic nejde po pevné zemi, holt udolí Neretvy samá voda.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (17. 01. 2011 23:04).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
18. 01. 2011 22:27
Davide..a co Dopravní plánovací kalendář...už na něm makáš?thumbs up smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
18. 01. 2011 23:52
nemakám nemám na čem. On tam je jen starý [business.croatia.hr] Volal jsem začátekm ledna do Prahy na "buro" HTZ a ještě je neměli. V Brně HTZ opět na veletrhu GO! nebyla, budou jen v Praze, šetří se všude. Byl tam oficielně jen Kvarner, tak jsem pokecal se šéfem a vzal aspoň nové DVD o Kvarneru. Navíc odlaďujem nový web tak nemám čas ani číst HR tisk.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
07. 03. 2011 14:38
Zdarvím všechny,
Jak čtu o těch tunelech, tak si říkám chvála bohu že hospodářská krize přišla teprve před dvěma roky,protože když si vzpomenu jak jsme s žigulíkem drtili v roce 1994 cestu kolem pobřeží jadranu až do splitu tak se mi ještě teď točí hlava stěch zatáček a úzoučké silnice. Aspoň něco stihli postavit kluci chorvatští a zato jim díky, sice je to trošku drahší než u nás ale kdyby dálnice tak rostly u nás jak rostou u nich tak máme dálnice snad všude.
mějte se a štastnou na chorvatských dálnicích.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
09. 03. 2011 22:54
To je vtip o tom že to bylo dražší než u nás ? Jen ta pro informaci úsek od Karlovače po Dugopolje s dvěma jednosměrnými tubusy (Sveti rok a Kapela) stá na naše 90 miliard. Za to bude v práglu ze jedna Blanka + Mrázovka smiling smiley))))))))
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
16. 03. 2011 08:15
To Luděk
Já myslel mýtné, o výstavbě není pochyb že by to bylo drahší než u nás, my snad máme nejdrahší dálnice na světě, které navíc mají antiuspavací účinek, jsou tak křivé že snad řidič nemůže usnout viz D1(hopsaštráse)
mějte se...
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
06. 04. 2011 09:55
sem našel dopravní plánovací kalendář pro rok 2011...něco pro Davidasmileys with beer


Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
19. 04. 2011 14:29
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> sem našel dopravní plánovací kalendář pro rok
> 2011...něco pro Davidasmileys with beer
>
no on je nejaky starsi nesedi tam ani vikendy a svatky. Tady je ten spravny a platny podle info brozury 2011 zatizeni silnic . Jen jsem dopsal vsechny svatky a nedele tak jak to ma spravne byt.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
19. 04. 2011 18:54
Už som si zvykol , že príspevky Davida sú aktuálne a z vysokou vypovedacou hodnotou k veci . Nesklamal smiling smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
19. 04. 2011 19:53
.... Davide ... perfekt ...akorát, že ta mapka Vídně se Seyringem by chtěla aktualizovat ( pokud někdo jede od Mikulova ... už frčí skrz Vídeň po dálnici ) zvláště když se jede domů ... je potřeba nezblbnout, protože značení na Brno ( pokud nejedete směr Praha a dále po Brněnské Brunner strasse ) ... v podstatě chybí a první ukazatel na Brno je až u Schwechatu ... takže kdo nejede intuitivně, nebo to nemá pod kůží, může udělat chybu jako já a dostane se na letiště ... grinning smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
19. 04. 2011 21:10
Petře, to snad ne, vždyť ukazatel na Brno je hned z kraje Vídně ve směru domů a ten je třeba ignorovat, protože tě navede na obchvat. Je třeba jet stále rovně a jakmile přejedeš Dunaj, pak teprve na cedulích hledat buď Brno nebo Prahu. Pokud pojedeš za Dunajem omylem na Brno a chceš na Prahu, tak se taky nic neděje, pojedeš dál a hned za Vídní je další odbočka na Prahu a tou se obloučkem napojíš směr Haťe.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
19. 04. 2011 21:14
Takový možná hloupý dotaz. Co vše je už otevřeno a co zpoplatněno z Istarskeho Ipsilonu ? Kde se dá naň najet ? Už někde za Portoroží nebo až Kanfanar, jak jsem zatím vyčetl ? Jde mi o směr Pula...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ircavoj (02. 05. 2011 00:04).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
19. 04. 2011 23:22
Bessy : jo to mas pravdu jenze furt chybi cas. Taky jsem se na to dival ze uz je to davno jinak,taky tam mam napsano ze pred lety grinning smiley . S tim prujezdem Vidni to mas pravdu musim tam napsat nezblbnout a smer stale Praha + ten jejich smer nemuzu si ted vzpomenout na nazev, oni darebaci cpou vsechno bokem a zajedes si 20 minut minimalne kdyz das na cedule. Nic si z toho nedelej ja taky jednou ve 3:00 skoncil na letisti byl jesm uz utahanej jak kote a nedaval pozor.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
19. 04. 2011 23:43
ircavoj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takový možná hloupý dotaz. Co vše je už otevřeno a
> co zpoplatněno z Istarskeho Ipsilonnu ? Kde se dá
> naň najet ? Už někde za Portoroží nebo až
> Kanfanar, jak jsem zatím vyčetl ? Jde mi o směr
> Pula...

no ja si myslim ze podle tohoto obrazku neni treba komentare.

a jeste zde na odkazu to mate podrobneji vcetne zobrazeni symbolu Bina Istra .
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
20. 04. 2011 08:11
A9 už je celá v plném profilu pokud se nepletu?
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
20. 04. 2011 08:28
Nemela by byt:

[cs.wikipedia.org]

Cituji:
Současný stav

První fáze výstavby byla dokončena v roce 2006 dokončením polovičních profilů. Druhá fáze, rozšíření na plný profil, byla započata v roce 2008. V současnosti se pracuje na severní větvi dálnice A9 a západním úseku dálnice A8. Jižní část dálnice A9 je již dokončena, úsek Kanfanar-Pula byl otevřen 20. června 2010.

Budoucnost

Dokončení rozšíření zbývající části silnice B9 na dálnici A9 (s výjimou druhého tělesa viaduktů Mirna a Limska Draga) je plánováno na rok 2011. Úsek by měl být předaný do provozu před začátkem turistické sezony.
V Pule by pak na dálnici měla navazovat rychlostní silnice směřující k Medulinu. Rozšíření silnice B8 je rozdělené na dvě fáze. Úsek z Kanfanaru k výjezdu Rogovići u Pazinu (18 km) má být dokončený do konce roku 2011. Zbývající část z Pazinu do Matulji poblíž Rijeky má být dokončena koncem roku 2014 nebo začátkem roku 2015. Stavba tohoto úseku bude náročnější, neboť se při jeho projektování s budoucím rozšířením na dálnici nepočítalo - plánován byl jen jako rychlostní silnice[1].
Tato fáze zahrnuje i výstavbu druhého tubusu tunelu Učka, a rovněž dokončení viaduktů na severní větvi dálnice A9.[2]


V zari 2009 jsme v useku Pula -> Portoroz neco platili, ale nebylo toho moc.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jozka (20. 04. 2011 08:30).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
20. 04. 2011 09:15
... Davide ... přesně ... a taky Zahajský má pravdu s tím, že na začátku Vídně je možná jedna tabule Brno, té jsem si však nevšiml ... ale směr Praha mě nahnal na Schwechat ... posléze ještě přibyla tabule s názvem Bratislava ... ale to už kousek vedle dosedal B 737 ...hot smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
20. 04. 2011 15:12
Jozka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nemela by byt:

> Cituji:
> Současný stav
>
V současnosti se pracuje na severní větvi
> dálnice A9 Jižní část
> dálnice A9 je již dokončena, úsek Kanfanar-Pula
> byl otevřen 20. června 2010.

Převzato z jiného fóra:

Rovněž se před začátkem letní sezóny 2011 otevře plný profil 50 km úseku dálnice Umag-Kanfanar

Takže jsem se opravdu seknul a ještě není, nicméně před začátkem sezóny už by měl být
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2011tongue sticking out smiley a dopravní novinky
20. 04. 2011 16:00
Hm, tak to s tim docela hejbli. Ostatne, i kdyby to nestihli, tak zadna traga, my jeli, kdyz se rozsiroval ten usek z Puly a krome toho, ze tam byla osmdesatka (a radary), tak jsme jeli porad. A hlavne, zas takova dalka to neni.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.