Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Slovinsko 2011

Autor Vlada 
Re: Dálnice Slovinsko 2011
07. 06. 2011 22:56
Mello je „pako„ ,co by na okrsce zabloudilo,proto musí po dálnici jedním směrem.hot smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2011
07. 06. 2011 23:22
V letě jsme u moře 2x jednou allinclusiv letecky a poté do HR autem neboť je to srdeční záležitost ale nikdy by mě nenapadlo o někom napsat , že je socka když objíždí dálnici jak napsal Mello. Každý má právo jed jak chce. Ale poslední dobou se zde rozmohlo pomalu vše kritizovat hlavně Bessyho.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
08. 06. 2011 11:57
tak dneska zakoupená slovinská známka za krásných 450káčé. ten kurz mě dělá radost smiling smiley
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
08. 06. 2011 12:20
Zdravim,nevíte náhodou někdo kde by se dala sehnat slovinská dálniční známka v ÚSTÍ NAD LABEM a okolí
Re: Dálnice Slovinsko 2011
08. 06. 2011 12:48
marin100 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim,nevíte náhodou někdo kde by se dala sehnat
> slovinská dálniční známka v ÚSTÍ NAD LABEM a okolí


běžně v CK
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
08. 06. 2011 13:17
Sponik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak dneska zakoupená slovinská známka za krásných
> 450káčé. ten kurz mě dělá radost smiling smiley

Prosím Tě, jakou si kupoval :
- týdení za 15€ (tj kurs 30 Kč za 1€) nebo
- měsíční za 30€ (tj. kurs 15 Kč za 1€)
drinking smiley
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
08. 06. 2011 13:19
nejde říci, že u nás jsou slovinské známky v CK běžně k dostání....chce to dost telefonů příp ježdění, což ještě prodraží cenu známky, zatížené ještě u našich obchodníků velkou marží....
u každé pumpy v Rakousku v blízkosti hranic se SLO nebo přímo na přechodech se vinjeta dá vždy a běžně koupit za nominál v €, bez přirážek....
a samozřejmě nejefektněji platební kartou....
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
08. 06. 2011 16:13
Mno nevím jak jsi to pochopil, ale předpokládám, že u cestovatelů bych tu známku zřejmě nepořizoval. yawning smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2011
08. 06. 2011 17:33
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nejde říci, že u nás jsou slovinské známky v CK
> běžně k dostání....chce to dost telefonů příp
> ježdění, což ještě prodraží cenu známky, zatížené
> ještě u našich obchodníků velkou marží....
> u každé pumpy v Rakousku v blízkosti hranic se SLO
> nebo přímo na přechodech se vinjeta dá vždy a
> běžně koupit za nominál v €, bez přirážek....
> a samozřejmě nejefektněji platební kartou....


prodávají známky na hranicích i v noci?
Re: Dálnice Slovinsko 2011
08. 06. 2011 17:50
Jasně že koupíš. Přijedu na Slo hranici o půlnoci, dám cigaretku-stejně na pár minut zavírají a dělají půlnoční uzávěrku, a pět min. po půlnoci zase otevřou a jdu koupit 7 denní známku, která v mém případě na 6 nocí stačí. Když jedu náhodou na delší pobyt, tak objíždím, to už se vyplatí. Nic na tom není a nebud z toho posranej :-) A jinak jak je výše uvedeno, je to při platbě kartou neefektivnější a nejjednodušší nákup.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (08. 06. 2011 17:54).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
08. 06. 2011 22:11
Schimi,není to tak úplná pravda,že mají SLO známku přímo na hranicích v prodeji nonstop.Tedy alespoň v minulém roce v červnu jsem ji koupil až na benzinové pumpě za hranicí. Bylo to o půl čtvrté ráno ( v neděli),a v těch prodejních budkách byla jen tma a nikde ani noha.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 00:50
Ach jo, kliknu na téma Dálnice Slovinsko 2011 zda není náhodou třeba něco nového - v obsáhlé diskusi se dozvím že kdo nemá 30€ na známku tak je socka.

Kliknu na téma Dálnice A1 Zagreb-Split-Šestanovac-Polče-Dubrovník zda třeba tady není něco nového co by se týkalo této dálnice - zjistím akorát že tu někdo neumí číst a dá sem dotaz jestli musí mít pas, což je úplně mimo téma, a následuje opět obsáhlá diskuse na téma "občanka nebo pas".

Vyznat se v tomto fóru je skutečně čím dále těžší. Ale už jsem si zvykl že když se člověk chce podívat zda nejsou nějaké nové užitečné informace, tak 80% času zde stráveného mu zaberou příspěvky s daným tématem absolutně nesouvisející. A to i přesto že kliká pouze na témata která ho zajímají.

** Petr **
Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 08:47
Jedu 14.6. a tak se zajímam co je ve Slovinsku s dálnicemi nového. Takže tady nic nového.
Ti co dálnici objíždějí mají potřebu říct celému světu jak jsou chytří, že Slovincům nic nezaplatí.
Každý ať si dělá co chce. Neříkám o těch co objíždějí, že jsou socky. Každý má nějaký důvod
proč dálnici objíždí a je mi to úplně jedno. Ale proč nepíšte do tématu o objíždění dálnice???
Je jich tu snad málo????

Co mi vadí jak přijdu na fórum a v sekci doprava je 50 nových příspěvku, ale ani jeden nebyl k věci.
Plně souhlasím s PetrK.
Měl by tu být nějaký moderátor, který by tyto příspěvky mazal a může smaznout i ten můj.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 13:52
Je v prodeji Slovinska dalnicni znamka na cerpackach v rakousku ? ,nebo pouze nekde na hranicich Rakousko/Slovinsko

Omlouvam se jestli to tady nekde je



Upraveno 2krát. Naposledy upravil admin (09. 06. 2011 20:12).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 17:12
Koupíš ji na čerpací stanicích v Rakousku než přijedeš na RA-SLO hranici je tam několik čerpaček a vždy mají Známky dvam si tam pokaždé pauzu na WC a žena kouří než ji koupim je to tady opravdu na vlákně ,ale jak píšeš najít to ?
Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 17:42
To Pago: Na poslední čerpačce před SLO hranicí (Gralla) se mě pravidelně ptají, zda nechci slovinskou známku. Jinak tam mají výborný guláš. Přes den se prodává i přímo na hraničním přechodu. V noci zavřeno, ale přesnou otevírací dobu neznám. Jinak slovinci kontrolují známky hodně a velmi často. Naposledy 7.6. a to na bývalé mýtnici Pesnica a pak na konci dálnice u Ptuje.
Srečan put
Mike
Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 18:26
Zdravím příznivce Slovinské dálnice /také mezi ně patřím/. Prosím, kdo jste jel, nevšimli jste si,

zda na nových odpočívadlech/nádherných/ je nějaké hřišťátko pro dítko. Jedeme s vnučkou a bodlo by.

Děkuji Milda
Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 18:32
To Šolim: myslím, že na odpočivadle Dravsko Polje - OMV (směrem k Chorvatsku) je hřišťátko pro děti (skluzavky apod). Vzpomínám si, že jsem tam viděl nápis, že za otroky jsou odpovědni rodiče.
Pěknou cestu
Mike
Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 20:06
dodo50 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já tu ten odkaz asi nevložím eye rolling smiley je to na www.
> novalja . cz / chorvatsko / informace /
> informace-pro-motoristy poskládejte si prosím
> odkaz do vhodné formy...
>
> nebo tu je ten text:
>
> Dálnice Slovinsko
>
> Od hranic s Rakouskem (Šentilj) je od srpna 2009
> bez přerušení 45 km úsek dálnice až 13 km před
> hranice Chorvatska ve směru na Zagreb! I přes
> vysokou cenu slovinské dálniční známky (viz dále)
> musíme tuto dálnici doporučit.
> Upozornění pro řidiče, kteří volí objízdnou trasu
> slovinské dálnice na cestě do Chorvatska:
> Při odbočování na hlavní silnici vedoucí z Ptuje
> směrem na hranice s Chorvatskem a dále na Zagreb
> dejte pozor, abyste nenajeli na zbytek slovinské
> dálnice. Směrové tabule směr Zagreb sice ukazují
> přeškrtnutý symbol dálnice, ale dostanou vás vždy
> na dálnici (!), kde po vás budou s největší
> pravděpodobností vyžadovat úhradu dálniční známky
> a pokuty. Byť po dálnici pojedete snad ani ne 10
> metrů. Slovinci s tím zřejmě počítají a čekají
> přesně na samém konci dálnice. Nás tato zkušenost
> po dlouhém smlouvání stála „jen“ úplatek 20 €
> místo pokuty 150 €.
Hele, nevím, kdy ti lidi jeli a zda si to nespletli. Každopádně jak jsem psal ve vláknu FAQ, na konci května to bylo takto: Najedeš na dálnici/nedálnici (tedy na konec dálnice/začátek normální silnice) a v tu chvíli, kdy se z nájezdu stane připojovací pruh, máš pár metrů za sebou (tedy ne 10 metrů před sebou) značku konec dálnice. Je tedy fyzicky nemožné, abys najel na úsek, který je dopravními značkami vymezen jako dálnice.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 20:25
Příspěvky a reakce na téma socky jsem vymazal. Prosím dále piště už jen k tématu.

Michal
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 20:46
Tak pokud dobře chápu,jedu rovně od posledního kruháče a na konci se točí silnice hodně do prava a trochu ze svahu s napojením na tu jejich dálnici,samozřejmě ji nadjíždím,a tam dole se napojím je to ještě dálnice nebo se pletu amusím ještě někde dál?Sem z toho jelen,Moc díkes
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 20:55
Chápeš to dobře. Je to konec dálnice a je bez poplatku.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 20:58
vendis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak pokud dobře chápu,jedu rovně od posledního
> kruháče a na konci se točí silnice hodně do prava
> a trochu ze svahu s napojením na tu jejich
> dálnici,samozřejmě ji nadjíždím,a tam dole se
> napojím

Přesně tak

>je to ještě dálnice

Asi 5 metrů to již není dálnice.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 21:19
Vy bejcí tak se domluvte sem z toho celej rozvrkočenej,na mapách je dálnice ještě asi kus.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 21:27
Koukni sem: Fakta
Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 06. 2011 22:03
Na mapy se vyser. Neměl jsem vypito ani vyhulíno. Co jsem viděl, to tu píšu a je to tak, jak píšu.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
10. 06. 2011 08:29
stamar:

Predpokladam, zes myslel tu benzinku primo v Sentilju, ta je na hranicich. Taky jsme je takhle kupovai vloni. Po pulnoci pres caru, budky zhasnuty, benzinka uz zase otevrena, dotankovani, znamku a hura na Lublan :-)
Re: Dálnice Slovinsko 2011
10. 06. 2011 09:42
Hele at nezní hloupě.
Ale po mé lońské zkušenosti bych zase koupil slovince v autoturistu u nás. Z jednoho důvodu, stál o 30kč víc, ale pak na čáře, kde kupovili slovy "VŠICHNI" a věřím, že bych tam musel stát min. 20min, jsem já v pohodě projel levým pruhem, již "olepen".
Příčemž jsme si rozvolnili zastávky, protože pak jsme stáli jinde než zbytek vlny za náma.... v tom vidím výhodu.
Nad ránem se to směrem od Karlovacu dolů samozřejmě rozmělní, ale i tak to bylo fajn.
Letos mám zpoždění měl jsem vyjíždět dnes, ale nestíhám to, takže se uvidí. Známku zatím nemám...
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
11. 06. 2011 07:30
Taky kupuji známky v Praze,před odjezdem nalepím a frčím,myslím,že rozdíl 30 kč=stání v koloně:-) sretan put...
Re: Dálnice Slovinsko 2011
11. 06. 2011 09:07
jirkatoledo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky kupuji známky v Praze,před odjezdem nalepím a
> frčím,myslím,že rozdíl 30 kč=stání v koloně:-)
> sretan put...


a kde ji v Praze kupuješ?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.