Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Slovinsko 2011

Autor Vlada 
Dálnice Slovinsko 2011
04. 10. 2010 16:12
Od DARS (správce slovinských dálnic) mám potvrzeno, že typy a ceny dálničních známek pro rok 2011 budou stejné jako v roce 2010. Uvedu to později i do FAQ Chorvatsko 2011.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlada (06. 10. 2010 13:03).
Re: Dálnice Slovinsko 2011
06. 10. 2010 09:56
Takže stejně drahé. Príma.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
18. 12. 2010 13:50
Ať si trhnou nohou. Poletím letadlem.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
18. 01. 2011 16:36
Opět po delší odmlce zdravím foristy. Chtěl bych zde sdělit jednu událost, která se mi přihodila při loňské cestě do Gradace (poslení sobota v srpnu odjezd z ČR) a to konkrétně skoro na konci slovinské dálnice při cestě směrem do Chorvatska. Cesta dobře ubíhala bez problémů, nálada v autě dobrá a najednou skoro na konci slovinské dálnice červené světlo a modrý maják. Zastavil jsem před policejním vozidlem a policistou, který mne zastavoval. Po stažení okénka policistu vůbec nic nezajímalo, jenom účtenka od nalepené slovinské dálniční známky. Jeliokož jsem ji kupoval těsně před odjezdem, tak jsem měl účtenku uloženou v odkládací přihrádce, vytáhl jsem ji a ukázal (kupoval jsem ji ještě v ČR). Policista si účtenku prohlédl a vrátil se slovy, že mám štěstí, jinak bych platil pokutu. Jelikož jsem se nechtěl dohadovat, jestli na to má právo nebo ne a kazit si náladu, tak jsem odjel bez jakýchkoliv připomínek nebo dotazů. Ale totéž se stalo mému známému, který jel o týden dříve a ten účtenku neměl - velké dohadování, vyhrožování pokutou a zabavením auta, ale nakonec jej po obdarování plechovkami plzeňského moku pustili. Je to jen poznatek bez jakéhokoliv závěru, ale naznačující, kam až slovinští policisté při kontrolách dálničních známek zacházeli. Jak to bude letos si netroufnu odhadnout. Zdraví jfk.j.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
19. 01. 2011 19:01
Tak já měl podobnou drsnou zkušenost. Kontrola byla poblíž hlavního města, na místě bývalé mýtnice. Kontrola známky nestačila,musel jsem také ukázat doklad. Naštěstí jsem ji kupoval chvíli před tím v Rakousku na benzínce a lístek nevyhodil :-) Vzpomínám si na omezenou rychlost 30 km/h a spoustu unifoprem z baterkama (jeli jsme v noci). Po cestě zpátky to bylo to samé !! :-( Zdarec Kácislav
Anonymní uživatel
Re: Dálnice Slovinsko 2011
19. 01. 2011 21:38
Nejsem právník, ale koupím si známku a to jsem povinen mít u sebe doklad o zakoupení? No to se mi zdá přitažené za vlasy. Nemusím mít u sebe i fakturu na auto ? Přeci ta známka má dva kousky tak snad stačí jen ten jeden kousek co se odtrhává. Rozhodující je přeci dálniční známka. Ať jdou do hajzlu.angry smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2011
20. 01. 2011 08:00
Dobrý den. Podařilo se mi zjistit, že je to obrana Slovinců proti kupčení s jejich dálničními známkami. Samozřejmě, že tyto kontroly účtenek za nákup dálniční známky nemají žádný právní podklad - troufám si tvrdit, že jsou protiprávní na 100%, ale dohadujte se s policistou, který je přesvědčen, že právo a síla je na jeho straně. Nelze to vyžadovat ani v rámci Schengenského prostoru a zemí k němu přilehlých. Je to pouze snaha o zamezní půjčovat si nebo následně prodávat dálniční známky, které platí ještě nějaký ten den a tím se šetří náklady na jednu cestu po slovinské dálnici. Na druhou cestu se koupí ta nejlacinější. jfk.j
Re: Dálnice Slovinsko 2011
20. 01. 2011 09:09
Až panáčkové slovinský budou mít známku za rozumný peníze, nebudou si ji lidi "půjčovat". Copak se takhle kupčí třeba s rakouskou?
Re: Dálnice Slovinsko 2011
20. 01. 2011 09:50
jsou TŘI důvody vyhnout se placené slovinské dálnici

1, FINANČNÍ - za 30 eček si zajdu dvakrát s manželkou na průměrnou večeři
2, ČASOVÝ - těch 15 minut o co je čas strávený na objížďce delší to je čas nákupu a lepení známky popřípadě
strávený při trapné kontrole policií
3, PHM - na dálnici je spotřeba větší než na běžné cestě,taže na úbytku v litech stejné

proto souhlasím se Zahajským

ps:je to můj názor
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
20. 01. 2011 10:07
Horší bude až tu dálnici dokončí až na přechod do HR.Jestli to spoplatní až k závorám,tak bude vyhýbání konec.A jak znám ty hamouny,tak to tak udělají. thumbs down

MirekŠi
Anonymní uživatel
Re: Dálnice Slovinsko 2011
20. 01. 2011 10:10
Jednou jedinkrát jsem si koupil dálniční známku Slovenije. A to když jsem jel do Rijeky - jinak nikdy. Projel jsem to vždy přes Pesnicu, Maribor, krajem na Ptuj, Ormoška cesta, Spuhlja, Zavrč, Varaždin a hurá dolů. Nikde nezastavuji, stále jedu a je to asi o třicet km dál. Na silnici je doslova běžný provoz. Nic moc.
Kdo chce vezme to z Mariboru rovnou na Hajdinu a - a všechny cesty vedou k Jadranu. O hodinu později nebo o hodinu dříve. Sve jedno. Stejně potom někde stojím a kochám, se tak jaképak copak.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
20. 01. 2011 10:14
... ono stačí aby si jeden jediný Slovinec přečetl toto Forum ( pokud ovšem umí česky ... znám jich několik ) a jestli tady bylo vlákno, kde se prodávaly již použité ( nicméně ... platné ) dálniční známky ... v tomto případě slovinské ... či rakouské atd. ... hodí to na jejich forum a je zaděláno ... jasné ohrožení státního rozpočtu ... to je dnes horší ... než vražda ( mám na mysli individuální turisty grinning smiley )
... že jsou Slovinci papežštější jak papež při kontrolách známek ale zejména VIN kódů ... o tom nepochybuji ... ale na druhou stranu to zrovna mému kamošovi půl roku po odcizení ... zachránilo jeho Škoda Superb ( viz. jiné vlákno ) Superb byl zastaven u Sentilje ( při spolupráci rakouské dáln. policie COBRA a slovinských celníků ) ... a při zadržení byl vybaven ještě lépe než při jeho zakoupení ... směřoval na Balkán ...
... takže ať každý jede ... jak mu vyhovuje a tak aby byl nejvíce spokojen ... ovšem se všemi důsledky ... yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 01. 2011 10:16).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
20. 01. 2011 11:02
no já myslím, že to zpoplatněné nebude protože vedle stále bude ta cesta č.9 kterou jezdíme doposud viz obrázek


avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
10. 02. 2011 11:50
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejsem právník, ale koupím si známku a to jsem
> povinen mít u sebe doklad o zakoupení? No to se mi
> zdá přitažené za vlasy. Nemusím mít u sebe i
> fakturu na auto ? Přeci ta známka má dva kousky
> tak snad stačí jen ten jeden kousek co se
> odtrhává. Rozhodující je přeci dálniční známka. Ať
> jdou do hajzlu.angry smiley

máš pravdu, nová vinjeta vypadá takto:



na tom kousku, co zůstane po odlepení, je napsáno:
keep this coupon as a proof of purchase
uschovat tento kupón jako doklad o koupi
nic víc poliši nemohou chtít



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (10. 02. 2011 11:51).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
10. 02. 2011 12:23
Vzhledem ktomu ze letost pres SLO pojedu vicekrat nez jen 2x na planovane dovci tak budu kupovat rocni vinjetu - a doklad o koupi radsi uschovam - nemam naladu se snima dohadovat :-)
Re: Dálnice Slovinsko 2011
12. 02. 2011 13:44
Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 02. 2011 11:52
Jak to vypadá s dálnicí u města Ptuj?Bude prodloužená k hranicím s Chorvatskem??Nebo je vše při starém jako v roce 2010.??hot smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 02. 2011 13:26
Vse je pri starem:
DARS
Re: Dálnice Slovinsko 2011
25. 02. 2011 19:12
Ahoj všem.
Jezdím přes Slovinsko pravidelně, takže mám roční. Kupon, stejně jako od české a rakouské mám uschován. Od doby, co byly zavedeny jsem neměl problém. Kontrolovali mě mnohokrát. Je to asi o jednotlivcích. Doklad od pokladny samozřejmě nemám, protože jezdím služebně pro firmu a dal jsem ho do cestovního příkazu. Takže Mack má pravdu. Přeji pevné nervy
Mike
Re: Dálnice Slovinsko 2011
22. 03. 2011 12:05
Ahoj.
Doplňuji svůj příspěvěk. Ze čtvrtka 17. na pátek 18. mě kontrolovali na bývalém přechodu Šentilj. Odstavení bokem, mrknul na známku a valil jsem dál. Bez dileme.
Mike
rrn
Re: Dálnice Slovinsko 2011
13. 04. 2011 06:45
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Šatava napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Nejsem právník, ale koupím si známku a to jsem
> > povinen mít u sebe doklad o zakoupení? No to se
> mi
> > zdá přitažené za vlasy. Nemusím mít u sebe i
> > fakturu na auto ? Přeci ta známka má dva kousky
> > tak snad stačí jen ten jeden kousek co se
> > odtrhává. Rozhodující je přeci dálniční známka.
> Ať
> > jdou do hajzlu.angry smiley
>
> máš pravdu, nová vinjeta vypadá takto:
>
> [abeler.sweb.cz]
>
> na tom kousku, co zůstane po odlepení, je
> napsáno:
> keep this coupon as a proof of purchase
> uschovat tento kupón jako doklad o koupi
> nic víc poliši nemohou chtít

***
Je to přesně tak. Na poučení není ani řádek o uschování dokladu o koupi.
Mne se zeptal kam jedu a popřál dobrou cestu. Kontrola za průjezdem mýtnicí.
Hurá na kvarner v červenci.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
05. 05. 2011 20:04
Re: Dálnice Slovinsko 2011
05. 05. 2011 20:44
Alesim, díky za informaci. Přeloženo a stručně řečeno - vinjety ve Slovinsku budou do roku 2014, pak by se mělo přejít i u osobních aut na mýtné, jako je to dnes u nákladních aut.
Na námi sledovaném úseku dálnice A4 Draženi (Ptuj) - Gruškovje (hranice HR) žádný pokrok, realizace až po roce 2013.
Re: Dálnice Slovinsko 2011
06. 05. 2011 10:23
...tak na tom konci slovinské dálnice co někdo popisuje na začátku vlákna nás stavěli taky... loni v červnu - asi jejich oblíbené stanoviště...jeli jsme dvě auta - bez známek, ale mnohokrát popsanou objížďkou od Ptuje.... Stavěli sice jen nás, ale zastavili jsme obě auta a jen na nás, jakto že nemáme známku... A manžel, že jsme přijeli od Ptuje, tudíž jsme se napojili na jimi sledovanou silnici tím nadjezdem v zádech.... stáli opravdu 200m od konce dálnice... jen pokývnul, že v pořádku ať pokračujeme.... takže pro všechny objížděče, co měli z tohoto úseku strach - nebojte se....
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
09. 05. 2011 17:07
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
11. 05. 2011 13:26
I kdyby Slovinci natáhli dálnici až k hranicím s Hr, a silnici od Ptuje bychom nemohli využít, tak pojedu třeba až přes Varaždin a na Záhřeb pojedu po A4 místo A2. Jako platit dvakrát 30 éček, to bych musel opravdu spadnout z Marzu. Za 1250 Kč (50 Euro) můžu jezdit po našich dálnicích celý rok!
Až slovinci udělají trhací dálniční známky, tak i půjčování nebude možné.
To raději zaplatím v Chorvatsku o 30 éček více, než abych to platil slovincům. Jaký užitek z toho, jako řidič, budu mít, když ve Slovinsku budu platit hříšné peníze za ten krátký úsek dálnice. Přes naši republiku denně po celý rok projede milióny kamiónů. Zaplatí nějakou tu stovku korun za projetí našich kostitřasných dálnic. Ani naftu si tady nemusejí brát. A to mluvím jen o kamiónech. A kamióny mají mnohem větší zátěž pro silnice, baráky a přírodu nežli osobáky!
Re: Dálnice Slovinsko 2011
11. 05. 2011 15:06
vždyt nejezdi po dálnici,aspon je tam volněji,já vim ty to děláš z principu!!!!!!!
Re: Dálnice Slovinsko 2011
11. 05. 2011 15:13
Zdravím přátele i nepřátele Slovinské dálnice. To bych nebyl já, abych si lehce nerýpnul.
30 eur je i pro mne dost peněz. Ale na druhou stranu - jeden karton Marlborek je dražší.
Šolim/vodnaučenej/
Re: Dálnice Slovinsko 2011
11. 05. 2011 19:09
No,a proto z principu nekouřím!
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2011
11. 05. 2011 19:32
Já kouřím a nějak to neřeším.moody smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 113
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.