Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Odskočení si do Bihače během cesty po staré

Autor lujasek 
Odskočení si do Bihače během cesty po staré
22. 06. 2014 09:11
Zdravím,
cestu domů jezdíme vždy po staré, rádi ještě něco vidíme, dáme si selátko apod. Včera mě napadlo, že bych od Plitvic zajel do Bosny do Bihače (je to 19 km) a po stejné silnici pak zase najel do Chorvatska. Benzín je tam skoro o 10 Kč levnější než v Chorvatsku, vzít plnou, to už by se vyplatilo a k tomu třeba cigarety a nějaký další nákup jako pršut apod. Nakupovali jste tam někdo, jaké jsou tam ceny? Už jste někdo udělal tuto zajížďku, jak popisuji?
Re: Odskočení si do Bihače během cesty po staré
23. 06. 2014 09:06
2x jsem podnikl cestu přes Bihač, ale ne tak, že bych se tou samou cestou vracel hned do HR. Spíš jsem to z "plitvické" cesty odklonil na Bihač, pokračoval kousek BiH a za městečkem Ripač jsem se vrátil zpět do HR. Dál kolem řeky Uny, stoupá se vzhůru a přes Donji Lapac zase na "starou".
Byla to pro mě příjemná změna - trochu jiná trasa, pěkné okolí, v Bihači jsou i nějaká obchodní centra a pěkné restauračky - v jedné z nich (byl to nějaký mlýn) jsme si dávali dobré jídlo. Benzín a nafta tam jsou levnější, ale nevím, kde jsi vzal rozdíl 10Kč na litru - v HR litr zhruba za 38, v BiH za 34. Jinak čerpaček je v Bihači několik...
Re: Odskočení si do Bihače během cesty po staré
23. 06. 2014 09:25
Mám taky osobní zkušenost z doby někdy před 3-4 lety. Z Plitvických jezer sem to vzal do Bihače za stejným účelem, jako ty. Překvapilo mě, že ceny PHM se tady v přepočtu pohybují velmi podobně, jako v HR. Oni tam totiž dobře ví, že takto uvažuje plno turistů, proto si ty ceny můžou dovolit nechat poměrně vysoko. Myslím, že za poslední roky se ty cenové rozdíly ještě víc zmenšily.

Není nad to, když to osobně vyzkoušíš a pak sem dáš vědět svoji vlastní zkušenost.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 154
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.