Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!

Autor Dolfa 
Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 10:51
Včera jsem se vrátil z Chorvatska a jako každý rok jsem na benzinkách i dálnicích platil kartou. Dnes jsem se díval na výpis z účtu (kvůli zjištění kurzu) a zjistil jsem, že 2 ze čtyřech plateb se mi odečetli 2x !!! A to se mi ještě na účtu nezobrazují všechny platby - zatím jsou vidět pouze platby z cesty tam. Jednou na benzince částka 660 Kn na a jednou částka za dálnici. Nikdy se mi nic takového nestalo a to cestuji poměrně často do různých zemí.
Takže si dávejte pozor a po návratu si zkontrolujte výpisy. Doufám, že se mi to podaří vyreklamovat.
Čau D.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 11:39
To je zajímavé,jaký je rozdíl při placení kartou např.v Chorvatské OMV a naší České?Nechápu jak se to může stát?Zadával jsi PIN jen jednou?připiš k tomu víc podrobností.....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 11:46
Jaká banka ?
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 11:51
Přepočítej si výpis: také mám uvedené platby dvakrát, jednou jako převod, podruhé jako samotnou platbu. Částka je odečtená jen jednou.
eny
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 12:18
Chlapi,taky by mně zajímalo jak to funguje. Mám kartu,kdy musím vždycky zadávat PIN,včera jsem se vrátíl z Hr a v jedné restauračce při placení jsem žádný PIN nemusel zadávat ale podepsal jsem účet s platbou. Zatím nemám výpis z banky,tak jsem zvědav. Setkal se s tím už někdo?
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 12:24
Eny: jo jo, u mýtnic také nechtějí PIN
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 12:24
Jistě. Na mýtnici Žuta Lokva to po mě ještě ani jednou nechtělo PIN.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 12:31
kedysi pri žiadnej platbe v zahraničí to nechcelo pin len podpis.
ešte by ma zaujímalo jak dopadol dolfa s kontrolou účtu a jak to je možné
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 12:35
V česku pumpa Shel , taky jen podpis .
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 13:01
Záleží zda použijí čip na kartě (PIN) nebo magnetický proužek (podpis)
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 13:32
Zdar hoši, při platbě na mýtnici sedí obsluha nebo je to samoobsluha? díky, chci platit také kartou...
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 13:35
Na malých mýtnicích platíš kartou obsluze, na velkých i v automatu.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 13:37
Díky Mellou, jedu Krapina-Zahřeb-Benkovac....takže asi velké mýtnice co? Prohání se karta čtečkou nebo jí zasunu jako do bankomatu?podepisuju nebo PIN? dík
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 13:43
Jak kde. Před Zagrebem na mýtnici Zaprešic se užívá magnetický proužek a PIN nepožaduje a na sjezdech z A1 na těch malým mýtničkách se užívá čipa PIN se vyžaduje
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 17:29
[forum.ihvar.cz]
Už to vidim jak to fungíruje. je na to samostatné vlákno, tak se omlouvám, že jsem trochu zadělal tohle...yawning smiley)
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 20:05
Kubajs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [forum.ihvar.cz]
> Už to vidim jak to fungíruje. je na to samostatné
> vlákno, tak se omlouvám, že jsem trochu zadělal
> tohle...yawning smiley)
ale si jeden z mála čo si niečo našiel sám grinning smiley
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 20:18
Dolfa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Včera jsem se vrátil z Chorvatska a jako každý rok
> jsem na benzinkách i dálnicích platil kartou. Dnes
> jsem se díval na výpis z účtu (kvůli zjištění
> kurzu) a zjistil jsem, že 2 ze čtyřech plateb se
> mi odečetli 2x !!! A to se mi ještě na účtu
> nezobrazují všechny platby - zatím jsou vidět
> pouze platby z cesty tam. Jednou na benzince
> částka 660 Kn na a jednou částka za dálnici. Nikdy
> se mi nic takového nestalo a to cestuji poměrně
> často do různých zemí.
> Takže si dávejte pozor a po návratu si
> zkontrolujte výpisy. Doufám, že se mi to podaří
> vyreklamovat.
> Čau D.


je mi líto,ale můžete si za to pouze a jedině sám.Při platbě kartou z terminálu pokladny vyjede lístek s potvrzením platby kartou + účtenka.Měl jste si to zkontrolovat hned na místě.Já se držím hesla "bez peněz nikam nelez" a na plastové kartičky se v cizině zásadně nespoléhám.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (26. 06. 2011 20:19).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 20:29
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kedysi pri žiadnej platbe v zahraničí to nechcelo pin len podpis.

Ja som mal este pred rokom VISA CSASSIC - klasicka embosovana (vystupujuce znaky), magneticky pas, bez chipu. Pri platbe vzdy stacil iba podpis, PIN bol ku karte iba pre pripad vyberu z bankomatu. Platil som s nou v zahranici vsetko (aj myto a tankovanie v Chorvatsku) a NIKDY nebol problem.

Kolega mal raz v minulosti podobny problem, tankoval v zahranici a blokovali mu to 2x (aj mu to 2x stiahlo rovnaku sumu z uctu). Vyreklamoval to bez problemov, jednak mal len jednu uctenku, jednak potvrdenku obchodnikovi podpisal iba raz a logicky nemohol tankovat 2x v priebehu minuty - to by musel ist s nejakym tankom yawning smiley

Aj napriek tymto poplasnym spravam zostavam "card positive" a hodlam kartou platit uplne vsetko co sa kartou platit da. V piatok idem thumbs up smiley

EDIT: pokial viem, tak vsetky nove karty uz maju chip (embosovane, neembosovane, kreditne aj debetne)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (26. 06. 2011 20:31).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 20:57
Darko... je mi vas take lito, protoze je zrejme, ze pisete vic prispevku do diskuzi na netu nez cestujete.. nespolehat se na karty v cizine??? to je mozne, pokud jedete jednou za rok s rodinou... kdyz budes jezdit kazdy mesic do ruznych zemi, tak to bez karty nekde ani nejde... nebo si mam vybrat 50 tacu na mesic a cekat, ze mi je nekdo lohne?? To tak mozna za totace.
Kontrolu jsem si samozrejme udelal hned u pokladny... platil jsem v obou pripadech pouze jednou...
Uz jsem se ptal zname, ktera pracuje v bance... pry se to muzee stat... zrejme mi pry penize poslou nazpet, aniz bych neco reklamoval...
Chtel jsem touto cestou pouze upozornit na to, ze neni od veci si po navratu prekontrolovat vypis... pro sichr... v zadnym pripade me, i pres tuto zkusenost, nikdo neuvidi ve 4 km dlouhe fronte aut, kteri cekaji 2 hodiny na to aby zaplatili dalnici cash (Chorvatsko)...
Cau D.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 21:14
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
26. 06. 2011 22:03
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
27. 06. 2011 08:59
Dolfa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko... je mi vas take lito, protoze je zrejme,
> ze pisete vic prispevku do diskuzi na netu nez
> cestujete.. nespolehat se na karty v cizine??? to
> je mozne, pokud jedete jednou za rok s rodinou...
> kdyz budes jezdit kazdy mesic do ruznych zemi, tak
> to bez karty nekde ani nejde... nebo si mam vybrat
> 50 tacu na mesic a cekat, ze mi je nekdo lohne??
> To tak mozna za totace.
> Kontrolu jsem si samozrejme udelal hned u
> pokladny... platil jsem v obou pripadech pouze
> jednou...
> Uz jsem se ptal zname, ktera pracuje v bance...
> pry se to muzee stat... zrejme mi pry penize
> poslou nazpet, aniz bych neco reklamoval...
> Chtel jsem touto cestou pouze upozornit na to, ze
> neni od veci si po navratu prekontrolovat vypis...
> pro sichr... v zadnym pripade me, i pres tuto
> zkusenost, nikdo neuvidi ve 4 km dlouhe fronte
> aut, kteri cekaji 2 hodiny na to aby zaplatili
> dalnici cash (Chorvatsko)...
> Cau D.


O tom kolik cestuji vy nevíte zhola nic,tak nekomentujte. Já když platím hotově,nikdo mě nemůže obrat hned na kase a pak se klepat jestli mě peníze milostivě vrátí v reklamaci.Kromě toho, hotovost si můžu vybrat v místním bankomatu,protože s kartou na tržnici si můžete akorát setřít pot s čela.O krádež se u moře nebojím,to podstatně více při použití české MHD .Odjezd si naplánuji tak,abych v Lučku byl v době kdy tam není narváno.A i kdyby,raději 5 minut čekání než trnout jestli mi nevybrakovali kartu. Zdar D.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (27. 06. 2011 09:07).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
27. 06. 2011 09:38
přemýšlím, proč má někdo kartu pouze na výběr v bankomatech a zbavuje se ostatních výhod, zvlášť v cizině...
holt, kdo se bojí....
moje babička také stále prala na valše i když vedle měla automatickou pračku.....smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (27. 06. 2011 09:41).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
27. 06. 2011 10:36
Presne tak. Karta je najvyhodnejsia pri platbe - pocita kurz devizy stred. Na vyber hotovosti ju mam len pre pripad nudze.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
27. 06. 2011 11:12
ale zase je tu riziko nepovolené platby,aniž by to mohl ověřit na místě.Hold všechno má své ALE
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
27. 06. 2011 12:01
Tak ja tedy nevim pane Darko,

pisete, ze se na plastove karticky v zahranici ZASADNE nespolehate... z dalsich Vasich prispevku je ale zrejme, ze na ne spolehate uplne stejne, jako vsichni ostatni... vybirate z bankomatu a ocividne s nimi platite i u obchodniku... vzdyt uvadite presny popis placeni - viz: "Při platbě kartou z terminálu pokladny vyjede lístek s potvrzením platby kartou + účtenka.Měl jste si to zkontrolovat hned na miste"... nebo mi chcete rict, ze jste se koukal nekomu pres rameno???

Tak prosim nerozdavejte rozumy, jak je vam me lito a ze si za to muzu sam... a s plastovou kartou jde na trznici jenom idiot... to sem snad ani nemusite psat...

Pouzivani karty je dnes pro kazdeho (vcetne vas), zcela normalni zalezitost... ma to sva rizika, stejne jako pouzivani internetu a jinych vydobytku dnesni doby.
Vlakno jsem zalozil ne pro to, abych sem za kazdou cenu neco psal... chci pouze upozornit na rizika a nasledne uverejnit reseni problemu. Odpoledne mam jednani s bankou a pry by to nemel byt problem...

... az pojedete pres 3 staty s rozlicnou menou, nezapomente si od kazde vymenit dostatecne mnozstvi winking smiley zbytek penez si potom muzete napytlikovat pro pristi pouziti...
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
27. 06. 2011 12:13
thumbs up karta ma samozrejme aj svoje vseobecne zname rizika (strata, zneuzitie a pod.), ale jej benefit je pre mna jednoznacne vyssi.
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
27. 06. 2011 12:18
thumbs up přesně
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
27. 06. 2011 12:23
Odporúčam zriadiť si v banke službu SMS notifikácie. Za tie prachy navyše to určite stojí...yawning smiley
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
27. 06. 2011 12:26
to Dolfa : kartou neplatím,stačí se jenom dívat na ty neštastníky v hypermarketu jak tam stojí 5 minut jen proto že je přetížený terminál.Manželka pracovala jako pokladní ,tak může vyprávět,jak lidé platí s prázdnými kartami,či takovou kterou terminál neakceptuje a nedají si říct.Z bankomatu v zahraničí vybírám zřídka,poplatek je poměrně vysoký. Ano vozím si různé měny a zbydou mi drobné.Mě to nevadí,aspon mají decka na zmrzku a vy ostatní se s tím nějak smiřte. smileys with beer Zatím co já si pak v klidu užiju zbytek léta,vy budete honit po bance peníze a někdo v cizině vám zatím vybrakuje účet skenovanou kartou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (27. 06. 2011 12:32).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.