Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice

Autor pepino333 
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 06. 2011 07:05
Krepi, jestli se ptáš jak zpět od HR do Ptuje, tak vjedeš normálně na dálnici a pak je zde odbočka značená směrovou tabulí Ptuj, odbočíš a jedeš do Ptuje. Nejezdi přes Vidiem, je to zbytečný. Dálnice s vinjetou začíná až za touto odbočkou do Ptuje. Jinak tohle je tu v jiných vláknech. Jsou ale zaflákaná pruduči, tak se nedivím, že se ptáš.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (22. 06. 2011 12:47).
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 06. 2011 10:15
Ano, je to skoro ve stejné úrovni.Dnes projeto směrem tam, bez problémů. hot smiley
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 06. 2011 12:37
ok,díky moc.
Právě,že ty vlákna se zasí/ají blbostma a najít tam co člověk potřebuje je někdy ontížné.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 06. 2011 13:09
Tak dobrá ukázka je na vlákně Praha-Zadar od Cvancika. Založil nové vlákno a napsal jen slovo cesta. Kolik moulů tam dokáže k tomuto přitroublýmu nápadu remcat je fakt síla.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (22. 06. 2011 20:38).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 06. 2011 13:32
Pokud by někdo měl strach, že přejede ten sjezd na začátku dálnice směrem na Ptuj a omylem najede na dálnici, je tady malá pomůcka. 6,7 km za SLO celnicí směrem z HR do SLO je nadjezd silnice č. 9. Po podjetí tohoto nadjezdu je možno kdekoli odbočit do prava a vždy se dostanete na tu souběžnou silnici vedoucí přes Tržec. Těch možností pro odbočení je na trase mezi nadjezdem a dálnicí celkem 6.
(Prosím ostřílené harcovníky, aby zde nepolemizovali o výhodnosti, či nevýhodnosti této varianty. Je to pomůcka pro ty, kteří si nevěří, že by trefili ten poslední možný sjezd a pro pocit jistoty jsou ochotni si třeba zajet 800 metrů).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 04. 2012 15:17
SLuděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Docela se divím že nikdo nejezdí přes Spiefeld
> -starý hraniční přechod-Pesnici-velký
> kruháč(není zpoplatněn) ,je
> to čtvrtý exit (toto je stará cesta
> když ještě
neexistovala ve
> Slov.dálnice
) směr Lenárt.V Lenártu na
> světelné křížovatce se dáte doprava a už to valíte
> do Ptuje.V Ptuji na první světelné křížov.zahnete
> doleva následují dva kruháče a na tom druhém se
> dáte doprava a pak stále rovně přes na nový most
> (v noci nasvětlený tak že už je vidět z dálky) a
> pak přes další kruháč rovně a už to valíte na
> dálniční sjezd který není též zpoplatněn pak hurá
> směr HR-Záhřeb.Cesta je rychlá,KRATŠÍ než přes
> Mureck a silnice je opravená(žádné díry a
> výmoly)smileys with beer
>
>
> Při cestě do HR jsem potkal pouze 2 auta mezi
> Spielfeldem a Lenártem Bylo to kolem 2hodiny ráno
> a jel jsem v plné sezóně.
> Při ceste zpět to bylo podobné.


ahoj jen taková drobnost cesta přes Mureck je podle navigace kratší o 2 km
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 04. 2012 16:04
Jel jsem tuto trasu 3x.Naposledy se mi ale nepovedlo při cestě zpět včas odbočit na Ptuj a najel na dálnici.Navigaci jsem měl nastavenou mino dálnice.Štěstí že tam nikde nikdo nebyl.Je nějaká záchytný bod podle kterého se to nedá přehlédnout?
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 04. 2012 18:16
Myslím, že se odbočuje podle žluté značky vpravo na Ptuj vzhod, Ormož, Varaždin
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 04. 2012 18:59
A co si to vyznačit rovnou v té navi, potom spustit trasu, kouknout kudy mne to vede
pak si trasu př.uložit a když vyrazím, nemohu to přejet. K čemu jinému vlastně tu GPSku
máš, když ne k navigaci ?
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
22. 04. 2012 20:47
Jo, přes Ormož se může ale je to dost zdlouhavé. Zkuste to ve Spuhlje - pár km za Ptují odbočit doprava na hr. přechod Zavrč. Silnice č. 228. Je tam lepší cesta a kratší. Přes Varaždin nejedete, neboť v Hraščici sjedete na dálniční nájezd.
A ten Mureck je dávno osvědčený a v Pesnici jsem byl již několikrát zadržen slovinskými ochránci a pomahači. Ni jiného než prohlídka auta a zdržení 20 min. Mezitím jsem jenom slyšel z jejich úst : Zakaj njedete po avtocesti, ko smo jo zgradili za vas. Co na to máš říci, že mu je po tom ho...???
Jo začínají si hlídat svoje cesty a cestičky.
Pesnica - to je nebezpečná oblast !!! Mám hrvatsku tablicu a není problém. Mám českou SPZ a snad je přitahuji svojí krásou. Nevím !!!
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
23. 04. 2012 08:12
Hradečák
S tou Pesnicí máš pravdu, přes Mureck je to dál od dálnice a je tam klid. Jezdím tudy a doporučuju to
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
23. 04. 2012 09:13
My, co jezdíme z Ilzu (138A2) přes Radgonu a Lenart, vlastně přejedeme ve Slovinsku jednu dálnici napříč a k té druhé (jako od Šentilja) se přiblížíme až na (zatím) neplaceném konci u Ptuje. Trasa už tu byla několikrát dopodrobna popsaná a taky si nikdo z těch, kdo ji použili, nestěžoval.
Jedna připomínka byla předloni - někdo zapomněl, že jede naložený daleko víc, než jezdí doma, a vadilo mu, že slovinské silnice II.třídy mají téměř stejně špatný povrch, jako naše D1. To jsem bohužel nemohl předvídat, moc toho s sebou totiž nevozím ani na dovolenou, tak mi malá světlost podvozku nevadí ani tady, ani tam.
Ale podle jiných to prý přes Mureck bylo ještě horší...
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
23. 04. 2012 09:30
Z toho Ilzu na Feldbach jsem to taky jednou jel, ale neoslovilo mě to. Rakušáci mají i tyhle silnice ve velmi dobrým stavu, takže jízda perfektní. Ale oproti tomu, když pokračuju po dálnici přes Graz až před Spieldfeld, mi to přišlo nějaký dlouhý. Takže přínos asi žádnej.
Přes Mureck to není zas tak špatná cesta, jde tam o nějakých 200 m zvlněnýho asfaltu, který se i snaží opravovat, podle loňskýho zjištění. Po přejezdu do Slovinska v okolí Trate je silnice dost křivolaká. Osobně nemám důvod hledat jinou objížďku, možná až dostaví dálnici až na hranice s HR



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (23. 04. 2012 09:32).
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
26. 04. 2012 23:05
proč se napojovat tak brzy? já pokračuju dál a napojím se až na dálnici v HR na exitu Durmanec
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
11. 05. 2012 02:04
pedro111 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> SLuděk napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Docela se divím že nikdo nejezdí přes Spiefeld
> > -starý hraniční přechod-Pesnici-velký
> > kruháč(není zpoplatněn)
> ,je
> > to čtvrtý exit (toto je stará
> cesta
> > když ještě
neexistovala
> ve
> > Slov.dálnice
) směr Lenárt.V Lenártu na
> > světelné křížovatce se dáte doprava a už to
> valíte
> > do Ptuje.V Ptuji na první světelné
> křížov.zahnete
> > doleva následují dva kruháče a na tom druhém se
> > dáte doprava a pak stále rovně přes na nový
> most
> > (v noci nasvětlený tak že už je vidět z dálky)
> a
> > pak přes další kruháč rovně a už to valíte na
> > dálniční sjezd který není též zpoplatněn pak
> hurá
> > směr HR-Záhřeb.Cesta je rychlá,KRATŠÍ než přes
> > Mureck a silnice je opravená(žádné díry a
> > výmoly)smileys with beer
> >
> >
> > Při cestě do HR jsem potkal pouze 2 auta mezi
> > Spielfeldem a Lenártem Bylo to kolem 2hodiny
> ráno
> > a jel jsem v plné sezóně.
> > Při ceste zpět to bylo podobné.
>
>
> ahoj jen taková drobnost cesta přes Mureck je
> podle navigace kratší o 2 km


Já bych řekl, že je úplně jedno že je to přes Mureck o 2km kratší, když je jedna cesta zhruba 1100km.(pro mě)Vté vzdálenosti se to tak nějak rozplyne.A přes Pesnici se mi to zdá takové pohodlnější.smiling smiley SLuděk



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SLuděk (11. 05. 2012 02:06).
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
12. 05. 2012 21:00
Tiez som niekolko krat absolvoval Mureck, ale pohodlnejsia sa mi zda Pesnica. S tym velkym kruhovym objazdom to nie je ziadna hroza, len treba sledovat znacky. Otazne je len to, ci na Sentilji nie je nejaka sorta colnikov, sa som sice nemal problem, ale skusenosti su to rozne.
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
12. 05. 2012 21:27
jací, kteří, čí, koho, mohou být celníci v Šentilju confused smiley
jinak na kruhák na Pesnicu po staré máš pravdu....pohoda...
kid
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
26. 07. 2012 11:52
já jezdím po dálnici pohoda ....
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
26. 07. 2012 12:25
A já zas přes Mureck a taky pohoda, nemám důvod měnit, zvlášť když už tu objížďku znám nazpaměť
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
26. 07. 2012 12:35
No a abych neměl vnitřní dilema jakou trasu zvolit, tak já tam po dálnici a zpět přes Mureck
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
01. 08. 2012 06:24
Byl jsem upozorněn jedním fóristou (z jiného fóra), že fotky v popisu trasy podle Fanky (Fakta pro cestu do Chorvatska 2012 (FAQ)
jsou nedostupné.
Nevím, jak dlouho to trvalo, ale včera jsem to hned opravil a je to opět OK. Mirus.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
01. 08. 2012 21:55
12.7. jsem jel v noci přes Mureck a v pohodě. Bez zaváhání i zpět při návratu.
Zdenek
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
02. 08. 2012 07:06
Zdravím všechny,cesta 1.8.klasika Mureck atd,vše v pohodě.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
02. 08. 2012 09:10
Cesta tam i zpět přes Zavrč. Naprosto v pohodě ,v klidu a bez bloudění. Na celnici tam se celník jen ptal kam jedem a že tam budeme mít krásně, zpět nás jen odmávli.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
02. 08. 2012 16:05
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 19:58).
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
02. 08. 2012 20:48
Já ve Slovinsku nejezdím přes Mureck, ale sjíždím až na dalším sjížďáku 228 na Spielfeld směr Pesnica na velkým kruháči pod dálnicí posledním sjezdem ven směr Pernica a Lenárt a tam se na světlech napojuji na stejnou trasu jako ostatní jedoucí přes Mureck. Mohu říct, že mám ověřeno, že je to rychlejší.
Poznám to při cestě zpět do ČR, když v Lenártu všichni jedou doprava na Mureck a já vlevo na Pernicu a Pesnicu a v Rakousku na prvním odpočívadle mám vypité Eiskafe a kolem profičí kolona těch, od kterých jsme se v Lenártu oddělili. :-)
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
03. 08. 2012 08:14
Letos cesta tam i zpět přes Mureck. Dálnici zaplatím, až bude až na hranice. Před nějakou vesnici na mě bliklo auto, po chvíli další, říkám si, co je... pak na mě bliklo i policejní auto a ukazovalo, abych zpomalil... ve vesnici radar. Děkuji SLO policistům za upozornění :-) Při cestě zpět kontrola na hranicích SLO-RAK za mostem na rakouské straně, jen pohled policisty do auta a pokračoval jsem dál.
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
03. 08. 2012 08:44
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 19:57).
avatar Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
03. 08. 2012 11:05
Jir-Ka
Ted jsem obě ty trasy přeměřoval... kilometrově je o 1km kratší cesta přes Pesnicu, časově je ovšem o 2 min delší než přes Mureck. Nevím, s kým se srovnáváš, ale asi to byl nějakej louda nebo ty střelec. Pokud google nekecá, to kafe by pili oni a ty bys profičel okolo. Ale je to celkem jedno, 2 minuty neni nic, každej ať si vybere podle svýho
Re: Slovinsko - osvědčená objížďka dálnice
03. 08. 2012 15:46
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 19:57).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 73
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.