Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?

Autor simirge 
5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
06. 08. 2010 23:47
Zdravím, vyrážíme s partou kamarádů do Biogradu. Bohužel nám nevyšlo druhý auto, a tak stojíme před otázkou, jestli jet jedním autem v pěti dospělých lidech. Mám Octavii. Prosím poraďte, jestli máte zkušenosti? díky moc
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
06. 08. 2010 23:55
No tak to mám dost. Máš pas? Máš občanku? Jsi svéprávný? Máš OI nebo OII? Kolik máš najeto? Kam se chystáš? Kolik budete mít věcí? A co na to Jan Tleskač?
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 01:49
No pred 6 roky sem jel v 5 lidech ve Fordu Mondeo kombi na Peljesac, docela to slo, kufr plnej ,box na strese taky - dalo se to. Vloni sem v 5 lidech jel v Chrysler Grand Voyager a to bylo tezce v pohode. Takze asi tak smiling smiley
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 09:50
V prvej chvíli som mal z tej otázky pocit ako Mello.
Piati v pohode. Jazdím na Peugeot 306 combi, stále 5ti. Ak s 2ma deťmi tak je tam jedna sedačka a tá zaberá miesto. 2krát aj 5ti bez detí a dalo sa. Stále plne nabalený kufor. Pravda je, že mám zvyk urobiť najmenej každé 2 hodiny pauzu. A nie iba 5 minútovú. Vycikať, občerstviť, niečo prehryznúť, vypiť, foto, zasmiať sa... A manželka nezabudne nazbierať nejaké
rastlinky či kamienky.
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 12:13
V 5-ti lidech v octavii do Chorvatska? Jak říkal můj dávný šéf - každý má nějakou deviaci... Ne, že by se to nedalo, ale bude to o tom tu cestu přetrpět.
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 12:21
Svéprávný jsem, občanku mám, mám OI, auto má najeto 150tis. a já jsem každodenní řidič. Kam se chystám je uvedeno v úvodu, takže pokuď umíš číst, tak je tam napsáno, že jedeme do Biogradu. Věcí budeme mít přiměřeně, vejdou se do kufru. A jinak rychlý šípy mě neberou smoking smiley
Anonymní uživatel
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 13:18
simirge,
poslouchej sám sebe. Pochopitelně každý na to má svůj názor. Nás jet 5 a třeba i mojí váhové kategorie - mám asi 108 kg, také bych se nebál. Myslím si, že není problém jet v pěti lidech. No tak na protáhnutí zastavíš častěji . Kufr je dost velký a jinak o co jde. Frak a lakýrky snad sebou nevezete. Hlavně kartu a dobrou náladu a hotovo. Neříkej, že 5 lidí v Octavii nevydrží cestu do Biogradu na Moru. Z Brna je to asi 800 km. A po dálnici.drinking smiley
A proslov typu - Mello, ten mne nemůže rozhodit.smileys with beer
U Eifela je vidět že ví o čem je řeč.grinning smiley
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 17:16
Když to šlo ve Swiftu třídveřáku (pravda, vzadu tři děti nikoli nadměrné velikosti, ale už odrostlé předpisům o sedačkách či podzadelnících), 1200km, a to i po staré ličké magistrále (z Karlovce nemělo smysl pokračovat po dálnici), půjde to v Oktávce taky. A přece jen je v ní víc místa.
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 18:23
Moc Vám všem děkuji za připomínky. Možná pro někoho můj dotaz vyzněl trošku "debilně"eye rolling smiley, ale autem jedeme poprvé a informace od lidí, kteří mají zkušenosti jsou nejcennější. Je mi jasný, že kvůli zatížení vozu nebudu moct jet jak drak, ale o to nám stejně nejde, jedeme na dovolenou, ne na závody. Také počítám s větší spotřebou a s tím, že prostě těžké věci, typu karton piv, prostě zůstanou doma:-)

Šatava: díky za podporu:-) nějak se snad naskládáme a autíčko holt bude muset makat, ne jako když v něm jezdím sám:-)
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 18:27
důležité je, hlavně jestli jede fajná parta lidí, to se pak úplně jinak cestuje yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (07. 08. 2010 18:28).
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 20:32
... Kamil má pravdu ... jak se říká ... " čistota / půl zdraví " tak ... " dobrá parta na dovolené / ustojíte i horší počasí ... ( poslední vývoj v meteorologických " úletech " ... to nevylučuje )
... při 20 kg batožiny na osobu ... budete na hraně ... takže žádné divočení ... chtělo by to točit více řidičů a dělat kolečko i na místě spolujezdce, aby si protáhli nohy všichni ... smiling smiley
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 21:09
OI je za trest i pro 2 dospělé a 2 starší děti
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
07. 08. 2010 22:07
4 dospělý a jedno dítě 2500 km do Bulharska a se zahrádkou protože to auto bylo škoda 120 a šlo to. Dneska bych už to asi ale nedal.Podle mně jsou důležitější věci jako třeba klimačka.Ale raději v pěti než ve dvou autech a někde se nahánět a beze srand, to dělá hodně.
Anonymní uživatel
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
08. 08. 2010 09:20
Kamil a Bassy - ano, to je ono. Bez dobré nálady to nejde ani ve dvou.smileys with beer
A co se týká toho točení po zastávkách - ano, je to nutné. Ten vzadu uprostřed asi bude trochu nespokojený ale je to jen pár km.
Jednou v BLR vozem š 1000 MB dva dospělí a dvě děti. (r. 1975 ?)
O rok později FIAT 125 Special motor 100ps 2xOHC. To jsem si připadal jak mistr světa. Ale při vzpomínce na tu cestu předchozí - bylo mi ouzko. Ale jel bych tam klidně znova. Po těchto cestách určitě i se škodou 1000 MB. Pepík Novotný to jezdil i Trabantem. A nejenom on.spinning smiley sticking its tongue out
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
08. 08. 2010 21:03
My sme sli 5-ti dospely na Audi 80 az do Drasnice. Dalo sa to vydrzat, podotykam bez klimy :-)
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
08. 08. 2010 21:22
Bez klimačky bych nejel ani ve dvou.
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
08. 08. 2010 22:09
Já bych bez ní nejel ani sám
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 00:44
tak auto už je přichystaný, domluvili jsme se, že kdo si připraví tašku větších rozměrů a váhy, tak pojede busem:-)nebereme žádný konzervy a podobný věci, který by zvyšovaly už tak vysoký zatížení. budeme dělat častejší přestávky a pojedeme "na spotřebu", čili žádný blbiny a divočina. Jedeme na dovolenou a radši ztratíme v životě minutu než v minutě život.....Vyrážíme ve středu v brzkých ranních hodinách a parta jsme myslím, že skvělá. Snad to všechno zvládneme bez ztráty kytičky:-)
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 13:46
Tak krásnou dovolenou, hodně kvalitních zážitků a šťastný návrat.
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 14:53
Právě jsme se vrátili z Chorvatska. Byli jsme ve Vodicích (40km pod Biogradem), 5 chlapů v jednom autě, Octavia 1 combi s rakví na střeše. Cesta v pohodě, pauzy jsme dělali cca po dvou hodinách a vždy se protočili aby se všichni vystřídali na místě spolujezdce. Čekal jsem to daleko horší a za ty prachy ta cesta byla zlatá, vyšlo nás to na 6800 za celý auto.
Anonymní uživatel
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 15:19
Klíma je pro někoho jako já úplně nanic. Doktor zakázal. Jenže já tak trochu, a né moc, a jezdím s ní. Rozhodně to snáším na dlouhou trasu lépe než bez ní. Narychtuji klímu na 20 a pomalu ji nechám funět. Nejhorší je asi ten teplotní rozdíl. Ale i to se dá lehce vyřešit. Není ale dobré mít v autě 18 a vyletět do 40°c . To by nemuselo dobře dopadnout.
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 15:46
Tak to určitě a pokud se jede tak se dá vydržet i bez ní, ale když pak stojíš v nějaké koloně tak je to na zabití když jí nemáš. Já ji považuji za určitý prvek pasivní bezpečnosti v autě. Nejsem tak unavený.
Anonymní uživatel
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 16:05
Je zde někdo, kdo jezdil s T 111 nebo T 813 . T 813 - motor v kabině.smileys with beer
T 111 ta topila i v létě.spinning smiley sticking its tongue out
To byla klimatizační jednotka jak hrom.smileys with beer
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 16:55
... Václave ... spal jsi někdy v zimě ... na Libavé v tanku ( metr sněhu, venku minus 20 st. C ) ...? ... zlatá Tatra 111 ...
... no nic ... závěrem ... v pěti se dá jet do Chorvatska ... je to pravda náročnější, ale dá se to ... tečka ...
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 17:07
Já už roky jezdím v 6-ti a taky dojedu !!
Anonymní uživatel
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 20:16
Já tam jako voják z povalování ČSLA rušil náš útvar 1550. ( Listopad 1968 )
No a jak šel čas tak jsem byl zrušen já. 13.květen 1971.grinning smiley
Kdyby v září 1971 - měl bych odslouženo 7 let a byla by výsluha. Oni se mi asi pomstili a scházeli mi 3 měsíce.
Budiž jim země lehká.thumbs up smiley
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 21:53
to simirge - V pěti se to dá zvládnout v pohodě, pokud je vůle lidí se uskrovnit. Mám to samé za sebou - 3x jsem to tak jel a to jsem jezdil Ladou 2104 až do Sreseru na Pelješac od Hradce Králové. Uděláš častější zastávky a nevidím v tom problém...smiling smileythumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zdenda (09. 08. 2010 21:57).
avatar Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
09. 08. 2010 23:01
Chlapi, kam až sa pri takomto nevinnom vlákne dostaneme. thumbs up smiley
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
10. 08. 2010 08:20
Kdysi jsem byl na semináři v Hamburku. Tam nám přednášel mimo jiné dnes velmi známý poradce českého původu Petr Robejšek. Ten nám říkal (parafráze-přesně si to už nepamatuju): Neexistuje špatná či špatně položená otázka, jsou pouze špatné odpovědi. Co tím chtěl básník říci: Mello je zřejmě namachrovanej frajírek (frajerka), kterému rozhodně nechybí velké ego. Prostě je to v.ů.l. Simirge, přeju šťastnou cestu.
Re: 5 lidí v jednom autě, máte zkušenosti?
10. 08. 2010 08:42
V 5ti? S octávkou? Nevidím v tom problém..
My letos jeli.. Alfou Romeo GT (1,9 JTD) a i s ní bychom mohli jet v pěti..( místo vzadu furt bylo..).. a to jsme byli cca 7 km nad Biogradem ve vesnici Turanj..
Tkže Stretan put..smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.