Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní nehoda v Chorvatsku

Autor Simír 
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
21. 09. 2012 20:58
Frajbor: Dopravní nehoda v zahraničí je hned po možných zdravotních problémech pro mě černou můrou.Za ta léta jsem již ledacos negativního zažil, tu nehodu zatím naštěstí ne - musím zaklepat. Myslím, že nejenom mě by zajímalo, jak celá záležitost dopadla vč.rad, jak se v podobných případech zachovat.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
21. 09. 2012 22:06
Ano jak píšeš sice už jsme byli autem po jižní Evropě hodněkrát, jezdili jsme před krizí pravidelně 2x ročně, před sezonou a pak k podzimu. Nikdy se nic nestalo, ale vždycky je něco poprvé. Z DASu mi ještě nabídli možnost k nové pojistce v HR sehnat česky mluvícího právníka s jeho provizí 10 až 15%. No zatím jsem to nezahodil ale ještě hledáme jinou možnost, první zprávy z HR policie stejně budou do 30ti dnů.
Takže dřív s tím asi nepohnem.
To co se dalo podle jejich zákonů udělat už jsme na místě udělali...nikdy jsem si nemyslel že budu až tak projíždět Chorvatský internet.
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
22. 09. 2012 14:15
Ahojte. Frajbor...to je mi líto. Koukni ještě tady na PF... [www.cro.pl] ...fórista Joe tam dává odkazy/koncem stránky/ pro takové případy. Myslím, že se Ti to možná může hodit. Zdraví R.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
22. 09. 2012 20:23
Frajbor, mám zkušenost z r.2006. Naštěstí zůstalo auto pojízdné. V odkazu je popis, jak jsem postupoval - [forum.ihvar.cz]. Chce to trpělivost - záležitost jsem vyřizoval skoro 1/2 roku, než přišly peníze na účet.eye rolling smiley
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
22. 09. 2012 23:10
Ahoj, rozhodně děkuju Všem za všechny odkazy a vzkazy... zatím teda nezbývá než čekat.
Kontakt na Euroherc v HR mám, po měsíci se začnu pídit po výsledku od jejich policie a pak se uvidí.
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
02. 10. 2012 13:01
Frajbor .. a to jsi jako neměl havarijní pojistku ? Kolik tě stál odtah ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
02. 10. 2012 20:02
Řekl bych ,že havar.pojistku u starého auta nemá dost lidí tak se nediv každej na to nemá platit ještě havárku .
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
09. 10. 2012 14:36
Martas , myslím , že se to tu psalo , je možné si udělat pojistku jen na 1 měsíc ... já mám taky staré auto (9 let) , a bez havarijka bych nevystrčil nos za hranice , zas taková pálka to není u starých aut smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
09. 10. 2012 15:14
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:06).
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
09. 10. 2012 15:53
L.K. zkus se poptat, zda to nejde snížit .. já letos zjistil, že můžu platit ani ne polovic , jen za mírně osekané havarijko , mám teda ČSOB poj. ... i když u oktávky je větší riziko ukradení , což u mého Nissana prakticky nehrozí smiling smiley , zato hrozí střet se zvěří - denně jezdím přes les

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
09. 10. 2012 16:04
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:06).
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
10. 10. 2012 07:26
Paradoxně na škodovky je havarijní (all risk) pojištění levnější než na ostatní značky. V létě jsme kupovali nového Roomstera, tak jsem si obešel víc pojišťoven a všichni začínají tím jestli je to škodovka, nebo něco jiného.

Jenom pro zajímavost:
All risk pojištění plus povinné ručení na Roomstera za 270k Kč vyšlo na 5600Kč. Je to se spoluúčastí 5 procent, nebo 2500Kč. Samostatně jsou připojištěná všechna okna a je tam příplatek za pojištění na hodnotu nového auta na tři roky.


Platit havarjiní pojištění například na deset let starou popelnici mi připadá trochu zbytečné. Pojišťovna v případě totální škody vyplatí pouze tabulkovou výkupní cenu od které ještě odečte hodnotu vraku. Ve výsledku tedy nezaplatí prakticky nic. Totální škoda to bude prakticky vždy, protože jakákoli oprava bude podle jejich hodnocení stát víc než je hodnota auta.
A navíc, co mi vlastně pomůže havarijní pojistka v zahraničí? Stojím u auta kterému teče voda z chladiče a olej z proražené vany. Ty jejich asistenční služby mi v ten moment moc spásné nepřipadají.
Anonymní uživatel
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
22. 10. 2012 12:14
tonasumik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už jsem psal do jiného vlákna, ale tady je
> dokumentace obrazová. Odhad ceny opravy 114.000kč.
> I když mám vše potřebné, je s nima problematická
> komunikace, nejsou v unii a tak vymáhání peněz
> bude problém, ale musím doufat, že to dobře
> dopadne.
>
Takže, konečná cenovka po opravě byla 96.850Kč. Dokumentace poslaná elektronicky a po předchozí diskusi s pojiš´tovnou v Bosně i tištěná verze s ověřeními poštou. Komunikovali v angličtině v což jsem doufal. Domluvím se i německy. 10.9 bylo auto hotové 17.9. odeslané dokumenty a 19.10. mi přistálo 94.817kč od ASA Osiguranje z Bosny na účtu. Pár kaček pohltily transakce ze zahraničí a kurz. Neboť podle informace mé banky zaplatili v jejich konvertibilních markách, následně převod na E a potom na účet na Kč. Tož jsem si oddechl. Pokud se vám něco stane, pořizujte si z místa nehody vlastní dokumentaci a to co nejpodrobnější, včetně dokladů druhé strany. Borec mi nechtěl podepsat mezinárodní formulář o nehodě, neb byl tištěn v angličtině a francoužtině, prý tomu nerozuměí. Fotit i doklady, pojistky, zkrátka VŠE. A PROTOKOL od POLICIJE!!!!!!!!!!!!!!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tonasumik (22. 10. 2012 14:36).
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
22. 10. 2012 13:03
tonasumik ,nák mi to nefakčí ,asi je to tajné .
Anonymní uživatel
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
22. 10. 2012 14:37
Áuž jsem to opravil, byla to citace a tak se to nezobrazilo regulérně. Původní příspěvek s fotkama je o stránku zpět. Sorry moody smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.