Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní nehoda v Chorvatsku

Autor Simír 
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
31. 03. 2012 11:24
... člověk musí být furt ve střehu ... to je hned ... [www.jutarnji.hr]
[www.jutarnji.hr]
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 09:23
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 09:29
ivoš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.novilist.hr]
> uo-se-autobus-s-ceskim-turistima-7-poginulih-osoba
> -42-ozlijedene


[www.novinky.cz]
velmi smutné,mám za to, že řidič měl naježděno více než na kolečku.Byl to úsek před Svetim rokem a ve 4 ráno.Smrtící kombinace.
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 09:52
Já vůbec nechápu řidiče, kteří jsou ochotní jet celou noc a pak být stejně celý den KO a z prvního dne stejně nemají nic. Jedu v klidu přes den, zastavím si na benzině na kávu atd. Po 02.00 hod. stejně každý bojuje sám se sebou a na tohle riziko kašlu. Nechci potkat někoho kdo jede na jedno oko. Pokud je někdo zvyklý jezdit v noci, je to jeho věc, ale ti co jednou za rok jedou rovnou na noc jsou hazardéři. O nocích mám najeto dost, ale dám přednost jízdě přes den. I celá rodina je tak nějak v klidu a není tak zmačkaná a unavená.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (23. 06. 2012 09:55).
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 10:09
S tím autobusem, to je obrovská tragédie. Dočetl jsem se, že snad ten šofér nepřežil. Je to smutný, ale jde o to co by následovalo, kdyby přežil. Dožít s vědomím, že jsem zabil 7lidí, navíc tam bylo i malé dítě... Je to obrovská zodpovědnost jezdit s autobusem.

Chorvati spekulují, že zaspal, že tam nejsou stopy po brždění... Mohl dostat taky infarkt, nebo něco podobného...
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 10:14
No, nevím, nový autobus, místo kolečka karta. Ale mohl být ve výkonu klidně i od půlnoci, jízda v celku bez přestávky je 4 hodiny, max. 4 a 1/2 hodiny. Takže začínalo svítat a to je nejhorší čas.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 10:32
Na té kartě je nahrané posledních 30dnů šoférování. Navíc jsou systémy, které ti po překročení stanovené doby jízdy další jízdu blokují. Sankce za nedodržení bezpečnostních přestávek, volna apod. jsou pro profesionálního řidiče likvidační. Jenže nikdo už nesleduje (ani to nejde) co ten řidič dělá v době volna, v době kdy má spát. To je již věcí osobní zodpovědnosti. Nezbývá, než si přát aby to byla na dlouhou dobu poslední nehoda. A jestli nějaká bude, aby při ní nikdo neumřel, hlavně děti...
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 10:37
Martin 77, plně souhlasím. Člověk chce vzít děti k moři a pak se stane to, co se stalo.
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 10:50
... na chorvatském foru se množí diskuze, mj. o tom, že je třeba kontrolovat řidiče autobusů na vstupu do Chorvatska ... jestli dodržují stanovené limity pro odpočinek ...
P.S. jeden řidič přežil ...
... čas mezi 3 a 5 ranní je nejhorší, protože v tu dobu už " běží " únava ... do toho šero, které je pro oči horší než tma, ve tmě se řídí lépe, pač jedete na světlomety ... při šeru Vám světlomety nepomohou ...
... a přiznejme si, kdo z nás si nehrábl na okamžik mikrospánku ... ?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (23. 06. 2012 11:17).
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 11:26
Je to fakt obrovská tragédie pro všechny. Vůbec nikomu to nepřeji a snad budou všichni přeživší brzy uzdraveni.

TO Racetigr: já taky jezdím vždy na noc, ale vím, kdy mám dost. Jakmile na sobě cítím byť malinkou únavu, hned vyhledám nejbližší možnou zastávku a odpočinu. Takže mě se zrovna jízda na noc osvědčila, ale je pravda, že zrovna ráno v době od 3h do 5h spím většinou na Shellce před hranicemi A/SLO, protože to na mě jde největčí únava.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 11:34
To Bessy: Ano máš pravdu. Už jsem to tu psal několikrát - dle mého názoru je nejlepší jezdit ve dne. Tak jak to tu napsal Racetiger. Nemělo by se řídit v době kdy je tělo zvyklé na spánek (pokud to jde). Je třeba respektovat biorytmus.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (23. 06. 2012 11:43).
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 11:58
I tenhle článek potvrzuje, co tu již bylo řečeno:
[ona.idnes.cz]
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 12:02
mirekxy thumbs up, k tomu není co dodat, perfektní článek!
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 12:27
mirekxy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> I tenhle článek potvrzuje, co tu již bylo řečeno:
> [ona.idnes.cz]
> zdravi.aspx?c=A120605_150638_zdravi_pet

Já nevím, ale radit někomu kdo řídí ať hraje slovní fotbal, nebo kdo jsem je podle mě taky mimo mísu. Řidič by se měl soustředit na dopravní situaci a ne se zaměstnávat a odvádět pozornost někam jinam. Obvzláště u chlapů to platí dvojnásob neboť víme, že nejsme schopni provádět více čiností najednou. Mě osobně například vadí pokud na mě někdo při řízení mluví.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 12:34
To Luděk: každý si z toho článku vezme to co mu vyhovuje, ne? Já třeba při jídě na přehledných úsecích rád komunikuji...
Anonymní uživatel
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 12:57
Já jsem rád, když si se mnou spoujezdec povídá, Ovšem ten rozhovor musí být spontánní a mít obsah. Umělé hovoření jen pro to , anby se na mne mluvilo, to nepomáhá....
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 14:55
Kritická třetí až čtvrtá hodina ráno pro unaveného českého řidiče na "nejhorším" úseku cesty (až po Maslenický most) směrem na Makarskou riviéru. Navíc z pátku na sobotu (ikdyž ještě není plná sezóna). Kdo to nezažil, neuvěří. Stále ještě tma, často v té oblasti hustá mlha, déšť, plno tunelů, ve všední dny chorvatští řidiči uhánějící o106 za prací a boj s vlastní únavou. Prostě o nějaké romantice nemůže být ani řeč. Škoda těch zmařených životů. Od té doby, co mé děti v klidu vydrží cestu přes den, už tuhle "noční dovolenkovou romantiku" za volantem neprovozuji a už vůbec ne ve dnech pá-so-ne. Nestojí to za to. Ovšem chápu, že pro cestovní kanceláře moc jiná volba není, neboť musejí turisty dopravit na místa v určité době pro ubytování.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil arlin (23. 06. 2012 14:57).
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 15:11
Mám info z cesty: ještě v tuto chvíli je tam údajně kolona cca 10-20km. Navíc to odklánějí na sjezdu "čvor Sveti rok" a vedou to přes Gračac. Někde poblíž Gračace ale frézují vozovku a jezdí se jen v jednom pruhu, takže se stojí nejen na dálnici, ale také na objízdné trase.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dezavy (23. 06. 2012 15:31).
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 15:55
To dezavy: Svádí se to na Gornji Ploči a valí to zpět na D1, alespoň tak jsem se to dočetl. Jinak vše je i na [dnevnik.hr]
Jinak spíše mě zaujala kolonka od fejsu Svidža se mi. To už je úplně morbidní.
Mike
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 21:26
Čtvrtá hodina ranní je v tuto dobu opravdu kritická. Začíná se rozednívat, oči unavené při jízdě po tmě musí zvládnout první paprsky slunce. Pokud jedu přes noc, vždy zastavím nejpozději kolem 3. hodiny ranní ( raději ještě dřív) a vyjíždím, až se plně rozední a zvládnu ten první nápor únavy. Jednou jsem tak stál při zpáteční cestě tak 2 km před Rajkou a přišla taková únava, že jsem byl rád, že jsem ještě poté přejel na Slovensko, kde jsem to zapichl u první benzinky.Hlavně nepřeceňovat síly a raději více pokory.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 21:52
Tragédie to je pro každého a hlavně pro přímé postižené. Jezdil jsem s autobusem nějakou desítku let, dokonce i pro tuto cestovku a Chorvatsko velmi často. Tyto řidiče jsem znal a nikdy by neriskovali. Život je prostě už takový, někdy se to prostě podělá. Už cca 6 let mě tato práce neživí, ale je mi po ní smutno. Dnes jezdím do Chorvatska svým autem, zásadně přes den a vychutnávám si tu cestu. Vyjedu o den spíš a někde po cestě najdu nějaký nocleh na jednu noc. Krizi má každý řidič v trochu jiném čase, mě to třeba rádo bere mezi jednou až půl druhou, ale to třeba právě spím někde na Plitvicích.
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2012 23:11
... Mirek113 ... jsme ve shodě ... thumbs up
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
24. 06. 2012 19:42
...celych 12 minut dnes vecer hned ze začatku venovala chorvatska RTL v televiznih novinach tomuto neštesti...prime prenosy z nemocnice v Gospiči, z letište v Zahrebu kde stoji česky special, z Bašky...rozmluvy z českymi turisty a českymi predstaviteli...vše opravdu ve velmi pratelskem a soustrastnem ovzduši...tak jak to ma byt mezi pratelskymi narody...nejinak to davaji v Nove, HRT-1...bylo zjišteno, že dva pasažeri prece jen nespali - dali v nemocnici vypoved policii...nekteri prijeli pro sve auty z Čech...nekteri pokračuji v dovolene - babička se dvema kluky jim to more nechtela vzit...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (24. 06. 2012 19:53).
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
24. 06. 2012 20:15
..taky se hodne mluvi o tech, kteri prispechali jako prvni na pomoc...20 vterin po srazu volal prvni ridič z mobilu...za 2 minuty už k prevracenemu autobusu prijeli vatrogasci co meli jako obvykle pohotovost u blizkeho tunelu...ti to nemeli daleko...ale, nejvice se hovori o prvni sanitce co se tam priritila už za 4 minuty...ridič, doktor, sestrička a zdravotnik - pry hrdinove..."byla tma, mlha, všechno kolem dokola rozhazene...hruza...petkrat jsme kontrolovali jestli tam ješte nekdo neuvizl živy..."..."spime oblečeni, jen nazujeme boty a za 40 vterin jedeme...jel jsem 180tkou...nejvice se me dotkl pohled na mrtvou malou divku, ktera visela hlavou dolu...nikdy nezapomenu...ale zase jsem moc rad, že ty dvojčata co jsme je vytahly ven jako prvni, prežily..."



Upraveno 4krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (24. 06. 2012 20:29).
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
24. 06. 2012 21:55
... podle výpovědi účastníků nehody pomáhaly i posádky turistů, kteří jeli kolem toho zoufalého místa ... mluvilo se o českých osobních autech ... zřejmě přijížděly přímo po té, co se to stalo ...
... to je strašně těžké ... chtít pomoci a aby se při tom neblokoval příjezd záchranářů ...
... není pochyb o tom, že chorvatští zdravotníci, hasiči, policie i letecká záchranná služba udělali maximum ...
takže i při této tragédii ... je potřeba poděkovat všem z chorvatské strany ... a taky ... poděkovat tisícům lidí v Chorvatsku za účast ...
mezi nimiž napsal jeden člověk na chorvatském foru ... ovšem tamním ...
" ... vyjadřuji upřimnou soustrast a lítost rodinám nejhůře postižených ... a odvahu raněným ... "
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
24. 06. 2012 23:04
i za mě upřímnou soustrastsad smiley

_______________________________________________________
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
25. 06. 2012 01:48
Strašná událost. Všem rodinám nehodou postižených a všem pozůstalým upřímnou soustrast.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
25. 06. 2012 07:56
Hrozná tragédia. R.I.P.
Tom
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
25. 06. 2012 08:31
Beze slov...jen upřímnou soustrast.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tom (25. 06. 2012 10:23).
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
25. 06. 2012 08:39
Myslím, že všetci by sme radi písali o krajších veciach, ale bohužial zostáva mi tak isto vyjadriť hlbokú a úprimnú sústrasť všetkým, ktorých táto tragédia postihla..............................
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.