Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní nehoda v Chorvatsku

Autor Simír 
Dopravní nehoda v Chorvatsku
26. 07. 2010 11:58
Zdravím.Prosím Vás nevíte někdo nebo nemáte někdo zkušenost jak postupovat v případě dopravní nehody v Chorvatsku. Nabořil nás jeden chorvat, máme doklad od policie o události, kontakt na toho viníka nehody, pojistku atd. Jsme ted zpět v ČR a musíme s autem do servisu.Tam nám řekli, že nejdříve si to musíme vyřídit s pojišťovnou.Ale obávám se že to stejně dopadne tak že si to budeme muset tu škodu uhradit sami.Nevíte někdo jak tedy postupovat?Díky za odpověď.
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
26. 07. 2010 12:35
něco tady :
[www.ckp.cz]
nějaké info ve fóru "Nehoda v HR" (dost zaplevelené)
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
26. 07. 2010 12:42
Stejně bude nutné si opravu zaplatit sám a pak řešit s pojišťovnou, protože dokud nebude mít servis zaplaceno od pojišťovny, nebo příslib platby od pojišťovny, opravené vozidlo nevydají. A to je vždy na dlouhé lokte.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
26. 07. 2010 19:20
Simíre, mrkni sem - [www.ihvar.cz]. Další info přes SZ. Každopádně - bude to chtít hodně trpělivosti smoking smiley
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
02. 08. 2010 00:12
to Simir

take me v ted v sobotu na Lucku naboril manik. Opsal jsem si udaje z jeho zelene karty, ktere jsem si overil proti dokladu a zitra jdu zde v CZ na jeho pojistovnu nebo zavolam likvidatorovy.
Pak se pocka az to nahlasi on, pripadne ho pojistovna vyzve.

Pojistovny maji smluvni opravny kam auto odvezes a nic neresis (placeni si opravna vyresi sama) nebo vezmes jen penize.(zalezi na pojistovne).
Optimisticky pocitam, ze tak za mesic bude vse vyresene:-)

Tlumocim pouze dnesni hovor s pojistovnou, zitra budu vedet vic.

Doporucuji zavolat CZ pobocce (pokud je v CZ) kde je tvuj chorvat pojisten a zjistit si par informaci pripadne to hned resit.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
14. 10. 2010 11:37
Tak optimisticky jsem pocital s 1 mesicem a nakonec z toho byly dva, ale vyreseno a vyplaceno. Likvidator sice prijel za 4 dny po nahlaseni, ale pak se to tahlo. Na to, ze jsem s vynikem nesepsal zadnou udalost jen to nahlasil pojistovne, muzu byt asi jen rad, ze to tak dopadlo:-)
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2011 16:58
[tn.nova.cz]
[www.jutarnji.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil alesim (23. 06. 2011 17:07).
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2011 21:29
Chápete někdo z těch fotek, co se stalo? Kolmo k ose dálnice, předek rozflákaný, střecha neporušená. Jak tak mohl skončit? To je snad proti fyzikálním zákonům.
Ale hlavně, že jsou všichni naživu!
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
23. 06. 2011 21:40
Píšou že asi vlivem únavy /stalo se to kolem 5 h/ narazil do svodidel a spadl do odvodního kanálu
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
24. 06. 2011 06:28
eye popping smiley brzdný stopy do oblouku přes silnici ?? To snad měli vadný brzdy , jinak si to nedovedu představit ...confused smiley
A jak se dostali za ty neporušený svodidla ? eye popping smiley
I když jak tak na to koukám , tak ten obrázek na nově s brzdnejma stopama je nesmysl ... nojo Nova - co jinýho cool smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Isekon (24. 06. 2011 07:02).
Anonymní uživatel
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
24. 06. 2011 08:50
Třeba jel tak rychle že to vše od nárazu absolvoval luftem. Vidíme jenom místo dopadu. A ta rychlost musela být podle toho předku dost vysoká. Motor v kabině?
Hlavně že to přežili. A to auto - čert ho vem ale kvalita vozu není zanedbatelná.Vidíte co udělá deformační zóna jak vpředu, tak vzadu.Prostě velké auto je velké auto.Nákupní taška systému Micra nebo Smart, Panda atd - na dálnici nepatří. Podle mne jsou nebezpečná v té rychlosti.
Je to můj názor a nikomu ho nevnucuji.confused smiley
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
24. 06. 2011 10:35
jo, brzo ráno se má spát a ne jezdit na dovolenou, já to říkám ženě každý rok. Ale faktem je , že v tuto dobu spinkám jak nemluvně někde u pumpy. Já se snažím vyjet co nejdříve v pátek večer a jedu tak do 3,00 ráno a pak jdu chrnět. Ráno kafíčko, kakáničko, snídaně a razíme dál. Zpátky je to horší, to se mi moc nechce usnout, ale letos snad konečně pojede kousek manželka, takže se prospím smiling smiley. HLAVNĚ, ŽE JSOU ŽIVÍ, tělo je zázrak, celkem dobře se regeneruje smiling smiley. Všem přeji štasnou cestu bez nehod a poruch.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
24. 06. 2011 13:02
Ale i kdyby to přeskočilo, jak se mohlo natočit tak, aby bylo kolmo k ose dálnice? A ještě čumákem k dálnici? Bez toho, že by se otočilo vzhůru nohama? To mi hlava nebere.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
24. 06. 2011 13:58
Před tím focením s autem mohlo být hejbáno třeba tou odtahovkou nebo záchranářema.
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
26. 06. 2011 21:45
... když má člověk 500 km nonstop za sebou, tak už je toho dost ... a to je potřeba být furt ve střehu až do místa pobytu ... chce to odpočívat ...
ale co když člověk zůstane stát v koloně v tunelu poslední ? ... to aby se modlil ještě víc ...
[novatv.hr]
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 13:37
Sice to píše Blesk .......NEHODA
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 13:53
Bessy, pokud dojíždíš kolonu, a to kdekoliv, tak zásadně ihned, ještě za pohybu vozidla, zapni sdružené blikače. Poté pozvolna dojížděj ke koloně a sleduj zrcátka. Pokud kolona stojí tak, že je např. za zatáčkou, tak ty k ní nesmíš přijet tak, abys nebyl ze zadu vidět, proto např. velmi pomalu popojížděj třeba i 100m za kolonou do té chvíle, než tě bude dojíždět další auto. Toto opatření ti pomůlže v tom, že pokud by tě někdo rychle dojížděl, tak ta velká mezera, kterou si necháváš před kolonou, ti může zachránit život i auto. HLAVNĚ lidi, proboha už se konečně naučte správně používat sdružené blikače - bohužel je nepoužívá, nebo neumí požívat přes 90% řidičů!!!!!
Anonymní uživatel
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 14:38
[image.dnevnik.hr]

Co k tomu říci. Údajně únava.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 14:56
To jsou fakt tragedie z A do B pokud mozno bez zastaveni. Vecernji list Dnes me tedy presla nalada na cokoliv.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 15:00
Ahoj. Je to zhruba 328 km dálnice. Loni jsem tam jednu nehodu viděl na vlastní oči. Mnohokráte jsem tam pak viděl poničená svodidla a stopy od gum. Takový černý km dálnice. Člověk si myslí, za chvíli budu u moře, přestane dávat bacha a je to.V těch místech mám za sebou kolem 850 km (a před sebou dalších 350) a opravdu nic moc. Tito jeli ze středních Čech (předpokládám ze značky), takže ještě o zhruba 200 km víc. Já když cítím jen náznak únavy, okamžitě zastavuji, klidně se i vyspím. Život máme jen jeden. Doufám, že se všichni brzy uzdraví.
Bezpečnou cestu všem
Mike
avatar Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 15:03
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [image.dnevnik.hr]
> 11/60487607.jpg
>
> Co k tomu říci. Údajně únava.


No jenom to ,že to nenapral ještě do nakyho jinyho auta toviš spát za volantem v .......´PYŽAMU ............. to je sebevražda
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 15:06
Zde by to mělo být i v češtině:
[translate.google.cz]
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 17:00
to Mike: jenze ty jsi profik a znas tak kazdy sutr a vis co si muzes dovolit. Ti "svatecni" ridici co najedou za tyden 100km po meste nebo po dedine nedovedou odhadnout svoje sily a nepoznaji kdy by meli stat. Rika si jeste chvilku vydrzim a po trech "klimbnuti" je nestesti hned. Me kdyz bylo tak 15 tak otec mel mikropsanek na dalnici s privesem Astra (dalnice na Beograd nekde pred odbockou na Banja Luku) ale jen jsme svodidla lizli, odnesla to jen lista na nasouvani stanu. Do smrti na to nezapomenu a jak me to bere okamzite stojim kdyby se cela osadka auta na hlavu stavela.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 17:43
No zdá se, že ani jeden nebyl připoután bezpečnostními pásy, jinak by nevypadli.Co se týče únavy, vzpomněl jsem si na mou první cestu do Chorvatska, neboť tolik kilometrů najednou jsem ještě před tím nejel.Vše jsem bral s velkou pokorou,raději jsem za Karlovacem po cca 600 km zastavil na cca 2 hodiny.Nejhorší je, když nemohu udržet víčka a k odpočivadlu je to ještě mnoho kilometrů. Pak stačí opravdu chvilička...
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 18:28
To david: Profík??? Já jsem elektrikář, který se autem dopravuje za prací. Je pravda, že tu štreku projedu za rok 24x. V drtivé většině jezdím sám. Je pravda, že to mám za ty roky naježděno v podstatě po paměti - možná o to hůř. V kondici se udržuji trvalým přemýšlením (počítám kilometry, rychlosti, prostě zaměstnávám mozek). Tož tak
Mike
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 18:32
I já mám již s mikrospánkem své zkušenosti. Dříve jsem jezdil na noc a po staré přes Plitvičky.Jednou jsem byl nucen jet po práci skoro jsem nic nenaspal a chytlo mě to okolo Plitvic a měl jsem krásný pocit že spím a už jsem jel po krajnici mimo silnic.Zastavil jsem na půl hodiny dal si energy nápoj a pokračoval.ujel jsem tak 30 km a znovu ten pocit že usínám ,žena už byla v transu že se někde vysypeme tak honem někde zastavit ,ale hledal jsem nějaké odpočívadlo a to jsem ujel asi dalších 20 km.Zalehl jsem dozadu a 1,5 jsem nevěděl o světě.Potom již v pohodě.Nyní už jezdím okolo 4 ráno a jedu až do Gradacu s 2 pauzami na jídlo a WC cca 1.000 km a ještě se mi nestalo že bych cítil tkovou únavu že bych usínal.Ale pokud bych měl pocit že mi padá hlava okamžitě zastavím, nechci nic riskovat,hlavně dobře dojet. Takže všem přeji štastný návrat z dovolené.


Martin
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 19:22
Je to tragédie pro celou rodinu a doufám, že se z toho všichni dostanou bez následků.
Já jezdím na Pelješac a mám to 1200km od domu. Jakmile cítím, že jsem unavený, tak na nejbližším možném místě stavím, protože jsem zažil již mikrospánek a vím, jak je to zrádné. Bydlím v Týništi nad Orlicí a stalo se mi to při cestě ze Špindlerova Mlýna. Teď to je 20 let - vraceli jsme se z dovolené a naproti Kuksu, což je asi 40km od Špindlu, mě nečekaně přepadl. Naštěstí si toho všimla žena a zařvala na mě, takže jsem se hned probral a po pár metrech jsem zastavil a šel se projít. Přitom jsem byl vyspaný a odpočatý...Jediné rozumné vysvětlení této příhody pro mě je, že tuto cestu znám doslova zpaměti a to mě asi ukolébalo...
Od té doby se mi nic podobného nestalo, ale jsem hodně opatrný na únavu za volantem...
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 21:03
Okolo Vrgorace to není poprvé, už tam pár čechů únavou bouralo, vždy to je velká tragedie, držím všem palce, aby byli zdrávi.
Jezdíme od roku 95 vždy na jih. Dokud nebyla dálnice, tak spánek v Karlovac Turanj, super restaurace, a dál jsme pokračovali až zase ráno.
Po dálnici jezdíme ráno z Deštné ve 4.00 a na Makarské jsme vždy kolem 14.00-17.00. Jsem zvyklý makat pouze v noci a pak ještě jezdit, vím co to je únava za volantem. Mnoho "řidičů" pospíchá s dětmi k moři a jedou na noc, a přitom jsou zvyklý v noci spát, no to je nerozum a jsou i nebezpeční, a proto už na noc dálku nejezdím. Ale každý je strůjcem svého ... Všem přeji jízdu bez problémů.
Pekař z Deštné.
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 22:33
Zvedám palec nahoru MiroviTDi.
avatar
FAT
Re: Dopravní nehoda v Chorvatsku
20. 07. 2011 22:50
MiraTDi napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> HLAVNĚ lidi, proboha už se konečně naučte správně
> používat sdružené blikače - bohužel je nepoužívá,
> nebo neumí požívat přes 90% řidičů!!!!!
V tomto prípade je použitie tých blikačov na mieste. Na druhú stranu zase je mnoho šoférov, čo ich používajú bezhlavo. Zastavia bez vážneho dôvodu na nebezpečnom mieste, zapnú výstražné blikače a myslia si, že je to bezpečné. Za takéto zneužitie by sa mali brať papiere. V praxi to potom vypadá tak, že na každom kroku vidíte blikať nejakého blázna a keď je to ozaj potrebné, každý si myslí, že je to zase len planý poplach.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.