Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

eurodiesel nabo eurodiesel bs??

Autor xtreme19 
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
20. 08. 2010 12:10
Ohledně té kouřivosti... Můj názor (a nejenom můj) tankovat u léty prověřené pumpy a nemusí se jednat o značkové (ty mnohdy mají horší naftu než neznačkové - viz různé testy v novinách). Na aditiva se vykašlat - zbytečné vyhazování peněz. Ale co je ještě důležitější je styl jízdy. Nejhorší je "dusit" motor v nízkých otáčkách. Tím se značně zanese výfukový systém a u STK toto rozhodně neprojde. Chlapci motor vytáčí až do chvíle kdy to odpálí omezovač. Můžu vám říct, že za těchto okolností vyletí z výfuku vše co není přivařené nebo přišroubované včetně sazí - samozřejmě...
Pokud nemáte v motoru DPF, tak občas třeba na nájezdu na dálnici "prošlápnout" plyn až kam budete mít odvahu na každém rychlostním stupni. Tím se vyhnete problémům na STK. Jinak v STK dostanete radu, že máte jet do servisu na vyčistění. A jak to čistí? Mechanik zajede na odstavné parkoviště (aby nerušil kolegy) a třeba 15min stojí na plynu - hrozná představa, že? Bohužel je to běžná praxe...
Anonymní uživatel
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
20. 08. 2010 19:50
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:46).
Fox
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
22. 08. 2010 11:43
Hill: Konečně to, co jsem potřeboval vědět.Díky.
Jedu 27.8 přes Chorvatsko do Ulcinj (MNE).
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
22. 08. 2010 13:49
Nevím jak měří emise u autobusů, ale popis měření, který jsem uvedl, jsem zažil u osobního auta. Ono záleží na tom, jestli si koupíš auto nové a prodáš ho před ukončením 4leté platnosti STK a nebo to přetáhneš áá nebo máš auto z bazáru... Kouřivost a její měření je pro majitele, který má elementární znalosti o motorech trochu brutální procedůra... Kolikrát jste za život roztočili motor až vám ho vypne omezovač??? Já tedy ani jednou... Takové hovado teda nejsem...

in0x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to bych chtěl vidět, jak měří emise autobusům,
> protože dost velká část šoférů (dle mého
> pozorování) jezdí na volnoběh. Další kvalt prostě
> dávají tak, aby byl na volnoběhu grinning smiley a s
> podřazováním si hlavu nelámou, prostě ťáp na plyn
> a vibruj si jak chceš při 600 otáčkách grinning smiley . A to
> je potom síla, hlavně pro ty, co sedí vzadu,
> protože takové vibrace a rezonující hučení .... no
> fuj.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
22. 08. 2010 14:46
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Kolikrát jste za život roztočili motor až vám ho
> vypne omezovač??? Já tedy ani jednou... Takové
> hovado teda nejsem...


Já relativně často. Ono u nafťáku je potřeba občas vyhnat saze. A motor co nepozná omezovač, jako by nežil. smileys with beer
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
22. 08. 2010 21:36
Pokud je motor ohřátej a nemá "přejetý" rozvody, tak nevidím problém...
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
23. 08. 2010 17:24
Chudák kdo bude mít po tobě auto...

dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud je motor ohřátej a nemá "přejetý" rozvody,
> tak nevidím problém...
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
24. 08. 2010 12:26
Včera jsem se vrátil z HR. Až v této diskusi jsem zjistil, že existuje nějaký VIF a protože mám 3 týdny staré auto, tak jsem ho chtěl pro jistotu koupit. Nesehnal jsem ho. Tady jsem tankoval verva diesel, v HR jedině u pump INA a eurodiesel bs. Musel jsem tankovat i v Neumu (to je BIH), protože u pumpy před ním byla cisterna a bylo to na dlouho - ale zase to byla INA. Žádný rozdíl v naftách jsem nezpozoroval. Dříve jsem to vůbec neřešil, ale nové auto a ještě s CR.... Ale už to řešit nebudu.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
24. 08. 2010 15:06
Podstatnější je si nesplést naftu za benzín. Pár takových dobrodruhů znám. Potom je to jako ve filmu Jáchyme hoď to do stroje, ovšem místo vysoušení je položka za vysátí a vyčištění palivového vedení.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
24. 08. 2010 22:18
>A jak to čistí? Mechanik zajede na
> odstavné parkoviště (aby nerušil kolegy) a třeba
> 15min stojí na plynu - hrozná představa, že?
> Bohužel je to běžná praxe...


To bych chtěl takové hovado vidět. Já když jsem jezdil na emise, tak mi maník co mě přijímal říkal ať to jedu ještě projet a vytočím to na trojku co to dá. Teď mám automat tiptronic 2.7TDI a na první emise a technickou jdu až za rok. Tak jsem zvědavej co mi poradí.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
24. 08. 2010 22:49
Luděk: tiptronic nemá manuální řazení? nebo tam dáš sport mode a prostě na to šlápneš thumbs up
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
25. 08. 2010 06:48
Bohužel běžná praxe (samosebou né u všech autoservisů), ovšem zákazník se nic nedozví. Takže to hovado ani neuvidíš...

Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To bych chtěl takové hovado vidět.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 08. 2010 08:34
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chudák kdo bude mít po tobě auto...

Bylo myšleno na měření emisí a ne na běžnou jízdu samozřejmě yawning smiley
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 08. 2010 12:15
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luděk: tiptronic nemá manuální řazení? nebo tam
> dáš sport mode a prostě na to šlápneš thumbs up


Má, ale když to vytočíš tak to samo přeřadí. A S to samé. Sice to jede ve větších otáčkách, ale nepustí to na maximum. To jde jen na N nebo P na místě.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
26. 08. 2010 12:18
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bohužel běžná praxe (samosebou né u všech
> autoservisů), ovšem zákazník se nic nedozví. Takže
> to hovado ani neuvidíš...
>
> Luděk napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > To bych chtěl takové hovado vidět.

Já jezdím na stanici STK sám a vždy jsem u celé kontroly. I servis jsem si vybral takový, kde vidím co s autem dělají.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
27. 09. 2010 10:26
K tomuhle tematu mam neco, co s tim skoro souvisi. Pri letosni ceste Balkanem jsem chtel dotankovat nekde u Sarajeva, kde jsou velke benzinky, ale zapomnel jsem na to. Uvedomil jsem si to az v Brodu na Drini a rozhodl se dotankovat, mel jsem jeste pres ctvrtinu, coz by melo nejakych 17 litru, ale pred nami je Durmitor a tam mne muze cekat cokoliv. Benzinka nebyla z nejnovejsich, ale ukolebalo mne, ze u ni parkovaly auta, ktera se taky nespokoji s kdecim. dobral jsem do plna (66 litru) a vyrazil. Asi po ctyriceti kilometrech jsem uhnul do kopcu. Pred Trsou se mi zdalo ze motor netahne. Pripisoval jsem to zahrati motoru. Ale rano to nebylo o moc lepsi. V Zabljaku jsme s kamaradem vyrazili k oblakum (Ledena pecina) a po navratu nas nase drahe polovicky privitaly s tiom, ze spime v kempu Mlinski potok, ze do Ivan Do nedojely. Auto proste netahne. I do naseho kempu jen na jednicku a s rozjezdem. Usinalo se mi zle. Hlavou se mi honily scenare, kterak budu stahovat auto z Cerne Hory, z Durmitoru, jestli by pomohly nejaky aditiva... Rano snidane a vyrazili jsme. Auto bylo proste mrtve. Zatah az od 2200 ot/min. Predtim neutahne skoro sam sebe... No nic, jedeme, pod horama jsou kdyztak vetsi servisy... Po dvou hodinach si najednou uvedomuji, ze vse je tak, jak ma... Pak mi to dochazi. Brod na Drini muze byt tak 300, 500 m.n.m.? Trsa ma skoro 1500 m.n.m., Zabljak taky, jakmile se dostalo auto nad kilometr a pul, tak sel vykon do kytek. Co ho mam, tak jsem takhle vysoko byl jednou, na Vrsici (1607 m.n.m.), jenze tam se jede plynule na dvojku, jednicku porad a motor je v otackach. Ne tak tady, kde je relativne rovina a clovek podvedome jezdi tak, ze to jen lechta... Takze zaver - bosenska nafta za to nemohla :-)
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
07. 06. 2013 18:31
... popotahuji vlákno ... co letní aditivum na suchou naftu ... ?
smileys with beer
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
07. 06. 2013 23:10
Používám Vif nebo Castrol a od Wyns Wynse používám hodně v zimě,jak do nafty tak do oleje celoročně . Castol TDA a Vif kombinuji dojde Castrol dávám vif yawning smiley
Vif je podle mě hodně dobrej . Jinak od Wynse profes. přípravky aplikuji od roku 1996 nejen do svého auta ,ale i zákazníkům když jsem měl servis a též do bazarovejch aut a dokáže změnit vlastnosti paliva ,ale i oleje. k lepšímu. lepší zvuk motoru a při přidání do nafty znatelný výkon. což u Vif neni ten mě připadá spíž jako ochrana a mazací přísada ,tím ho nijak nehanim je super jen píšu můj názor .
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 07:09
Bessy. Ať to máš i z druhé strany. smiling smiley Já jsem proti aditivům. Je to prostě reklamou proklamovaný zbytečný výrobek..... Nebavím se o - 30°C
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 07:30
Každý to vidí jinak....
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 07:41
Jirko máš pravdu,mě ovšem zajímá jak to vidí odborníci...[www.super-aditiv.cz]
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 07:46
Chápu,já používám co mám naftu tak VIF byl mi doporučen mechanikem.
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 08:46
Máš-li svůj motor rád, aditivum určitě používat. Eliminuje špatné vlastnosti biosložky, zvýší cetanové číslo. Používám jen VIF. Při kvalitě zde prodávaných naft je aditivum nutností. Když jsem použil poprvé, taky jsem tomu moc nevěřil. Dával jsem do prázdné nádrže. Po ujetí cca 30km začal motor tichnout a šel lépe za plynem. Něco podobného jsem zažil, když jsem natankoval naftu u Aralu v Německu.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 09:29
Aral má a měl vždy nejkvalitnější paliva...
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 10:30
... děkuji všem za odpovědi a za slušnou diskuzi ... smiling smiley
Martine, když jsi napsal ... cit.: ... při přidání do nafty znatelný výkon ...
to jsi nemyslel VIF ( to je aditivum ) ... ale co jsi nedopověděl ? ... dík
smileys with beer
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 10:47
Liju to tam v zimě..v létě [www.rajce.net] a krom toho co píše Michal že se motor sklidnil,mám větší klid z nepřítelem zvaný vlhkost a voda.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 10:53
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Liju to tam v zimě..v létě
> [www.rajce.net] a krom toho co
> píše Michal že se motor sklidnil,mám větší klid z
> nepřítelem zvaný vlhkost a voda.


Dávám to samé každou nádrž,v zimě trochu více...
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 13:32
V zimě dávám zimní, v létě letní. Letní neobsahuje složku proti parafínování nafty při nízkých teplotách. Toto aditivum má výhodu, že se to s ním může přepísknout a nic se neděje. Plechovka vydrží dlouho, jeden uzávěr na 20l nafty. Jen se musí plechovka pořádně uzavřít a nejlépe ještě do igeliťáku, jinak to zasmrdí celý auto. Zkoušel jsem i od jiných výrobců, ale nic jsem nepoznal. Z VIFu snad dělá Benzina svoji premiovou naftu Vervu.
avatar Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
08. 06. 2013 18:00
Když jsem tam nalil Wyns Diesel power Disel power tak jsem měl pocit ,že auto lépe táhlo a šlo kultivovaně . Mám jen těch 66KW tak si myslím ,že to nebyl jen pocit,že to nějakou tu kobylku do těch 66KW podpořilo smiling smiley
Re: eurodiesel nabo eurodiesel bs??
09. 06. 2013 10:37
Bessy - tohle vlákno už nemá opodstatnění. V HR se už obyčejný eurodisel neprodává. Teď už je jen eurodisel bs a eurodisel bs class (vylepšená nafta o aditiva). Klasika s obsahem síry zmizela, na té by si noví nafťáci moc nepochutnali... Jinak podle mne je v HR jasna volba "bs class", rozdil 4 - 5 lipa je zanedbatelný.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.