Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

mýtnice Lučko a Macelj

Autor kabinet302 
avatar mýtnice Lučko a Macelj
02. 02. 2008 06:56
Jelikož se z letošní dovolené musíme vracet v sobotu,což je nejhorší termín návratu, chtěl bych poprosit o radu, jak objet mýtnici Lučko před Záhřebem sjezdem z dálnice v Jastrebarsku.
Jelikož vloni jsme uvízli v koloně před mýtnicí Macelj na chorvatsko-slovinských hranicích, potřeboval bych dále poradit, kde sjet z dálnice (asi na Krapinu), aby se dalo přijet k hranici po staré cestě, jestli vůbec tato možnost existuje. Děkuji.
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 02. 2008 09:20
Už to tady loni popisoval, jak jet přez hranice po staré. Snad to najdem kde to je.yawning smiley
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 02. 2008 11:40
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 02. 2008 12:19
jj, už jsem něco našel: [www.ihvar.cz]. Kdyby ještě něco měl někdo na doplnění, klidně může napsat....

Pardon, nevšiml jsem si, že v předchozím příspěvku je to stejné....asi jsem to v době ,kdy tam předchozí příspěvek došel, ten "svůj" teprve hledal...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (02. 02. 2008 16:35).
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 02. 2008 13:36
Tak to jsem našel taky, a zase jsem poslední.sad smiley
Re: mýtnice Lučko a Macelj
07. 02. 2008 18:34
před odbočkou na Jastrebarsko na dálnici svítí obrovská cedule kolik času budete stát na mýtnici. Tedy když tento nápad mají všichni ze Zagrebu + další , kteří o této možnosti vědí (a není jich málo) tak si moc nepomůžete. Provoz na staré jako blázen hodně se jede přes dědiny a silnice nic moc. Když je čekací doba do hodiny, tak si opravdu moc nepomůžete (loňská osobní zkušenost). Krapinu výjezd na starou mohu potvrdit, navíc pokud kolona sahá až k výjezdu Krapina grinning smiley tak vás policajti stejně odkloní.
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
03. 06. 2008 17:25
Jelikož nastala změna a rozhodně nepojedu zpět přes Slovinko, chtěl bych se zkušených optat, jestli se dá Lučko výhodně objet z jihu s napojením na dálnici směr Goričan. Bojím se ,myslím oprávněně, v sobotu v odpoledních (večerních) hodinách kolony na Lučku....
Trasa z mapy: za Karlovacem na Šišljavic, Jamničku Kiselicu, Velku Jamničku, Botinec a v těchto místech se napojovat na dálnici směr Maďarsko....
ivo2
Re: mýtnice Lučko a Macelj
03. 06. 2008 18:04
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> (večerních) hodinách kolony na Lučku....
> Trasa z mapy: za Karlovacem na Šišljavic, Jamničku
> Kiselicu, Velku Jamničku, Botinec a v těchto
> místech se napojovat na dálnici směr Maďarsko....

chci tě vidět ve večerních hodinách, tedy cesta přes ty vesnické díry a zřejmě už za tmy ....
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
03. 06. 2008 21:01
No a právě proto se na to ptám......nebo se to dá objet jednoduše přes Jastrabarsko (jak tady bylo posáno) s napojením na dálnici na Maďarsko...
Re: mýtnice Lučko a Macelj
10. 07. 2008 14:45
Na webcam jsem koukal, že směrem od moře jsou otevřené všechny mýtnice právě pro tento směr a k moři jedou aut nějakou odbočkou z dálnice. Jsou tam také budky nebo či co ??? Jak dlouhá kolona bývá v sezoně směremk moři???
Re: mýtnice Lučko a Macelj
10. 07. 2008 16:29
Při vjezdu na dálnici se bere jen karta s časem a místem vjezdu. Jde to rychle (pokud před tebou není nějaké vemeno), a proto se na vjezdu fronty tvoří zcela výjimečně. Není to odbočka, jen krátký oblouk s pár budkama na výdej lístků.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: mýtnice Lučko a Macelj
10. 07. 2008 23:49
misan007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na webcam jsem koukal, že směrem od moře jsou
> otevřené všechny mýtnice právě pro tento směr a k
> moři jedou aut nějakou odbočkou z dálnice. Jsou
> tam také budky nebo či co ??? Jak dlouhá kolona
> bývá v sezoně směremk moři???


[www.hvar.cz]
Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 09:52
Snímek co poslal David je je za mýtnicí Lučko a auta která směřují ke mě jedou k moři? Asi ano. A co ty pruhy na levé straně od té boudy? Zajet tam nebo rovně? Jak to tam vlastně probíhá když se tam přijede ue SLO?
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 10:58
nevím co řešíš, pruhů je tam hodně a jsou rozšiřovány nebo ubírány, nebo přemisťovány dle momentální situace.....
jeď rovnou za nosem tam, kde jsou zelené šipky s autíčkem....viz fotka David...
nemyslíš nájezd na Lučko Demerje pro platby kartou ? ale tam jsou ty zelené šipky také....smiling smiley
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 10:58
To bude mýtnice pro auta s předplacenými dálničními poplatky prostřednictvím ENC.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 12:42
Jo asi to bude ENC, ale pořád nevím odkud je ten snímek focen! Pokud ty auta co směřují na levé ke mě jedou tedy do Česka, tak ta levá strana od té boudy bude asi výjezd pro placení kartou z Demerje nebo se mýlím? Jde jen o princip.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 12:59
Janča- taky si myslím, že je to foceno směrem k moři.Při jízdě tam si jen vyzvedneš lístek a frčíš dál (viz. pravá část)
Při cestě z5 je platba kartou v dodatečně přidělané mýtnici a to je na fotce ta levá část ! Prostřední část je za hotové !!!
Toť můj názor !!!
Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 14:00
No vidíš a já to vidím přesně naopak jak píšu - směrem od moře!
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 14:59
Lučko cestou od moře

avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 15:23
Janča,
radil Tumling..,,,
nevím kde vzal, že ta mýtnice je pro ENC....já ji na obrázku neviděl...
maždá mýtnice má pro ENC snad 1- 2 pruhy, což jejich předplatitelům bohatě nusí stačiit, když tam profrčí.....
každej pruh pro ENC je tam u nich zřetelně vymezezen oranžovými plnými čarami, a označen na vozovce oranžovými velkými nápisy....

a jestli chceš vidět provoz online třeba na Lučku z obou stran, tak se mrkni třeba na web kamery chorv. autoklubu,,,
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 15:29
Mýtnice na lelé části fotky rozhodně Demerje není !
NO CASH mýtnice Demerje je podle mě minimálně kilometr před klasickou CASH mýtnicí Lučko, vloni jsem ji na základě zkušeností fóristů použil a nejen že jsem ušetřil spoustu času, ale dokonce jsem si připsal i plusové body u manželky grinning smiley
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 15:32
To, že jsi ji Macku neviděl, to neznamená že to tak není. Tak až pojedeš Lučkem, tak se pořádně podívej, pak budeš vědět kdo je "radil" a kdo "rejpal".



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tumling (31. 05. 2011 15:36).
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 17:43
nemachrovat, adych se vyhnul zácpám na Lučku od jihu , tak už od otevření Demerje v červnu 2009 jezdím tudy , platím kartou a nemusí mi proto manželka chválit...mapa.....
a kdo chce přejet oranžově značený pruh pro EMC, tak je pako a koleduje si o průser....smiling smiley
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
31. 05. 2011 21:31
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nemachrovat, adych se vyhnul zácpám na Lučku od
> jihu , tak už od otevření Demerje v červnu 2009
> jezdím tudy , platím kartou a nemusí mi proto
> manželka chválit...mapa.....
> a kdo chce přejet oranžově značený pruh pro EMC,
> tak je pako a koleduje si o průser....smiling smiley


nikdo tady nemachruje, jen píšu svou zkušenost, o což se tady snaží každej normální fórista,
jen se hold občas najde někdo, kdo do rejpe (asi ze sportu), ale to nás nemůže rozhodit

a když už, tak tady nikdo nepsal o tom, že by přejel oranžový pruh, jen se tu diskutovalo co je to za mýtnici
a je to ENC a né EMC Macíku thumbs up smiley
Re: mýtnice Lučko a Macelj
29. 06. 2011 13:17
Budeme se vracet v sobotu 23.7. chtěl bych se vyhnout Lučku a hr. Macelj a tak uvažuju sjet v Bosiljevu a pokračovat Slovinsko - Novo Mesto asi 60 km a pak po dálnici na Ljubljanu a Maribor 190 km, čas vychází asi 3h, což je o hodinu a 60 km delší než při normálních podmínkách přes Zagreb, ale nevím jak to je s průjezdem kolem Ljubljaně, aby to pak nesmáslo ten časovej bonus 2h na Lučko a 2h Macejl, nikdo tuto trasu ještě nepopisoval, časově vychází jako přes Madarsko a mimo těch 60 km stále po dálnici a kdyby se to dalo oběma směry, tak i oblevní slovinskou známku, určitě to už někdo musel jet...
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 12:54
Lidi, pokud přemýšlíte jestli při návratu od moře jet u Zagrebu přes Lučko nebo Demerje tak se podívejte na tyto fotky ze soboty 2.7.2011 v 12:45, třeba vám to pomůže při rozhodování kudy to příště vzít yawning smiley

Demerje:



Lučko:

[img1chybny-odkaz-rajced0103]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Přema (02. 07. 2011 12:57).
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 15:21
a proto je dobré jet v noci ,než stát půl dne v koloně a přijet o půlnoci domů či k vodě.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 15:37
Nebo aspoň poslouchat rádio a používat mozek.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 15:42
Z mackovy mapy jsem pochopil že sjezd na Demerje je kousek před Lučkem - ale jaký kousek? Pokud je zácpa, strávím tam nějaký čas než se dostanu k odbočce na NO CASH nebo je to dříve a já všechny objedu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (02. 07. 2011 15:42).
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 15:51
Ale prdlajs: na fotce lucko_ii.jpg od Přemy jsou vidět vlevo ty dva prázdné pruhy od moře, na fotce demerje.jpg prázdná mýtnice pro placení kartami. A to ve stejnou dobu, kdy na hotovostní mýtnici se soukají několikakilometrové kolony.

Je celkem jedno, jestli jet k moři za světla nebo v noci, aspoň na Lučku: přijedu, vezmu si kartičku, závora jde nahoru a jedu.

Je nakonec i jedno, jestli jet od moře přes den nebo v noci - některé víkendy už od čtvrtka záleží přece víc na tom, kolik dalších dostalo stejný nápad jet na sever a pak odjezd odkládali stejně jako my, a zrovna v úseku od Karlovce po Jastrebarsko se pak musíme všichni nějak porovnat do těch dvou pruhů.

Daleko větší zdržení vznikají na hranicích, tam je dobré si podle kamer zmapovat (nejlíp aspoň 2 týdny dopředu) přibližně, v jakém čase jsou fronty nejkratší. Bude to samozřejmě bez záruky, totiž i tak jsou i jiní, kdo ty kamery a dopravní situaci vůbec také sledují a pravděpodobně tam dorazí ve stejnou dobu, ale těch není tolik.

Objíždění dálnice je svým způsobem efektivní jen v případě, že někde vpředu došlo k dopravní nehodě a nikdo neví, kolik hodin bude dálnice neprůjezdná. Jinak je to na nic, hlavně kolem Zagrebu, kde už tou dobou boční silničky ucpali místní, kteří to tam znají.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.