Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
23. 06. 2013 07:12
To Hrvat Mishell:
Něco z osobní zkušenosti:
Jezdil jsem sem (MNE) s firemním autem na leasing. Tzn., že v zelené kartě byl provozovatel vozidla firma, v malém techničáku byla jako vlastník leasingová společnost a jako provozovatel firma (akciovka). Mám sebou papír s fotkou v českém, anglickém a německém jazyku, že toto auto mohu používat na území Evropy, podepsaný pouze generálním ředitelem a výkonným ředitelem. Potřeboval jsem ho dvakrát na hranicích do Bosny. Chorvati se mě ptali na hranicích jednou a policejní kontrola také jednou, koho, že je to auto. Vždy jsem slušně odpověděl, že služební a že jedu za prací. Neměli s tím sebemenší problém.
Z toho mi plyne, že by jsi neměl mít žádný problém, pokud jsi jako provozovatel vozidla zapsán ty. Velký techničák ani nevím, kde je.
Podle mě žádné potvrzení nepotřebuješ.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
PS. za posledních 6 let jsem jel do MNE a zpět asi 60x.
M
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
23. 06. 2013 09:38
Mike - díky moc! Perfektně a výstižně popsáno smiling smiley Napadlo mě to v noci a chtěl jsem se raději ujistit, zda budu muset za majitelem či ne. smiling smiley Ještě jednou díky smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
24. 06. 2013 07:11
Mám ten samý názor jako Mike. Mám auto také napsané na firmu a jezdím s ním bez problémů. Do HR každou chvíli a jen jednou se mne celník ptal čí je to auto. Odpověděl jsem mu že je společnosti a víc nic. Doma jsem se o tom bavil se synovcem - policejním důstojníkem v HR - a on mi vysvětloval, že si onen formulář o majiteli auta může opatřit kde kdo a proto ho nevyžadují. Razítko z brambory a hotovo. A v tom má pravdu.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
24. 06. 2013 11:39
Ono se už tady o tomto psalo hodně správně by to mělo být ověřeno notářem (protože jde o listinu do zahraničí)
přesně to popisují tady i s formulářem ke stažení.
[www.uamk.cz]

Asi se spokojí i s obyč papírem ale.... taky nemusí.
..
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
24. 06. 2013 17:01
No nevím, všem doporučuji plnou moc k zapůjčení auta ověřenou notářem - teď nevím jestli stačí Czechpoint - zažil jsem neuvěřitelné trable na hranicích Maďarsko - Rumunsko, i na Polsku - sice před 14 lety ale i tak jsem si pořídil třeba plnou moc na služební auto, nikdy nevíš koho na těch hranicích potkáš... sad smiley
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
26. 06. 2019 11:29
… ke služebnímu autu mám do ciziny doklad, souhlas firmy s užíváním vozidla v zahraničí (v českém a anglickém jazyce … jeden papír), nicméně nebylo ověřené … když se ale člověk podívá na různá doporučení, tak se hodně často píše o tom, že by podpis zástupce firmy měl být ověřen … včera jsem nevěřil vlastním očím, když si v TV jeden dovolenkář stěžoval na svévolný zásah anglické dopravní policie, že neměl odpovídající doklady k vozidlu (bylo půjčené) … a nebýt zásahu právníků a CZ diplomat. zastoupení, tak mu Škodovku nejenže zabavili (k čemuž došlo), ale dokonce ji chtěli poslat do šrotu …
[www.skoleniridicu-online.cz]

… tak si ten podpis asi dám ověřit …

smileys with beer
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
26. 06. 2019 15:13
Ač nerada, musím se zeptat.....proč myslíte, že podpis ověřený notářem je "lepší - platnější - víc ověřenější" než ten z Czechpointu? Podpis ověřený Czechpointem i notářem má stejnou právní váhu ....je to ověřené podle stejných zákonů a předpisů, správní poplatek by měl být stejný (i když si myslím, že u notáře to možná může někde být i dražší, to víte, vypíše se brzy propiska, žehot smileyconfused smiley) Takže za mě, stačí ověřit na Czechpointu. Předloni jsme jeli s vnoučaty synovým autem a měli jsme také ověřený souhlas. Naštěstí ho po nás nikdo nechtěl.
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
26. 06. 2019 16:51
Jasně - není v tom rozdíl, všude 30CZK smoking smiley
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
27. 06. 2019 12:43
Letos mě formulář také čeká, jen asi bude divné, když ho podepíši sám sobě?
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
27. 06. 2019 13:02
Zahajskej: Dotaz: jsi OSVČ nebo jednatel s. r. o.? Jako OSVČ si nic nemusíš ověřovat, jsi majitel, byť s ičo. Jako jednatel sro si klidně podepíše a nech ověřit, je to legální a je to správně. smileys with beer
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
27. 06. 2019 13:43
cool smiley je správně
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
28. 06. 2019 23:06
Vstupen ČR do Schengenského prostoru v roce 2007 nastal problém, že zrušením kontrol na hranicích se mohlo dostat kradené vozidlo registrované v ČR například do Rakouska a tam by už nebylo možné zjistit při silniční kontrole, že řídíte kradené vozidlo.Proto byla " zavedena jakás povinnost " vozit u sebe souhlas vlastníka vozidla o jeho zapůjčení pokud nebyl přítomen ve vozidle.Týkalo se i vozidel na leasing, kdy souhlas musela vystavit leasingová společnost i pro provozovatele. Momentálně již existuje propojení registrů vozidel a databáze kradených vozidlel v rámci celé EU a rakouský policista si může jednoduše ověřit, zda vozidlo registrované např. v ČR není kradené. Povinnost vozit pak nějaký souhlas je již od zprovoznění tohoto systému zrušen a jeho vyžadování nemělo stejně nikdy oporu v žádném zákoně. Dle silničního 361/2000 Sb., je povinností řidiče předložit při kontrole řidičský průkaz, osvědčení o registraci a dle zákona o pojišťovnách je řidič povinnen mít u sebe zelenou kartu = silniční zákon povinnost zelené karty zrušil. Řidič nad 65 roků je povinnem mít u sebe posudek o zdravostní zůsobilosti. Na stránkách UAMK by si mohli aktualizovat informace a nepsat tam neplatné nesmysly.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (28. 06. 2019 23:07).
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
29. 06. 2019 07:53
Tomáš539:

To co píšeš dává smysl. Díky. Zítra vyrážíme služebním autem na operativní leasing, tak snad nebude problém. Žádné oficiální potvrzení nemám. Smluvně samozřejmě zaměstnavatel i leasingová společnost s cestou nemá problém a to i při řízení vozidla rodinným příslušníkem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 84
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.