Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska

Autor teks 
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 20:24
Nechápejte mě špatně, já si ten papír asi pro klid duše vyřídím, ale snad se shodneme, že je zbytečný opruz a vzhledem k databázím ukradených aut zbytečný.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 20:52
Pravděpodobnost, že budou papír vyžadovat, je nula nula nic. Ale nějakej nasranej celník může otrávit dovolenou, když vás nechá 5 hodin stát na hranici. Moji známí to zažili a vyřešilo se to tak, že blbovi celníkovi skončila služba a jeho nástupce to odmávnul a známí mohli odjet.
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
01. 07. 2011 07:36
Ten papír bys měl mít i když máš auto na leasing.
Anonymní uživatel
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
01. 07. 2011 07:43
To co napsal hanah, s tím souhlasím. Pozoroval jsem práci celníků .Stáli v hloučku a bavili se mezi sebou. Jen ten jeden mával rukou ať auta volně projíždějí. Po pár minutách dva vystartovali, zastavili jedno auto a 10 min. rušno. I věci ven. No a za chvíli byl zase klídek. I tak probíhají kontroly.
No a když se celníkovi hroutí manželství a večer již po několikáté spal sám .....? Ani nepomyslet. Služba vykonána na 190 %. S tím ale nikdo z nás nic neudělá. Koho se to dotklo přímo nebo i pouze jako diváka - pro ně to bylo filcování. Pro ty, kteří projeli bez zastavení to bylo super. Prostě koloběh života. Můžete jim nadávat nebo jim blahořečit. Nic se tím nezmůže.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
01. 07. 2011 07:48
Kudu: myslím, že v případě auta na leasing ten papír není nutný, pokud je v OTP zapsáno moje jméno jako provozovatele vozidla. Jsem-li provozovatel, je jasné, že vozidlo mohu užívat.
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
01. 07. 2011 09:42
My už máme leasing splacený, ale před třemi lety jsme to řešili. Měli jsme auto od CAC leasing a tam nám řekli, že potvrzení mít musíme i když je v techničáku manžel napsaný jako nájemce auta. Tenkrát jsme za to potvrzení vyplázli asi 1200,-. Ale třeba to má každá leasingovka jinak nastavený.
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
01. 07. 2011 11:13
Já si nechal vloni podepsat ve firmě lejstro které je pro tyto potřeby připravené s hlavičkou firmy( podobné tomu co zde dal mack), podepsal mi ho statutár, orazil a nic víc, žádné ověřené podpisy.
Na hranicích teda žádná kontrola techničáku nebyla, nápis firmy na autě je nepatrný, tak možná proto.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
01. 07. 2011 12:26
KUDu: tak to vás v leasingovce natáhli, protože i na zelené kartě je zapsán držitel (provozovatel), nikoliv vlastník vozu (leasingová společnost). Je-li někdo provozovatel vozidla, je logické, že s vozidlem smí jezdit.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
06. 07. 2011 13:17
Moje zkušenost z roku 2009 u rakouské dálniční policie je zcela opačná ... u služební dodávky chtěli vidět potvrzení majitele vozidla o užívání v zahraničí, naštěstí jsem ho sebou měl, náležitosti jsou v AJ ke stažení běžně na webu
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
06. 07. 2011 13:30
Kdo byl v OTP zapsán jako držitel (provozovatel) vozidla?
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
13. 03. 2012 18:37
A jak je to s autem v polopřevodu při cestě do Chorvatska? Mám auto v polopřevodu, tzn. že ve velkém techničáku je odhlášeno na mě, ale malý OTP je na původního majitele. Auto jsem nedohlašoval kvůli nemalé ekologické dani, kterou bych jinak musel zaplatit, kdybych auto dohlásil. Co myslíte, bude stačit sebou velký TP, kde je napsáno odhlášeno na mě nebo můžou být problémy?
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 10:03
Nechci strašit ,ale co jde tady nemusí platit za hranicema ven si ,že ukážeš velkej TP a malej kde je někdo jinej a když to bude policajt co se blbě vyspal tak tě taky nemusí pustit dál .asi by mohl poradit kamarád Venca Hradečák jak na to koukají v HR jeho příbuzní v uniformě ,otázka jak Rakouská strana ? zkusím se zeptat známého co pro mě dělá agendu okolo aut přihlášení stk a podobně zda toto již někdy řešil ?
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 10:55
iguka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A jak je to s autem v polopřevodu při cestě do
> Chorvatska? Mám auto v polopřevodu, tzn. že ve
> velkém techničáku je odhlášeno na mě, ale malý OTP
> je na původního majitele. Auto jsem nedohlašoval
> kvůli nemalé ekologické dani, kterou bych jinak
> musel zaplatit, kdybych auto dohlásil. Co myslíte,
> bude stačit sebou velký TP, kde je napsáno
> odhlášeno na mě nebo můžou být problémy?


Tak ten polopřevod změň na uplný převod.Nech to přepsat nejdříve na nějakého držitele ZTP a potom to přepiš na sebe.Tímto sice zaplatíš dvakrát přepis ale již nebudeš platit eco poplatek.Ten se totiž platí jen při prvním převodu a od toho jsou držitelé ZTP osvobozeni.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 11:21
s tím trikem ZTP to vím, ale bohužel nikoho neznám, asi mi nezbude to přepsat a zaplatit.

Ten můj malý techničák mám lehce procvaknutý, nejde to skoro vidět. Co takhle si nechat od původního majitele (kamarád) papír, že mi to auto půjčuje a dělat, jako že to auto mám půjčený. Velký techničák neukazovat. Ale zelená karta je zase napsaná na mě, tak nevím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil iguka (14. 03. 2012 11:25).
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 13:54
správně, osrat co se dá, hlavně nadávat na zákony, co udělali tí nahoře...
když tak sem dej třeba SPZ, auto nejméně 12 let staré a ještě z druhé ruky...abych se ti vyhnul někdy v HR...smoking smiley
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 14:28
Nechci strašit, ale je povinnost vozidlo přihlásit do X dní od odhlášení na nového majitele. Nedodržení je přestupek proti správnímu řádu a pokuta.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 14:37
to máš napůl pravdu, je povinnost do 11 dní odhlásit na nového majitele a to jsme udělali. Jen tam není povinnost vozidlo dohlásit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil iguka (14. 03. 2012 14:37).
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 18:50
Poplatek invalida neplatí ani správní jen evidenční kontrolu na STK

Odpovídám zde na spodní odkaz abych nezasíral dalším plevelem vlákno
To teda je když už je ojeté auto v provozu tak za co platit ekol.poplatek je to podvod jako vše okolo ekologie a paliv.

Jinak jsem si před 2 roky chtěl půjčit u nás ve firmě služební autobus Renault trafik polepený reklamou ,že pojedeme 2 rodiny jedním autem -ještě ,že mě to opustilo a jel jsem pežotem smiling smiley klekla na tom služebním spojka takže by mě to asi čekalo v HR



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (14. 03. 2012 19:12).
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 18:56
teď ještě někde vyčarovat invaliduyawning smiley podle mě ten ekologický poplatek je nesmysl
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 20:56
Velký TP sebou vůbec neber. 1/ když ho ukážeš v A i jinde,bude to průs.r,protože to nevysvětlíš. 2/ Nebudeš ho ukazovat,náhodou ti budou šacovat auto,najdou TP s jiným jménem a zas máš zaděláno na dlouhé vysvětlování.
Jel bych v klidu na "malý" ,teda pokud nemáš octávku či pasata a napiš si papír o půjčce od majitele na malém techničáku.Zelenou kartu máš na sebe,budou si myslet,že jsi před cestou extra pojištěný.Bude to v pohodě,musel bys udělat velikej průšvih,aby se v tom někdo hrabal.Náš mladej jezdí na štíplý otp asi rok,párkrát ho zastavili a nic.

Karel
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 21:40
asi jsi nerozuměl dotazu....
když zelená karta je napsaná na auto a na majitele, což zřejmě iguk má, jinak by asi nezkoušel cestu za hranice, tak jet na "malý" TP, který je na jméno jiného majitele je asi pitomost a tím velkým (kde je igug napsán) by při konrole asi nic nezkazil.. smoking smiley
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 21:52
Karle, je to octávkayawning smiley Jinak ve velkým techničáku to mám v odhlášce na sebe, malý techničák je na původnío majitele a je procvaknutý, ale díry tam nejsou, a zelená karta je na mě.
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
14. 03. 2012 23:19
Ale velký techničák s sebou do zahraničí můžeš vézt jen v případě, že tam hodláš auto přihlásit. V tom případě ale musíš mít číslo s červeným pruhem. Když vytáhneš velký techničák při silničnéí kontrole v Rakousku, uděláš tam policajtům nesmírnou radost, jakou pak z nich budeš mít radost ty, si už tipnout netroufám...
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
15. 03. 2012 08:37
Pokud si to dobře pamatuji,tak velký technický průkaz i u nás můžeš mít sebou jen v případě prodeje,přepisu a nebo odhlášení auta.Jinak ho ani nesmíme vozit sebou a prokazovat se s ním u silniční nebo hraniční kontroly se ani nesmí a jak píše Hill,v zahraničí z velkého techničáku měli "radost" a pokud by chtěli a ,chtít budou, i malý techničák a v každém bude jiný majitel tak to budou "úplně štěstím bez sebe".Zdá se mi to takové divné ten polopřevod.
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
15. 03. 2012 09:19
Před dvěmi lety jsem byl ve stejné situaci - auto v polopřevodu a pojistka na mě (malý TP teda nebyl přecvaknutý). To auto ještě bylo v polopřevodu tak, že bylo převáděno na někoho jiného (ten to na sebe taky nepřevedl) a od něho jsem to koupil já, takže ani kupní smlouva nebyla od posledního vlastníka v TP. Napsal jsem si ten papír o zapůjčení vozidla, co se doporučuje sebou vozit, a v klidu vyrazil směrem k Jadranu. Měl jsem v HR jednu kontrolu, chtěl klasicky doklady od auta doklad totožnosti. Nad ničím se nepozastavil a a nějaký doklad o zapůjčení vozidla taky nechtěl.

Jenom pro úplnost dodám, že v současné době už je auto, přes ZTP (dalo to celklem fušku někoho sehnat a zadarmo to taky nebylo - pořád ale levnější, než paltit ekoteroristický poplatek), přihlášeno na mě, resp. tedy na manželku. ;-)
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
15. 03. 2012 09:22
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nechci strašit, ale je povinnost vozidlo přihlásit
> do X dní od odhlášení na nového majitele.
> Nedodržení je přestupek proti správnímu řádu a
> pokuta.

Je stanovená povinnost do 8?? dnů přihlásit na sebe. Nejsou ale nikde stanoveny sankce, takže za nepřihlášení nic nehrozí.

A pokud se při odhlašování auta nepředloží malý TP (nový majitel s ním už přece odjel, nemůže jet bez dokladů), tak není ani přecvaknutý a může se v klidu jezdit jak dlouho je potřeba.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (15. 03. 2012 09:23).
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
15. 03. 2012 12:50
Peťas, jenže já ho procvaknutý na dvou místech mám, sice tam není díra durch, ale je to vidět. Papír od minulého kupce by nebyl problém, ale nevím, jak by se na to dívali v zahraničí.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
15. 03. 2012 21:07
To jeliman :co se rozdílu jmen na zelené kartě a malém tp týče,tak je naprosto běžné,že jsou rozdílné. Existují pojmy majitel a provozovatel,to neznáš? No a co se velkého týče,jak potvrdili další, akorát si zadělá na průser.

Karel
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
15. 03. 2012 21:12
Tak velký techničák jsem už zavrhl, ale co vzít jen ten procvaknutý OTP + doklad od původního majitele (osoby uvedené na OTP), že mi auto půjčil. Dalo by se to risknout?hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil iguka (15. 03. 2012 21:12).
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
23. 06. 2013 00:44
Když je zelená karta na mě a v malém techničáku, jsem jako provozovatel vozidla (ve velkém zatím za majitele nejsem), potřebuji ten papír, ala to potvrzení o zapůjčení vozu? Já si myslim že ne..

Díky,

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.