Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska

Autor teks 
Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2010 10:18
Chcel by som sa opýtať, či je potrebné nejaké potvrdenie, povolenie ohľadom užívania auta na cestu do Chorvatska na dovolenku, keď auto je firemné a ja som konateľ a majiteľ tej spoločnosti, ktorá dané auto vlastní?
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2010 10:24
Nikdy jsem to neřešil žádným speciálním dokladem, ale bral jsem si pro jistotu s sebou i kopii výpisu z OR, kterou po mne stejně nikdo nikdy nechtěl a řekl bych, že všem co prováděli kontrolu (hranice, policie ve vnitrozemí cizího státu) to je celkem šuma fuk. Přeji hezkou cestu.
Anonymní uživatel
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2010 10:25
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:36).
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2010 12:40
jj, tak to funguje dokud nekde nebudes mit smulu a netrefis na "ouradu" nebo na "organ" s blbou naladou. Pak je asi nejlepsi doporuceni toto:

Zdroj: UAMK

--
TomKa
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
29. 06. 2011 09:06
Když půjčím známému do Chorvatska auto, musí mít nějaké potvrzení?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
29. 06. 2011 09:16
Měl by mít. Vždycky je to lepší, ne jenom do Chorvatska. smiling smiley
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
29. 06. 2011 09:57
Boino, minuly rok jsem pujcoval znamemu firemni auto.Skocily jsme k notari overit podpisy na zapujckovem formulari a byl klid. Cestou tam jsme jely spolu a v poho, zpet odjizdel kamarad o tyden drive a taktez nemel nikde problem :-)
Anonymní uživatel
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
29. 06. 2011 18:00
Potvrzení není špatná věc.Dokonce nutná !!!!smileys with beerhot smileythumbs up smileysmoking smiley
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
29. 06. 2011 20:47
u firemneho auta to potvrdenie potrebujes aj "doma" (teda aspon u nas isto)....... ja som ho vzdy mal ale pri nijakej kontroloe ho nikdy nikto nepytal.... ale istota je istota smoking smiley
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 07:04
Díky za rady.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Anonymní uživatel
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 07:40
Fakt, to není legrace. Co to komu udělá, když má notářský zápis - potvrzení. Na hranicích to skutečně pomůže. Že jsem vezl vnučku - to ho nezajímalo. A také to povtrzení muselo být. Ale že jsem neměl potvrzení na auto - veliký slovinský problém a vlastně i chorvatský problém. A to jsem vysvětloval že nejedu na dovolenou ale na sl. cestu do Ormože a k moři jedu jenom kvůli další sl. zastávce která je v Ogulinu.No a když je to k moři potom pár km - tak víkend u moře.
Ustoupil.
Jak to dělají ti, jejichž auta jsou pomalovaná. To Vás nikdo nekontroluje? Já auto označené nijak nemám a jenom se zeptal - dokumenti za auto, molim. A gotovo bylo. Hodina a půl zdržení.angry smiley
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 09:05
Mám popsaný auto (velmi zlehka) zatím mě nestavěli, v rámci EU jsem s tím autem byl 100x, ale v HRV jednou. Jezdím bez toho papíru.
Stejně nechápu k čemu by jim byl. Z hlediska zloděje si vypíšu papír, (jméno firmy je na autě adresu zjistím na netu) a k notářovi pošlu kámoše. Notář nebude zjišťovat faktickou správnost informace, ani k tomu nemá prostředky, potvrdí podpis člověka s občankou co za ním příjde a hotovo. Celník taky nebude hledat v obchodním rejstříku ČR , kdo má podpisový právo firmy jejíž auto mu stojí před celnicí atd
Prostě papír kničemu
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 09:30
Ja sebou k notari bral i vypis z obchodniho rejstriku.Jinak je pravda ze notar neoveruje spravnost dokumentu ale pouze podpis. I tak jde vsem o overenej podpis na tom dokumentu takze neni co resit.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 10:03
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja sebou k notari bral i vypis z obchodniho
> rejstriku.Jinak je pravda ze notar neoveruje
> spravnost dokumentu ale pouze podpis. I tak jde
> vsem o overenej podpis na tom dokumentu takze neni
> co resit.

Jak to myslíš? Ten ověřenej podpis může být kohokoliv, tzn. že ten papír dokážu vytvořit na jakýkoliv auto, jakékoliv firmy. Že to co je tam napsaný není pravda notář neověřuje.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 10:10
Pokud jdes overit podpis tak je notari jedno pod cim je napsanej, overuje pravost podpisu.Nikdo nepredpoklada ze by se slo k notari s nejakejma cachrama, a pokuj prece jen jo tak je to zase jen o tom ze notar overi je. To co ty pozadujes a to jest podpis.Pokud by jsi chtel overit pravost listiny tak by to take melo jit ale vetsina lidi jde overit pouze pravost podpisu
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 10:16
Jo a jeste jedna vec, je ti na prd kdyz nebudes vlastnik vozidla.Proc budu overovat podpis kterej nema s danou firmou nic spolecnyho.Ja sebou beru technicaky od auta, kamarada kterymu auto pujcuju a doklady od firmy samozrejme s obcankama.
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 10:43
Dejff napsal(a):

> Jak to myslíš? Ten ověřenej podpis může být
> kohokoliv, tzn. že ten papír dokážu vytvořit na
> jakýkoliv auto, jakékoliv firmy. Že to co je tam
> napsaný není pravda notář neověřuje.

nemel, musí to mít vazbu na TP
nevím co se tu řeší....
- jedu do ciziny půjčeným autem
- kdo mi ho půjčí tak mi samozřejmě musí dát technický průkaz
- poliš mne konroluje a zjistí, že se jméno na TP neshoduje se jménem na pasu řidiče
- chce tedy potvrzení o tom, že mi auto majitel půjčil
- třeba toto [www.uamk.cz]
- tam musí samozřejmě souhlasit údaje s údaji na techničáku
- a že by byl notář tak mimo, že by třeba nechtěl občanku od toho, kdo glejt podepisuje? nebo že by to podepsal někdo jiný, než je tam jako majitel uveden ?
- pro úplnost firma : [www.uamk.cz] - také to nepodepisuje nějaký kejkl, ale statutár...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (30. 06. 2011 11:58).
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 12:07
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud jdes overit podpis tak je notari jedno pod
> cim je napsanej, overuje pravost podpisu.Nikdo
> nepredpoklada ze by se slo k notari s nejakejma
> cachrama, a pokuj prece jen jo tak je to zase jen
> o tom ze notar overi je. To co ty pozadujes a to
> jest podpis.Pokud by jsi chtel overit pravost
> listiny tak by to take melo jit ale vetsina lidi
> jde overit pouze pravost podpisu


Nevím proč opakuješ to co jsem napsal, ale máš pravdu smiling smiley
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 12:11
mack:
Meleš ty.
1. Bavíme se tady o služebních autech a v TP těchto aut je např. Dejff s.r.o., žádný jméno ...
2. a když už jsme u toho tak na tom tvým odkazovaným papíru není napsaný, že to může podepsat pouze statutární osoba
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 12:29
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luky napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ja sebou k notari bral i vypis z obchodniho
> > rejstriku.Jinak je pravda ze notar neoveruje
> > spravnost dokumentu ale pouze podpis. I tak jde
> > vsem o overenej podpis na tom dokumentu takze
> neni
> > co resit.
>
> Jak to myslíš? Ten ověřenej podpis může být
> kohokoliv, tzn. že ten papír dokážu vytvořit na
> jakýkoliv auto, jakékoliv firmy. Že to co je tam
> napsaný není pravda notář neověřuje.


Dejff, reagoval jsem na tohle grinning smiley To že jsi to už někde napsal jsem nevěděl grinning smiley
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 13:03
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mack:
> Meleš ty.
> 1. Bavíme se tady o služebních autech a v TP
> těchto aut je např. Dejff s.r.o., žádný jméno ...
> 2. a když už jsme u toho tak na tom tvým
> odkazovaným papíru není napsaný, že to může
> podepsat pouze statutární osoba


přeslabikoval jsi si alespoň to "Potvrzení o používání firemního vozidla? " confused smiley
nedojde ti, že by to měl podepsat ten statutár, kdo : ... tímto souhlasí s používáním firemního vozidla panem / paní ...confused smiley
sám si to nech podepsat třeba babičkou z manželčiny strany a pak jdi podpis ověřit k notáři...
ale tady už opravdu nemel...
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 13:40
No já jen doufám, že Dejff a jemu podobní umí aspoň číst dopravní značky. Aspoň tedy "dej přednost", "stop" a nevjíždět do protisměru.
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 14:37
mack, hanah: Vy jste dobrá dvojka hošanů smiling smiley
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 16:24
----->dejf
ještě si přečti TOTO
stojí to tři pětky a jsi z toho venku...yawning smiley
Anonymní uživatel
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 16:54
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám popsaný auto (velmi zlehka) zatím mě
> nestavěli, v rámci EU jsem s tím autem byl 100x,
> ale v HRV jednou. Jezdím bez toho papíru.
> Stejně nechápu k čemu by jim byl. Z hlediska
> zloděje si vypíšu papír, (jméno firmy je na autě
> adresu zjistím na netu) a k notářovi pošlu kámoše.
> Notář nebude zjišťovat faktickou správnost
> informace, ani k tomu nemá prostředky, potvrdí
> podpis člověka s občankou co za ním příjde a
> hotovo. Celník taky nebude hledat v obchodním
> rejstříku ČR , kdo má podpisový právo firmy jejíž
> auto mu stojí před celnicí atd
> Prostě papír kničemu

Jako ostatně spousta jiných "papírů" které již dávno neplatějí i když tenkrát byly velmi potřebné a nutné. Jenom ti ouřadové přesně vědí že jsou nutné a potřebné. Již jsem to zde psal - potvrzení pro cestující děti - já jim v HR předkládal papír potvrený rodiči vnučky a notářem a celníci ani nevěděli, že je potřeba. Synovec na HR hranici mi povídá . stryc, a nemyslíš že by to někdo mohl říci i nám ? Takže .....? Moje chyba nebo naše chyba ? Ne, jsou to chyby těch šimlů co vymýšleji aby jim to - za 90 tis měsíčně - koryto vydželo co nejdéle.
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 17:43
---->šatava
a cos tím chtěl jako básník říci ohledně toho, že u vypůjčeného auta bys měl mít souhlas vlastníka ? že je to papír co už dávno neplatí, že je to jako kravina nebo co ....confused smiley
co když budou třeba na hranici kontrolovat kradená auta.....nedejbože havárka vyšetřovaná policií... tak ty jako víš, na koho, na co narazíš, každej nemá synovce u policajtů v HR...angry smiley
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 18:02
Dejffe, nehledej v tom nic složitého: pro klid duše při cestování stáhni z ÚAMK anglickou verzi formuláře o souhlasu se zapůjčením vozidla, vyplň ji a majitel vozidla nechť zajde k notáři nebo na obecní či městský úřad a dá tam za 30 kaček tzv. ověřený podpis. Nepřemýšlej nad tím, že by si někdo do formuláře mohla napsat údaje limuzíny prezidenta a takto ji vlastně zcizit. Samozřejmě ať si majitel vozidla k notáři vezme i velký technický průkaz (nebo OTP), aby náhodou notář nelegalizovat to, že můžeš jezdit s prezidentovou limuzínou. Ty budeš mít to, co by po Tobě někdo mohl na hranicích chtít a na ostatní se vykašli.
Složité situace mohou nastat vždy. Já také jezdím se služebním, ale jsem fyzická osoba, v OTP mám napsané jméno firmy, což je moje křestní jméno a příjmení a není připojeno rodné číslo, ale IČ, pod kterým je vozidlo registrováno. No, sám sobě si snad úřední svolení s cestou dávat nebudu. Ale u šťouravého celníka by již mohla nastat problém, kdyby auto řídila manželka a já seděl na pravém předním sedadle. To abych sebou vozil anglickou verzi oddacího listu.
Anonymní uživatel
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 18:46
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ---->šatava
> a cos tím chtěl jako básník říci ohledně toho, že
> u vypůjčeného auta bys měl mít souhlas vlastníka ?
> že je to papír co už dávno neplatí, že je to jako
> kravina nebo co ....confused smiley
> co když budou třeba na hranici kontrolovat kradená
> auta.....nedejbože havárka vyšetřovaná policií...
> tak ty jako víš, na koho, na co narazíš, každej
> nemá synovce u policajtů v HR...angry smiley

Ať každý, který byl přistižen s tímto problémem, toto zde potvrdí. Kolik nás bude ? Pět, deset.
Macku ty mi někdy připadáš jako iniciátor těchto přihlouplých zákonů a nařízení. Nebo chceš být stále v opozici, nebo Proti všem. Synovce vynechej, požádal jsem ho o pomoc pouze v případě jednoho z nás.
Dnes jsou policajti tak vybavení, že Ty ani nevíš a mají i číslo Tvých bot. Navíc o autě - nehovořím.
Na Ukrajině je Tvé auto daleko dříve jak Ty. Tady ne, na to vezmi jed !!!! A havárii - to bych ani nepřivolával. Jak jsem již napsal, strach z nějakého problému ohledně krádeží atd. - nemám. Tady mám svědomí čisté a proto mne mohou kontrolovat stále. Synoveček mi je zde houby platný.thumbs up smiley
Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 19:27
Macku macku kdyby jsi byl v Harcovně,tak by jsis ujednotil názory se zdravým jádrem.A nohu máš od teď osmičku!Jezdím pouze služebním vozem.Doteď jsem byl v klidu a teď jsem znervozněl.Přes všechny lejstra mi do auta nevejde Ostravská klobása.To bych ani nejel.Asi nechám doma manželku.
avatar Re: Služobné vozidlo a cesta do Chorvátska
30. 06. 2011 20:00
ale jo, proč si huntovat vlastní auto... taky bych ten služebák bral na "konference" a "průzkum trhu" do Chorvatska, abych si mohl mohl dát dovolenou do nákladů...smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.