Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jakou navigaci a jaké mapy????

Autor Racetiger 
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
28. 12. 2010 23:57
Citaci
slofik napsal(a):
mirekxy: máš pravdu ale neříkej mi jet podle navi do Berlína nebo Mnichova, Paříže atd. není lepší, navede tě před barák a o tom to je.
Poněkud nešťastný příklad - Berlín, Paříž či Mnichov jsou zrovna města, kde je značení na tak dobré úrovni, že stačí si pamatovat čísla silnic a pro hledání adresy ve městě si chvíli prohlížet mapu města nebo udělat itik.
Výhoda navigací v těchto městech je ale v tom, že mají perfektně zpracované aktuální mapy snad pro všechny modely. Některým kolegům a hlavně kolegyním v práci nestačí před zahraniční cestou jen vysvětlit zacházení s navigací, musím jim i často trasu aspoň tam naprogramovat. Takže ne, že bych je neuměl ovládat, ale zlítal jsem toho po Evropě dost v dobách, kdy se o nějakém GPS nezdálo ani křišťálové kouli a dnes mi vadí, že mi do toho někdo kecá. To je důvod, proč se bez navigace koukám obejít.
Chyběla by nám kdysi navigace místy v Itálii, kdybychom ovšem tušili, že jednou to bude i pro civily a navrch tak levná, že nám tu věc budou doslova vnucovat: italské značení směrů zvláště na křižovatkách okresních silnic totiž vyžaduje znalost nejen čísla silnice, ale také některých cílů, což nejsou vždy vesnice nebo města, ale také názvy údolí, průsmyků nebo silnic samotných (příklad: v Bergamu je dnes mnoho nových křižovatek s lepším značením a jezdí se jinudy, ale ještě před 15 lety byla radost najít směr na passo di Presolana - nebyl tam značený; na prvním kruháku ještě tak modrá značka směr Clusone, na druhém už ale hnědá směr Valle Seriana, což platilo stejně jen pro prvních asi 30km, to se skutečně jede údolím řeky Serio, pak najednou rovně je z okresky státovka se státním číslováním a okreska se točí přes most k průsmyku a je značená jako hlavní... možná právě kvůli takovému systému nesystému nezbylo, než urychlit vývoj GPS).
Je to asi individuální záležitost, asi jsem ještě nezakufroval tak, aby se mi navigace vyplatila, a jsou asi tací, kterým prokáže skutečně cenné služby.
Srovnání s mobilem trochu kulhá - ten mám čtrnáctý rok, teprve později mi došla jeho nevýhoda (nemá šňůru, která by mu zabránila být blíž ke mně, když zvoní)...
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
29. 12. 2010 07:24
Chlapi,všichni máme pravdu a proto pochvalme každý tu svojí navi,já chválím TT GO750 a konec.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
04. 01. 2011 19:54
pro iGo v8.3.xx zatím nejnovější mapy,obsahuje i nový úsek dálnice Kroměříž-Otrokovice a nedokončený úsek Hulín-Horní Moštěnice. [www.4allmobile.eu]
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
05. 01. 2011 09:53
Doufám že se v těch mapách vrátili k původní verzi silnice R10 v Praze na Černém mostě. Tam to vede podle křišťálové koule, tj.jak silnice možná někdy v budoucnu budou.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 01. 2011 16:07
NE!NEVRÁTILI!!!Taky tamujezdím každý den a navigace jezdí a hledá,přehodnocuje.Špatně to má TA 2010.09 i CEDA 2010.10,což jsou poslední mapy.Asi budeme muset počkat,až se to jednou dostaví než-li se těmto autorům rozsvítí. :-( ono je to sice jasné,když tam člověk jede,ale je to otravné...
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
07. 01. 2011 08:47
Taky tudy jezdím denně. Na cestu do a z práce navi nepotřebuji, ale když do ní nasypu něco nového, tak ji cestou z nebo do práce zkouším, jestli je vše OK. Jaké bylo mé zděšení, když mě začne vést místy, kdy jsou silnice jen na papíře. Díky Bartákovi mám možnost se podívat v navi do hluboké budoucnosti
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
07. 01. 2011 15:00
No já bych ředl,že tudy co mě vede tak to je i postavený,ale dál okolo letiště ještě ne.No,musíme počkat,jen kdyby TA a CEDA nebyly tak hrrr...Já jezdím každý den jinam,po zákazníkách,tak už mě to s GPS tudyma ani nepřevapí,ale až tudy pojede manželka a telefon jí začne přehodnocovat,to zas bude doma řečí ... :-)
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
21. 01. 2011 16:48
Osobně si myslím, že když se v mapách objeví komunikace, která ještě není v provozu, je to lepší, než když tam pak pár let chybí. Není přece problém ten konkrétní úsek zakázat a povolit ho až bude zprovozněn. BTW, pokud o takovém úseku víte, bylo by vhodné na něj upozornit ostatní, aby si mohli udělat úpravy (nejlíp souřadnicemi).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
24. 01. 2011 21:03
Mám na vás otázku. Zvažuji koupi nové navigace do auta. Vyhlídl jsem si na netu nějaké favority. Vybíral jsem i podle předešlých zkušeností. Jakou z těchto značek doporučujete?

Dynavix

Garmin

V navigacích jsem laik a jde mi o to aby to moc nestálo a byla tam cesta na Pelješac. Po zbytek roku jí využiji asi jednou měsíčně. Už jsem vlastnil Navigon a Garmin. Ten Garmin je asi lepší.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
24. 01. 2011 21:25
jednoznačně ten Garmin.Má možnost donahrátí map a větší podporu výrobce.Obecně čím dražší navigace,tím lépe.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
24. 01. 2011 23:25
taky se přimlouvám za Garmin. Nemá to tak pěknou grafiku jako jiné přístroje s IGO, ale mapy jsou OK. A obshluha přístroje velmi jednoduchá.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 00:01
Sám se nechávám navigovat iGO 8,3,měl jsem nahraný TomTom,i iGO Primo,prostě mi do ruky nesedly.Své iGo 8,3 mám v telefonu HTC touch HD(3,8" obrazovka s HD rozlišením),osobně si myslím,že nejlepší je si v klidu v obchodě navigaci osahat.Mapy jsou víceméně od dvou světových vydavatelů tak co se týče podkladů je to velmi podobné.Sám používám mapu ČR regionálního vydavatele CEDA.
Pro mne je na GPS důležité:
Velikost obrazovky(na 3,5 resp 3,8 se dá navigovat-na menší už je to problém),i zde platlí čím větší,tím lepší.Příliš tenkého přístroje bych se bál.
Výdrž baterie
Možnost nahrání si nových map,POI bodů(bodů zájmu),radarů,popř.3D budov,hlasů...
vše toto najdeš na netu(podud to nemáš v ceně produktu oficiálně a nastálo)sám mapy aktualizuji 3x ročně A JE TO TŘEBA!
Velkou výhodou je instalace map jednotlivých zemí,a ne v balíku!
Možnost napájení ze sítě(230V)abys při přípravě trasy nemusel sedět v autě.
S tím souvisí možnost plánování trasy přes více průjezdních bodů(já jedu do HR přes 11 průjezd.bodů,vyznačím si jimi trasu např.objížďku přes SLO,kde budu čerpat cestou LPG...)
Rozhodně bych volil možnost příjmu TMC zpráv(sám jsem je v telefonu rozchodil nedávno a mohu jen doporučit)
A hlavně ti musí padnout do ruky ovládání,jak říkám mě nesedl TomTom ani nové Primo,na iGo 8,3 ale nedám dopustit.
Každý ti budeme radit to co máme,ale ty na nás nedej a hybaj si vyzkoušet,co vyhovuje tobě!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mára (25. 01. 2011 00:24).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 09:43
A jaké mapy používá ten Dynavix? Někde jsem četl, že jsou stejné jako v tomtomu. A jak je to s jejich aktualizací?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 12:04
to Mára : já mám Samsung Omnia 2 s WM 6.5 . Mám tam iGo 8.3 a Sygic mobile maps 8.14. Jak se dá rozchodit to TMC ? Měl sem za to že to smartfony neumí
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 12:53
Koukni sem,třeba se ti poštěstí [tomsoftware.net] nenech se odradit,maká to jak nahlas,tak to vyhledává automaticky stanice.Ten článek je ke starším verzím,ale odkazy jsou
u na něm pro nejnovější.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mára (26. 01. 2011 19:13).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 16:12
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jednoznačně ten Garmin.Má možnost donahrátí map a
> větší podporu výrobce.Obecně čím dražší
> navigace,tím lépe.


Zdravim, s tim "čím dražší, tím lepší" bych byl opatrnější, já jsem před 3,5rokem koupil MIO c550 za 12 litrů a do roka jsem na to nesehnal ani mapu, a podpora MIA se jen smála. Takže radši přečti víc recenzí a fór, než vyhodíš prachy.

ps: nakonec jsem do toho musel nacpat IGO 8.3... a fachčí to perfektně. Koupíš něco z dobrým úmyslem že to máš legální a rázem je vše nelegální díky kvalitní podpoře. Patří je všechny nakopat...
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 17:32
taky Mio je teoreticky po smrti.První iGo bylo upavené Mio a pak se od něho úplně odělilo.Výhodou iGo je že ho můžete nainstalovat málem i na kalkulačku.Má podporu prakticky všech mobilních OS.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 18:56
Dneska jsem studoval ten Garmin. Jestli jsem to tedy správně pochopil, tak mají k té navigaci doživotní aktualizaci zdarma? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 19:37
Máme Garmin s doživotní aktualizací od Vánoc 2009. Aktualizace je možná 4x ročně.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 19:49
Jj, dík. To je to co jsem myslel. Ještě se zeptám zda se ta Aktualizace týká je mapy čr nebo i ostaních států?
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 20:41
Kdo máte zdarma Ovi mapy v mobilu, tak už je v aktualizaci obsažen dálniční obchvat Vídně - ypsilon.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
25. 01. 2011 20:58
Ten tam mám i já v iGO,v mapách které jsou na netu.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 01. 2011 07:39
Bomino, kde? Mels jsem za to, ze co je na maps.ovi.com, to je v mobilu (samozrejme po aktualizaci), ale na ovi.com nic neni...
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 01. 2011 18:04
Na maps.ovi.com je toto, před měsícem o tom navigace nevěděla (neměl jsem ještě akualizaci).


____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (26. 01. 2011 20:11).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 01. 2011 19:49
Aktualizace se týká i ostatních států.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 01. 2011 20:55
Jarko,
děkuji. Konečně se někdo vyjádřil k těm "levným" navigacím.moody smiley

Standa
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 01. 2011 21:22
Kolegové navigátoři, prosím o radu.Stáhnul jsem si iGo Primo 8.5.11 a soubor map Evropy včetně tras, poi a dalších vychytávek, toto všechno jsem odzipoval a odraroval (extrahoval) položku po položce,pak jsem mapy nakopíroval do iGO a potom celé nakopíroval na SDHC 4G kartu.Tu vrazím do GO Clever 5010 FMBT, zapnu navi a skoro nic,je tam jen Polština a Angličtina a mapa Polska.Když zapnu Media tak můžu celou kartu prohlédnout položku po položce.To samé i v PC,nejde to spustit celé najednou ale jen složka po složce.Co jsem zkonil?Já a PC je stále pokus omyl,pokus omyl.Zkuste mě někdo poradit ale po lopatě ,já už jsem v koncích.Děkuji Karel.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 01. 2011 22:04
Koukni sem tady je vše o Primu,instalace atd [www.4allmobile.eu]
Máš tam data.zip ? Ten bývá ke stažení mimo a musíš jej mít pro své rozlišení.Já si Primo nahrál a fachalo,ale vrátil jsem se k iGO 8.3 nějak mi lépe vyhovují.Vše jsem instaloval a odlaďovaz z výše zmiňovaného serveru...
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
26. 01. 2011 22:27
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 21:57).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
27. 01. 2011 06:34
Ka.S .. nemáš náhodou na té 4G kartě složku ve složce ? Hlavně mapy ... a musí se tam tuším změnit název jedné položky ... dělal jsem to vloni , už si to moc nepamatuji ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 143
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.