Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jakou navigaci a jaké mapy????

Autor Racetiger 
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 08. 2010 20:41
To Paumik:

Takže když Ti někdo řekne naplánuj si cestu z Prahy do Barcelony, ale nejezdi přes Lion ale přes Paříž. tak budeš vědět co máš zadat za místo? A nebo prostě zadáš jako v TT, cestovat přes město: Paříž a máš klid?
To předci je dost velký rozdíl, nemyslíš?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 08. 2010 21:31
MotoMoto: zadám město Paříž, podívám se na trasu a vidím, že další město za Paříží je Horní Dolní, tak zadám do navigace další průjezd Horní Dolní a Paříž vymažu. Navigace pak nejede přes centrum Paříže. Možná se to zdá komplikováné, ale jsou to dvě kliknutí navíc. A abych si mohl nechat iGO a nejít do TT mně za to určitě stojí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Puamik (06. 08. 2010 21:31).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 08. 2010 21:38
Já nemluvím o tom, zda se ti vyplatí něco měnit, já předci poukazoval na to že to je horší než něco jiného. To by mohla s nadsázkou fungovat navigace tak že jí musím zadat body kudy chci jet a pak mě tamtudy povede. Ale už ten systém napřed najít místo na mapě a pak vybírat co dál je složitější.A kolikrát se mě stalo že jsem potřeboval změnit cíl cesty za jízdy a jednoduché zadání města, ulice a ČP a dost je podstaně jednodušší než vybírat na mapě a hledat místo a podobně, to snad uznáš.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 08. 2010 22:00
rado napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chyby sú v každej mape.
> Navteq ich v poslednej dobe úspešne eliminuje.
> Výhodou NQ je že obsahuje súbor *.fpa. Jedná sa o
> adresné body a naviguje ta to podla čísla domu aj
> v najmenších dedinkách. Ďalej kto chodí von na
> západ využije histspeed...

"fpa" je od Navtequ velmi dobrý počin, protože umí navigovat na čísla popisná v místech, kde nejsou čísla orientační. Souhlasím. Ale běžně to využiji dost málo a asi mi tato možnost nevyváží chyby, které mapy NQ obsahují. Je to ale poměrně nová věc...
Taktéž histspeed funguje zatím pouze ve WE, což má pro relativně velké procento uživatelů téměř nulový význam.
Osobně používám většinou mapy regionální (u nás CEDA), protože jsou relativně podrobné a mají nejaktuálnější mapy. I když i u nich se sem tam nějaká chybka najde...
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 08. 2010 22:31
MotoMoto: každý máme svého miláčka, tak si ho užívejme a ať nám dobře slouží a vždy nás dovede do cíle naší cesty. smiling smiley
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
06. 08. 2010 22:33
Moje skúsenosti s mapami CEDA na Slovensku sú horšie ako s TA alebo NQ. Je pravda, že CEDA je najpodrobnejšia, avšak vypočítavanie trasy je iné (horšie) ako TA alebo NQ. Ale to je moj subjektívny poznatok. Možno chodím po nesprávnych cestách :-)
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
07. 08. 2010 06:45
Kluci,na POI.cz se dozvíte co a která navi umí a která je NEJ.
Anonymní uživatel
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
07. 08. 2010 12:30
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:52).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
08. 08. 2010 20:42
Je to součást map Navteq a u mě to funguje pouze na iGO Primo (ne na iGO 8.3.4.x).
Anonymní uživatel
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
08. 08. 2010 21:11
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:52).
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
08. 08. 2010 21:19
Na 99% ano. Pokud Ti tam jede iGO 8.3.4.x, není důvod, aby nejelo Primo. I když...
Já to mám na unlocknutém moov 360 se 4 GB SD kartou.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
10. 08. 2010 08:07
Zdravím odborníky na navigaci. Mám dotaz , pokud by někdo mohl poradit. Mám IGO 8.3.2. stažené přes net v GO Clever 5010 , naplánoval jsem si cestu do Drašnic (mapy mám kombinované TA a ještě jedny na HR a ČR teď si nevzpomenu) , dal jsem si průlet a vše se zdálo OK. Ale když jsem vyjel , tak mi to někde od Třebíče začlo navádět místo na Znojmo domů (pořád přepočítával a prudce doleva , nebo doprava - tudíž domů) ale stále jsem měl cíl cesty Drašnice. Po přejetí hranic jsem navigaci restartoval (vypnul) , dal najít trasu , vybral Drašnice, dal navigovat ... a nic ....vzdálený cíl žádný a ukazovalo to jen aktuální místo .... nevíte někdo , čím by to mohlo být ?? prosím prosím .

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
10. 08. 2010 12:22
Ten první problém bych si tipnul, že jsi měl nastavený nějaký průjezdní bod a nejel jsi přes něj. Navigace se pak snažila Tě k němu dovést.
Druhý problém by mohl být chybějícím souborem basemap (složka iGO8/content/map), ale jistý si tím nejsem.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
10. 08. 2010 23:29
Mám taky GoClever 5010,taky bych ji nejraději někdy vyhodil z okna za jízdy. Pokud nastavíš nějaký průjezdný bod a neprojedeš jej,tak tě vrací i po 200km do toho bodu i když jedeš dál po naplánované trase kterou ta mrcha zná.K druhé otázce, mám ji origo jak jsem koupil v roce 2009, když zadám Drašnice v Chorvatsku, tak normálně vypočítá trasu a naviguje na ni. Než jsem toto napsal ,tak jsem to vyzkoušel. Rád bych taky měl iGO, včetně nejnovějších map na druhé kartě, ale to je pro mě velkej problém kterej nechám na dlouhé zimní večery. Spoustě slov ,který si přečtu v tomto vlákně nerozumím, jsem začátečník na PC a starší pán.Karel.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
10. 08. 2010 23:51
Jak rikaji kolegove prede mnou, mas navoleny prujezdni bod, neprojedes jim a vede te to zpatky na nej. Taky se mi stalo. Pri volbe tehle bodu davej bacha, abys ho nedal do protismeru. Chce to si mapu co nejvic priblizit, aby ses trefil



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (10. 08. 2010 23:53).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 10:10
Tak pánové, to je přesně ono, na rozdíl od TomTomu kde průjezdní "bod" je pouze třeba město přes které chci jet a nikoliv přesně bod na mapě (nedejbože že bych ho umístil chybným ťuknítím do protisměru na dálnici) musím přesně projet je navigační SW tohotot typu na pěkné kulové. Teď to máte i s příklady z praxe a od jiných. U TT nic takového neexistuje. Pěkně zadám to co chci a nemusím se bát že mě povede zpět jen protože jsem přesně neprojel daným bodem.
Ještě stále nemám pravdu????
Nebo s tím neumím zacházet????
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 10:37
Taky jsem majitelem GO Clever. Při zadání cílového bodu mi to vypočte trasu, ale pokud chci jet jinudy, zadám si průjezdní body ( města) a pak je trasa zobrazena dle mého. Před každým průjezdním bodem ( městem) tento zruším ( zrušit průjezdní bod ) a navigace mě vede na další ! No a před dalším průjezdním bodem tento opět zruším ! atd ! Jen cíl zůstává nezměněn !!! Takto si můžu naplánovat cestu s průjezdními body dle své potřeby a né dle výpočtu navigace ( nejrychlejší,nejkratší atd ). Aspoň tak to řeším já !!!!
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 11:53
A zadáš průjezdní bod jak? Tím, že zadáš textově cestovat přes: "název města" a nebo musíš vyhledat místo na mapě a určit kudy přesně chceš jet?
A není to trochu pracné stále odmazávat průjezdní místa?
Jsme zvyklý prostě si zadat cíl a jet.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 12:23
Vyťukám si doma název města, navigace vyhledá a to označím jako průjezdní bod a jdu na další město v "mé" trase. Do Chorvatska přes Maďary mi stačí zadat - Blava, Szombathely, Lendava, Varaždín jako průjezdní body a cíl je jasný - Split ! U měst se musí zadat i země, jinak to nevyhledá !! Jinak při zadání jen cílového místa mi navigace vyhledá nejrychlejší i nejkratší trasu přes Rakušáky !!! A tam já nechci.
A před průjezdním bodem (3-5 km) 3x ťuknu do navigace a vymažu příští průjezdní bod !! Tož tak !!
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 13:08
No jasně, k čemu třeba v autě cyklovač stěračů, to se také dá zapínat a vypínat ručně. To je jen příměr. Každý ví že cyklovač je přijemný a čidlo na déšť ještě víc, ale ručně se to dá také.
Prostě je v tomto TT lepší.
A nejen v tomto. Prostě to zadávání určitého bodu i třeba jako cíle je nepraktické a zbytečně složité.
Ještě jak by jsi to dělal třeba u Paříže kde je několik okruhů? Ale to je jedno, pokud Ti to tak vyhovuje. Mě to prostě štve a tak raději TT.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 14:26
V TT se dá zadat itinerář, kde si zadám průjezdních bodů kolik chci, a vede mě navigace přesně kudy chci aby mě vedla, a nemusím nic odmazávat. Ale to asi každý ví. Někdo to používá, někdo ne.Mě to vyhovuje si doma v klidu připravit takový itinerář a pak už jedu, tak jak jsem si naplánoval.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 19:06
No nevím Mildousi , a to mám jako před každým bodem zastavit ? Za jízdy to dělat nebudu a aby spolujezdec lezl přeze mě k navigaci ... yawning smiley, Třebíčí mě navigace ještě protáhla přes námestí až pak se zašprcla , takže to asi nebylo tímto ... navíc to Basemap jsem tam měl (nebyl jsem si jistý) ... má ještě někdo jinou radu , čím to mohlo být ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 20:05
Mel jsi v miste kde to zacalo blbnout nejakej prujezdni bod? Pokud ano, neni mozny ze byl v protismeru?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 20:19
resstless napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V TT se dá zadat itinerář, kde si zadám
> průjezdních bodů kolik chci, a vede mě navigace
> přesně kudy chci aby mě vedla....

Prozradím Ti malé tajemství: toto umí každá navidace. Tady se ale řeší něco jiného a to je systém zadávání průjezdních bodů. TT, oproti jiným, umí to, že můžeš zadat jako průjezdní bod město. TT to pak nebere jako konkrétní bod, tak jak to dělají jiné navigace, ale bere v úvahu všechny body, které pro to konkrétní město má a vybere optimální trasu, která povede aspoň jedním z těchto bodů.
Ovšem pokud při tvorbě itineráře zadám trasu, např.: x - Praha - Hradec Králové - Teplice, dopadne to u mě takhle:



Jak je to u Vás?
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
11. 08. 2010 20:40
Isekon, zálohuj si Igo, Naformátuj kartu a nahraj Igo naspät.
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
12. 08. 2010 09:05
to Isekon: dělá to špatné nastavení průjezdního bodu. Je třeba si skutečně, pokud ťukáš na silnici, co nejvíce přiblížit, aby zásah byl co nejpřesnější. Pokud potom průjezdní bod díky nepřesnému nastavení mineš a navigace tě žene zpět, je v iGo možno za jízdy rychle vyrušit příští průjezdní bod. Stalo se mi letos v Ptuji totéž. Cestu jsem měl nastavenou přes centrum na starý most a švihnul jsem to na průmyslovou zónu a nový most a taky mě stále vracela zpět, tak odstřelíš průjezdní bod a naviguje dále bez problémů.
Jinak MotoMoto, nech si to svojí božskou navi zasklít do vitríny.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
12. 08. 2010 14:50
Teprve až po cestě do Chorvatska, pak jí přidám k těm dvěma co tam jsou už zasklený. Protože bych jinak musel přesně ťukat body u iGo a mohl bych se splést a trefit se do proti směru a pak kroužit kolem dokola.
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
12. 08. 2010 21:02
Já neťukal body , ale psal názvy měst nebo míst , ale možná jsem cestou nechtíc někde píchnul , mám tam Skin (od tomka tuším) a když chci jít do hlavního menu , tak se musím dotknout obrazovky , takže to by mohlo být . Pokud to funguje i tak , že to zruším až za průjezdním bodem , tak to by se dalo . Zkusím to ještě na cestě domů a uvidím. Domů snad trefím tongue sticking out smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Anonymní uživatel
Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
12. 08. 2010 21:49
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:49).
avatar Re: Jakou navigaci a jaké mapy????
12. 08. 2010 22:08
To Inox: Myslím že máš něco blbě v system.ini nebo sys.txt. Igo primo mam na PDA Asus A696 a no probléma a známým jsem to narval na Mio C520 a MIO 330 a taky zatím bez nějakých problému. Všechny uvedené přístroje mají 64 MB Ram yawning smiley
Na ořezané verze jsem nikde nenarazil, ale myslím ,že by se spíš dělali k vůli kompabilitě s Win CE a ořezaných Win Mobile 5.0 v PNA navigacích, než kvůli paměti. Typický příklad je TomTom navigator udělaný pro MIO.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Kamil (12. 08. 2010 22:25).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 89
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.