Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2015 16:40
Je to sice dost stará informace z počátků zavedení platby kartou, ale podle mne stále platí.
[www.youtube.com]
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2015 22:29
To: Janik, tvsat
Ani sa so mnou nechcel baviť! Kartu ani do rúk nevzal. Drzo mi povedal cenu v kunách a v eurách a dosť. Ja viem, že som bol v práve, ale čo som mal robiť? Vystúpiť a dať mu po papuli? angry smiley

To: Děda
Demerje mi je jasné. Ja hovorím o mýtnici na Sv. Helene (v smere Goričan - Zagreb).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2015 22:38
Mal si trvat na svojom, zvacsujuci rad by tomu manikovi snad naznacil ze na tahu je on. Toto by nemcovi nespravil ani v 50 rocnej herke, tato chorvatska diskriminovanost ma skrie a ja so sebou nedam mavat, oni nakoniec ustupia aj ked budu nadavat.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 08:28
Jel jsem kolem půlnoci 13/14.8 pres Sv.Helenu.dam listek obsluze a nic nesviti.zeptam se kolik a že 50,tak mu je dám,rožne se 43 a 7 kun mi vrátil.Nevím,jestli roztrzitost nebo si to rozmyslel.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 08:41
Fanda, na Sv. helene je najdrahsia cesta pre prvu kategoriu 42 kn :-)
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 10:45
Osobně bych "vyhnal" spolujezdce a začal couvat k té druhé bráně,kde se údajně platí kartou,ať se děje.nemám hotovost a si políbí šos. Jinak,na tabuli se rozsvítí vždy cena a kategorie.Je fakt,že na nějakého "zápaďáka" by si to asi nedovolil.Ti většinou žádnou hotovost nevozí,mají jen karty.

MirekŠi
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 13:04
tvsat, nabudúce to tak urobím. Zahájim protestné cúvanie k inej búdke. spinning smiley sticking its tongue out Keď sú oni drzí, ja budem ešte drzejší. thumbs up smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 16:45
Byvalo tusim 36. vim.ze se zdrazovalo melo to byt pres 40 a pak dolu asi 200
..
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 18:05
tohtoročná platba kartou pri ceste spať prebehla v poriadku, na výjazde D.Zdenčina som obsluhe podal kartu potom ako na displeji naskočila suma a vrátena karta bola automaticky s računom. a Trakoščan klasika automat bez problémov thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 18:51
A pri ceste späť, na mýtnici pred Goričanom som platil 50 kunovkou, lebo sa nám zvýšili a nechcel som ich ťahať domov. Mal som platiť 42 kun. Pani mi vydala nejaké drobné a hneď popriala šťastnú cestu a otvárala závoru. Všetko v takom zmätku. Nedala mi žiadny bloček len vydala drobné kuny. Zobral som a hneď podal manželke, aby som mohol čo najrýchlejšie opustiť mýtnicu, lebo za mnou boli autá. Asi po 500 metroch mi žena hovorí, že vydala len 5 kún. Teda z toho mi vychádza, že asi automaticky si sťahujú nejaké sprepitné. V mojom prípade to boli 3 kuny. Nech jej padne na úžitok. Mňa tých 0,39 € nespasí.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 20:31
irenej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A pri ceste späť, na mýtnici pred Goričanom som
> platil 50 kunovkou, lebo sa nám zvýšili a nechcel
> som ich ťahať domov. Mal som platiť 42 kun. Pani
> mi vydala nejaké drobné a hneď popriala šťastnú
> cestu a otvárala závoru. Všetko v takom zmätku.
> Nedala mi žiadny bloček len vydala drobné kuny.
> Zobral som a hneď podal manželke, aby som mohol čo
> najrýchlejšie opustiť mýtnicu, lebo za mnou boli
> autá. Asi po 500 metroch mi žena hovorí, že vydala
> len 5 kún. Teda z toho mi vychádza, že asi
> automaticky si sťahujú nejaké sprepitné. V mojom
> prípade to boli 3 kuny. Nech jej padne na úžitok.
> Mňa tých 0,39 € nespasí.

V krčme nenecháváš dýško?thumbs up smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 22:28
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (21. 04. 2016 17:07).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 22:36
ajaxovi, do krčmy nechodím drinking smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2015 22:55
Irenej teba to nespasí...ale vezmi si kolko aut tade prejde...ked okradne len kazdeho druhého, tak robiť na mýtnici je celkom dobrý job...

Btw:
Pardon za OT ked už som tu, ale neviete niekto náhodou prečo už drubý den nejde web ARZ-u...?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 08. 2015 10:57
Když by se Vám stalo, že zaplatíte kartou na automatické bráně nesprávnou sumu, dá se to vyreklamovat. Napsal jsem na office@azm.hr, netrvalo ani týden a poslali odpověď že rozdíl pošlou na účet.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 08. 2015 12:04
To jo, ale když Tě obere obsluha, tak to Ti je reklamace asi k ničemu.
Mě obrali o pár kun už před lety, teď platím kartou, PIN nezadávám,zkontroluji si požadovanou sumu a beru si i račun a je to bez problémů.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 08. 2015 20:22
Vlákno se jmenuje "platba mýtného kartou v chorvatsku", tak jsem se pokusil o návrat k tématu.

Podám ještě podrobnosti k té reklamaci. Na Trakosčanu jsem jel vlevo automatickou bránou. I když mám Roomstera, napočítalo mi to druhou kategorii. Pravděpodobně proto, že maník za mnou se na mne tak lepil, že si to asi myslelo, že táhnu přívěs.
Bohužel ruka s kartou byla rychlejší než oko čtoucí sumu na displayi. Přesně v momentu, kdy jsem si uvědomil že něco nehraje už automat udělal chramst a bylo zaplaceno. Za mnou deset aut, tak jsem pro dvacet kun nechtěl zdržovat. Zároveň docela dost pršelo a nechtělo se mi ani parkovat někde vedle a jít to řešit. Zkrátka jsem se na dvacet kun vybodnul, že to zkusím vyreklamovat až doma a podařilo se. Poslal jsem jim scan účtenky a tři věty popisující problém.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2015 20:25
... tohle už jsou trošku jiná čísla, než se zde psalo před pár dny ...
v podstatě by každý, kdo jede na víc jak 7 dnů, byť jen do Poreče ( tedy pokud by vážil cestu po dálnici ) ... vytasil 1820 CZK ...
... ten, kdo jede Goričan Split a zpět ... dá dnes cca 1600,- CZK
[zpravyextra.cz]
[www.tolls.eu]
smileys with beer
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2015 20:58
To jsem nedavno psal, ze vsichni co nejedou az dolu na tom prodelaji. Takze chorvati ve finale vyberou jeste min, protoze pulka turistu po dalnici nepojede. A kolony budou zas, akorat ze na "stary" . Opravdu genialni napad
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2015 22:01
Jo cestovní ruch je velkej "job". A průjezdnost států taky. Taky by naše kasa mohla mít více peněz z cizinců a nejen z dálnic, ale také z politiky cen paliv.....
Druhá stránka mince je, že pokud HR budou prodávat viněty, tak se ta cesta dost urychlí. A to přece všichni chtějí, ne?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2015 22:48
neviem ako to dopadne v HR zo známkami a aké to bude drahé, ale pre mňa ta cesta trochu stratí to čaro aj keď sú kolóny..proste mýto a žlto-modré brány , to všetko patrí k ceste k Jadranu smiling smiley ..žeby jemná mágia???? grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2015 23:43
..žeby jemná mágia????...nie len ti jebe...možno tie žlto-modré brány...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 08. 2015 09:02
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
Druhá stránka mince je, že pokud HR budou prodávat viněty, tak se ta cesta dost urychlí. A to přece všichni chtějí, ne?

A včem se to zrychlí? V tom, že bude stát přes celý SLO až do A kolona těch, co budou stát frontu na koupení známky? Nebo do půli HU? Nezapomeň, že 99% lidiček jede jen přes dva přechody do HR. To není jako A, do kterého se vjíždí podle toho, z jakého koutu ČR člověk je. A pochybuji, že si každý koupí předraženou HR známku tady v ČR.
Mýto je spravedlivější. Zaplatíš jen to, co projedeš. A kolony jsou jen o tom, že lidi nemumějí jezdit v jiný den, než v sobotu. A průjezd s ENC či platební kartou je také rychlý.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 08. 2015 09:09
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> neviem ako to dopadne v HR zo známkami a aké to
> bude drahé, ale pre mňa ta cesta trochu stratí to
> čaro aj keď sú kolóny..proste mýto a žlto-modré
> brány , to všetko patrí k ceste k Jadranu smiling smiley
> ..žeby jemná mágia???? grinning smiley

Já jsem si říkal, co ty lidi táhne platit za dálnice... aby na nich mohli parkovat v kolonách... a ono je to jemná magie thumbs up smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 08. 2015 10:55
Aby se jim ta známka trochu rentovala, to aby měsíční stála k 1500, protože cestovatelé až na konec autobahnu platí ke 2 tis za obousměrnou cestu, jestli se nepletu. A to již uvažuji i o těch co jezdí jen nahoru a úspoře na personálu a udržbě mýtnic. Tak nějak mám prostě pochyby, pokud ty známky neopálí o jejich finanční výhodnosti pro správce dálnice.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 08. 2015 13:20
Slavkov - naštastie som ešte nikdy neparkoval grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 08. 2015 20:48
V sobotu se neurychlí nic. Fronta stojí už u Ptuje. Stačí místo kde končí dva pruhy a pokračuje jeden. I když Slovinci dostaví dálnici, zruší hranice, tak pořád máme kousek dál jeden tubus v tunelu. Tam bude stát v sobotu 20km kolona. Další trochu kratší bude v Záhřebu. I když zruší Lučko, pořád tam bude omezení rychlosti a i to bude stačit. Jestli jste letos sledovali provoz, proč se popojíždělo v kolonách až po Bosiljevo? Člověk by čekal že za Lučkem už se pojede plynule, ale realita je jiná. Stačí omezení rychlosti u Bosiljeva a je zle. Dokonce i i Male Kapely se stálo a to má dva tubusy.

Já jezdím mimo víkend, platím kartou a mimo hranic stojím jenom tam kde já chci. Když zavedou známku, nijak mi to nepomůže a přidávám se ke kolegovi, že ty závory k Chorvatsku patří. Pokaždé když se předemnou zvedne šraňk na Lučku, je to takový zlom. Ještě jedno takové místo mám ve Vídni na mostě přes Dunaj. Jak jsem od Dunaje na jih, už jsem na dovolené.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
30. 08. 2015 21:55
Tak tento rok po prvy krat problem pri platbe kartou na automatickej mytnej brane, na ceste Macelj-ZG. Mytnica v Zapresici mojho Swifta s malou truhlou na streche rozoznala ako kategoriu 2. Zvonim na obsluhu a nic, vystupim znonim na tlacidle hore (pre kamiony) a nic, 4 min. sa nedeje nic, prechadzam do vedlajsej budy a zvonim aj tam.
Potom prisiel pan a dusoval sa ze sa ozyval Halo halo a ja som nereagoval, zmenil kategoriu, ja som zaplatil a pokracoval dalej...

Nikde inde ani problem nebol, aj ja tejto istej mytnici som isiel s rovnakym autom a rovnakou truhlou uz asi 5x
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
31. 08. 2015 08:53
Hlavně, žes to rozeznal na displeji ty a včas. Co jezdím za světla, mám na Trakoščanu i v Zaprešiči potíže s přečtením ceny, je opravdu sotva vidět...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
31. 08. 2015 09:28
Ahoj tak já mám s rakví a se skupinou 2 problém skoro pravidelně. Letos mi ještě navíc vyjel lístek po příjezdu a při vyzvedávání nahoře u tlačítek pro kamiony a já si toho fakt nevšiml. ☺ Ale vždycky se bavím u těch obličejů nebo keců jak se jim to nezdá a strašně se diví ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 109
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.