Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 07. 2015 17:57
TAK TO JE A ENC PIPNE A JEDES.
smileys with beer
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
17. 07. 2015 10:59
Díky díky, už si to fakt nepamatuju jak to tam je :-) Jedu příští týden z neděle na pondělí tam a další neděli zpátky, tak snad to bude v pohodě.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2015 13:54
Zdarec, stalo se Vám někomu při placení mýtného kartou, že za autem před Vámi nespadla závora a pořád svítila zelená. Nešlo mi mýto zaplatit, tak jsem frčel dál. Může z toho vzniknou nějaký problém?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2015 15:41
Bugi, tak my sme pred štyrmi rokmi išli prvýkrát cez Demerje a nabehli sme presne do toho úplne ľavého pruhu pre ENC, ako popisuje Atnarfus. Chceli sme platiť kartou a proste sme sa sekli. Prišli sme ku závore, chceli sme vopchať kartu na platenie, ale nebolo kamsmiling smiley....za nami už ďalšie auto, takže cúvanie nehrozilo, závora stále zavretá, ja som tam už šedivela od nervov a zrazu po dlhšej dobe sa závora otvorila a pustila nás preč. Potom sme až ku ďalšej mýtnici riešili v aute, ako to dodatočne zaplatiť, aby nás nestíhali. Na nasledujúcom diaľničnom úseku zo Zagrebu tuším po Macelj sme pani pri platení mýtneho ukázali lístok z predchádzajúcej diaľnice a povedali sme, že to chceme zaplatiť a ona odpovedala, že sa to nedá. Doma sme ešte niekoľko týždňov po dovolenke očakávali pokutu z Chorvátskasmiling smiley...reku ak našu ŠPZ na Demerji zosnímala nejaká kamera...doteraz neprišlo nič. Tak hádam nebudeš mať ani ty žiadny problém.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2015 18:04
lilia napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bugi, tak my sme pred štyrmi rokmi išli prvýkrát
> cez Demerje a nabehli sme presne do toho úplne
> ľavého pruhu pre ENC, ako popisuje Atnarfus.
> Chceli sme platiť kartou a proste sme sa sekli.
> Prišli sme ku závore, chceli sme vopchať kartu na
> platenie, ale nebolo kamsmiling smiley....za nami už ďalšie
>.... .

To bylo asi tím, že mýto za Vás zaplatil řidič s ENC za vámi, platil asi 2x
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2015 18:17
Platba kartou podlieha kurzu kartovej spoločnosti. Ja mám MASTER CARD tak kurz je podľa : [www.kurzy-online.sk]
žiadny devízový kurz žiadny kurz valutový banky. Kurz kartovej spoločnosti. A ten som zatiaľ nenašiel lepší resp. výhodnejší. Kurz je 7,59 za 1 € a v Chorvátsku v banke 7,52 za 1 €.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2015 18:30
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platba kartou podlieha kurzu kartovej spoločnosti.

Platba kartou podléha kurzu stanovenému v obchodních podmínkách banky, která kartu vydala. Pokud tvoje banka počítá kurz MasterCard bez další přirážky, tak jsi šťastná výjimka.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2015 20:09
to Beran: No, tak toto nám vôbec nenapadlo....no,prúser.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lilia (22. 07. 2015 20:11).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2015 21:39
Ja jsem trefil správný pruh ale závora nespadla a pořád svítila zelená.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2015 07:09
Lilia
Ten ridic za vami si to s nima dodatecne vyridil a oni mu penize vratili, o nej se nebojte. Hlavne aby se vase SPZ nedostala na nejaky blacklist dluzniku.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2015 14:41
Fíha, ale s tým už teraz asi nič nespravíme,že?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2015 15:11
Je docela možné, že ten, kdo má dozor u monitorů, tu závoru zvedl, aby se brána neblokovala.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2015 17:38
Letos jsem jako několik posledních let platil kartou, to není nic zajímavého. Pozoroval jsem jistou stádovitost řidičů. Za Maceljem jsem fasoval lístek a jedna brána byla úplně prázdná. U ostatních třech stálo osm - deset aut. Až když já jsem zajel na tu prázdnou, najednou několik dalších řidičů vyjelo z kolony a hurá za mnou. Na Zaprežiči obě brány na karty prázdné. U těch označených hotovost a karta kratší fronta. Na Lučku při fasování lístečků měli dvě brány klasika a jednu ENC plus lístečky. Na té ENC opět prázdno, i když tam byl jasně obrázek i s lístečkem. Většina lidí asi když vidí prázdnou bránu a vedle stojí fronta, znejistí a stoupne si do fronty.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2015 18:18
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Letos jsem jako několik posledních let platil
> kartou, to není nic zajímavého. Pozoroval jsem
> jistou stádovitost řidičů. Za Maceljem jsem
> fasoval lístek a jedna brána byla úplně prázdná. U
> ostatních třech stálo osm - deset aut. Až když já
> jsem zajel na tu prázdnou, najednou několik
> dalších řidičů vyjelo z kolony a hurá za mnou. Na
> Zaprežiči obě brány na karty prázdné. U těch
> označených hotovost a karta kratší fronta. Na
> Lučku při fasování lístečků měli dvě brány klasika
> a jednu ENC plus lístečky. Na té ENC opět prázdno,
> i když tam byl jasně obrázek i s lístečkem.
> Většina lidí asi když vidí prázdnou bránu a vedle
> stojí fronta, znejistí a stoupne si do fronty.

Třeba si myslí že dávají něco zadara.thumbs up smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2015 18:42
Ja si toho vsiml taky. Radsi jedou na jistotu za jinym osobakem nez pak couvat
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2015 20:52
děje se to i v Itálii, ne že by mi to nějak vadilodrinking smiley

_______________________________________________________
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2015 21:33
Tak ne kazdej tudy jel 10x. Nechces riskovat nejakej problem, tak delas to co ostatni. Rozumim tomu
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2015 21:35
Další potvrzení, že "teorie stáda" opravdu funguje thumbs up smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 07. 2015 16:49
Letos poprvé za celou dobu co jezdíme do Chorvatska mi na svaté heleně nevzali kartu, musel jsem platit cash. Ještě, že to mám na chystané předem.thumbs up smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 07. 2015 17:32
Aky bol dovod? nebrali karty vobec, alebo odmietli len tu tvoju?
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 07. 2015 17:41
Nevím, vrátil mi kartu a chtěl jen cash. Ale u Splitu už vzal normálně kartu.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 07. 2015 18:52
Na Sv. Heleně dřív kradli jak straky, nevím jak teď, co mám ENC, tak je neřeším. To může být "taky důvod". I když ony i termínály jsou jen technika a někdy prostě jít nemusí, pak by to mělo být ale zřetelně označeno.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 07. 2015 08:54
A jak by se to řešilo v případě, kdyby žádná keš nebyla? V obchodě je to jednoduché, prostě tam zboží nechám a odejdu, ale tady bych byl za závorou. Nikdo mě přece nemůže nutit, abych u sebe hotové peníze měl jen kvůli tomu, že by jim to náhodou nefungovalo.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 07. 2015 10:03
na webu hac.hr to nemůžu nikde najít, ale například v Itálii se dostane lístek "unpaid toll ticket" a mýto jde doplatit na místech dálniční společnosti atd. nebo kartou přes net.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (25. 07. 2015 10:04).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2015 10:24
Tak tohle už na mě zkoušeli několikrát. Počítají že na tom většinou něco trhnou. Když řeknou, že jim nejde platit kartou tak řeknu, že já hotovost nemám. Většinou člověk začne zmatkovat a dává jim eura a podobně. A oni špatně vrátí. Nemusí to být o moc, ale při tom množství aut to něco hodí. A když řeknou že je vadná karta, tak jich mám i několik a většinou při druhé či třetí už je to přestane bavit a hned to najednou funguje.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2015 12:19
MotoMoto jj je to přesně tak,stalo se mi to i např. při placení nafty,karta nešla,tak jsem vytáhnul další a už najednou to šlo.Oni si to hned rozmyslí,než vytvořit frontu,tak to hned zprovozní.Podle mého názoru,když přestane jít terminál,měli by tam mít cedulku,že nejde.Jejich problém,ne můj.Pokud tam cedule nebude,tak musí jít kartou platit.většina Němců a pd. vůbec hotovost ani nevozí,vše platí kartou.Člověk se nesmí dát.

MirekŠi
avatar
mdr
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
28. 07. 2015 09:41
Tak na mně to ještě nezkoušeli smoking smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
29. 07. 2015 17:15
Presne MotoMoto. Všade kde je terminál a že nefunguje karta vytiahnem ďaľšie a vždy ešte poviem ešte pred chvíľkou som platil a naozaj už sa mi stalo že zrazu išla prvá :-)
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
29. 07. 2015 18:44
Toto jsem nikdy nezažil . Hotově jsem v HR na pumpě platil snad jen jednou .
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
29. 07. 2015 18:56
Na Sv. Heleně je to jev normální, že řeknou nejde terminál a hned podotknou, že lze platit éčkama. Když to na nás zkoušel, poslal jsem ho česky do p....e a zaplatil kunama. Takto to bylo pokaždé po 4 roky zpět. Letos jsme jeli začátkem července a kartu vzali bez problémů. Myslím, že to zkoušejí hlavně když je velký provoz.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.