Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 09. 2014 18:55
OK, aj tak dík...ako píšeš už len čakať yawning smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 06. 2015 07:16
... letošní mýtné v Chorvatsku ...
[hac.hr]
smileys with beer
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 06. 2015 11:33
A veselo ho môžte platiť kartou ...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 07. 2015 20:15
... nemám ENC ... kdysi mě na mýtnici vyškolili s markami ... kartou se mi nechce, takže v kunách ... ale přesně ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 07. 2015 14:21
Platit se mi nechce je duvod stat radsi frontu? To bych nedal. Platil jsem vzdy kartou v HR myta, phm, nekdy i v marketech a hospodach a nikdy nebyl zadny problem. Je to stejne jako vsude jinde v CR.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 07. 2015 14:42
no já když vidím na Lučku hodinovou frontu a já zajíždím na prázdné Demerje tak si kolikrát říkám jestli to mají ti dotyční v hlavě v pořádku smileys with beer
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 07. 2015 14:56
...presne Rosťo, smiling smiley čo sa týka Lučka, tak Demerje je jasná voľba

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 07. 2015 15:31
Ja som dosť naučený na kartu a skôr ma hnevá že málo reštaurácii v Chorvátsku mi kartu nezoberie. Tak isto služby ale to chápem pre 100 kunové platby sa im to neoplatí. Ale cestarina benzín všetko karta.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 07. 2015 18:10
... a když vidím na kameře jak je na Lučku, tak se dá sjet na Jastrebarsko ... na D1, D3 ... ušetřit na mýtném a za Lučkem najet na A3, A4 ... vloni byla slušná fronta i na ENC ... i když ne taková jako na CASH ...
grinning smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 07. 2015 09:04
Petře, jen kvůli tomu, že nechceš vytáhnout ten plastový obdelníček, najedeš pár km navíc po okreskách? Do loňka jsem kartou mýto platil a naprostá pohodička. Na kartě tě neošidí. Letos už to bylo s ENC a taky pohodička.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 07. 2015 11:22
Myslím, že se to mýto ale i jiné věci platit kartou vyplatí. Mám už po dovolené a tak jsem mohl porovnat kursy:
Směnárna v CZ před odjezdem: 3,80 Kč/KN
Všechny směnárny v Primoštenu: 4 Kč/KN (v poslední den se kurs změnil na 3,95 Kč/KN)
Platby kartou Komerční banky: 3,59-3,61 Kč/KN
Platby kartou + výběr z bankomatu ZUNO: +-3,67 Kč/KN (výběr mám bez poplatku)
Nemám to zatím ověřeno z výpisu z banky, ale kursy jsou podle SMS co mě přišly po každé platbě.
Před dovolenou jsem se dočetl v nějakých novinách (myslím že MF Dnes) nesmysly o tom, jak se v chorvatsku karty nevyplatí....
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 07. 2015 12:00
pk.tr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nemám to zatím ověřeno z výpisu z banky, ale kursy jsou podle SMS co mě přišly po každé platbě.

Raději počkej na výpis, mám zkušenost, že např. při platbě na internetu se mi na účtu zablokuje o něco (2-3%) nižší částka, než je později skutečně zaúčtována.

To co ti přijde v SMS je podle mě počítáno podle kurzu karetní společnosti, zatímco banka to později zaúčtuje podle devizy prodej (a ještě je v tom převod přes Euro).

Jinak zpět k tématu, platba mýtného kartou samozřejmě super, jenom minule mě naštvali, neboť po průjezdu prázdným Demerje jsem se nemohl kochat ani frontou na Lučku, neboť byla středa 3. září k večeru a moc aut tam nejelo... yawning smiley .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (07. 07. 2015 12:06).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 07. 2015 12:11
Pedro66 napsal(a):
> Raději počkej na výpis, mám zkušenost, že např. při platbě na internetu se mi na účtu zablokuje o něco (2-3%) nižší částka, než je později skutečně zaúčtována.
--------
Ano, máš pravdu. Teď jsem se podíval na již zaúčtované platby v bankovnictví a skutečný kurs byl o cca 2% vyšší:
KB 3,67 a ZUNO 3,70 Kč/KN
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 07. 2015 12:25
To je v pohodě, vždyť to jsou jen drobné... kartám zdar drinking smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 07. 2015 12:38
Platím kartou všude kde se dá, doma i v zahraničí a zatím jsem neměl problém. Při cestě do Chorvatska platím benzín, tunely v Rakousku na A9, mýtné v Chorvatsku, v průběhu pobytu používám kartu i k nákupům v konzumu. Hotovost vezu minimální, tou platím jenom zmrzlinu, nákupy na tržnici, v restauraci.. na nic víc ji nepotřebuji. Pro mne je to pohodlnější, jednodušší a rychlejší, obzvláště právě na mýtnicích. Nemusím tu v rychlosti přepočítávat, jestli mě někdo vrátil dobře a pod.. Dám kartu, na displeji sleduji správnost ceny, zkontroluji účtenku a po otevření závory se rozjíždím, prostě v pohodě.

** Petr **
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 07. 2015 13:12
Taky se snažím co to jde platit kartou, předminulý rok jsme byli ve Stonu a po cestě zpět jsem bral naftu u Neumu, do plna, neberte to za ty peníze, no a když jsem šel platit, tak karta nefakčila...naštěstí jsem měl ještě jednu kartu, tak pohoda...já blbec si nevzal hotovost...už to neudělám. Výsledek byl, že čip na kartě šel do kopru, protože nešel nikde. Alespoň, že ENC jde dobít přes interfernet čip nečip.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 07. 2015 19:14
Platím hotově a také kartou.
Záleží na situaci.
smileys with beer
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 07. 2015 20:31
Nová (pokračující) dálnice Ploče nebo BiH
Pro ty, co neodbočují na konci dálnice do Ploče, ale pokračují na hranice BiH, nebo dálnici do Bosny využijí k návštěvě Kravických vodopádů či Medzugorje mám info:
Ten úsek od odbočky na Ploče až na hranice stojí 6 lasiček. Platí se však i část dálnice v BiH, která končí kousek před Medugorje a to 1,2 KM (tj.asi 0,6 éček). Platba kartou MC bez problému!!!
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 07. 2015 07:07
Ahoj, prosím, nedaří se mi podle mapy odhalit trasu nového úseku - vede v trase na Dubrovník nebo se odklání a nemáme po ní směrem na Pelješac pokračovat?
Děkuji
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 07. 2015 07:34
Žádný nový úsek od úseku dálnice čvor Ploče - státní hranice HR/BiH ve směru na Dubrovník zatím nepokračuje. Ale to sem nepatří.
Je to ve vláknu Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník, je to tam i s mapou a detaily.
Ať se aspoň trochu držíme tématu: na mýtnici Karamatići na D425 lze platit kartou.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 07. 2015 08:42
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Žádný nový úsek od úseku dálnice čvor Ploče -
> státní hranice HR/BiH
ve směru na Dubrovník
> zatím nepokračuje. Ale to sem nepatří.
> Je to
> [url=http://forum.ihvar.cz/read.php?4,56257,259940
> #msg-259940]ve vláknu Dálnice A1 Zagreb - Split -
> Šestanovac - Ploče - Dubrovník[/url], je to tam
> s mapou a detaily.
> Ať se aspoň trochu držíme tématu: [b]na mýtnici
> Karamatići na D425 [u]lze platit kartou[/u][/b].

Karamatići na D425 lze platit kartou. - to byla také hlavní myšlenka i když jen poloviční.
Karamatiči - Čarapine (Hranice HR - BiH) 6kn také možno kartou
a ihned za hranicí je Bosenská mýtnice, kde zaplatíte za část již hotové dálnice k Medugorje 1,2KM taky bez problémů kartou

nevím sice co to je za dálnici, na Dubrovník jistě ne, neboť ta je plánovaná směrem na Klek - Neum, ale z bosenské strany jsou přelepené dálniční cedule Sarajevo a sama dálnice míří k Mostaru.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (08. 07. 2015 08:45).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 07. 2015 13:19
...ako je to s platenim kartou na Demerje, takže cca 2-3 km pred Lučkom odbočím na Demerje a tam sa potom zaradiť do prava alebo do lava ? ktore prijazdy služia na platbu kartou? a po prijazde treba .... ? vie to niekto popísať Diky za odpovedesmileys with beer
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 07. 2015 13:27
Použiji s dovolením Hillův obrázek tady z fóra.

Demerje
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 07. 2015 13:55
V místě kde se rozdělují pruhy, je to na silnici napsané. Nejezdi levým pruhem. Ten se dál rozdvojuje mezi betonová svodidla a tam musíš mít elektronickou jednotku. Na silnici je to označené Fast ENC. Jeď nejdřív pravým pruhem a pak tak nějak prostředkem. Úplně pravý pruh je pro náklaďáky. Nad každou bránou je display, na kterém je způsob platby.
Za mýtnicí jsou dva speciální pruhy oddělené od zbytku dálnice. Jak projedeš bránou, už jedeš volně dál.

Můžeš kouknout na street view, projeli i Demerje.
[www.google.cz]
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 07. 2015 14:06
dakujem, pekne a nazorne diky moc
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2015 23:52
Po pěti letech na Krku a Istrii jedu zase dolu k Trogiru a potřebuju poradit jak nejlépe projet Lučko. ENC krabičku kupovat nechci, nejraději bych platil kartou, ale už si nepamatuju, jestli jsou na Lučku vyhrazené brány pouze pro platbu kartama (nechci stát frontu na Cash bráně). Můžete mi někdo prosím poradit? Díky za info.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 07. 2015 01:40
cca 3 km pred mýtnicou Lučko je možnosť odbočiť na mýtnicu Demerje...tá je plne a teda aj výlučne elektronická...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 07. 2015 06:53
yeasty ,ale to platí při cestě zpět Demerje je pro platbu kartou nejde použít při cestě k moři .Při cestě dolu k moři jedině fronta na Lučku ,když tam je yawning smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 07. 2015 08:05
Při cestě k moři na Lučku nic neplatíš. Na mýtnici pouze vezmeš kartičku a hurá na jih. Platíš až při výjezdu z dálnice. smiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 07. 2015 10:58
správny postreh...pani učitelka...thx...thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.