Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2014 06:52
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2014 23:14
Ahoj, dnes opět ve směru od moře před Zagrebem mýtnice "Cash" Lučko zasekaná, fronta cca 3km. "No Cash - platební karty" Demerje úplně prázdná. Podobně i na jiných mýtnicích, kde jsou vyhrazeny stojany pro platbu kartou, tak bez fronty, při placení hotově větší či menší fronty. Že by ty platební karty byla ještě taková vzácnost?
P.S. Omylem jsem to dal i do vlákna "Kdo jste se už vrátili", sorry.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 08. 2014 14:38
jaspa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Však každý nech si na ENC urobí svoj názor - ja
> som spokojný, mal som stále vlastný pruh a ušetril
> som aj peniaze. Pokiaľ chodíš raz za rok, tak ti
> 5x poslúži tá krabička minimálne. Životnosť
> baterky závisí aj od toho, ako často sa používa. A
> potom za tie dalšie roky sa proste šetrí, keď už
> sa nemusia počítať náklady na krabičku a ako tu už
> bolo spomínané viac krát - krabička sa dá používať
> aj po umretí baterky a šetrí sa tých 21.74%
> naďalej.



To souhlasím, ale pouze s předpokladem, že tam budu pravidelně jezdit každý rok. Včera jsem se vrátil a např. Lučko bylo zasekané asi v délce 6Km pro placení CASH. Placení kartou bylo volné. To i krabičkou.
Letošní pobyt byl krásný, ale nevím, zda tam pojedu opět. Ceny se vyšplhaly a Chorvatsko začíná být už pro " srdcaře" Kde jsou ty doby, kdy jste nemuseli přepočítávat ceny na stáncích se zeleninou, ovocem. Doba se změnila a byl jsem donucen toto kontrolovat. Nestalo se to jedenkrát a připadlo mi, jako by prodávající mezi sebou hráli hru, kdo koho o co víc švihne.
Proto je pro mně krabička ENC naprosto zbytečná věc. Vystačím si s kartou!!!
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 08. 2014 16:56
bubo236:
Vemu to zleva, prvni dva pruhy jsou na rychlý průjezd ENC, kde můžeš jet rychleji než obvykle, ostatní pruhy jsou na placeni kartou, smart kartou a i ENC. Tzn. ENC můžeš platit ve všech pruzích!

ircavoj:
Už se mi to stalo taky 2x, že mě to hodilo do jiné kategorie. Normálně jsem napsal reklamační email na office@azm.hr s tím kdy, v kolik hodin a s jakým autem a jakou SPZ projel. Vždy bez problému rozdíl mezi kategorií I. a II. vratili na účet.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 08. 2014 20:27
jezdím přes Demerje v červnu i v září i když na Lučku není ani noha...to samé na mýtnici Zaprešič a Macelj kde se platí jenom kartou
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 08. 2014 11:33
ISQUASH ---Jak se píše reklamační protokol? Taky mi to naúčtovalo víc, než mělo přes kartu... Rozdíl mezi kategoriemi...Nemám doklad o zaplacení, budu mít pouze výpis z karty...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 08. 2014 12:02
ttomas.n
poslal jsem ti soukromou zprávu s mým textem co jsem posílal na AZM.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2014 08:29
14.8. jsem také platil kartou a hodilo mě to do jiné kategorie, což jsem zjistil až doma :-(. Prosím, mohl by jsi mi poslat na mail text reklamačního protokolu. Moc díky
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2014 08:47
Aldamane, email, který jsem poslal na AZM máš v SZ.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2014 08:53
Díky moc thumbs up
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2014 10:23
Tak mi na e-mail odepsali, že 14 srpna 2014 došlo k chybě v automatické klasifikaci vozidel, systém na automatické mýtné na mýtnici Trakošćan, vozidlo kategorie I (mýtné částka 48,00 Kn), byl automaticky zařazen a účtován jako vozidlo patřící do kategorie III (110,00 Kn).
Rozdíl zaplacené částky (62,00 Kn) vrátíme na váš účet.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2014 10:35
No vidíš. thumbs up smiling smiley
Jsem psal, že bez problémů vracejí peníze. Snad dopadla obdobně ircavoj a ttomas.n.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2014 10:42
Již jsem to psal několikrát, že chyba je vždy v platícím! Po vložení lístku se na displeji zobrazí účtovaná částka, pokud s ní souhlasím, vložím platební kartu. Pokud ne, volám obsluhu a ta částku ihned opraví. Nevkládat hned paltební kartu! Je třeba brát v potaz, že rozměr vozidla a jehoi zařazení do kategorií určují čidla a software. Nejsou neomylní. Pak se tady objevují hlášky, ža byl dotyčný na mýtnici okraden.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2014 10:45
Zahajskej vím, taky jsem si říkal, že příště už se mi to nestane a stalo. smiling smiley Jsme jenom lidi. Každopádně jsem měl už zkušenost, že není problém s reklamací.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2014 21:53
Taky mi vrátí přeplatek....Přišel e-mail...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 08. 2014 21:43
C4 Picasso s boxem na střeše mě automat před Zagrebem vždy zařadil do II. kat. První rok jsem si toho všiml až po zaplacení, zaparkoval jsem za mýtnicí a v kanceláři mě přeplatek vrátili. Druhý rok jsem s tím počítal a dal si pozor. Zase II. kategorie, tak jsem zmáčkl tlačítko na přivolání obsluhy, hned se mě někdo v repráku ozval, řekl jsem mu problém a okamžitě to přepnul na kat. I. Třetí rok opět to samé, mačkám tlačítko a snad 10 minut (možná to bylo míň, ale v tom stresu to bylo nekonečný) se nic nedělo. Provoz byl docela silný, za mnou fronta plná troubících aut, dokonce mě jeden řidič přišel oznámit, že stojím na bráně pro placení kartou.... Když už jsem byl rozhodnutý, že zaplatím kat. II a vyřídím to později, přišel někdo z obsluhy pěšky a vlezl do boudy a sám od sebe kategorii změnil. Od tý doby na této mýtnici radši platím kartou u brány pro hotovostní platby.

Tento problém s kategorizací auta mám ale pouze na dálnici Macejl -Zagreb. Na Demerje a se mě to nikdy nestalo.

Petr
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 08. 2014 07:47
Já věděl, že to musím kontrolovat po vložení na displeji částku, také loni i letos jsem to vždy kontroloval a vždy vše v pořádku, ale poslední mýtnice už asi 3 kolona, nervózně troubící řidiči, stres, jsem si toho nevšiml a zjistil až když přišlo vyúčtování. Člověk je tvor omylný... Je zajímavé, že se to většině stalo na mýtnici Trakošćan ( Záhřeb - Macejl )
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 08. 2014 08:44
Tak nám se stalo to samé. Jeli jsme v autě se střešním boxem a cestou tam nás to hodilo do kategorie II. Takže 72 HRK namísto 48. Bohužel jsme si toho všimli až pro projetí a neměli jsme ani účet, tak jsme to nechali být. Další mýtnice na sjezdu do Šibeniku už OK. Cestou zpět opět první mýtnice OK a na mýtnici Trakošcan opět 72 HRK. To už jsme byli připraveni, takže mačkám talčítko, do mikrofonu hlásím, že nám to naúčtovalo víc a hned to opravili. Nějak začínám mít pocit, že to snad dělají schválně a zkouší, kdo se chytí a kdo ne. Každopádně jak psal Zahajskej, chyba je opravdu v platícím. Takže kontrolovat, kontrolovat a kontrolovat :-) Všem, kteří se teprve chystají přeji šťastnou cestu!
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2014 13:15
No Zahájo , asi to měli rozbité , když jsem jel letos domů , takže na Macejlu nevím , kolik jsem kartou zaplatil, byl jsem nasraný, protože 2 auta přede mnou platili keš na bráně, kde se má platit kartou , ani račun jsem si nestiskl ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Lub
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 08. 2014 07:20
Taky mě to v Trakoscany jaksi omylem zařadilo do vyšší katagorie ,nedal jsem tam platebni kartu zmáčkl tlačítko pro obsluhu a bylo to okamžitě opraveno, takze jak se tu doporučuje kontrolovat !
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 09. 2014 09:52
Aldaman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak mi na e-mail odepsali, že 14 srpna 2014 došlo
> k chybě v automatické klasifikaci vozidel, systém
> na automatické mýtné na mýtnici Trakošćan, vozidlo
> kategorie I (mýtné částka 48,00 Kn), byl
> automaticky zařazen a účtován jako vozidlo patřící
> do kategorie III (110,00 Kn).
> Rozdíl zaplacené částky (62,00 Kn) vrátíme na váš
> účet.


Tak mi dnes přišel přeplatek thumbs up smiley . Kluci šikovní, ještě že jsem se ozval :-). Díky za pomoc spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 09. 2014 13:03
Líná huba holé neštěstí. Také je konečně znát, že se pohybujeme v civilizované Evropě a ne někde na Balkánu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 09. 2014 12:36
tak ja som asi rekordman. Ja som zaplatil kategoriu 4 namiesto 1.
Ako si možu pomýliť moju C5 sedan bez rakvi s Kamionom či autobusom....Je naozaj zaujímave že sa tieto chyby deju vačšinou na rovnakej trase
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 09. 2014 13:40
To snímají čidla a stačí třeba kapka vody, které zlomí paprsek. Nebo tak něco podobného. Nikdo není dokonalý. Ani stroj ne. Nejlepší je hned před placením se podívat a když je třeba tak přivolat obsluhu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 09. 2014 14:35
teraz budem vedeť, škoda že až na vlastnej chybe som sa poučil ale naozaj som nepočítal že to maju tak nedokonale. Display som bral ako informačny ale načo naň čumeť keď to iste mam na račune a system sa nemýli smiling smiley V strese a unave po xy km je človek rad že ide ďalej.
Skôr mi to pripadá že to nemaju technicky zvládnuté. Čo tu čítam v krátkom čase rovnaký problém a na rovnakej trase....A pomýliť si nízky sedan s autobusom tak to musia byť tie snímače hodne nespoľahlivé, možno by to chcelo mať viac snímačov.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 09. 2014 13:36
Dej pak vědět jak jsi dopadl s reklamací. Díky

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 09. 2014 21:35
Jasne že dám vedeťsmiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 09. 2014 20:57
Tu najdete pokračovanie mojho príbehuyawning smiley: [forum.ihvar.cz]
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 09. 2014 21:05
Koukám, že na AZM snad musí mít víc personálu v reklamačním oddělení, než na všech mýtnicích dohromady...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 09. 2014 12:40
Rasto, jsem sem po delší době nakoukl, takže jsme nemohl reagovat na tvoji SZ. Dočetl jsem se v jiném vlákně , že už ti odepsali a že ti pošlou peníze zpět. Nemusel si posílat SWIFT a BIC kód účtu. Udělají automatickou platbu přeplatku na účet tzv. VRATKA, ze kterého strhli peníze pomocí karty. Na tomto účtu očekávej cca za 12 dní příchozí platbu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 71
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.