Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 07. 2014 21:03
Jediným riešením je cestovať tam aj späť v strede týždňa. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 07. 2014 21:18
Já jezdím v pondělí a pohoda.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2014 08:37
Ano, uprostřed týdne a mimo sezónu. To je mnou praktikované řešení.
kik
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2014 19:19
Zahajskej: Souhlas, v nedeli vecer tam (i v plne sezone je to celkem volny) a zpatky bud v patek vecer (v sezone - je to lepsi nez v sobotu rano) nebo v sobotu odpoledne (to je kdyz jedeme mimo sezonu). Dalnice je plna az pred Zagrebem takze se Lucku vyhybam a platim kartou. Ostatne to delam vzdycky, cash jsem pouzil naposledy asi pred 6 - 7 lety.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 07. 2014 12:43
Aktuálně: i dnes končí kolona na mýtnice před Zagrebem ve směru od moře daleko před odbočkou na Demerje, provoz řídí policie a opět bylo, jen na dnešek, umožněno platit na Demerje i hotovostí.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2014 07:11
Tak tudy jsem jel včera domů kolem 15hod.Kolona se začala dělat asi 200m před sjezdem Jastrebarsko,tak hned výjezd ven.
Posloucháme radio a říkají 21km fronta,když jsme dojeli po starý do Zagrebu tak už 25km,největší fronta v historiji.Takže karta mi je pak na nic.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2014 07:48
Tak jsem si myslel, že 17 km před mýtnicí Lučko, když jsme tam popojížděli v sobotu kolem oběda v roce 2004 "nebude překonáno" a ejhle, po 10 letech "nový" rekord.
Možná kolona byla už někdy delší, ale o tom nevím. Snad založit téma: Délka kolony - Lučko.
Jsem rád, že jedeme opět až v září. V té době určitě kolona nebude. Platit budeme kartou.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2014 12:58
Zdravím cestou do HR do Bašky vody jsem platil 48hrk a 190hrk. Budu platit to samé i na cestě zpět?
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2014 13:24
Budeš, jestli pojedeš stejnou trasou.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2014 15:24
Ked chcem platit VISA kartou na Demerje,mam sa drzat v tych pravych pruhoch? Myslim, ze tie dva lave su len na ENC.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2014 15:27
Jistě, však je to tu i několikrát popsáno i s obrázky.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2014 17:33
ahoj
Mám otázku . Po návrate s dovolenky a následnej kontrole výpisu platieb z ENC krabičkou som zistil že mi tam chýba jedna platba a zhodou okolností tá najvačšia Split - Lučko 162 kuna . Všetky ostatné platby tam mám.Stalo sa prosím niekomu z Vás niečo podobné?
Je to ako keby mi to zabudlo odrátať danú sumu ,čo dosť nechápem ,nakoľko rampa sa krásne otvorila . Je pravda že nespomínam si na to povestné pípnutie, čo by malo nasledovať pri prejazde a stiahnutí danej čiastky z limitu kreditu.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2014 18:13
Stenly-KE, ve vláknu ENC je již popsáno několik takových případů... dle zkušeností, pokud se ti to neodečte do dvou dnů, tak jsi dostal extra bonus grinning smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
28. 07. 2014 19:41
super,díky
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
31. 07. 2014 19:52
Mezi 1. a 5.8. se očekává velký provoz na všech cestách v HR, bude státní svátek. Na Demerje bude v sobotu v případě velkých kolon možnost platit také hotově, což budou řídit policisté a dálniční pracovníci.
zdroj: HAK

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 08. 2014 00:46
Dotaz pro zkusenejsi. Ackoliv na pameti mistni rady ohledne placeni kartou, povinne ra'cun, zkontrolovat, tak ze slovinske hranice do Zahrebu mi to napocitalo temer dvojnasobek. Listek jsem hodil manzelce, at ho zkontroluje, a ejhle, chybicka. Kategorie II. nebo III (uz nevim), za nami uz dalsi auta pustena zavorou, bylo mi blbe zastavit dopravu a resit situaci. Na Zadaru II. bylo pak vse v poradku. Kdyz pojedu nazpet, kde a kdo urcuje kategorii vozidel ? (samozrejme klasicky osobak) Kdo nebo co konkretne zpusobilo chybu ? Rad bych si dal pozor. Diky
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 08. 2014 08:17
Co to bylo za auto? Rakev na střeše?
Já tento úsek nejezdím (jezdím přes HU), tak nevím, ale na Demerje je na displaji vše vidět. Nejprve kategorie s výzvou na vložení lístku a pak po vložení lístku kategorie s cenou..... tudíž pokud to nesedí, tak přivolat obsluhu před platbou...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 08. 2014 08:59
Především, když vrazíš do první štěrbiny "jízdenku" a následně se ti na displeji objeví cena, která neodpovídá tomu, co máš platit, nestrkej platební kartu do automatu a stiskni červené tlačítko na přivolání obsluhy, nesedí-li nikdo zrovna v té budce, a nahlaš "Kategorija". Obsluha to přepne ručně, takže se na displeji objeví částka odpovídající sazebníku i kategorii vozidla, a tedy tvému srdci bližší, což je signál k tomu, abys do druhé štěrbiny vrazil platební kartu, nechal si zvednout závoru a strhnout platbu, stisknout zelené tlačítko "Račun" a vzít jak kartu, tak účet.
Netrap se tím, že na chvilku ucpeš bránu, při hotovostním placení by to beztak trvalo déle.
Kategorii vozidla přednostně zjišťuje kamera a je to jednou stroj, taky může udělat chybu, třeba kvůli střešní rakvi příliš posunuté dopředu nebo proto, že kamera netrefila přesně místo nad přední nápravou.
Pokud sis vzal účtenku, můžeš ještě zkusit ji naskenovat, přidat fotku vozidla, přibalit to do mailu s uvedením typu auta, případně uvedeš s přívěsem/bez přívěsu (prikolice), Tvou adresou a číslem účtu, kam chceš vrátit přeplatek, a poslat to na adresu uvedenou v kontaktech. A počkáš.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 08. 2014 09:50
Dekuji za odpoved. Zadna rakev nebyla, obyc.kombik, Hyundai i30. Jelikoz jsem jel na jih poprve a na Istarskim Ipsilonu se mi nikdy nic podobneho neprihodilo, necekal jsem problemy a jen pro jistotu jsem na racun nechal manzelku mrknout. Ted, holt, od vas vim,ze nejdrive cist displeje, pak teprve platit. Diky za rady.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 08. 2014 12:19
Tak to si musím dát letos dvojitýho bacha - auto mám sice půdorysně menší a o téměř 4 metráky lehčí, ale o 3,5 cm vyšší, než je Tvoje... dosud jsem jezdil starými Swifty, byl ten rozdíl ještě větší, až na tu výšku ty byly o celou desetinu nižší. A toho nebylo, aby se logika vyhodnocení spletla.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
04. 08. 2014 09:53
Mám dotaz,už někdo použil pro pladbu toto: [hac-onc.hr]
místo krabiček ENC?Díky Jirka
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
04. 08. 2014 09:56
Celkem k ničemu. ENC to nenahradí a musím si tam dobíjet kredit, to je lepší klasická platební karta. Funkčnost stejná, je nemám vlokované prostředky a nemusím si hlídat výši kreditu. Jen tam je ta sleva.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
04. 08. 2014 10:13
No asi o tu slevu trochu jde ne MotoMoto? Když pak je cestarina stejně drahá jako s ENC, letos jí zkusim koupit a pak sem hodím info, tady toho moc o smart kartě není, sice nevím proč, když je to skoro stejný jako enc ale o 70 kun levnější.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
04. 08. 2014 10:51
Není vázaná na konkrétní kategorii a odpadá případný problém s baterií. Myslím, že to není špatné. Otázka v jakém pruhu jsou terminály?

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mahony (04. 08. 2014 10:53).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
04. 08. 2014 11:02
Asi dobrá náhrada ENC dá se platit i u obsluhy a jako platební kartou.

MotoMoto - ty si u ENC nedobíjíš kredit? A sleva přes 20% je pro tebe nic? Až ti ENC umře, jako letos mě tak si to povíme až vyndáš 120 HRK za novou.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
04. 08. 2014 11:12
Áno, je tam výhoda oproti ENC - že to nemá batériu a odpadá s tým práve tento problém.... ale nemá to výhody ako ENC - máš zvlášť pruh pre ENC, v ktorom je prakticky vždy menej áut ako v bežných pruhoch, kde sa platí v hotovosti - ako pri vstupe, tak pri výstupe z diaľnice. Ak by som mal iba SMARTkartu, tak musím si klasicky brať lístok a potom stáť v rade na hotovostnú platbu - dám lístok pokladníkovi a k tomu túto smart kartu, z ktorej on odráta cestarinu - otázne je, či to má nejaký mangetický pruh ako karta, alebo nie - ak nie, tak to nie je možné využiť ani na demerje.

Ovšem treba brať do úvahy, že ENC prístroj aj keď "umre", stále je ho možné používať - pri vjazde na diaľnicu si zoberiem lístok a pri výstupe idem na klasické platenie hotovosťou, no k lístku podám ENC prístroj a odrátajú mi kredit. Takže ak idem do HR raz za rok, využijem potom s krabičkou ENC aspoň zľavu, keď nie už ten vlastný pruh...

pre toto všetko mi príde smart karta úplne zbytočná.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
04. 08. 2014 17:28
Jaspa: funguje to aj na Demerje.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 08. 2014 10:15
Pro mně je hlavní výhoda ENC v těch branách, ta sleva je až druhá věc. Cena krabičky se mi zaplatí během jedné cesty tam a zpět. Nebudu tu rozvádět téma zda po zmrtvení baterky vymění za novou, mě bylo řečeno, že ano. Záruka 2 roky je na jiné závady ze zákona.
Ano musím si dobíjet kredit, ale proč ho dobíjet z jedné karty (mojí platební) na druhou (smart), když při stejném následném způsobu placení, mohu použít přímo tu svoji.
takže v souhrnu, jedinou výhodou je ta sleva, nevýhodou blokace peněz. Jinak stejné jako běžnou kartou.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 08. 2014 17:39
Na to, že to jedu jednu za rok, nemá pro mně krabička žádný význam. Jel jsem 1.8-pátek a platil jsem kartou.Vždy na mně čekala pouze závora. Kdybych nemusel zastavit, tak to snad i s přibržděním projedu...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2014 06:23
Však každý nech si na ENC urobí svoj názor - ja som spokojný, mal som stále vlastný pruh a ušetril som aj peniaze. Pokiaľ chodíš raz za rok, tak ti 5x poslúži tá krabička minimálne. Životnosť baterky závisí aj od toho, ako často sa používa. A potom za tie dalšie roky sa proste šetrí, keď už sa nemusia počítať náklady na krabičku a ako tu už bolo spomínané viac krát - krabička sa dá používať aj po umretí baterky a šetrí sa tých 21.74% naďalej.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.