Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 09. 2012 22:55
Postup?
kartu vrazíš obsluze do ruky, nebo do škvíry v automatu
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 09. 2012 09:16
mirek b napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim napište postup při placení kartou mýtnic.Dík

Odkaz z minulých příspěvků na postup platby kartou na mýtnici Demerje. Na úseku dálnice Macelj-Zagreb je to obdobné a na výjezdech z dálnice, kde není samoobslužná brána, podáš kartu obsluze. Je to velice jednoduché a rychlé.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 09. 2012 18:51




zde je použe vjezd na Demerje a pak je vidět ta 4km kolona na Lučku co se objedesmileys with beer







Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (09. 09. 2012 19:00).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 09. 2012 02:15
Pro zmatkaře nebo nejisté platiče-nováčky. Na tom platebním automatu jsou obrázky jak tam ty karty vrazit-je vidět na tom videu výše. To zn.jejich kartu logem nahoru a naší bankovní kartu také logem nahoru a čipem dopředu. Je úplně jedno jestli tam strčíš tu jejich kartu a pak hledáš tu platební a trvá to déle s časovým odstupem. Jinak při této platbě bývá zvykem u všech fin. intituci, že neplatíš při odpočtu z účtu nákup valuty, ale nákup devizi. Což např. u čs. spořitelny dělá u Eura úsporu cca. 17-18 haléřů na 1 Euro úspory a u Kuny( i když je přepočet přes Eura) cca. 2-3 haléře. Je tam úspora, ale je to spíše pocitová záležitost. Takže u mě za oba směry na Šestanovac úspora u ČS 14,70kč + 2,70kč na 7 denní známce ve Slovinsku. Jak říkám úspora celkem o ničem, je to spíše pocitová záležitost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (10. 09. 2012 02:17).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 09. 2012 05:34
Pro nováčky..... všimněte si na prvním videu, že platební karta do automatu zajíždí tak na vteřinu. Když jsem já platil kartou prvně, myslel jsem že mi jí to nechce přijmout a cpal jsem jí tam znovu. Ani jsem si přitom nevšiml, že se mi zvedla závora a rozsvítila zelená. Tahle rychlost platby je na všech terminálech na dálnici stejná, tak abyste zbytečně nezmatkovali.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 09. 2012 08:52
Hlavně si před tím, než strčíte do automatu platební kartu ověřte, zda vám automat správně naúčtoval mýtné. Pokud ne, volám obsluhu a necpu tam platební kartu, protože automat by prachy hned slíznul a reklamace je pak zdlouhavější. Velikost vozidla a zařazení do kategorie řeší čidla a ty nejsou neomylná, je to jen technika. Je zbytečné pak nadávat na zloděje, když se nepodívám, kolik na mě automat vyplivnul peněz a hned šoupnu kartu a až teprve z računu zjistím, že je cena špatně. V obchodě taky neplatíte dříve, než odsouhlasíce cenu.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 09. 2012 18:22
Ono to račun ani mnohde nedává, takže chybu pak člověk zjistí až doma z bankovního výpisu.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 09. 2012 20:32
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 21:55).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 09. 2012 23:23
Ono to račun dává, ale musíme stlačit tlačítko, že ho chceme. Ale mnohdy to trvá tak dlouho než lístek vyjede, že si myslíme, že nedává !
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 06. 2013 14:53
měl bych jeden dotaz, mám kartu Visa electron a myslím si, i podle info z banky, že po mně bude automat chtít PIN. Ale místo pro zadání PINu jsem na automatu nenašel?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 06. 2013 14:57
už jsem objevil výše popis i zadávání PINU, ale jestli s tím máte v poslední době zkušenost, budu rád. Díky
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 06. 2013 15:04
Taky používám tuhle kartu.
Někde PIN chtějí jinde ne.
Konkrétně na Demerje ji jen zasunu dovnitř a ve vteřině je venku a je zaplaceno i bez zadávání PINu.
Když platím někde na mítnici kde PIN chtějí obsluha my podá ven do vozu okýnkem terminál.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 06. 2013 15:23
Také potvrzuji platbu kartou Visa electron na mýtnici Demerje (srpen 2012) bez zadávání PIN-u.

Pokud je na Lučku avizovaná kolona delší než 4km, tak už je to až za sjezd na Demenje, pak je dobré použít sjezd / mýtnici Donja Zdenčina nebo Jastrebarsko a dojet do Zagrebu po staré "1" smoking smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 06. 2013 15:51
Když je na Lučko delší fronta, než 4 km, obvykle se tam brzy objeví vozidlo silniční služby (někdy i s policajty) a udržují volný průjezd na Demerje.
Ještě se mi nestalo, že bych k odbočce Demerje nemohl.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 06. 2013 16:19
Tak to jsi měl tedy štěstí,frontu predjeli akorát motorkáři,loni jsme to jeli 2krát,po druhy jsem sjel raději už na Donja Zdenčina a kus po starý a najezd hned za Lučkem.A kdo má ENC tak stojí taky.Autobusáci vjedou naschvál ke kraji a nepustí.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 06. 2013 20:57
Já jsem jel jednou odstavným pruhem a když jsem u odbočky na Demerje viděl policajty, málem jsem si cvrnknul do kalhot. Ukázal jsem jim kartu a jen mávli.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 06. 2013 15:52
díky za potvrzení, že to Visa electronem taky jdespinning smiley sticking its tongue out. Jel jsem HR asi 11x, ale nejsem si jistý, před Lučkem chci-li platit kartou musím sjet doprava před mýtnicí cca 2-3km?
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 06. 2013 16:05
Michalx
Ano, na Demerje
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 06. 2013 20:20
Michalx
[goo.gl]
až to uvidíš, tak se drž vpravo
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 06. 2013 22:05
Michalx napsal(a):
-------------------------------------------------------
> díky za potvrzení, že to Visa electronem taky
> jdespinning smiley sticking its tongue out. Jel jsem HR asi 11x, ale nejsem si
> jistý, před Lučkem chci-li platit kartou musím
> sjet doprava před mýtnicí cca 2-3km?


JJ musíš sjet tak cca 3-4km je tam ukazatel ENC a platba kartou a je to bez čekání - tedy většinou asi mimo soboty, kdy se mění turnusy
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 07. 2013 09:53
Přenáším sem podstatnou část diskuse z vlákna, kam patří jen ověřená fakta pro cestu (FAQ) a škoda ho zahumusit zbytečnými příspěvky. Takže, než to tam admin projednotí: sice se to tu probírá pořád dokola, ale nevadí, o jednou navíc, když to tu bude, už té diskusi zřejmě nijak výrazně neublíží.

Citaci
Krepi 18. 07. 2013 00:38 napsal(a):
Tak kolega z práce se vrátil z Hrv, na mýtnicích platil hotově a platil:
od hranic Slo-Hrv do Zagrebu - 48kun, Zagreb - sjezd k Makarské (nevím teď název - doplním až zjistím) - 196kun
Kolik to vyjde když se platí kartou?Alespoň zatím ten úsek od hranic do Zagrebu, jen pro orientaci, kolik se ušetří při platbě kartou. Jinak potvrdil, že u mýtnic na karty bylo vždy volno,on měl pár aut vždy před sebou.
Citaci
Beran odpověděl(a):
Sleva pri platbe kartou proti platbe v hotovosti neni zadna, tedy pokud nepocitame ty rozdily devizoveho a valutoveho kurzu. Sleva na myto je pouze pri pouziti ENC.
Citaci
martas74 správně reagoval(a):
...(vlákno Fakta pro cestu do Chorvatska 2013 (FAQ))... je pro informace o poplatkách, trasách cest do HR, a ne debatní kroužek. ADMINE Smaž (v tom topovaném vláknu) prosím blbosti děkuju i za ostatní. Toto vlákno (rozuměj: vlákno Fakta pro cestu do Chorvatska 2013 (FAQ)) prosím nepoužívejte k debatám. Je předsunuté na 1. místo a má obsahovat pouze důležité informace pro cestu do Chorvatska.
Citaci
Beran napsal(a):
...Ale odpovim. Neni to tak presne napsane ale zdrazovani se tyka vsech ale ENC a Smart karty maji slevu. Smart karty byly predchudcem ENC, vydavala je HAC a pote presla na ENC a Smart karty rusi, jelikoz nebyly bezkontaktni.
Citaci
dollpa doplnil(a):
Byl to Šestanovac
Citaci
Radek Bene napsal(a):
...při platbě kartou neušetříš nic, akorát čas protože nebudeš stát ve frontě na platbu hotově. Tam bývá opravdu míň aut. Radek Bene

A teď, jak to vidím já:
dlouhé pocukávání a pečení se ve frontě na placení hotovostí, jakkoli to do auta pražící Slunce přečerpává klimatizace ven, je zbytečné, když je u kartového automatu (nebo na čistě kartové mýtnici v Demerje) volněji. Podle mne se zkrácení doby průjezdu mýtnicí nedá přepočítávat na peníze, a proto platbu kartou pokládám za úsporu podstatnou, jakkoli při ní neušetřím třeba ani korunu.
smiling smileyRe: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 07. 2013 03:55
Hill thumbs up
zcela souhlasím, že platba kartou je to nejlepší a nejrychlejší. A dokonce je to i o něco levnější díky lepšímu kurzu, kterým se přepočítávají platby kartou. Není to nic moc, ale potěší tosmiling smiley
Re: smiling smileyRe: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 08. 2013 22:17
Dobře omluva. Tak jak to někdo není schopen najít. Tak mi přišlo, že to někomu může pomoci. ... /přece jen se to dá zaplatit kartou smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (02. 08. 2013 22:59).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 08. 2013 22:57
Nějak nechápu, co to dělá ve vláknu, které je především o platbě mýtného platební kartou.
Do kolika témat to chceš ještě napsat?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 08. 2013 07:55
Je na všech mýtnicích možnost platit kartou?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 08. 2013 08:11
Na všech, buď u budky, kde se platí hotovostí, nebo v automatech.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 08. 2013 11:52
...nám na Dugopojle aj na Lučku kartu odmietli...máme Maestrosad smiley na Sv.Helene bez problémov aj na pumpách



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (16. 08. 2013 11:55).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 08. 2013 12:22
Odmítl automat, nebo obsluha?
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 08. 2013 12:29
Karty Maestro by měli brát, logo mají nalepené na okně Lučko viz: foto
Na Lučku se platí ve směru od moře pouze hotově né? Kartou na Demerje. Ve směru k moři se na Lučku bere vstupní lístek.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mahony (16. 08. 2013 12:35).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 08. 2013 12:33
Jen dotaz: to na odkaze je zrovna brána, kde je logo ENC. Tam můžu jet i když platím kartou?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.