Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2011 13:58
Ono je kolikrát se třeba i obrnit proti mentalitě platícího.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
30. 07. 2011 08:56
Před týdnem jsem se vrátil. Po cestě tam byly fronty na obou stranách celkem vyrovnané. Na cestě zpět. jsem platil kartou a hlavně u Zagrebu tam byl v zácpě téměř kilometrovej rozdíl. I tak jsem jel 18 hodin eye rolling smiley. Bohužel sobota a příšerný zácpy.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 08. 2011 11:38
Ještě jedno názorné video ohledně Demerje:


[auto.sme.sk]
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 08. 2011 11:44
Dnešní Lučko. Zvláště ve směru od moře je to zajímavé.
[img808.imageshack.us]
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 08. 2011 13:18
fujtajxl,to jsem chtěl jet dnes ráno zpět do ČR...
Ještě že jsem tam projížděl ve 2 v noci a platil kartou - na hotovosti bylo pár aut ,tak do 5 minut čekání
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 08. 2011 18:04
Na mýtnici Zaprešič směrem na Zagreb nám to při platbě kartou namarkovalo oktávku jako kamion (kategorie 4), stálo nás to místo 27 kun 123 kun. Všimli jsme si toho pozdě, ale měli jsme účtenku. Cestou zpět jsme ve 3 ráno u borca z obsluhy reklamovali, našel si podle účtenky naše auto na záznamu a hotově na ruku nám vrátil 96 kun přeplatek. Takže bacha na to, minimálně si jak už bylo řečeno vždy berte účtenky, ale lepší to zkontrolovat ještě před vložením karty smiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2011 09:58
Už jsem to psal do "svého" vlákna Používání platebních kart v HR.
[forum.ihvar.cz]
Měl jsem platební kartu od mBank s delfínem, kterou mi přístroj při placení cestariny na exitu v Pule na nově plně otevřeném Istarském Ipsilonu 2x vyplivnul. Od Spořky přijal. Byli jsme tam sami, i kdybych si měl přejet do hotovostí placeného pruhu, nebyl by problém. Ale představa něčeho podobného na Lučku...Nemáte někdo konkrétní zkušenost při platbě mýtného s touto kartou ? Jinak zbytek plateb delfínem úplně v pohodě. Benzín, nákupy...Dokonce i pro mě raritka - placení benzínu ve Slovinsku, kde měli "mikrobankomaty" přímo na stojanech s pistolemi, vložila se karta, na obrazovce se objevil typ mé karty, chtělo to PIN, vyjel račun a frčelo se dál, mBankový delfín zvládl. Respektive, stojan zvládl mého delfína (řehtající se smajlík).
Díky

P.S. Eifel mi poslal SZ, kde píše, že na ten den měla mBank avízovaný servis, takže karty neměly fungovat. Vzhledem k následujícím Vašim ohlasům s tím, že u jiných se tento problém neojevil, zdá se, že nepříjemnost je objasněna a ostatní se nemusí bát.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil ircavoj (11. 08. 2011 18:20).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2011 10:51
Mám stejnou kartu a vloni na na Demerje bez problému.Jediný problém jsem s ní měl,když jsem kupoval v Čr benzín,tak to nevzala,pak jsem zjistil,že jsem měl nastavený nízký limit platby u obchodníků,který jsem přečerpal
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2011 15:16
ircavoj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Měl jsem platební kartu od mBank s delfínem, kterou mi přístroj při placení cestariny na exitu v Pule na nově otevřeném Istarské Ipsilonu 2x vyplivnul. Od Spořky přijal. Byli jsme tam sami, i kdybych si měl přejet do hotovostí placeného pruhu, nebyl by problém. Ale představa něčeho podobného na Lučku...Nemáte někdo konkrétní zkušenost při platbě mýtného s touto kartou ?

Platební kartou od mBank jsem loni platil na mýtnicích dálnice Zagreb-Macelj bez problémů. Karta VISA Classic od mBank je embosovaná a čipovaná a mám ji jako zálohu pro výběr z bankomatů. Společnost Autocesta Zagreb-Macelj, která tuto dálnici provozuje, má na svých stránkách uvedeno pro samoobslužné placení kartou symboly karet, které akceptuje a VISA Electron tam není uvedena, proto jsem zkusil kartu VISU Classic od mBanky. [www.azm.hr]
Neembosovanou kartu jsem nezkoušel, ale možná ji berou, nevím. Platbu na dálnici, kterou provozuje HAC (Zagreb - Split - Dubrovnik aj.) jsem platil vždy neembosovanou kartou VISA Electron.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr (07. 08. 2011 23:29).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2011 22:24
Dneska jsme se vrátili z Chorvatska, kde jsme byli poprvé a použili jsme dálnici z "Vrgorač" do "Zagreb".
Po najetí k automatu u výjezdu jsem chtěl zaplatit kartou, ale tiket mi to nechtělo vzít a brána byla otevřená.
Tak jsem mýtnici projel, aniž bych zaplatil.
Jak postupovat dál?
Setkal se s tím už někdo?
Jaký by mohl byt postih?

Díky za odpověď
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2011 08:22
to ircavoj - tiez som platil kartou Mbank pri ceste spat na Demerje a vsetko v poriadku - mozno mali v tom momente ako si platil Ty v Polsku vypadok autorizacie alebo tak podobne.
Zatial mi platba touto karotu vzdy vsade presla - od vyberu hotovosti na Hvare, cez mytnice, az po platbu na benzinkach v madarsku, takisto vyber aj platby v rakusku v poriadku.
Anonymní uživatel
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2011 13:54
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:38).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2011 17:56
Super práce in0x,přesně takhle jsem to projel v sobotu 6.8.Toto jsou velmi užitečné rady,které dokáží udělat příjemnou dovolenou.Platby kartou tam i zpět bez problémů.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 08. 2011 01:53
Tady ještě moje video:



Proces placení nemám natočený, protože jsem musel lovit kreditku a kartu z mýtnice smiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 08. 2011 22:28
Na Demerje jsem si asi vybral špatnou bránu, i když jsem několikrát projel dvě platební karty, tak mi to nechtělo pustit, až obsluha to zkusila vedle, tam to šlo napoprvý, tak mě pustil. Jsem zvědav na výpis, snad tam nebude asi 5x platba mýtného.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
16. 08. 2011 13:13
Asi predsa len zostanem vľavo. Veď po vzhliadnutí videí od in0x budú už všetci vpravo...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 09. 2011 19:55
Minulý týden jsem projel skoro celou dálnici od severu (Čakovec) až do Vrgorace a zpět a všude jsem platil kartou (automaticky i na hotovostních mýtnicích) a všude bez problémů.
kik
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 09. 2011 14:57
Kartou platim uz radu let bez nejmensich problemu, mam embosovany MasterCard. Letos cestou zpatky jsem pred Maceljem platil hotove (zbylo nam az moc kun) a trvalo to 3-4x dyl nez kdybych platil kartou. Docela se divim, ze to lide tam malo vyuzivaji.
Anonymní uživatel
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 10. 2011 22:26
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:36).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 10. 2011 23:24
Mluvilo se o tom tento rok, minulý rok, předminulý rok... A jak to dopadlo? Tento rok 4km fronta na Lučku, na Demerje nikdo...minulý rok 5km na Lučku, Demerje nikdo...předminulý rok jsme stáli 4km na Lučku a na Demerje nikdo... to se nezmění yawning smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 10. 2011 06:34
Doufejme yawning smiley)))
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 08:14
Ahoj.Letos jsem se rozhodl také zkusit platit mýto kartou tak jsem zvědavý o kolik budu chudší při mé nešikovnosti.Zeptám se,je možné platit i při výjezdu v Šestanovaci kartou?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 08:31
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:06).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 08:41
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 14:28
Pozrel som tie videá mnohokrát,ale jedno nechápem,prečo všetci stoja v tej kolone a nevyužijú platbu kartou confused smiley
Ja jednoznačne využijem platbu kartou a teraz užitočná informácia od L.K,takže v Šestanovaci takisto kartou.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 15:52
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:06).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 16:57
Dva ze tří ti odpoví, že nechtějí vézt domů zbylé kuny. Přestože další sezónu jedou zase spousta lidí to dělá takhle, není to k pochopení ale je to tak. Naopak nedůvěra v placení kartou v budce a osobní neschopnost tuto transakci provést v automatu je dle mého názoru minimální.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (06. 05. 2012 16:59).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 18:07
Bez karty, jenom s hotovostí, bych se nepohnul z baráku. Nikdy nemůžu vědět, jestli nebudu potřebovat v mimořádné situaci více peněz. A když už kartu sebou mám, tak proč s ní neplatit? Kromě restaurace platím všude tam, kde to jde. Je to pohodlné a na mýtnicích rychlé.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 18:37
Citaci
Schimi napsal(a):
Dva ze tří ti odpoví, že nechtějí vézt domů zbylé kuny. Přestože další sezónu jedou zase spousta lidí to dělá takhle, není to k pochopení ale je to tak....

Pravidelně si domů dovezu do 20 HRK, víc ne, vlastně o mnoho víc obvykle nemám už od vjezdu na dálnici - to utratím na pumpách a bufetech vedle nich, častěji ale i tam platím kartou. Jen jednou, za bouřky, když kleklo spojení na server, nebrali u INA ani karty ani eura, ale o pár kilásků dál u jiné společnosti (teď nevím, jestli to byl Tifon nebo OMV) zřejmě spojení měli, čili zase žádný problém.
U EUR poslední záchrany zatím je vcelku jedno, kolik jich vezu zpět, vždyť jich nakonec nemusí být ani celá stovka.
U nich nehrozí, že by se do příští cesty zkazila, jako svého času slovinské tolary (určitě jich mnozí máte po pár stovkách jako suvenýr, protože stačila jedna zima a jaro, aby je nebrali a nechtěli je vyměnit ani v bankách...).
No, a, kdyby to opravdu bylo nutné, tak například všechny bankomaty Erste, které jsem použil v Rakousku, jdou přepnout i do češtiny... jen se kvůli nim musí opustit dálnice.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 20:07
Pro mne je katra jednoznačná volba už po léta. Vlastně do HR jedu jen s minimem peněz, pár Euro na cestu, jinak vyberu tam z bankomatu Erste na zmrzku a tak a ostatní kartou. I restaurace, dýško dám v hotovosti.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 79
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.