Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
xxxxxxxxxxxxx
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 06. 2005 22:40
To víš Radime že je berou, nenechavci jsou všude!
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 06. 2005 23:10
Že budou mít loga zakrytá mne nezajímá. Na svejch web stránkách tvrdí, že karty berou. Tím pádem mají s MC a VISA uzavřenou smlouvu. Tím to končí. He-he-he, když si pročítám papíry ke kartám, tak je tam i pojištění právní pomoci v zahraničí, tak to bych na ně mohl poštvat právníky vod MC rovnou na místě.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 06. 2005 23:18
Na oficiálních stránkách [www.hac.hr]

In the Republic of Croatia, tolls are paid in proportion to the length of the used section and according to the corresponding vehicle group. At toll stations of Hrvatske autoceste d.o.o. (HAC), toll can be paid in cash, by credit cards - AMERICAN EXPRESS, DINERS, MASTER CARD, MAESTRO, VISA, by cheques and by means of subscription. Toll can also be paid in foreign currencies according to the exchange rate of PBZ on the day of toll payment.

Tak to je snad jasný, ne??? Z tohodle se nevykecaj.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 06. 2005 07:18
martel. Až budeš volat ty právníky MC tak dej bacha na grupu nasranej řidičů co ti odtlačujou auto mezi svodidla.cool smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 06. 2005 13:38
Jedna vec je mit pravdu a naprosto jina je, nemit zkazenou dovolenou. V Cesku se mi u benzinky policajti skoro az omluvili, kdyz je na mne postvala obsluha, co mela nazakryta loga a ja natankoval s krytou kartou, ktera ale nesla on-line sejmout. Stejne mi to ale zabralo mozna 30 minut zdrzeni. I kdyz mi policajti ujistili, ze k bankomatu v tomhle pripade nemusim, a muzu splacet v terminech a castkach podle sveho vlastniho uvazeni a nesmi mi vzniknout vicenaklady, nakonec jsem k nemu zajel a zacvakl to na miste.
Chorvatsko je v tomhle jeste vetsi Balkan, nezli Cesko. Pochybuju, ze by to dopadlo prizniveji, jak casove, tak jazykove, procesne i de facto. Lepsi je si dovolenou nekazit a stat nekde mezi vyfukovymi plyny i nekolik hodin, je nad me chapani.
Obcas jsou u myt nekde arogantni. Vzdycky si rikam, co je to za silenou praci, delat podavace hotovosti, karet a quitanci a cuchat vejfuky a slyset buraceni rozjizdejicich se aut. Je mi tech vybercich spis lidsky lito, nez abych se nad jejich prostymi kejkly a ksichtenim pohorsoval.
smileys with beer
já zkoušel platit letos Visa kartou ve Slovinsku a naprdli mi takže v Chorvatsku jsem to již ani nezkoušel, teď pojedu zas s Master Card tak jsem zvědav ale jak to tady čtu tak mi asi nepomůže
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 06. 2005 22:28
Ja bych to opravdu prisuzoval technickemu personalu, pouzivam MasterCard x let a vsude bez problemu. Akorat vim, ze bylo nejake omezeni snad platba nad 2 eura (cca.14HRK) ?
Na výjezdu z dálnice ve Splitu kartu VISA Electron vzali, trvalo to pár vteřin. Placeno 157 kun. Strženo 656 Kč za kuny ale i 200 Kč poplatek !!!! A to se vyplatí. P.S. Musím zjistit u naší banky s největší klientelou co to má znamenat.
Veronika
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 07. 2005 13:06
Při platbě kartou spol. MasterCard u obchodníka (což jsou i mýtnice) si může obchodník strhnout poplatek za provedenou operaci!!! Informaci o této skutečnosti musí mít obchodník vyvěšenou nebo musí informovat před uskutečněním transakce. Nejsem si jista, zda to neplatí jen ve státech EU. Už jsem se s tím setkala v Anglii - nic neoznamovali. Bezva překvápko, když se pak mrkneš na účet.
Franta pm
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 07. 2005 13:23
Také jsem si myslel, že na mýtnicích katry bez problémů berou, navíc když mám Visa clasic. Touto kartou jsem platil u benzinek, na první mýtnici v HR v Zapresnic jsem to jen zkusil a OK, ale při sjezdu z dálnice před Šibenikem ji slečna v kukani zkoušela asi 3x a nic. stále to hlásilo EROR. Když už řidiči za mnou začali být nervozní, tak jsem raději zaplatil EURama. Při zpáteční cestě jsem kartou platil 2x a vše OK.???
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 07. 2005 14:16
Mira: není to roční polatek za kartu, který náhodou zaúčtovali zároveň s platební operací?

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 07. 2005 17:03
Mira

VISA nepovoluje obchodnikum prirazky. Bud to byl poplatek za vedeni karty, nebo podvod od obsluhy. Ale na 90% poplatek.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 07. 2005 19:19
Já jsem celou dovolenou všade platil kartou VISA electron Kredit (ČS),nikde mi ji neodmítli(Slovinsko,Chorvatsko)Pro jistotu,ale mám v záloze ještě normální VISA Partner a manželka Maestro.Před rokem jsem zase všade platil tou VISA Partner a také bez problémů i u "Zlatara" a dokonce se mnou šel k sousedovi na strojek.Potom když jsem dostal výpisy tak to bylo ve výhodnějším kurzu než kdybych nakupoval valutu u nás.Takto platím a jezdím od roku 2000.Platívám i v kempech,ale musí to být ty větší,malé soukromé většinou platím hotově na dlaň.O svátcích jsem byl ve Vídni a také jsem platil všade VISA electron Kredit a zase na dluh,bez problému.Do 45 dní bez úroku a pak dám příkaz k úhradě a je to.Tak prostě teď nevím jestli mám štěstí a nebo ti druzí mají smůlu.Jen jednou po manželce(v loni) u Shelu v Mikulově na levé straně do Rakouska chtěli při platbě benzínu PIN,má to Maestro confused smiley

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (11. 07. 2005 19:22).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 07. 2005 21:45
vy mi zase dáváte klíny do hlavy. Co to je za hovadinu ? Pokud vím, tak klientovi se žádnej poplatek za operaci při placení kartou neúčtuje.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 07. 2005 21:51
No za mastercard už v zemích EU můžou. Od 1.1.2005 viz [www.csas.cz]
Takže se to netýká Chorvatska.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 07. 2005 22:35
tak to sem teda zvědavej, na kolik mě vyjde to mýtný ve Slovinsku ? Původně to bylo asi 80 centů.
Peshik
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
12. 07. 2005 00:27
Včera jsem se vrátil z Černé Hory. Karta MAESTRO. Všude jsou loga. Přijímat tyto karty musí. A taky že přijímají. Jen jednou začal mýtný něco brblat o hrvatské bance. Trval jsem na svém. On taky. Vystoupil jsem z auta a chtěl jsem si půjčit od kámoše co jel se mnou a stál u vedlejší kukaně. Ten zrovna projel ( později mi říkal, že bez problémů platil kartou ). Co teď ? A najednou se mě mýtný ptá, jestli mám PIN. Nadával, brblal. Podal mi krabičku na zadání PINU a jel jsem dál. I přesto doporučuji mít rezervu cca 50 Euro v drobnějších.
Šťastnou cestu a návrat.
Máte nějaké zkušenosti s platbou mýtného v Chorvatsku kartou Euroshell?
Loni se nám s touto kartou podařilo natankovat na benzince Petroll v Karlovacu. Tankujete někdo v Chorvatsku na tuto kartu?
Jirka Dl.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
13. 07. 2005 21:28
Ahoj všem,
včera večer jsem se vrátil z Chorvatska. Platby kartou VISA Elektron úplně bez problémů jak na mítnicích tak i u benzinek. Měl jsem v záloze i VISA Clasic, ale tu jsem použil pouze při placení tunelů v Rakousku, protože tam VISA Elektron neberou. Zatím mi vyúčtování nepřišlo, je poměrně brzy. Snad mě taky něčím nepřekvapí.J.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 07. 2005 17:00
Dnes jsem dostal výpis.Platba kartou VISA Electron Partner kurz 30,45 Kč/1EUro,samozřejmě bez dalších poplatků.

MirekŠi
Ja jsem normalne platil bez PIN jak s VISA Electron, tak s Maestro.
Ale v Norsku :-)
Zapomnel jsem totiz PIN a Severanum stacilo jen predem rict, ze chci overeni podpisem, a ne pomoci PIN. Z toho tedy vyplyva, ze na dalnici to asi nepujde, protoze kdo by cekal na podpis, ze?
vasik
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 07. 2005 11:43
Pred tydnem jsem byl v chorvatsku a chtel platit kartou na mytnici u Zagrebu. Chlapek neco brblal, porad jestli nemam hostovost. Daval jsem mu kartu Visa Elektron od zeny. Rekl jsem mu, ze kdyz ji nevezme, tak mam jeste MasterCard. Nakonec teda vzal tu Visu, ale porad neco nadaval. Na ostatnich mytnicich v pohode.
Veronika.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 07. 2005 12:27
Koukám vstřícnost jako u nás: Minulý týden jsem zašla do papírnictví, kde na dveřích mají lepku EC/MC i Maestro (věděla jsem, že v peněžence mám asi 10,-Kč). Když jsem nakoupila asi za 45,-Kč, tak mi pokladní řekla, že kartou můžu platit až od 50,-Kč. Najdříve začala, že tak to nařídila vedoucí, pak že ten, kdo jim to instaloval a vymlouvala se a vymlouvala. Pak byla vzteklá (protože se stornem má taky problémy), protože jsem jí řekla, že si to jdu koupit jinam.
S tímto bezva přístupem - na dveřích samolepky a ve skutečnosti až při nákupu nad 50,-Kč, jsem se setkala už několikrát, ale pouze v ČR.
Vladan
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 07. 2005 13:50
V neděli jsem se vrátil z Chorvatska a platba z Mastercard byla přijata uplně všude , kde byla loga.Při cestě tam jsem na mýtnici platil Mastercard 157 Kn a ve výpisu byl kurs 4.20 Kč/1Kn. Ve spořitelně jsem měnil kuna za 1000Kč a kurs byl 4,35Kč / 1Kn. Podle mě je to výhodnější ale i rychlejší. Celá transakce kdekoliv na mýtnici trvala asi 10 s.Souhlasím ale s tím , že nějaké peníze v hotovosti se vždy hodí.Před dvěma roky jsem platil stejnou kartou v restauraci u Omiše, kde neměli el.čtecí zařízení ale jen obtiskli kartu na účtenku, podpis a nebyl problém.
My jsme jeli letos (2005) na přelomu června a července s tím, že co půjde zaplatím kartou (EC/MC Standard).Tedy především tankování a dálniční poplatky v Chorvatsku.Ve Slovinsku jsem platil mýtné 0,8 EUR v hotovosti, tam mi připadala karta zbytečná.Platba za palivo všude v Chorvatsku pohodě, o jedinou výjimku na cestě se postarala čerpací stanice OMV v Mariboru.Nefungoval terminál na kreditní karty a musel jsem platit v EUR, protože tolary jsem neměl.Cena byla ale přepočítaná tak umně, že se nafta prodražila v přepočtu o cca 2-3Kč/l!Takže zklamání.OMV u mě později nezabodovalo ještě jednou, když jsem při zastávce u další pumpy OMV narazil na jediné zamčené toalety za celou cestu.Od té doby jsem se téhle značce vyhýbal a používal sítě Petrol a INA.Při druhém tankování ve Slovinsku jsem stavěl právě u čerpací stanice Petrol a vše OK.S problémy při použití kreditky jsem se setkal i při platbě mýtného v Chorvatsku.Platil jsem 4x, jednou z toho mi ale obsluha odmítla platbu kreditkou s tím že to nejde.Na dotaz proč jsem obdržel odpověď: prostě nejde.Žádné zdůvodnění.Takže závěr: platba kreditkou je teoreticky možná všude, prakticky je ale potřeba mít v záloze příslušnou hotovost.Což zavdává otázku, jestli nebude lepší mít ji sebou rovnou a ušetřit si riziko případných potíží s kartou..
Já měl stejný záměr jako CML a celkem se i splnil.
Slovinsko jsem platil v hotovosti. Mýtné v Chorvatsku jsem platil kartou (Split). Jediný zádrhel byl na mýtnici na ostrov Krk. Tam se se mnou vůbec nebavili a chtěli jedině hotovost.
Automatický vjezd = podle mě - výborná rada!! věděl by někdo, jak to je/není u automatické mýtnice s PINem - mám Maestro - v ČR chce PIN vždy, venku někdy ano, někdy ne. Díky za odpověď!

bipe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platit se da na automatickych vjezdech i na
> obsluhovanych. Vratili jsme se 23.6.2007 z BRELY a
> vyzkouseli oba zpusoby. Doporucuji automaticky
> vjezd - rychlejsi. Prijedes a na pulte jsou tri
> otvory, do prvniho zastrcis listek, do druheho
> kartu a z tretiho vyjede doklad o zaplaceni.
> Perfektne znaceno piktogramy. Otevre se zavora a
> jedes. Mensi fronty. U mytnic s obsluhou taky
> uplne v pohode. Strhnute castky jsme kontrolovali
> jeste v HR a je to valutou stred cca za 3,95
> HRK!!! Platili jsme VISA i MASTERCARD, z toho VISA
> neembosovaná (s nevytlačenými písmeny) - opět
> žádny problém s akceptací karet. Nikde nechtěli
> podpis a stvrzenku.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 08. 2007 09:17
u automatické mítnice se PIN nezadává
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 08. 2007 10:13
Karta se tam strčí, v mžiku zase vyjede, zeptá se to jestli chcete vytisknout účtenku, to se odklikne , zvedne se závora a frčí se dál
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 08. 2007 21:12
Zdravím,
mám dotaz, kdyby byl již řešen, tak mě prosím odkažte............
Akceptují na mýtnicích a benzinových čerpadech ve Slovinsku a Chorvatsku kartu ČS Maestro????
Díky
JAVI
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.