Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
luu
platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 06. 2005 08:49
Potřeboval bych vědět , jestli se dá platit mýtné na chorvatských dálnicích prostřednictvím platební karty , bylo by to jednodušší , než měnit drobné kvůli mýtnému.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 06. 2005 08:57
Pokud bys použil funkci hledat, tak bys našel možná 100 příspěvků na toto téma. angry smiley A taky bys zjistil, že poplatky se dají platit kartou.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 06. 2005 19:43
jo jo, bylo to zde uz vickrat, ze se da platit, ale byly zde i takove prispevky, ze se neda platit. Ja to letos risknu a nevymenim si penize na dalnici, jsem zvedavy co se mnou u mytnice udelaji :-)))
Vladimír
asi jedeš do zaplaceného hotelu all inclusive, že nepotřebuješ brát s sebou navíc ani floka.
Vezmi si, chlapče, pár euro s sebou, nevíš, co se může cestou přihodit. Třeba se ti náhodou zlomí karta...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 06. 2005 21:45
:-))) jedu do apartmanu all sebou, neco mit budu, pro decka na zmrzku
Byl jem tam na velikonoce a platil jsem dalnici kartou"maestro"a musel jsem davat do terminalu pin,vsechno v pohode.Ted jsem tam byl zase a tu samou kartu me nevzali s tim,ze pro zrychleni zrusili terminal na"pin"a byl jsem docela prekvapen.Cau
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
17. 06. 2005 09:59
dobrá informace thumbs up, maestro je elektronická, nebrat
nejlepší asi brát s sebou prostě embosovanou kartu (reliefní)
snad sem napíše ještě někdo konkretní zkušenost z letošní cesty, jak pořídil na dálnicích s VISA Elektronem (elektronickou, neembosovanou).
A mohou všechny diskuze skončit.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
17. 06. 2005 10:32
Taky na tu informaci čekám,jedu v pondělí 20.6. a mám taky VISA Elektron (elektronickou, neembosovanou),tak to konečně zkusím (pro jistotu beru do zálohy hotovost 3000Kč a 50€) a po návratu 30.6. napíšu do fóra ověřenou zkušenost...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
17. 06. 2005 11:58
Celá dálnice až do Splitu vyjde tak na 20 eur (150 kun) tu opravdu chcete zdržovat s kartama? Není jednoduší vzít si sebou pár drobných na cestu?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
17. 06. 2005 12:13
tak já jsem platil jak kartou VISA, tak i EC/MC obojí embosované a úplně v pohodě, nikde se na nic nečekalo
daleko rychlejší něž celé placení penězi a hlavně vás nikdo neobere
strhnou to z účtu tak za čtyři až sedm dní (třeba také až po návratu z dovolené - což je také docela fajn)

Slovinsko i Rakousko tunely - také úplně OK
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
17. 06. 2005 12:41
to jarda cimrman:
už to bylo psáno jinde: podáš kartu a během 10s (vteřin) ji dostaneš zpět s papírkem a jedeš = žádné zdržování s drobáky!!!
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 06. 2005 18:46
Po dotazu v karetním centru:
Pokud obchodník odmítne platbu kartou stěžujte si na něj (ve vaší bance, karetní společnosti...). Karetní společnosti prý mají podobné "obchodníky" skutečně "v lásce".
Při problémech s platbou vám to sice momentálně nepomůže, ale obchodníka snad ukázní banky a karetní spol.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
19. 06. 2005 20:29
martel
nekecej ptákoviny, toto vlákno je PLATBĚ mýtného kartou v HR
už tě vidím, jak si stěžuješ na kolos mýtnic (kde se točí miliony), že ti nevzali nějakou kartu.
Znovu: ať sem napíše někdo prokazatelně, komu nevzali který typ karty. Přispěvatel Vít už napsal z vlastní zkušenosti, že neberou Maestro. Je to logické, kdo v těch zácpách má na mýtnici ťukat nějaký PIN.
Po přečtení všech vašich příspěvků jsem vznesl dotaz přímo na chorvatskou cestovní kancelář Adriatica.net se žádostí o sdělení, jak to je s placením kartami. Jednoznačná odpověď: na dálnicích v Chorvatsku nelze platit platebními kartami, doporučují použít pouze kuny, aby se předešlo problémům s přepočtem např. při placení Eury.
Tom
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 06. 2005 20:21
Platím vždy EURama a bez problémů. Nedám jim však více než 5ti EURovku.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 06. 2005 20:34
To Lišák: odpoved je v rozporu s tim co zde nekteri psali, veril bych spis jim, oni to skutecne zazili, cestovka kolikrat nevi ktera bije, hlavne, ze inkasuje zisky
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 06. 2005 21:05
Adriatica.net placa nesmysly. Samozrejme, ze lze platit kartou. Kdo neveri, tak tady je vyjadreni od Hrvatske autoceste
"cestarina se može platiti gotovinom, karticama - AMERICAN EXPRESS, DINERS, MASTER CARD, MAESTRO, VISA,"
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 06. 2005 21:20
Mack
Netáraj ty. Pokud uvádí, že karty berou (včetně MAESTRO) a vezmou MC, musí brát i MAESTRO. Jde o karty jedné společnosti a z jejích podmínek pro obchodníky je zřejmé, že obchodník NESMÍ dělat rozdíly mezi kartami.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 06. 2005 21:29
Uź to tady píšu poněkolikatý. Takže znova nový typ neembosovaných karet Maestro vyžaduje zadání pin. Pokud nemá odbchodník odpovídající nový terminál tak touto kartou prostě nezaplatíte. Nebo tady je někdo takový kterému se touto kartou podařilo zaplatit bez toho aby musel zadat PIN ? Starou neembosovanou kartou maestro jsem normálně platil bez toho aby po mě pin chtěli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luděk (20. 06. 2005 21:30).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 06. 2005 21:38
martel
radek něco napsal ve 21:05 a ty ve 21:20 jsi zmouřel. Někdo se táže v kartovém centru, někdo v Adriatica.net. Nejlepší je vlastní zkušenost a ne moudra nějaké slepice, která někomu na telefonní dotaz něco nakváká, ty teoretiku...

Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
20. 06. 2005 23:01
Mack ty praktiku.
přečti si podmínky přímo na www.mastercard.com

Bye

Luděk:
Pokud uvádí, že MAESTRO berou, tak podle pravidel MASTERCARD brát MAESTRO musí.
Ale nemusí, nemusí . . . smiling smiley
Tak to sotva 150 KČ! možno tak 500-700KČ jedna cesta.
jirkaK
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 06. 2005 18:33
Dejte si už konečně do držky nebo aspon zůstante doma a nikam nejezděte.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 06. 2005 19:43
No, já asi nezjistím jestli berou MAESTRO. Já mám MC gold, manželka VISA gold. Hotovost si nějakou vezeme, ale po cestě hotově platit rozhodně nebudu.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 06. 2005 22:24
Uz vloni zacatkem cervence 2004 meli vsude na "nove dalnici" vylepena loga s kartama, ale nikde (pred Sibenikem, u Zadaru, u Udbiny...) je mytnici nebrali.
Prvni myto, co karty akceptovalo bylo Lucko pred Zahrebem a pak myto na dalnici na Macelj.
Halt Chorvatsko neni jeste Evropa se vsim vsudy, ale snad se to casem spravi. Pred par lety i na dalnici ve Spanelsku meli mirnix tirnix najednou u par mytnic preskrtla loga MasterCard/EuroCard.
Doporucuju pro sicher par desitek kuna nebo euro pro kazdy pripad mit pres HR cash sebou.
winking smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 06. 2005 21:23
No já si hotovost brát pro platby na dálnici nebudu. A docela mě zajímá jak si s tím obsluha poradí. Na svej stránkách uvádí, že karty berou, tak budou mít problémy oni. Podle podmínek karetní společnosti, když mají vylepený loga, tak MUSÍ karty brát. Karty mám embosovaný, tak se ani na nefunkčnost terminálu nemůžou vymlouvat.
Buď vemou kartu, nebo mě budou muset pustit bez zaplacení.

Nejlepší by asi bylo, kdyby se našla grupa lidí s několika auty a najela najednou ke všem okýnkům. Myslím, že by si to chorvati rozmysleli nebrat karty.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 06. 2005 21:57
jo jo, take to tak chci udelat
xxxxx
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 06. 2005 22:23
jo jo jo, jen si machrujte s platebníma kartama, doufám že s váma pěkně vydupou až budou mít zakryté loga platebních karet... Hlavně si vemte Maestro, to zvás budou mít radost... Je to fakt problém si vyměnit peníze i když předem vím kolik cca budu platit... Proč si nepřidělat problémy za těch pár korun ušetřených na směně za středový kurz... winking smiley
BEROU TAKÉ VISA ELEKTRON?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 114
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.