Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak platit kartou benzín a mýtné ?

Autor celine 
Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 08. 2008 21:55
Ve čtvrtek odjíždíme do Chorvatska a slyšela jsem, že je výhodnější platit co to jde platební kartou.Nemáte někdo zkušenosti ? A jak to třeba na mýtném probíhá? Co po mě budou chtít ( teda kromě karty...) A co na benzínkách??? Moc děkuji. smiling smiley
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 08. 2008 22:53
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 20:59).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 08. 2008 23:03
Hlavne na ty mytnici kartu nezapomen. Letos jsem si vsim, ze mi otevrel zavoru mnohem driv nez mi kartu s dokladem vratil. Mozna je to zas nejaka dalsi finta jak nas okrast. Odjedes a nez si uvedomis ze ji nemas, pekne ti neco odcerpaj.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 08. 2008 23:26
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:00).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 08. 2008 23:43
Do kapsy by je strcil lehce. 5x by ti namarkoval prujezd a od dalsich 5 lidi co by platili stejnou sumu hotove by si penize nechal. Jestli by ses pak z CR domoh vraceni penez tot otazka. Osobne si myslim ze ne, protoze je to vsechno banda lumpu co si jdou na ruku. Jak je to s tou zavorou nevim, me se proste jen zdalo, ze se zvedla hodne rychle
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
31. 08. 2008 23:52
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 20:59).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 06:14
Pokud jsem se dobře díval, tak ta obsluha by neměla mít možnost platbu ovlivnit. Závora se zvedá automaticky po vložení cestovní karty s magnetickým páskem do čtečky počítače. Je to jako platba na automatických parkovištích apod. Na mýtě jsem měl problém jednou vloni, kdy chtěl padesát místo 23 HRK. V okamžiku když jsem chtěl bumážku tak už to bylo správně.

VALERI:
Jak píši, závora se zvedá vždycky stejně. Ovlivňuje to především počítač. A s osočováním někohom že je lump - totéž si může myslet on o Tobě. Co jsou u nás taxíkáři, pumpaři apod?!
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 08:08
Sally otevri oci. Okradani turistu policajty a na mytnicich je uplne bezna vec. Stejne jako u nas to bezne delaji taxikari. Taky umi prijit na figly aby jim za nehty nejaka ta kuna zustala. Ja nevim jak na tech mytnicich vykazujou trzbu, ale neverim tomu ze si neumeji poradit ke svemu prospechu. S pokusem o podvod se v Chorvatsku setkal snad uz kazdy. A ze jsem o nich rekl ze je to banda lumpu? Na tom trvam. Stejne jako slovinci.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 10:22
Samořejmě, že se mi to stalo, jak jsem psal, vloni na mýtnici. Ale po požadavku bumážky mi vrátil tak, jak měl. Mimo to k tomuto pokusu došlo v době, kdy na mýtnici nikde nikdo nebyl okolo půlnoci (tedy auto) a nebyl tím pádem žádný provoz. Jindy se mě nikdo nikdy nepokusil okrást, a to ani na trzích. Ale proto zase nejsou všichni bandou lumpů.
Mimo to, pokud mám o někom takové mínění, tak tam nejezdím. Považuji to za pokrytectví. Tak jako neteř prohlásila trochu drsněji, že jsou to zloději a podvodníci a v životě už ji nikdo v Chorvatsku neuvidí - a jezdí tam každý rok, mezi zlodějě a podvodníky, a každý rok stejně nadává. angry smiley
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 13:37
Dobře, tak nejsou lumpové všichni, ale jen někteří. Neházím všechny policajty do jednoho pytle. Bohužel jsem měl tu čest zatím jen s těmi "zlými". Ale to je jedno. Trošku jsme odbočili od tématu.
Celine doporučuju určitě platit kreditkou jak mýta tak i benzín. Je to pohodlnější, nemusíš přepočítávat vrácenou hotovost atd. Na mýtnici máš vždy vlevo před autem velký displej, kde se ti zobrazí placená částka, takže prvotní kontrolu máš ještě před vystavením dokladu. Pokud pojedeš přes Macelj na Záhřeb, platí se tam 39 kn a doporučuju na mýtnici zaject úplně vlevo. Jsou tam myslím 2 samoobslužné brány, kde do jednoho otvoru zasuneš papírovou kartičku kterou si dostala při nájezdu na dálnici a do druhého otvoru hned vedle strčíš bankovní kartu. Celá operace trvá asi 10 vteřin a je tam většinou prázdno. Neboj se toho, je to všechno intuitivní a pokud by sis i tak nebyla jistá, koukej co dělaji ostatní. Tzn. buď vyzvedávají kartičky nebo platí.
No a tomu dobrákovi, co mi tu sází jednu červenou za druhou vzkazuju, že je mi to šumák. Jak už tu někdo napsal, je to tu místní specialita a počítám s tím.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 14:29
Jo jo, jak píše valeri. Ale letos jsem si tedy moc nepomohl. Chtěl jsem - při cestě tam - v Zagrebu platit u samoobslužné brány (opravdu jsou to ty úplně vlevo). Buď jsem natrefil na partu úplných kreténů, nebo soudruzi někde udělali chybu. Zajel jsem k bráně úplně nalevo. Byl jsem tak 6. v pořadí. Projely 2 auta a konec. Po chvíli někdo vylezl z auta u brány a že musíme vycouvat. Nemusím ani připomínat, že za námi už byla docela fronta. Nicméně jsme vycouvali a nacpali se do sousední fronty. A tam za chvilku to samé! Mezitím tou původní branou projelo pár aut. No tak zase k ní. Tam to trvalo neskutečně dlouho, něco tam kutil i pikolík od obsluhy. Vzhledem k tomu, že tam několikrát komusi ukazoval, co jak a kam strkat a kroutil nad nimi hlavou, asi fakt byla chyba mezi sedadlem a tou bránou. Celkově mi trvalo přes 1/2 hodiny, než se podařilo projet mýtnicí u Zagrebu (přitom - jak píše valeri - samotný akt zaplacení trvá 10 vteřin). To jen tak na okraj.
Jinak doporučuji platit kartou kde to jde. Je dobrý kurz a je to pohodlné. Já to tedy tak praktikuji.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 14:43
Neni to primo okradani turistu,ale je to z podobneho soudku:

Pri ceste trajektem na Brac z Makarske prodava v pokladne jizdenky jeden z lodniku z trajektu. Prodava je tak sikovne,ze jsme v 10h dopoledne dostali listky vytistene v 7:15. Dokonce jeden byl z predchoziho dne. Pri dotazu na tuto skutecnost odpovedel "NENI PROBLEM". Pri nastupu na lod ten stejny clovek listek neutrhl,ale cele listky si vzal k sobe. Pocitam,ze pri dalsich ctyrech otoceni trajektu tyto listky jeste nekolikrat prodal. Pri ceste z Brace je v pokladne extra pokladni,ktera tam sedi cely den a vydava regulerni listky.

:-)

Holt asi prace tolik nenese jako prodej vsemozneho cinskeho a predrazeneho obcerstveni :-)
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 17:08
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 20:58).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 18:01
No, mé zkušenposti s kartou jsou takové, že když jseme chtěli u Splitske banky v Orebiči z bankomatu vybrat 1000Kun, tak to hlásilo nějakou chybu (jen blikl nějaký text a vyjela karta). Na druhý den vše fungovalo.
Tak bych po zkušenostech doporučil mít i nějakou rezervu v podobě hotovosti.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 18:53
Benzín i mýtné platím vždy kartou,zatím bez problému.Vždy mám pro jistotu i hotovost.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 20:25
platím jen kartou, ale je pravda, že teď u mýtnice vystoupím z auta a sleduji co s kartou dělá. Třeba jestli si ji neofotí. Všechny údaje pro platbu přes internet má takto jednouše za vteřinu obyčejným mobilem. A než dojedeš domů, tak jsou nákupy přes net provedeny.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
01. 09. 2008 23:21
Ja vas vsetkych pozdravujem, prave som sa vratil z Makarskej /druhy krat/, a bol som uy pripraveny. Stalo sa mi totiz prvy krat, ze ma na "cestarine" obrali o peniaze s tym, ze otvorili rampu skor ako mi vydali drobne a napriek tomu, ze som cakal ma pohanal neskutocnym sposobom a este ma obral spolu o 5 kn. Nie je to vela, ale cloveka to nas..., ze nejaky hnup za prapazkou ta takto obera o napr. "sladoled" pre deti. Tak som mal pri ceste spat nachystane presne sumy, a aby som to skratil, moje "chvala" bolo az neskutocne uprimne pri pohlade na ich zarazene tvare, ked zistili, ze som im dal presne, podvodnikom. Zaver: platit kartou je istota, ale pre ten pocit volim vlozit im do ruk presnu sumu a usmiat sa , no to sa neda porovnat s nicim /este teraz sa smejem/.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 09. 2008 10:30
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Všimni si, že když tvůj příspěvek není urážející a
> nejsou v něm nadávky, tak se červená neobjeví.
> Alespoň teda zatím, ne a ani snad není pro někoho
> důvod červenit(snad to nezakřiknu).

Fido, nechci bejt rypák a navíc to sem nepatří, ale neodpustím si to. Máš o lidech navštěvujících toto forum asi příliš dobré mínění. Doufám, že většina, sem vkládá příspěvky za účelem rady a pomoci. I příspěvek, který ti letos nic nedá se může třeba už příští rok hodit. Jenže jsou tu mezi námi tací, kteří neumí nic jiného než dávat červenou. Viz třeba zde. Osobně bych celé to ohodnocení příspěvku buď zrušil nebo tomu přidal historii, kdo a jak hlasoval. Aby to prostě nebylo anonymní. Právě ta anonymita na netu dělá z lidí, s odpuštěním, hovada.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 09. 2008 18:34
Cestou do HR na mýtnici Sv. Helena mi chlapík nechcel zobrať platobnú kartu - "nemožeš platiť" chcel peniaze. to už som vedel, ktorá bije.
dal som mu teda hotovosť 30 Kn.
výdavok v minciach som si rozložil na dlani a začal počítať a keď ma zbadal, že počítam peniaze, tak mi vydal ešte blok spolu s 2kn.
Tak bacha na to !
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 09. 2008 19:55
Vidíš mně to ani nenapadlo. Při podávání karty mi řekl no card a já jsem neměl nachystaný peníze a v tom fofru při vyjetí od mýtnice jsem zjistil že mně ošidil o11kun. Přesně na Sv.Heleně při cestě tam.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (03. 09. 2008 19:57).
Anonymní uživatel
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
03. 09. 2008 20:54
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:58).
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 07:13
Koukám, že na sv. Heleně je to pravidlo. Taky mi nechtěli vzít kartu, a při vracení peněz mě obrali o 4 kuny ....
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 09:15
Ahoj. Večer odjíždíme do Chorvatska a už teď mám strch, co nás na mýtnici čeká. Máme v úmyslu vše platit kartou, ale jak tady čtu, tak někde je problém. Škoda že nevím , jestli jedeme přes sv.Helenu...to má v merku manžel. Ale jedeme přes Mikulov - Vídeň- Zagreb- Omiš.Horší je ,, že nemám žádné drobné kuny, tak budu muset asi na benzínce rozměnit.Jsou to zloději...ale přiznejme si, kde nejsou !!!!!
Pokud někdo jedel tuto trasu a pamatuje si poplatky na těch mýtnících, budu jen ráda když napíše.Ať jsem trochu připravená...Díky Celine.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 09:29
Známí autobusáci se vrátili minulý týden z HR, měli kartu VISA a tu jim nikde na pumpě nevzali. Tak museli dát dohromady všechny peníze, kdo co měl, aby mohli dojet domů.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 09:40
celine: jestli jsem to dobře spočítal,tak by jste měli platit 184kn(13+171).Jinak Sv.Helena se vás netýká,i když já jsem na ní nikdy problém neměl,vždy kartu v pohodě vzali.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 10:17
já platil VISA kartou všude..Mýto jak v automatu tak ručně..benzin ve Slovinsku i Chorvatsku i v servisu Škoda v Karlovacu i v Konzumu na Makarskej a v pohoděsmoking smiley
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 11:20
michalu, spatne jsi to spocital. Kdyz tuhle trasu vezmu z gruntu tak v A potrebujes jen dalnicni znamku, v SLO bud taky znamku nebo to objedes a je to zadara, v HR Macelj-Zahreb 39 kn, Zahreb-Dugopolje 159 (HR dalnice se plati nadvakrat). Celine, tohle tady uz ale je fakt nejmin 100x, udelej si chvilku a procti to tu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (04. 09. 2008 13:29).
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 11:24
pak333 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Známí autobusáci se vrátili minulý týden z HR,
> měli kartu VISA a tu jim nikde na pumpě nevzali.
> Tak museli dát dohromady všechny peníze, kdo co
> měl, aby mohli dojet domů.


Technicka poznamka: Meli na ucte penize? Jinak je to divny.
avatar Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 12:00
valeri:s tím mýtným od Macelju jsem se asi sekl(i když tu cifru mi vyhodil kalkulátor na HACu,ale nejezdím tudma,takže máš asi pravdu).Celine se však ptala na mýtné,v A,SLO mýtné není.To jí
můžeš "z gruntu" rovnou spočítat i spotřebu PHM.
Re: Jak platit kartou benzín a mýtné ?
04. 09. 2008 12:13
michalu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> celine: jestli jsem to dobře spočítal,tak by jste
> měli platit 184kn(13+171).Jinak Sv.Helena se vás
> netýká,i když já jsem na ní nikdy problém
> neměl,vždy kartu v pohodě vzali.
--------------------------------------------------------------------------------
Nevím, ale já platil Macejl (?) - Krapina 39 HRK a Zagreb - Dugopolje 159 - tedy dohromady 198 HRK (trasa Brno-Vídeň-Maribor-Zagreb-Split-Mali Rat/5 km před Omišem). A to samé zpátky, protože jsem si nechával 200 HRK na poplatky a dvě lasice mi nakonec zůstali. Není mi tedy jasná Tvoje cifra?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.