Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

doprava na ostrove Ciovo

Autor levapadnaj 
doprava na ostrove Ciovo
30. 08. 2010 13:18
neuveritelena arogance chorvatu vuci ridicum-turistum predcila ma ocekavani... navic vecne ucpane hlavni tahy ve mestech i vesnicich
Re: doprava na ostrove Ciovo
30. 08. 2010 14:44
opravdu zajímavý příspěvek....angry smiley
avatar Re: doprava na ostrove Ciovo
30. 08. 2010 15:03
levapadnaj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> neuveritelena arogance chorvatu vuci
> ridicum-turistum predcila ma ocekavani... navic
> vecne ucpane hlavni tahy ve mestech i vesnicich

jo, jo, prostě víc turistů mělo nápad jet na stejné místo, co sis sám vybral....
jinak s tou arogancí, akce někdy budí reakci, jestli snad není příčina v tom, když pohlédneš do zrcadla....yawning smiley
Re: doprava na ostrove Ciovo
30. 08. 2010 15:05
To je opravdu překvapivé, že když se mění turnusy jsou zacpané hlavní tahy ve městech....thumbs down
Re: doprava na ostrove Ciovo
30. 08. 2010 21:27
TO CO JE BEZNE PRI RIZENI V CHORVATSKU, JE V CZ POVAZOVANO ZA AROGANCI NEJVYSSIHO KALIBRU, ZRCADLO SI NASTAV SAM MILY MACKu, BOHUZEL JSEM MLUVIL O ZACPACH NEJEN O SOBOTACH.... :-(
Re: doprava na ostrove Ciovo
30. 08. 2010 21:42
Poprosím si na klávesnici vypnúť Caps Lock. Ťažko sa to číta.
Re: doprava na ostrove Ciovo
30. 08. 2010 23:17
To je nějaká provokace?
Re: doprava na ostrove Ciovo
31. 08. 2010 08:23
Pán si stěžuje na obecně známou věc a to je přejezd mostu mezi Trogirem a Čiovem. Stačilo tady trochu před odjezdem zaštrachat, pak by se nedivil. Možná bude reklamovat, že moře bylo slaný, že mu to v cestovce neřekli.
rst
Re: doprava na ostrove Ciovo
31. 08. 2010 08:26
Do Chorvatska jezdím již asi 16 let. Letos jsem byl shodou okolností na Čiovu, tak mohu srovnávat. Doprava v Chorvatsku je vzhledem k úzkým uličkám obecné komplikovaná, je třeba určitou dávku trpělivosti a nadhledu, na Čiovu je to trochu horší v tom, že je to ostrov, který je spojen s pevninou jedním úzkým mostem, takže je logické, že se tam tvoří zácpy. Na to se ale mohl LEVAPADNAJ psychicky dopředu připravit, pokud by se o místo zajímal již před odjezdem. S arogancí vůči tursitům jsem se rozhodně nesetkal, je fakt, že pokud je křižovatka ze všech stran ucpaná, tak jdou pryč veškerá pravidla, a jede prostě ten, kdo zrovna může, a pokud máte tu smůlu, že stojíte zrovna na vedlejší, tak se tam trošičku vecpat musíte, jinak by jste tam taky mohl stát až do večera. Ale určitě to většina dělá ohleduplně a bez arogance.
avatar Re: doprava na ostrove Ciovo
31. 08. 2010 11:22
Žádná arogance tam vesměs nevládne a ohleduplnost je veliká a snaží se to tam řídit i policie.Největší problém způsobují parkující auta hned za mostem na ostrov při odbočení v pravo.Prostě zužují cestu na minimum.Dalším problémem je také doba a střídání turnusů,pak je fakt nutné se obrnit trpělivostí a počítat s tím,že cesta 1 km bude trvat třeba hodinu.Ono to projet třeba autobusem,když je někde cesta široká 3m a ještě je v protisměru nekonečná fronta je vzkutku řidičské umění.

MirekŠi
avatar Re: doprava na ostrove Ciovo
04. 09. 2010 10:24
rst, takhle jsem to zachytil já a můžu s Tebou souhlasit - pohodovka.



Most v Trogiru

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: doprava na ostrove Ciovo
04. 09. 2010 18:40
levapadnaj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO CO JE BEZNE PRI RIZENI V CHORVATSKU, JE V CZ
> POVAZOVANO ZA AROGANCI NEJVYSSIHO KALIBRU, ZRCADLO
> SI NASTAV SAM MILY MACKu, BOHUZEL JSEM MLUVIL O
> ZACPACH NEJEN O SOBOTACH.... :-(

Hele to co ty považuiješ za aroganci je místní kolorit. Já jsem jezdil na Čiovo 12 let za sebou a prostě je normální, že provoz je takový jaký je. Letos jsem byl poprve někde jinde a neodpustil jsem si sjet z magistrály a zajet si do Slatine na kafe právě kvůli tomu dopravnímu chaosu. Je pravda, že pro slabší povahy to není. Kdo se v tom ale naučí orientovat a naučí se jak co objet, tak to zvládne bez stresu. Pokud ti mohu doporučit, tah se příště Čiovu vyhni. Zřejmě budeš jeden z těch troubínků, co stojí před mostem a neumí se tam strčit. Právě takoví joudové čekají na prázdnou křižovatku a ve vetšině případů zapříčiní ještě větší chaos. Tam se prostě jezdí nárazník na nárazník. Jinak ti přístě doporučím silnější brejle nebo klidnější mysl. Většina aut v koloně jsou turisté. Domácí ví, kdy je tam prázdno a kdy se mají kolonám vyhnout. Čiovo má jedno velké specifikum a to je blízkost Trogiru a jediný most. S nadhledem se dá doprava zvládnout levou zadní. Křižovatku u Konzumu mám dokonce v oblibě.
Re: doprava na ostrove Ciovo
04. 09. 2010 22:47
pacesol napsal(a):
-------------------------------------------------------
> levapadnaj napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > TO CO JE BEZNE PRI RIZENI V CHORVATSKU, JE V CZ
> > POVAZOVANO ZA AROGANCI NEJVYSSIHO KALIBRU,
> ZRCADLO
> > SI NASTAV SAM MILY MACKu, BOHUZEL JSEM MLUVIL O
> > ZACPACH NEJEN O SOBOTACH.... :-(
>
> Hele to co ty považuiješ za aroganci je místní
> kolorit. Já jsem jezdil na Čiovo 12 let za sebou a
> prostě je normální, že provoz je takový jaký je.
> Letos jsem byl poprve někde jinde a neodpustil
> jsem si sjet z magistrály a zajet si do Slatine na
> kafe právě kvůli tomu dopravnímu chaosu. Je
> pravda, že pro slabší povahy to není. Kdo se v tom
> ale naučí orientovat a naučí se jak co objet, tak
> to zvládne bez stresu. Pokud ti mohu doporučit,
> tah se příště Čiovu vyhni. Zřejmě budeš jeden z
> těch troubínků, co stojí před mostem a neumí se
> tam strčit. Právě takoví joudové čekají na
> prázdnou křižovatku a ve vetšině případů zapříčiní
> ještě větší chaos. Tam se prostě jezdí nárazník na
> nárazník. Jinak ti přístě doporučím silnější
> brejle nebo klidnější mysl. Většina aut v koloně
> jsou turisté. Domácí ví, kdy je tam prázdno a kdy
> se mají kolonám vyhnout. Čiovo má jedno velké
> specifikum a to je blízkost Trogiru a jediný most.
> S nadhledem se dá doprava zvládnout levou zadní.
> Křižovatku u Konzumu mám dokonce v oblibě.


pacesol ty si to popisal upne presne. Bol som tam prvy krat, ale vobec mi ten chaos akosi nevadil. Prave naopak. A to som umyselne odchadzal domov z Bušinici o siedmej večer. Vieš si predstavit ako to tam vyzeralo. Čakal som tam hodinku, ale vobec mi to nevadilo. Treba skusit všetko.
Re: doprava na ostrove Ciovo
04. 09. 2010 23:07
Presne tak pacesol. Päť rokov chodím na G.Okrug a stale som unesený tým chaosom ako to funguje. Ani raz som sa nestretol s aroganciou. A to ten most a križovatku pri konzume prejdem cez dovolenku niekoľko krát. A čo sa mi aj na tom páči, že na tom moste sme si všetci rovný- je úplne jedno na akom aute, aky čávo všetci pekne zaradom. Doma tu je uplne inak- možno aj u vás. Ten most je ako cesta na Sv.Jure-pre niekoho zážitok, pre druhého na bedňu. To je môj názor- orok keď dožijeme G.Okrug to isti.
rst
Re: doprava na ostrove Ciovo
06. 09. 2010 08:04
To Bomino: krásné záběry, při shlédnutí jsem i slzu musel zatlačit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 37
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.