Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj

Autor Martin_77 
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 08. 2010 13:19
Proč zajíždět zbytečně až tak daleko. Myslí si, že je lepší dát se za novým mostem na Tržec a na silnici č.9 najedeš ve stejném místě jak máš označeno, ale z opačné strany.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 08. 2010 08:11
To Tecko: Kolikrát se tady člověk dozví o pochybách zda je či není sjezd z dálnice na který se napojuje objezdná trasa zpoplatněn? NENÍ A NENÍ A JEŠTĚ JEDNOU NENÍ ZPOPLATNĚN A BASTA!!!! Kdo tam platil pokutu tak to nebylo 100% za to, že nemá dálniční nálepku, ale za jiný přestupek. Chápu, že se tu někdo zeptá kudy-tudy, ale nechápu proč ty pochyby, když nejsou třeba... Jsou tu desítky lidí co tu trasu projeli - já patřím mezi ně a neměli sebemenší problém. Vytiskni si tohle: [forum.ihvar.cz], a už nic jiného nepotřebuješ - ani mapu - sám jsem to vyzkoušel a nechal se "tupě" navádět itinerářem podle Miruse (jako jediný to dal skvěle dohromady a zveřejnil) - projel jsem to bez sebemenšího zakufrování.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
18. 08. 2010 10:29
Souhlas - itinerář od Miruse je bez chyby a průjezd tam i zpět bez problémů - díky za něj...


Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Tecko: Kolikrát se tady člověk dozví o
> pochybách zda je či není sjezd z dálnice na který
> se napojuje objezdná trasa zpoplatněn? NENÍ A NENÍ
> A JEŠTĚ JEDNOU NENÍ ZPOPLATNĚN A BASTA!!!! Kdo tam
> platil pokutu tak to nebylo 100% za to, že nemá
> dálniční nálepku, ale za jiný přestupek. Chápu, že
> se tu někdo zeptá kudy-tudy, ale nechápu proč ty
> pochyby, když nejsou třeba... Jsou tu desítky lidí
> co tu trasu projeli - já patřím mezi ně a neměli
> sebemenší problém. Vytiskni si tohle:
> [forum.ihvar.cz], a
> už nic jiného nepotřebuješ - ani mapu - sám jsem
> to vyzkoušel a nechal se "tupě" navádět itinerářem
> podle Miruse (jako jediný to dal skvěle dohromady
> a zveřejnil) - projel jsem to bez sebemenšího
> zakufrování.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
18. 08. 2010 14:53
V neděli kolem půlnoci jsem objížěl slovinskou dálnici přes Mureck a v Ptuji jsem to na prvních světlech vzal doleva do průmyslové zóny. Rovně do centra stálo asi deset aut a doleva jsem stál sám, což mě trochu znejistělo. Při rozsvícení zelené se pět aut z českou MPZ zařadilo za mnou a bylo mi jasný, že jsem vůdcem smečky. Industriální část Ptuje byla úplně prázdná a tak jsem ten průjezd pěti kruháčů korunovaný nádherně nasvětleným mostem bez problémů zvládl. Celou dobu až po sjezd na silnici která směřuje na chorvatské hranice (opravdu to není dálnice) byly směrovky ze škrtlou vinětou. Takže kdyby mě i někdo zastavil tak ho chytnu za límec a k té ceduli dovedu. Jinak Sjezd 226 km A2 - hranice slo-hr 45 min. Jo a největší objíždeči jsou dle pořadí: Němci,Poláci,Češi.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 08. 2010 13:14
Je to na těch prvních světlech nějak značené ? Industrial zone, Zagreb, nebo tak něco?
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 08. 2010 14:00
Vloni nebylo, ale je to první světelná křižovatka (na příjezdu od Lenartu) hned na okraji Ptuje. Já jedu až 15.9.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 08. 2010 15:46
Tak hned na okraji Ptuje to sice není, ale ano je to hned první světelná křižovatka samostatný odbočovací pruh vlevo do tmy.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 08. 2010 19:31
Směr Dornava.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 08. 2010 21:11
Jo je to tak jsou tam dvě žluté směrovky doleva Dornava a Ormož.Na kruháčích už jsou směrovky na Zagreb takže žádný stres je to v poho.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 08. 2010 21:16
OK, díky.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 08. 2010 21:49
Toto je ta křižovatka ale ve směru od moře jede se tedy doprava na Lenart
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
20. 08. 2010 18:30
Ahoj to je vše moc fajn ale asi by to chtělo trochu přiblížit i cestu zpět.ja třeba jel a jel a už se mi to zdálo dlouhý tak jsem odbočil asi moc brzo a vyjel sem v Spenfieldu,kde sem se vzal to ani nevím jeli jsme v noci a zpět podle Miruse se mi to nějak zamotalo,Asi sem pitomej nebo co,ale byl sem nějak vedle.Moc díkes,jinak cesta tam super jednoduchá.confused smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
20. 08. 2010 21:48
Jestli to někomu pomůže pár orientačních fotek ve směru od moře.Na začátku dálnice doprava na Ptuj na kruháčích nejdřív rovně na nový most pak na centrum potom industrialní zona a seš na světelné křižovatce.Snad to tak je nerad bych tu někomu blbnul hlavu.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
21. 08. 2010 19:14
Opakování je matka moudrosti, tak přidám svoji čerstvou zkušenost. Vloni jsem jel 226-Mureck-Lenart-Ptuj, bez problemu. Letos na zkoušku 228-Šentilj-Pesnica-kruhák-Lenárt, Ptuj, taky bez problému. Všechny kruháky v Ptuji mají značený směr Zagreb, to vloni nebylo. Trasa přes Pesnici se mi zdá trochu rychlejší, je to víc po rovině a vyhnete se tomu vlnobití mezi Mureck-Lenart. Volba je na každém, zpátky asi pojedu pro změnu na Mureck, protože někde v A musím koupit známku.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
21. 08. 2010 20:11
Tak to já jel asi tou samou co ty jen nazpět,ale tam byly samý zatáčky jako v blbákově.Je to už jedno už sme bohužel na rok zas doma jen mě zajímalo kde sem se to zamotal.grinning smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
21. 08. 2010 21:21
Vendis,
kdo trefí tam, tak většinou trefí bez problémů i zpět. eye rolling smiley
A kde se, prosím, nachází ten Spenfield confused smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
22. 08. 2010 10:21
Tan je až za odbočkou na Gersdorf,myslím další sjezd z A dálnice.Copak to já se trefil ale právě jinam ne k Murecku.češi za mnou jeli jako zběsilý abych jim neujel,ani jeden nedal třeba znamení že jedem jinudy.O nic nejde jen mě zajímalo kde sem se to ocitnul,jinak to bylo v pohodě.thumbs up smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
22. 08. 2010 10:28
Vendis, ono jde o to, že nejbližší Spenfield (Court) je v Northamptonu ve Spokojeném Království, proto je nám divný, kudy žes to jel. Z Gersdorfu docela zajížďka. A Spenfieldská cesta je v Newcastle Upon Tyne, to je ještě dál. yawning smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
22. 08. 2010 13:17
Tak malá opravička vy češtináři,jmenuje se to Spielfeld tak se omlouvám spletl jsem název
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
22. 08. 2010 19:23
Hoši, já jsem podle tohoto fóra našla trasu, vytiskla a dělala jsem navigátora. Manžel slyšel většinu měst poprvé, tak to jste měli slyšet, co z něho padalo. Od Grazu dál to bylo co slovo - město, to perla. Pak si pamatoval až Brelu. Zlatý Spenfield.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
25. 08. 2010 20:33
Včera jsem se vrátil a projel jsem to bez problémů cestou k moři jsem jel v úterý cca 3.00hod a kromně slováků co se mě nalepily na prdel jsem skoro nikoho nepotkal.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
28. 08. 2010 14:44
Před 3 týdny jsme se vrátili z HR a můžu říct, že objížďka dálnice přes kruháč v Pesnici - směr Lenárt a při návratu zpět stejnou trasou se mi potvrdila jako vhodnější trasa...časově kratší.
Při cestě zpět jsem na světlech v Lenártu jako jediný blikal doleva, ostatních snad 15 vozidel před i za mnou doprava na Mureck. Než blikla zelená, zak jsem si všiml, že to způsobilo pobavení ve vozidlech za mnou i přede mnou, listování v mapě a zubení se, jak si zkomplikuji cestu. Blikla zelená a vláček Čechů,Poláků a Němců se rozjel a odbočil vpravo a já opuštěný pokračoval vlevo.
V Rakousku na odpočívadle, cca 15 km za hranicemi jsem zastavil, vypil eis-kafe, slupnul sváču a při cestě z domečku WC jsem si všimnul vozidel z onoho vláčku z křižovatky v Lenártu, jak projeli na odpočívadle kolem nás.
Vzdálenost obou tras je téměř stejná (přes Mureck o 700m kratší) , ale patrně tím, že jeli v koloně, tak byli pomalejší o cca 15 min. Já jel sám,nikým nelimitován a podle předpisů! Jen jsem se musel spolehnout sám na sebe a ne na vůdce smečky ....
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
05. 09. 2010 00:54
Ahoj všichni

dnes jsem se vrátil po 14 dnech a mohu potvrdit že cesta přes Spiefeld,kruháč za Pesnicí (který opravdu není zpoplatněn) dále Lenárt a Ptuj ( v Ptuji přes obchodni zónu,jsou tam 4 kruháče)a přes nový most (v noci krásně nasvícen )na dálnicní nájezd (není zpoplatněn) a dale po původní trase do HR kde se setkate stěmi co zaplatili Slovinskou dálniční známku. Tuto trasu vřele doporučuji protože trasa přes Pesnici je velmi málo využívaná ( v noci jsem jel uplně sám,potkal jsem 3 auta a přes den to nebylo o moc horší) a silnice je v perfektnim stavu.V HR dálnice platim jedině kartou-je to rychlé,pohodlné a nikdy jsem neměl žádný problém.Užijte si dovču jako já,bylo tam super a doufám že pojedu příští rok opět.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
05. 09. 2010 09:43
30.8.2010 vyskusana obchadzka dialnice na ceste spat cez Ptuj, Lenart, Mureck a absolutne bez problemov.
(tam sa islo inou cestou - "Rohalovou trasou" cez HU.


Drobny problem nastal az v Rakusku - potreboval som kupit Rakusku dialnicnu zmanku, trosku som dostal strach, ked som si pred cestou pozrel, ze priamo v Murecku mam po ceste benzinku Shell a benzinka bola zavreta - cela je v rekonstrukcii. Ale nakoniec to dopadlo dobre, este pred odbocenim na dialnicu je taka automaticka benzinka "ELF", kde mi znamku za 7,90EUR predali. (ale pozadovali hotovost, kartou sa vraj Rakuske znamky nedaju platit).
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
05. 09. 2010 10:33
no ten novej most přes Drávu je sice pěkně nasvícenej..ale mě to světlo dělalo zle, moc sem neviděl na cestu...ony ty světla svítijou zespodueye rolling smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
05. 09. 2010 11:22
To je dávka do unavených očí, co?
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
05. 09. 2010 11:43
263735 napsal(a):
-------------------------------------------------------
.......
> kde mi znamku za 7,90EUR predali. (ale pozadovali
> hotovost, kartou sa vraj Rakuske znamky nedaju
> platit).

....jo, mně se to také stalo přímo ve Spielfeldu už v Rakousku na dálnici ve směnárně, kde prodávají také známky, slečna za přepážkou mně řekla, že kartou se dají platit pouze dálniční známky s platností od měsíce výše....10 ti denní ne....
tak jsem vytáhl padesátieurovku (drobné jsem neměl) a ona ji začala dlouze zkoumat, zda je pravá....tak jsem se nas..al a řekl "Das stinkt auch? , (to smrdí taky ?), pak se holka nějak omlouvala, že mají takové předpisy.....smoking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (05. 09. 2010 11:59).
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
05. 09. 2010 12:29
proc si znamku kupovat v klidu pred odjezdem doma, kdyz si ji muzu koupit v A levneji ..... usetrenych 20 kc mi za zdrzeni a pripadny problemy stoji, ze? A pak si tu stezujete, ze posledni pumpa ma zavreno, ze neberou karty atd. Fakt nechapu



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (05. 09. 2010 12:34).
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
05. 09. 2010 13:56
j------>Valeri
jestli míříš na mne, tak klídek, já musel kupoval při odjezdu zpátky novou známku, nedoť jsem původně myslel. že tam budu 10 dnů, ale dovča se kvůli parádnímu počasí protáhla...a proč kupovat v ČR pro jistotu dvě známky, když nevím, jak se vyvrbí počasí....smoking smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
05. 09. 2010 14:10
ne, myslim to obecne, proc se zdrzovat cestou necim, co muzu udelat jeste pred odjezdem. Me obtezuje cestou i tankovani benzinu, natoz shaneni znamky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.