Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj

Autor Martin_77 
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 05:10
ivos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alfe, chtěl jsem se jaště zeptat, jak ses pak
> napojil na starou silnici č.9??? na Google Earthu
> je vidět ještě kus rozkopaný silnice podél
> dálnice, a pek takový nějaký jako kruháč těsně
> před nájezdem na konec dálnice, nebo musíš jet
> jakoby na Pjuj, anebo ses napojil na starou cestu
> až v obci Tržec??? díky Ivoš

POZOR! Je to tam jinak. Původní silnice je ve směru od Mariboru propojena kouskem nové silnice se Zagrebašskou cestou, po které se jede až do Tržce, kde se dá najet na silnici č. 9. S přivaděčem od Ptuje není propojena - nadjezd



P.S. Nesmějte se. Je to domalovávané touchpadem, se kterým si já moc nerozumím
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 07:30
to Alf60:
no, ale nam (myslim, ze i Ivos) co jedeme pres Ptuj by to nemelo zneprijemnit cestu, najedeme na ten kousek neplacene A4. Teda myslim si, ze je neplacena, zatim me to nikdo nepotvrdil, procitat zpetne to nebudu :-). A kdyz bude placena bude to na kruhacu za rekou oznacene, tak misto rovne pojedu doprava a dostanu se na cestu na Trzec.

to renonous:
Ja natunino nemam tak zvladu i nejake to prevyseni. Dik a budu pozdravovat.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 07:46
Určitě je neplacená, pokud myslíš těch cca 200m. Je tam 2x značka, že se nejedná o dálnici. Jel jsem tudy letos v červnu. Určitě jsou tady ve vláknu i fotky. spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jurajs (14. 07. 2010 07:48).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 07:58
jj a taky ty dva km od reky, ale zde to bude stejne.
Dik myslel jsem si to.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 08:18
je to tak, za mostem přejedeš jeden kruháč rovně, pak jedeš po normální silnici, která se až těsně před dálnicí rozděluje na směr Maribor a směr Zagreb. Vše bez poplatku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jurajs (14. 07. 2010 08:19).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 08:35
Diky, takze pri starem. Tak ted uz se je sbalit a vyrazit ne!? :-)
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 10:03
Vše stejný jako loni, jel bych klidně ještě jednou. Pěknou dovolenou a šťastnou cestu. smileys with beer
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 13:11
Vrátil jsem se 11.7. a vše je jak píšete.Těch pár metrů od Ptuje je bez známky.jinak cestou tam jsem to objel přez Mureck Lenart a Ptuj.Cesta docela pohodová až na nějaké nerovnosti mezi Mureckem a Lenartem.Cesta zpět po nejdražší dálnici avšak velice rychlá.Tam mě trvalo slovinsko v noci hodinu a 20 minut(cca 10 minut pomoc nějakému dědulovi z Liberce.Měl jen navigaci a bloudil kolem Lenartu a chtěl domu ale mimo dálnici a navi ho stále hnala na dálnici.Tak jsem mu pomohl nastavit objízdnou trasu.)Cesta zpět po dálnici přez slovinsko které jsem projel od hranice k hranici za krásných 25 minut.jinak pozor ve Vídni měli uzavřenej první tunel od ČR a tvořily se tam velké kolony.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 14:26
Možná by nebylo od věci dát sem body zájmu objízdné trasy, protože loni jsem v Murecku na náměstí dával trasu do navigace s cílem v Gornji macelj s vyloučením zpoplatněných cest a stejně jsem z kruháče v Ptuji jel asi kilák po zpoplatněný silnici. Kvůli mě tam letos dají novou značku: "Konec kruhového objezdu."smiling smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 15:11
ty POI tady pres Slovinsko nekdo dal. To je velkej problem si doma v klidu tu trasu nastavit? Pres to SLO staci 3 body, aby te to nehodilo na dalnici, 1. za Mureckem, 2. za Lenartem a 3.v Ptuji v prumyslovy zone aby te to navedlo pres kruhace na novy most.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 15:44
Znovu a naposled pro všechny , co se chystají na objížďku přes Lenart a Ptuj : NEJDE ZABLOUDIT , Mureck za hraničním mostem doprava a furt na Lenart , tam směr Ptuj a v Ptuji na prvních semaforech je směrovka doleva Zagreb a pak je směrovka na každém kruháči až k napojení na konci dálnice .
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 17:30
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Alf60:
> no, ale nam (myslim, ze i Ivos) co jedeme pres
> Ptuj by to nemelo zneprijemnit cestu, najedeme na
> ten kousek neplacene A4. Teda myslim si, ze je
> neplacena, zatim me to nikdo nepotvrdil, procitat
> zpetne to nebudu :-). A kdyz bude placena bude to
> na kruhacu za rekou oznacene, tak misto rovne
> pojedu doprava a dostanu se na cestu na Trzec.

Pořádně si přečti, na co se Ivoš ptal - začíná to příspěvkem Petra z 13. 07. 2010 10:12.

Jinak, ten kousek dálnice A4 u Ptuje je neplacený.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 18:51
to Alf60:
no jo :-) to vis ja ctu maximalne dva prispevky nazpet, tak sorry. Hlavne at dojedem v poradku.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 21:14
alfe anebo zajet kousek do ptuje a přes kruháč najet na konec dálnice???Ivoš
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 07. 2010 21:38
Jde to taky. Po starém mostě do Ptuje a po novém zpátky. Nevidím ale důvod...
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 07. 2010 09:24
Nějak se v tom neustále motám.
Vytisknul jsem si návod a mapu od MIRUS - dá se podle toho jet nebo ne?
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 07. 2010 10:53
Návod s fotkami od MIRUS na 3. straně tohoto vlákna je super a stovky lidí tak denně jedou!!!
Takže jet se podle něho dá, ale aby řeč nestála, můžeme tady o tom do nekonečna dál debatovat. Alespoň se tohle vlákno drží pořád nahoře...
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 07. 2010 21:47
mpecho napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedine misto, ktere je neprehledne je kruhac za
> Pesnici a asi 100m za nim nez clovek najede na
> Sentiljskou cestu. Holt clovek musi sundat nohu z
> plynu a trochu premyslet...
> Jinak je to pohoda a je to podstatne kratsi nez
> jine trasy. Takze opravdu nechapu, proc jedit pres
> Lenart.
zkoušel někdo trasu Maribor,Slovenska bistrica,Rogatec,Durmanec,A2,Zagreb....Výhodu vidím v objetí přechodu Macelj,km i čas jsou shodné.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 07. 2010 22:13
pája napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zkoušel někdo trasu Maribor,Slovenska
> bistrica,Rogatec,Durmanec,A2,Zagreb....Výhodu
> vidím v objetí přechodu Macelj,km i čas jsou
> shodné.

Ani km ani čas shodné nejsou. A už vůbec ne při objíždění dálnice. Pokud ale chcete někdo objíždět Macelj, je lepší sjet za obcí Dežno pri Podlehniku z 9-ky na 689-ku a jet přes přechod Dobovec pri Rogatcu.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 07. 2010 23:54
Zkoušel už někdo jet přes Videm a po 690ce - jeden Leskovac - druhý Leskovac - hraniční přechod Cvetlin - Trakošćan?
V září 2009 mě tudy nepustili, že to není mezinárodní, ale jen mezistátní přechod, ale prý by to tudy už mělo jít.
Rád bych se někdy podíval na Trakošćan, ale, jak už vjedu na chorvatskou dálnici, už se mi nechce vracet...
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
18. 07. 2010 00:36
Jeli jsme cestou od Miruse a paráda. Mapka je dokonalá, nejde podle ní zabloudit.

Vše jsem si vytiskla a manžela navigovala. V Murecku nás o půlnoci zastavili policajti - kontrola dokladů a všimli si, že držím v ruce nějakou mapku. Tak na to chvíli koukali, listovali a pak se tomu smáli, že něco takovýho ještě neviděli. A na Internetu. Pak popřáli šťastnou cestu a my vjeli na slovinskou stranu, kde je cesta za hranicemi dost nerovná a navíc jsme dost ostře brzdili před pasoucí se srnou uprostřed silnice.

Zpátky opět stejná objížďka, najíždí se pár metrů před začátkem placeného úseku dálnice (odbočka vpravo a pak následuje první (pátý) kruháč, most a další kruháče).
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
18. 07. 2010 03:44
na cem se ta srna uprostred silnice pasla? Muzes upresnit? Za mesic tudy pojedu, tak abych vedel grinning smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
18. 07. 2010 09:43
Vlastní zkušenost z letošní cesty.
Cesta zpět Macelj - Ptuj - Lenart - Mureck v pátek 16.7. 2010 mezi 9,30 - 10,30 .
Doba jízdy mezi Macelj - Mureck 55 minut. Od Macelj po Ptuj rychlost 60 - 80 km/h (v našem směru téměř žádný provoz). Průjezd Ptujem dle trasy přes průmyslovou zónu a jenom červená na světelné křižovatce před odbočením doprava na Lenart a předtím nějaké to dání přednosti v jízdě na kruháčích. Potom až po Mureck rychlost max. 90km/h a v úseku mezi Lenart a Trate pozor na díry nebo spíše velké prosedliny vozovky tak jako loni. Mají to někde označené snížením rychlosti, ale ne všude. V noci moc neuvidíte a pokud to neubrzdíte, tak dřete v lepším případě prdelí po vozovce.

Cesta tam byla po dálnici, ale to je v jiném tématu - viz Slovinsko dálnice 2010.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
18. 07. 2010 16:57
Slovinský srny asi žerou asfalt grinning smiley grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 07. 2010 11:07
Letos poprvé jsem objel Slovinskou dálnici. Jel jsem tuto trasu přes Mureck. Tam v noci v týdnu, zpět v sobotu odpoledne. objíždka mě nadchla. Zpátky jsem odbočoval už na Tržec, nevim proč, ale cca 3-4 km před začátkem dálnice byla kolona. Odhaduji že to je tak o cca 20-25 min delší. Zpátky to bylo možná s ohledem na kolonu co tam byla i rychlejší. Podle návodu co jsem si tu přečet se nedá zabloudit. Pokud Slovinci nezlevní známku na 250kč, tak se můžu na jejich dálnici vy....

Moc děkuji autorovi návodu jak dálnici objet.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
20. 07. 2010 13:27
Valeri, na čem se pásla netuším, ale něco tam olizovala a neobtěžovala se ani popojít, museli jsme ji opatrně objet.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
20. 07. 2010 15:47
... Veronika F... trávu tam jistě nehledala ...
... je možné, že by to byl podobný takový smutný příběh ... thumbs down
... přede mnou jedoucí auto, když jsem jel kdysi do práce srazilo jednu ze srn, které přebíhaly přes vozovku ... srna byla dost zdevastovaná a byla na místě mrtvá ... nebyl to hezký pohled ...
... když jsem se vracel odpoledne tou samou cestou a přesně v tom místě ... nebylo již po následcích ranní srážky ani památky, za to ve mně se div že nezastavilo srdce ... na vozovce stála přesně tam a očichávala zem ... jiná srna a jak jsem pomalu popojížděl kolem, tak jen pomalu odešla do křoví ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 07. 2010 18:36).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
22. 07. 2010 17:47
Ahoj,

zítra na noc vyjíždím do Chorvatska a chtěl bych ještě na závěr radu. Chci se ve Slovinsku vyhnout dálnici. Jel jsem pře Mureck i přes Maribor. Mně se cesta přes Maribor zdá lepší. Proč tady všichni doporučují Mureck?

Loni jsem měl taky obrovský potíže u Ptuje. Rozkopali tam silnici a nedalo se jet jinudy než přes dálnici. Předpokládám, že letos už to tam je O.K. Akorát mi pořád není úplně jasný to napojení na silnici č. 9. Mám jet po té červené, jak to namaloval Alf60?

Díky!
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
22. 07. 2010 18:10
jech napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Akorát mi pořád není úplně jasný to napojení
> na silnici č. 9. Mám jet po té červené, jak to
> namaloval Alf60?
>
> Díky!

Máš. Osobně jsem po ní jel 3.7.

Jinak, Mureck všichni doporučují, protože je to trasa jednodušší a není tam takové nebezpečí, že se Ti podaří nechtěně najet na placenou silnici. Ono to ale zas tak nebezpečné není, pokud se dává pozor. S dobře nastavenou trasou v navigaci je to pak úplná pohoda. Přes Maribor je to IMO o dost rychlejší a po lepší cestě než přes Mureck.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
23. 07. 2010 08:44
Zdravím, tak letos již potřetí využiji objízdnou trasu mimo slovinskou dálnici. Jezdím přes Maribor a je to docela rychlý. Mám zpracovaný itinerář v PDF formátu, tak pokud bude mít někdo zájkem, rád jej pošlu. Možno psát na email : libor.blaha@email.cz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.