Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odtažení vozidla z Chorvatska

Autor Svatik 
mmm
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 08. 2010 08:23
Dobrý den paní Simono, mám na Vás prosbu. V neděli se nám stala naprosto totožná situace a pravděpodobně s naprosto stejnou odtahovou službou a servisem. Chtěla bych Vás poprosit, nemáte prosím na tuto firmu alespon nějaký kontakt,chápu, že už se tím nechcete zabývat a raději by jste zapoměla,ale moc by mi to pomohlo.Dlouho už pátrám po netu,ale zatím se mi podařilo najít pouze Váš příspěvek .Děkuji moc
Anonymní uživatel
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 08. 2010 09:20
schválně jsem si zjišťoval ceníky odtahových služeb. Cena za 1 km .....od 11,- až 18,- kč
a k tomu různé přídavky - za manipulaci, nakládání, čekačky a to je řádově ve stovkách.
Tedy na př. Brno -Zadar cca 780,- km by to mělo být cca při průměru 15,- kč/1 km asi 23400,- kč + ty poplatky - dejme tomu 2000,- kč.
No a nyní to převedu na. př na své auto :
1 km s vlekem spotřeba cca 14 lt na 100 km 3500,- kč jenom benzin
1 km s vlekem a nákladem cca 18 lt na 100 km 4500,- kč jenom za benzin
no a k tomu dálniční poplatky, a ty jiné poplatky HR cca 2000,-
A zhruba 250,-
k tomu pneu, oleje a já nevím co vše včetně amortizace. 4000.-
Takže čisté náklady jsou na tuto trasu cca 15.000,- kč. Na cestě budu asi dva dny a za to náležitou odměnu - 4000,- kč .

Celkem tedy asi 19000,- kč. No a je to moc? Nebo je to málo. Když řeknu paušál za 18 kč/km už to vyletí na 29000,- A to se mi již zdá dost.
A nyní si zvažte . Ale mně to moc nepřipadá jako vydírání v neštěstí do těch 19.000,- kč. Za hodinu 200,- kč to má dnes kde kdo a na melouchu zcela jistě. Bez urážky.thumbs up smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 08. 2010 17:04
Já jel teď Olomouc-Zadar (NIN), 2 lidi jeli zpět semnou a celý je to stálo 20 000, to měly tzv. za pusu..
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 08. 2010 22:54
Tak to uz jsme treti co jsme s nepojizdnym autem zustali v Karlovacu a myslim si ze ve stejnem servise. K nem taky prisel majstro, rekl ze oprava bude stat 1600 euro a dava nam 20%, ze po oprave dojedema domu.Za odtah 30km si vzal 200euro. No zustali jsme v Karlovaci v hotelu do rana a cekali, az pro nas prijede odtah z Cech. 700km nas stal 17 000KC a oprava v servise 5000KC. Byla to praskla hadicka od turba +cisteni palivoveho filtru+ nova baterka+ jeste nejake mensi opravy. Tak si myslim, ze Chorvatska pomoč na cesti je opravdu pomoč.
Anonymní uživatel
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 01:07
PetrK,
tak odtah byl 1400 km neboť musíš počítat dvě jízdy. I jízda do Karlovacu se musí počítat. Tak to potom odpovídá vzdálenosti Brno - Karlovac a ceně 12,- kč/km. A to je velmi slušná cena.thumbs up
Zde by bylo namístě zveřejnit adresu odtahové služby i pro ostatní.smileys with beer
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 08:04
Já tady přidám pro srovnání taky cenu za náš odtah, který pro nás jel až z našeho domova. Protože jak píše Petra, HAK chtěl v roce 2006 za odtah 1800EUR. A to auto bylo opraveno v NOVALJI ( PAG) - jednotná cena v mezin.servisu 200EUR, dojeli jsme max.120km a za horama v BRINJE jsme skončili na benzině. Známí dojel s jeepem a vozíkem.Takže cena byla počítána za km, za mýtné za jeepa a vozík, za naftu, amortizaci vozidla - zaplatili jsme 20.000,-Kč, oprava doma alternátoru 1500,-Kč a elektrikáře brali nervy, když viděl auto po HR opravě...Vzdálenost byla cca 897km.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 08:59
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:30).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 09:12
Tak to bys o moc líp nepořídil ani u nás. To je férová cena. smileys with beer
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 12:01
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:29).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 13:24
Taky mám vyjetou síť škodováckých opraven a jedině tam, kdyby něco. Problém je, že velké hluché místo je mezi Karlovacem a Zadarem, kde žádný není. thumbs down
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 15:19
předloni od Malé kapely odtah do Karlovace..mám záruku mobility..takže odtah platila Škoda auto..asi 1800kun...opravu sem platil já..za výměnu cívky 450kun...smoking smiley
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 16:05
Petra K napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to uz jsme treti co jsme s nepojizdnym autem
> zustali v Karlovacu a myslim si ze ve stejnem
> servise. K nem taky prisel majstro, rekl ze oprava
> bude stat 1600 euro a dava nam 20%, ze po oprave
> dojedema domu.Za odtah 30km si vzal 200euro. No
> zustali jsme v Karlovaci v hotelu do rana a
> cekali, az pro nas prijede odtah z Cech. 700km
> nas stal 17 000KC a oprava v servise 5000KC. Byla
> to praskla hadicka od turba +cisteni palivoveho
> filtru+ nova baterka+ jeste nejake mensi opravy.ádi se napakujou na
> Tak si myslim, ze Chorvatska pomoč na cesti je
> opravdu pomoč.


Já to řikám furt jsou to vydřiduchové rádi se napakujou na cizých, zvlášt tě VYDOJÍ v nouzi. Jo a jeden malej klínek ...........radší střílejí než ,aby něco dělali.........to bude zase na mě mela.........ale mě je to šumák já to vydržím AJAXI MIRUSI, LEVISI a spol jo a eště M 74.........j..........DOBRO DOŠLI .....pomoč miluju rybaření JÁ TAKY miluju CHORVATY já taky.......a ted se s toho p......s .....rte



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KALACH Andrej (27. 08. 2010 16:11).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 17:19
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:28).
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 18:10
... tak to je dílo ... yawning smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 08. 2010 22:47
Pro Šatava- ten odtah byl opravdu 12KČ za KM. Ale vezl nas kamarad od švagra a ten taky nejezdi takhle levne. Jezdi za 18KČ. A byl docela problem sehnat nekoho, kdo pro nas pojede v jedenact v noci, aby dopoledne byl v Karlovaci a jeste nas vsechny pobral do auta. Byli jsme ctyri, ja ,manzel a nese dve deti 3 a 14 let. UF UF-byla to honicka.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 08. 2010 15:30
Přátelé, pište vždycky i značku porouchaného auta. To se mi vždycky tak uleví, když se nejedná o značku, kterou mám já.eye popping smiley
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 08. 2010 16:12
příteli, nebuď záhadnej a nevyzvídej....
když už, tak napiš, takou tvůj pekáč má značku a zda má někdo s tím typem nějaké poruchové zkušenosti...
a pomni, že v případě poruch "nikdy neříkej nikdy".....smoking smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 08. 2010 16:30
o.p.e.l.í.k je to. Zatím bez problémů. Honem to zaklepat!!! ťukťukťuk.eye rolling smiley
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 08. 2010 19:16
jo, tak to jsi moje krevní skupina ...teď mám větší pekáč, ale asi před 5 lety jsem tam jel s tou větší Vectrou C 1.9 CDTI blbej termín, zácpy kdysi před tunelama Rok, Kapella. cca 5 hod....furt popojíždět, stát, atd....nasranej, vzteklej, jsem držel furt spojku a popojížděl...vykvaltoval jsem málokdy ....štěstí, spojka odešla až po příjezdu domů a auto bylo staré cca 2 roky...
machři se mi budou smát, ale já byl tak blbej...vykvaltovávat se musí...
jinak na Oplíky nedám dopustit...
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
29. 08. 2010 20:32
Vectry jsou šmejdy, alespoň pokud vím o těch benzínových. Chlastají olej po zhruba 80 tis. najetých kilometrů.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
29. 08. 2010 23:09
Já letos po investici zhruba 30tis do opravy moji xantie (rozvody, ventily, loziska a jeste nejaky "drobnosti"winking smiley jsem si jeste radsi pro jistotu nechal od moji pojistovny (nechci delat reklamu, ale mam kooperativu) udelat pripojisteni na nepojizndne nebo nabourane vozidlo po cele evrope do 3tis km.. stalo me to 1300kc ale mel jsem jistotu, ze kdyz mi nekde pojde auto, tak nezaplatim 18kc za kilometr bez dane odtahovce, kterou maj smluvne,ale ze ji dam jen nejakych 10tis kc, pac jedina podminka toho meho pripojisteni je, ze prvnich 600 km si plati pojistitel a vse ostatni je na pojistovnu... samozrejme v tom byly jeste nejaky kravinky jako odtah do nejblizsiho servisu do 50km zdarma, prijezd mechanika na misto a jeho pomoc zdarma atd.. ale jak rikam, pri nejhorsim bych platil jen tech 600km a vic nic a ze jsem mel letos asi 2600 tam i zpet.. takze by se mi to vcelku vyplatilo smiling smiley ale jako na potvoru nastesti samozrejme autiiii slapalo jak ma a diky mu za to grinning smiley tot vse co k tomu muzu rict .)
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
30. 08. 2010 08:07
Zdravím! Chci se zastat chorvatských domácích opravářů. My jsme měli letos štěstí v neštěstí. Pár dní po příjezdu do Chorvatska se nám ( naštěstí hned před brankou do dvora apartmánu ) pokazilo servo a vytekl olej. Volali jsme domácímu, jestli nezná nějakého opraváře. Samozřejmně " nema problema" . Přijel se na to podívat a usoudil, že si to opravíme sami. Donesl něakou gumičku jako těsnění a pár klíčů. V autě se hrabali chlapi všech národností, ale stejně klíče nepasovaly. Volali jsme domácímu znova, že si to sami neopravíme. Volali jsme do Česka a zjistili , že servo se nedá opravit na koleně, že se musí koupit celý náhradní díl. U nás za cenu cca 3000 Kč. Ale musí se objednat. Samozřejmě se s autem nemůže jet, protože by se spálilo ještě čerpadlo. Řekli jsme to domácímu a ten zajistil " mistra". Přítel dcery s manželem zapojili našeho Forda Mondeo za svého maličkého Getze a odtáhl nás k mistrovi. Byl to starší pán, problém jsem viděla jen v tom, že neopravuje auta, ale lodní motory. Dala jsem si několik panáků a řekla si, že v nejhorším domů doplujeme autem přes Balt a potom po Labi. Za několik hodin jsme si přišli pro auto. Mistr vysvětloval, že to nešlo, ukazoval plánek serva, který si narýsoval a pořád tvrdil, že to nešlo. Propadala jsem panice, ale najednou jsem si všimla, že nádobka na olej do serva je plná. Tak se ptám, jestli je auto OK a on na to,yes, ok. Nastartoval, točil volantem. Supeeer.Pořád ale mluvil, co všechno udělal. Myslela jsem si ,že to obkecává, protože si řekne nějakou obrovskou sumu. Nakonec jsme pochopili, že vysoustružil " nové servo". Prišlo na placení a to jsem šla teprve do kolen. Chtěl 240 Kn a to se ptal, jestli se nám to nezdá moc. Dala jsem mu 300 Kn + lahvinku valašského moku a užívala si krásnou dovolenou.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
30. 08. 2010 10:20
tedy tomu říkám šťastný konec thumbs up smileysmileys with beer
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
04. 09. 2010 07:45
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> předloni od Malé kapely odtah do Karlovace..mám
> záruku mobility..takže odtah platila Škoda

tu zaruku mobility mam taky, ale nevim co to presne obnasi. Je to lepsi nez asistencni sluzby k havarijnimu pojisteni?
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
04. 09. 2010 09:46
Záruku mobility Škoda auto mám též,bohužel i osobní zkušenost.Koncem července jsme byli na čtyři dny na Novomlýnských nádržích.
V sobotu v osm ráno sednu do auta,startér startuje,nicméně motor nenaskočil.Po počáteční drobné panice volám na Škoda asiatance,
že stojím tam a tam a mám takové problémy.Operátor mne vyzpovídal,zda jezdím na pravidelné prohlídky do značkového servisu,stáří auta,
motor apod.Na závěr mi řekl že se se mnou spojí nejbližší aut.servis v tomto případě v Hustopečích. Během deseti minut mi volali ze servisu.
"Víte pane vy máte motor 2,0TDI,no to já tam ani nepojedu,zbytečně by jste mi musel zaplatit výjezd,to já vám tam pošlu rovnou odtahovku!"
Na auto že se mi podívají v pondělí.Po chvíli jsem kapituloval a chtěl půjčit auto,samozřejmě za úplatu.Po deseti minutách mi volali zpět že auto
by mi mohli pújčit až za čtrnáct dní! No zkrátka situace,Domu dvě stě kilometrů,na autě dvě kola a budu sedět v Hustopečích na silnici s taškama.
Tak volám znova na Škodu asistance aby mi poslali někoho jiného,protože takové služby si mohou strčit za klobouk.Tak že mi zavolají zpět,až
někoho seženou.No zkrátím to.Po cca půl hodině jsem se nas... otevřel motor vytahal plasty na zákl.desce s pojistkama a relátkama,pomačkal jsem je nazpět,jelikož byli z D1 poněkud vyskákané vzal za startér,motor naskočil a já odjel.Po příjezdu domů jsem nechal auto napíchnout
na diagnostiku a všechno O.K:Na autě mám najeto 90 000km a ještě se mi nestalo že by mě nechalo ve štychu.Tak tohle jsou moje zkušenosti
se zárukou mobility a to jsem byl pouze 200km od domova a v Čechách.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
04. 09. 2010 10:42
no tak já mám zatím zkušenosti se zárukou mobility během 2 let 3x..a vždy vyřešeno k mé spokojenosti.. vždy odešla cívka pokaždé jiná...2x odtah do nejbližšího značkového servisu a 1x oprava na místě...odtah byl zadarmo jenom jsem podepsal papír..oprava za prachysmoking smiley ....a jak se ptá valeri..tak s havarijním pojištěním nemám zkušenosti tak nemůžu odpovědět..confused smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
04. 09. 2010 22:19
Jo a ještě bych dodal,že asi po týdnu mi přišel dotazník z Škody asistance,jak jsem byl spokojen s asistenční službou.angry smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2010 20:25
a lze se na toto nejak pripojistit?
nejaka kratkodobo nadstandartni asistence? nebot z havarijniho se naklady spojene s poruchou hradit nedaji ne?
mam sice asistenci po povinnemu ruceni a kartu uamk, ale nejak me to tady znervoznelo ...
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2010 22:17
kratkodoba nadstandartni asistence....to asi znamena, ze pri poruse bys nechtel platit nic, ze jo grinning smiley tak to nevim. Ale u havarijniho mam nejakou zakladni asistenci, odtah, asi 150 E na opravu, ubytovani na 2 dny atd. Pisu to z hlavy, nevim presne, totez mate asi vsichni
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 01. 2011 12:51
[www.hak.hr]
... velmi důležité číslo pro pomoc chorvatského autoklubu ...987 ... je potřeba jej znát nazpaměť ... mě je naučili vloni ve Splitu
bylo k nezaplacení ... nám pomohli moc ... thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 197
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.