Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta do Poreče

Autor mispietro 
Cesta do Poreče
29. 04. 2009 19:08
Ahoj všichni, 26.6.2009 v pátek večer vyrážíme autem z Kladna do Poreče. Začínají prázdniny, tak to bude asi na silncích hezký! Chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti z cestou přes Německo. Všichni si to asi povalej na Vídeň, tak si myslim, že by to mohl být lepší. Kdyby jste někdo měl nějakej tip nebo radu tak pište.

Díky Michal Petrák
avatar Re: Cesta do Poreče
30. 04. 2009 08:10
Z Kladna na Plzeň, Rozvadov, Regensburg, Passau, Linz, směr Graz po A9, u městečka Trieben sjet z dálnice na Klagenfurt, hraniční přechod Loibl, Ljulbljana, Koper, Poreč.
avatar Re: Cesta do Poreče
30. 04. 2009 09:50
Z Kladna na Plzeň, Rozvadov, Regensburg, Mnichov, Salzburg, Villach, Udine, Terst, Poreč :-))

nepotřebuješ Slovinskou dálniční známku...
Re: Cesta do Poreče
30. 04. 2009 10:30
Tahle trasa ma nekolik hacku, jednak potrebujete platit za dalnice v Italii, jednak platite i v Rakousku, a je delsi, takze se to nascita na peknou sumicku
avatar Re: Cesta do Poreče
30. 04. 2009 12:46
dle maps.google:
trasa č.1 989km, je potřeba Slovinská známka, dále se platí tunel Karavanky
trasa č.2 993km, není potřeba Slo. známka, v Itálii dálnice cca 6euro, v Rakousku tunel Tauern+St Michael 10 euro...
avatar Re: Cesta do Poreče
30. 04. 2009 13:04
Není to nějaká blbost? To je tam i zpět? Z Plzně do Poreče přes Dolní Dvořiště, Linz, Klagenfurt, Loibl atd jak popisuju nahoře je to cca 750km.
Známka 7,7€ + 4,5€ za Bosruck tunel + viněta ve Slovinsku.
avatar Re: Cesta do Poreče
30. 04. 2009 13:34
ok :
Kladno - Plzeň cca 100 km
trasa přes Německo je cca o 150 km delší, dále matematika 2. třídy :-)

nepřu se která trasa je lepší, jen nabízím variantu...
hodně se tu probírají Slovinské známky toto je alternativa jak jí nekupovat...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tbar (30. 04. 2009 13:34).
Anonymní uživatel
Re: Cesta do Poreče
30. 04. 2009 13:35
tbar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dle maps.google:
> trasa č.1 989km, je potřeba Slovinská známka,
> dále se platí tunel Karavanky
> trasa č.2 993km, není potřeba Slo. známka, v
> Itálii dálnice cca 6euro, v Rakousku tunel
> Tauern+St Michael 10 euro...



Tauerntunnnel a St. Michael se dají objet, je to sice pro silnější povahy, nejde to s vleem, ale faie čtyři lidi, rakev na střeše to s lehkostí zvládla.
Už jsem to popisoval vloni. Nu a není třeba jezdit na Loibl, lze et na Villach Warmbad a pak přechod Wurzenpass/ Rateče a vyloupnete se u Kr. Gory a pak přes Vršič do doliny Trenta. Vyzkoušeno.
avatar Re: Cesta do Poreče
30. 04. 2009 13:45
taky jsem to jednou objížděl, je to hezká cesta, ale nesmíš spěchat :-))
řekl bych tak hodinu zdržení ??
Anonymní uživatel
Re: Cesta do Poreče
30. 04. 2009 14:01
Déli zdržení si netroufnu odhadnout, protože si tu cestu užívám. Jednou jsem taky ztvrdnul půl dne u Mondsee, prošel se po Salzburgu a občas z té dálnic prostě odbočím do nějaký vesnice.
Takže zatímto tu spousta z nás popisuje sprinterské časy- 10-12-14 hodin, mně to trvá někdy i přes dva dny. Ale je to moje volba, nehnat se. Zpravidla ženu zpátky.
Nicméně- letos se nezúčastním, takže počkám na zkušenosti Vás, kdož jedete.
Re: Cesta do Poreče
02. 05. 2009 09:37
Děkuji za info, moc se mi nechce jet po D1 a pak se vláčet do Vídně a pak teprve dálnice. Když pojedu na Rozvadov, Mnichov,Salzburg, Villach, Jesenice, Ljunjana, Koper a Porec,tak pojedu celou dobu podálnici. Jen kousek v Chorvatsku po normální silnici. Přes to Německo to bude asi pohodlnější, ale zase se v Rakousku musejí platit tunely.
Re: Cesta do Poreče
02. 05. 2009 18:53
takovej tip kdyby jste v italii na mitnici nechteli platit: vjedte do sektoru pro mistni(plati pres kartu), u automatu cekejte 1min. vyleze vam listek, ze jste nezaplatili a ze to na to mate nahradni lhutu, ale protoze nejsme italove, tak vam nic nemuzou. Kdyz jsme jezdili do porece a jezdili zpet pres italii, tak jsme to takhle udelalali, asi 3x smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkajh (02. 05. 2009 18:54).
avatar
FAT
Re: Cesta do Poreče
03. 05. 2009 00:59
jirkajh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> takovej tip kdyby jste v italii na mitnici
> nechteli platit: vjedte do sektoru pro
> mistni(plati pres kartu), u automatu cekejte 1min.
> vyleze vam listek, ze jste nezaplatili a ze to na
> to mate nahradni lhutu, ale protoze nejsme
> italove, tak vam nic nemuzou. Kdyz jsme jezdili do
> porece a jezdili zpet pres italii, tak jsme to
> takhle udelalali, asi 3x smiling smiley

To sa potom budete diviť čo všetko a ako dlho si dokážu tie dnešné kompjútery pamätať. Aj pri bežnej náhodnej kontrole dokladov Vám takéto veci pripomenú. Pracoval som s ľudmi, ktorým podobné veci spočítali aj po roku.
Re: Cesta do Poreče
03. 05. 2009 14:58
to si sice pamatovat muzou, ale policajti budou tezko napojeni na nejakej registr neplaticu na mitnici. jinak je to uz asi 5let.
-NIKOHO to nenutím udelat, jen rikam ze to jde...

stalo se nekdy nekomu ze ho vyblejsknul stacionarni radar treba v obci v rakousku a pote mu prisla obsilka z rajchu?
Anonymní uživatel
Re: Cesta do Poreče
04. 05. 2009 10:01
To je opravdu čímse chlubit..., jirkojh.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomm (05. 05. 2009 05:44).
avatar Re: Cesta do Poreče
08. 05. 2009 08:54
...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (08. 01. 2018 14:45).
Anonymní uživatel
Re: Cesta do Poreče
08. 05. 2009 09:52
Nikdy jsem nikomu nic neudělal ale proti tomuto se musím skutečně ohradit. Ne, to bych neudělal. Kdyby Vás - jirkajh - vyhmátli, já bych nepomohl. Svět by ale řekl - ne jirkajh ,ale češi podváděli !!!!!
Manželka celý život prodávala v potravinách. Jakmile jim tam někdo něco ukradl - to je to správné slovo - zaplatili to všichni.
Prosím nesnažte se to okomentovat. To prostě nejde.
avatar Re: Cesta do Poreče
08. 05. 2009 17:43
....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (08. 05. 2009 20:18).
Re: Cesta do Poreče
09. 05. 2009 10:49
Cesta přes rakousko a Itálii na Istrii je velmi pohodová, jezdíme tudy do Novigradu každý rok. Horší je jen průjezd Terstem,ale stavějí tam již řadu let obchvat a možná bude letos už hotový. Jen se ptám, zdali na obchvat kolem Koperu není třeba dálniční známka, jede se tam tedy jen pár kilometrů, ale prý je to rychlostka a známka tam je třeba ?
Re: Cesta do Poreče
19. 05. 2009 20:37
Jedeme do Poreče 13.6. a chceme vyjet až nad ránem z Třince přes Bratislavu pak Eisenstadt, Graz a celá slovinská dálnice po Koper. Kdo máte zkušenosti s podobným termínem v polovině června - máme očekávat v sobotu kolony?
Re: Cesta do Poreče
19. 05. 2009 20:54
ne kolony nečekejte, jezdím vždy červen a občas září, žádná kolona nebyla. Doporučuji Linz, Graz, cestou jsou tunely za cca 11 E, slovinská dálnice 35 e, v Koperu neodbočovat a jet pořád rovně, pojedete podél moře až na hranice slo/hra(žádné fronty, všichni pojedou přes hory k druhému přechodu), pak na nový y (istrijsky) odbočit směr Antenal, abyste neplatili mýtné, po železném mostu u Lantery a už jste v Poreči. My pojedeme určitě 5.9. a možná, pokud bude čas i 20.6. Takže šťastný návrat
Re: Cesta do Poreče
19. 05. 2009 21:35
Díky za informaci a uklidnění. My se doma dohadujeme o každou čtvrthodinu - v kolik máme vyjet. Přeji taky skvělou cestu i dovolenou.
Re: Cesta do Poreče
01. 06. 2009 20:50
Dobrý den,

prosím o radu,chci jet do Rovinje 15.června,o datum ani nejde,ale samozřejmě nechci platit Slovincům.Dá se z Terstu bez jejich známky?Díky za info.
v2x
Re: Cesta do Poreče
02. 06. 2009 15:09
Linz, směr Graz po A9, u městečka Trieben sjet z dálnice na Klagenfurt, hraniční přechod Loibl, Ljulbljana, Koper, Poreč. Tato trasa popsána od Kudu je dobrá - jel jsem to. Platí se jeden tunel na A9 v Rakousku a Slovinská viněta. Loibl pass je příjemné zpestření
Re: Cesta do Poreče
02. 06. 2009 17:12
Díky za pomoc,ale dá se zbavit té jejichviněty?
v2x
Re: Cesta do Poreče
03. 06. 2009 22:15
O nějaké objíždce dálnice můžou uvažovat jen ti, co jedou od Mariboru na jich ten krátký kousek. Trápit se někde 200km mimo dálnice asi není dovolená. Raději dám 35 E a bude to v klidu.
Re: Cesta do Poreče
06. 06. 2009 14:19
To je úplně nej cesta, jel jsem ji loni, ale letos je už kousek zpoplatněné dálnice z Terstu do Koperu, takže by to byl propadák...
Re: Cesta do Poreče
02. 07. 2009 00:33
To Tbar: Jaks přišel na to, že z Terstu do Poreče nepotřebuješ sloviskou známku? eye popping smiley Jestlis to projel z nevědomosti, budiž Ti útěchou, žes na tom vydělal nevědomě bez pokuty. Jetsli jsi jel trasou např přes Kozinu, pak bys to měl popsat a ne tu lidem věšet bulíky na nos. Od hraničního přechodu Škofije pře Koper je třeba známka, než začneš někomu radit, informuj se. cool smiley Je to totiž trasa kterou jezdím každý rok a sám se snažím přijít na to, jak se odstat do Poreče bezpečně bez placení. A zatím jsem zjistil, že musím z Terstu na Kozinu, Buzet, , Lupoglav, Poreč. Letos to zkusím poprvé a uvidím
avatar Re: Cesta do Poreče
02. 07. 2009 12:15
2 Pašák:
Jistě máš pravdu, jel jsem tam napsledy předloni, tímto se všem které jsem uvedl v omyl omlovám, v žádném případě Tě to však neopravňuje používat tento způsob komunikace, tohle fórum je jedno z mála na které "chodím" z toho důvodu, že tady je tento způsob ojedinělý.

ps: doufám, že Ti nepraskla cévka.... a budeš si moci mojí "omluvu" přečíst...
Re: Cesta do Poreče
02. 07. 2009 19:58
Jestli se Ti zdál můj tón poněkud ostřejší, omlouvám se. Ale bohužel jsi svým příspěvkem mátl účastníky diskuze. Toto fórum navštěvuji již hezkých pár let a občas zareaguji i ostřeji. To Ti ovšem nedává právo být drzý a dělat si rádobystarosti o mé zdraví.thumbs down Můžu Tě ale uklidnit, že nejsi jediný hrdina schovaný za klávesnici. Věřím, že Tvá omluva ostatním je stejně upřímná jako Tvoje potřeba mě urazit
P.S. Taže pro příště nemám raději upozornit na chbnou informaci, abych "neschytal" urážku? confused smiley Zamysli se.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 180
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.