Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

požár u Makarské - objížďka

Autor jirkaK 
požár u Makarské - objížďka
21. 09. 2008 13:03
dotaz pro ty nešťastníky, kteří zůstali tento víkend trčet na Makarské a museli to složitě objíždět kvůli požáru. Zajímá mně, kudy a jak dlouho jste to jeli. Myslím, že to byla asi pěkná zajížďka, co ?

(a když už sem bude někdo psát, napište mi taky prosím, jak bylo tento týden a kolik měla voda. Jedu letos ještě jednou, příští pátek, tak na co se mám připravit. Dík)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkaK (21. 09. 2008 13:09).
Re: požár u Makarské - objížďka
21. 09. 2008 13:15
Podle novinářů to bylo tou silnicí co odbočuje na Konci Makarské doleva (na posledních semaforech). Šplhá se úbočím Biokova nad Tučepy, Podgoru a tak nad Čaklje zahne do vnitrozemí. Zajížďka je to minimální, ale přetížené to tam asi bylo řádně. Silnice je to naštěstí celkem široká a kvalitní. Samotného mne překvapilo jak široká silnice tam na úbočí hor je.
Re: požár u Makarské - objížďka
21. 09. 2008 14:52
Dnes ráno jsem přijel , objížďka byla Podgora - nahoru na Biokovo pak Kozica a tam na Šestanovac. Byl to docela
horor , protože na silničku širokou cca 4 m se nahrnuly z obou směrů autobusy a kamiony na trase Split - Dubrovník. Takže
úsek cca 10 km jsem jel 2 hodiny. Pak jem přijel do Zadaru a pro silný vítr byl zavěřenej tunel Sv. Rok. Takže cesta do Prahy trvala cca 18 hodin. Normálně to jezdím ( z Drašnice u Podgory) 13 hod. Voda do úterka 24 , pak byl silný vítr a ochladila se
na 21. Když svítí sluníčko a nefouká vítr tak je super. Rána a večery jsou už chladná , kolem 16 - 18. Přeji hezký pobyt.
Re: požár u Makarské - objížďka
21. 09. 2008 15:53
Já se vrátil 20.9., byl jsem v Brele a na Bolu, voda byla v den odjezdu naprosta klidná, dle novin 23 stupňů, podle mě o nějaký stupeň více, zatím nejprůhlednější voda za 8 let, co jsem jezdil do Breli. Moře si tuto teplotu určitě ještě udrží, problém byl jen s nočním větrem, jinak počasí v klidu, i když v noci 2krát sprchlo. A jakpojedeš ty, tak nebude zase tak velký rozdíl v teplořtě moře a vzduchu, dokonce se ti bude zdát moře teplejší než vzduch a vůbec se ti z něho nebude chtít. Tak jak vylezeš z moře, tak se určitě utřeš do ručníku, aby ti nebyla zima. Mře je teplé skoro jako v červenci či srpnu, nebo v červnu, ten jeden dva stupně nepozáš. Přeji pěknou dovolenou.
avatar Re: požár u Makarské - objížďka
21. 09. 2008 16:57
Ahojte. Já jsem si až do letošního července taky myslela, že moře si vždycky i při zhoršení počasí ještě nějakou tu dobu teplotu udrží. Ale letos, jak zaburácela ta jednodenní bura Jugo - mám dojem, že to bylo okolo 15.7.2008 - tak se moře tak ochladilo během několika hodin, a to snad o 10 stupňů dolů...Nevím proč, přemýšlím, že asi se tím větrem to moře nějak promíchalo - odborníci na fóru mi to určitě vysvětlí....No, nikdo se nekoupal, pláž byla úplně prázdná. Tak jsem si říkala - protože nádherně svítilo sluníčko - že v takovýto den můžou právě vznikat ty zavádějící fota liduprázdné pláže s pozadím nádherně modrého prosluněného moře a romanticky se houpající bárky na moři......
Re: požár u Makarské - objížďka
21. 09. 2008 17:47
Tak jestli se jezdilo přímo z Podgory nahoru, tak tam to fakt pro autobusy neni. Osobák to projede v pohodě, pro delší vozidla jsou ale ty vracečky asi dost problém.
Re: požár u Makarské - objížďka
21. 09. 2008 18:48
Přijeli jsme dnes ve 3:00 ráno z BRISTU - když opomenu to, že od Středy-Čtvrtka už koupání moc nebylo - tak cesta byla horor - jeli jsme do Frýdku - cesta z Ostravy tam pohodových 14,5 hod s přestávkama - zpět 18,5 hodin - přijeli jsme do Makarské a policajti to tam nějak zvláštně odkláněli - místní nám řekl, že máme jet na Vrgorac a Šestanovec - že jinak budeme čekat až 10 hodin - paradox byl ten, že v době kdy pravděpodobně požár vznikl jsme byli na večeři v Gradacu a 3x vypla elektrika na celém pobřeží - 2x na minutku a potřetí déle.... až pak jsme si to dali dohromady když jsme to viděli ve zprávách...
Horor na celé objíždce byl ten, že jsme neměli žádný benzín skoro a dojezd mi hlásila Fabča cca 60km a rychle to ubíhalo - jel jsem tedy směr Vrgorac a na Kozicu jsem neodbočoval v domění, že někde po cestě natankuju a tak jsem si najel dalších zbytečných hodně km abych zjistil, že nikde pumpa není yawning smiley))) celý úsek jsme jeli díky kamiónům a autobusům cca 4hodiny - vyjížděli jsme v 8:45 v Bristu a na Šestanovci na PETROLU jsme se střídali v řízení v cca 13:15 - dojeli jsme na výpary!!! Už jsem se viděl jak mě někdo tahá přes ty serpentiny - polský řidič autobusu si dělal srandu ať jedu za ním a když tak mě vezme na tažné yawning smiley))) jinak jsme vypínali motor kde se to dalo a naštěstí to bylo z kopce tak jsme tak často nestartovali - nebýt pumpa hned na Šestanovci na dálnici někde jsem zůstal viset yawning smiley))
Potom přišel druhý problém na Zadaru kdy byl Sv. Rok odkloněn - jel jsem po dálnici cca 120 a jakmile jsem zvýšil na 130 auto se začalo nebezpečně chovat a to mě Chorvati a Němci převážně předjíždeli klidně 150....
Takže objížďka a nahoře někde v horách další zdržení - byl jsem 2 auto od "nehody" - hasiči hasili motor asi? Nějakému autu co táhlo loď - nějaký Rakušák - ale nevím co se tam stalo.... a aby toho nebylo málo tak od toho zdržení s tím ohněm mě začala Fábie hlásit problém s motorem - chvilku mi to přišlo, že jedu na 2válce - pak OK, ale kontrolka zhasla až v Maďarsku, ale dobře mi nebylo již potřetí v ten den yawning smiley)) Naštěstí vše dobře dopadlo... uf
Re: požár u Makarské - objížďka
21. 09. 2008 20:12
díky za odpovědi. Jedu asi v pátek a asi na týden. Říkám asi, protože s tou partičkou, co jedu, je to vždycky spíš na náhodu. Máme zakotvenou loď u Medulinu, ale chceme jí stáhnout někam dolu. Letos jsem byl v HR v květnu na plachetnici a to jsem vlezl do vody jen jednou, prakticky omylem a bylo to dost hrozný. Pak jsem byl u moře v červenci v Itálii, ale to jsem se zase moc nevykoupal, protože se opět neustále jelo na lodi. Tak se teď už těším, jak malej kluk, protože se snad konečně pořádně vyráchám a taky proto, že manželka byla pověřena jinými, důležitějšími úkoly. grinning smileyhot smiley
avatar Re: požár u Makarské
19. 07. 2009 15:42
Několik fotografii téměř rok po požáru u Makarské.







Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 231
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.