Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?

Autor artmle9 
Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:19
Ja jsem si pravě objednal Osram Night Breaker H1 i H7, tak doufam že budou sloužit dobře. Ted ještě přemyšlím, že bych přiobjednal led T10 do parkovaček, akorat nevím jestli invexní nebo konvexní.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil artmle9 (08. 03. 2010 19:41).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:27
Já jsem si koupil na podzim tyto - OSRAM H1 NIGHT BREAKER 12V 55W + 90% SVĚTLA- svítivost super, krásné bílé světlo, cena 350,- za pár.Minulý týden mi jedna odešla do věčných lovišť....Můj mechanik mi říkal,ať se prý na ně vyprdnu, že by se mi mohly vypálit paraboly, tak tam zase dám ty původní, v tomhle dám radši na něj.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:30
nevíte náhodou jestli se dá na Felicii nějak zlepšit svítivost ?confused smiley
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:45
Myslím, že jsou dvě možnosti a to buď koupit lepší žárovky (test) anebo rozebrat světla a pořádně vyčístit jak paraboly tak skla světlometů které se časem zanáší, ale to vyčištění poznáš minimálně.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:46
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:50
michalhk napsal(a): Můj mechanik mi říkal,ať se prý na ně vyprdnu, že by se mi mohly vypálit paraboly

Dobrej nesmysl, když maj klasickej odběr 55W. Větší svítivost je na úkor životnosti (300h vs 900h)

Jinak jezdím s Osram Cool Blue thumbs up
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:51
Zdravím, kedy si som tiež používal Osram Night Breaker H1 i H7, ale nevydržali dlhšie ako 4-6 mesiacov. Tak som sa nechal presvedčiť na Philips H7 a H1 s predĺženou životnosťou a tie sú tam do teraz už 8 mesiacov a svietia. Je pravda, že je to iné svetlo, ale je to v pohode. Ešte typ auta - Peugeot 407SW.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:55
děkuji moc,to jsem chtěl vědět.thumbs up
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:56
7Peter7 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím, kedy si som tiež používal Osram Night
> Breaker H1 i H7, ale nevydržali dlhšie ako 4-6
> mesiacov. Tak som sa nechal presvedčiť na Philips
> H7 a H1 s predĺženou životnosťou a tie sú tam do
> teraz už 8 mesiacov a svietia. Je pravda, že je to
> iné svetlo, ale je to v pohode. Ešte typ auta -
> Peugeot 407SW.


Já jsem si dnes počítal jak dlouho by mi měly vydržet a vyšla mi asi 11 000km, což je pro mě rok, tak snad to vydrží. Ale stejně jsem si je koupil kvůli cestě do HR takže je nahodím tak 2 měsíce před odjezdem a pak az si prasknou.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 19:57
dj.DEKL no vidíš, rád se nechám poučit, díky. Jinak s tou životností to je dost přesný jak píšeš.

7Peter7 te´d jsem na ty Philipsy koukal, co myslíš tím, že je to "jiné světlo" ?
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 20:13
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil MORAVÁK (24. 03. 2010 07:11).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 20:16
Svetlo klasické, žiaden modrý alebo biely odtieň. No majú dobrý dosvit bez toho aby som osvetloval druhých. Ja najazdím ročne cca 35.000 km a ešte stále svietia.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 20:20
Připište nám ke svému komentáři jaké auto máte, myslím, že u světel je to celkem podstatné. Já Kia ceed 1,4 r.v. 2009. Díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil artmle9 (08. 03. 2010 20:27).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 20:30
MORAVÁK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kure:já tam mám už tři roky Philips Premium +30%
> svítivosti H4 12V 60/55W Zatím se žádná
> nespálila, kontakty mám nastříkané WD-40.
> Svítivost je o něco lepší.Silnější se tam raději
> nedám, právě kvůli možnému zničení světla,co se
> týká počtu Watů


Moraváku dík,ale stále nevím jaký je rozdíl mezi H7 a H4. Do felicie určitě H7 nedám,aspoň si to myslím,nebo se mýlím ????
Silnější určitě taky nedám,protože tam musím mít 55W.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 20:34
kure napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MORAVÁK napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > kure:já tam mám už tři roky Philips Premium
> +30%
> > svítivosti H4 12V 60/55W Zatím se žádná
> > nespálila, kontakty mám nastříkané WD-40.
> > Svítivost je o něco lepší.Silnější se tam
> raději
> > nedám, právě kvůli možnému zničení světla,co se
> > týká počtu Watů
>
>
> Moraváku dík,ale stále nevím jaký je rozdíl mezi
> H7 a H4. Do felicie určitě H7 nedám,aspoň si to
> myslím,nebo se mýlím ????
> Silnější určitě taky nedám,protože tam musím mít
> 55W.


H7 jednovláknová (potkávačka), H4 dvouvláknová (potkávačka i dálkové v jednom). H7 tam určitě nedáš a silnejší určitě ano, ale náš silniční zákon ti to zakazuje, pokud teda nemáš závodní speciál se kterým na silnici stejne nesmíš



Upraveno 1krát. Naposledy upravil artmle9 (08. 03. 2010 20:36).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 21:43
Nakoľko si moje auto pýta trošku neštandardné a ťažko zohnateľné žiarovky typu HB3 (9005) takéto night breaker 30%+ "libústky" sú pre mňa nedostupné, tak kupujem, čo zoženiem, alebo objednám a moc nad tým nemám ako špekulovať.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 23:19
Asi tady jediný více porušuji předpisy, na Chevrolet Captiva rv.2008 mám xenonovou sadu se skoro bílým světlem 6000 stupňů Celvina. Mám na nich už najeto 1,2 roky a 49000km bez jediného zaškobrtnutí, podotýkám že se mi ještě nestalo aby na mně nějaké auto blikalo kvůli oslnění, většinou si zanadávám když doprotivky jede nějakej frajer s vytuněným favoritem a svítí i pánu bohu do oken modrým xenonem k vůli takovým se ani nedivým že je zakázali, u mě světlo zřejmě dostatečně usměrňují skleněné čočky v předních světlech a to až tak že ani páni policisté mi nikdy při kontrole (a že jich bylo) neřekli půl slova ohledně světel. Do obrysovek jsem skoušel dávat ledky ale po pár týdnech vždy jedna na střídačku zařvala a jelikož při výmněně musí světlomet opustit karoserii tak jsem to vzdal a nechal tam dát origoš obrysové. V zásadě ať si dá každý světla jaký chce, třeba i xenony (opravdu je to krásné oči neunavující světlo) ale ať si taky podle toho nechá seřídit světla kvůli většímu rozptylu bez čoček ve světlometech. Sem se trochu rozjel grinning smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 03. 2010 23:29
Hlavni Hella 4 x H7 / 100W, v mlhovkach H3 Philips, pres den svitim pouze dennima Led svetlama umistenych vedle mlhovek ( aktivujou se automaticky pri nastartovani a pri rosviceni hlavnich svetel denni zhasnou ), v zadnich lampach mam Led zarovky. Ch. G. Voyager, STK jsem prosel bez problemu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (10. 03. 2010 12:03).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 03. 2010 08:24
Já jsem četl že xenon světla mužou být jen ve světlech co mají ostřikovače světel když je světlo špinavé tak oslňuje,a je jasné musí mít jak bylo psané výše autom.seřizování podle zátěže
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 03. 2010 08:39
jezdím přes třicet let,ale ještě mně nenapadlo blbnout s osvětlením,když blbě vidím tak jezdím ve dne a dál to neřeším,
ještě další věc,když si dáváte žárovky aby jste viděli,asi nevíte co to dělá když jedou proti vám ostatní,proto laskavě používejte jen schválené osvětleníeye rolling smiley
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 03. 2010 09:31
Xenony musí mít ostřikovače a automatickou nivelaci. Dodatečná montáž, vzhledem k tomu, že se musí montovat vysokonapěťová trafa, nivelace atd., podléhá schválení výrobce vozidla, jelikož se jedná o podstatnou konstrukční změnu. Poté STK se zápisem do TP.
Toť trochu úředničiny. Používat silnější žárovky, než je předepsáno a povoleno, tj. H4 60/55W, H7, H1 55W atd. je taky špatně. Nehledě že se vypalují jak paraboly, tak i objímky. Světlomety jsou stavěny na jistou tepelnou zátěž a žárovka 100w (viz. Štír) nejen že světlomet vypálí, ale hrozí i riziko požáru. Pokud se s tím jezdí jen mezi vesnicemi, ještě to jde, ale zůstat stát v koloně, kdy světlomet není ochlazován proudem vzduchu, je brzo hotovo.
A ještě trochu matematiky. 4x100W plus 2x5W jsou jen přední světlomety, 2x15W zadní lampy, rádio, klima, elektronika, zapnu mlhovky a zabrzdím si. Kolik si myslíte, že alternátor vyrobí elektřiny????
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 03. 2010 15:36
hodněěě a ještě jsi zapoměl subvofer nebo jak se ta blbost jmenuje co ti motor skoro zastaví hot smiley
a vlastně baterka taky vyrábí elektriku neee!
dělam si srandu Taky mě štve kdzž mě někdo oslní jak říká můj šéf při výkupu vozidel známí mu říká má ta Fábie xenony a on na to jo to jsou ty co ohrožují mě a mé děti !!!
ted jsem viděl někde na netu žárovku H4 s led diodama to musí být taky šit thumbs down nějaká čína
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 03. 2010 15:41
V roce 2008 na podzim jsem si přivezl Forda focuse 4 .r starýho a nestačil jsem se divit a hlavne měnit žárovky H7. Asi tak 5 jich vodešlo za kratkou dobu a prý se májí měnit obě-což neni zrovna levná záležitost.A tak přes net jsem koupil denní svetla ,které opravdu berou asi 10 vwatu a nemusi svítit zadní koncové a spz.Pak jsem náhodou v Auto kelly ,že bych si radši ještě tu h7 jako náhradní koupil a pani kolik jich chcete máme je ve slevě jedna stoji 29 kč.No a jako šetřící čech ,který má rád zásobu tak rovnou 20.No a když je zásoba tak ty h7 už drží asi 2 roky Starline atomotive tak se jmenuji.Nevim proč taková sleva jestli rušili prodejnu nebo prošlá záruka,třeba svítí jenom chvíly.Nebylo třeba měnit ty co svítí 2 roky a značku nevim.Snad jsem to nezakřiknul ,abych brzo neměnil
Anonymní uživatel
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 03. 2010 15:59
U Volva jsem měnil v loni. Jedna nějak blbla. No po pěti letech - dobré. Jsou tam xenony. Ale cena 2.340,- jeden kus!!!!!!Ještě že jsou doslova "nerozbitné" !!
U Octavie jsem měnil ......... když jsem střelil srnčí na silnici. Tedy před třemi roky. Dal jsem ta frajerské modré s vyšší svítivostí. Nějaký philips. Koupil jsem je v Polsku na tržnici. No a také svítějí. V rezervě vozím ještě jednu tu samou dvojici a zatím OK.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 03. 2010 19:30
tak to jsem si teda početl, už se těším, až si někdo rozebere světlomet a bude ho čistit zevnitř, nejlépe hadříkem namočemým v benzínu nebo acetonu. pánové, kdysi se mi zdálo, že mi málo svítí světla na mercedesu (piánu) tak jsem je tak dlouho "čistil" až mi nezbylo, než jet na vrakáč koupit zánovní a oplakat dost peněz. taky jsem laboroval na zlepšení světel na volvu 740, měnil jsem žárovky od žlutejch přes modrý, 100 watový a nevím co ještě. všechno to stálo za léta pokusů spoustu peněz a výsledek je ten, že dnes vím, že nejlepší žárovka je čistě bílá osram nebo philips, může být +30% ale tady klesá životnost na cca 350 hodin. před lety jsem na passatu vyzkoušel sadu xenonů (vlastně jen žárovek), tenkrát to byl hit pro kterej se jezdilo až někam do čáslavi a stálo to opravdu dost peněz. měl jsem je tam týden, a s velkou ostudou jsem je vymontoval a hodil do garáže. bylo mi totiž velmi trapný jak na mne všichni blikali, protože ty světla brutálně oslňovaly. dnes je to ale normální jev, nikomu to zřejmě nevadí, a je mi líto těchto umělců, kteří pro pocit uspokojení nasadí xenony i do felicie. že potom v mlze a dešti nic nevidí, jenom bílou záři, jim zřejmě nevadí. teď mám ve volvu xenony, svítí opravdu super a kdybych je potřeboval vyměnit, tak pouze originál, protože i s tímto mám již zkušenost - koupil jsem náhradu za 1600,- a svítily do žluta (prej se musí vypálit ...) samozřejmě to byla blbost a rychle jsem je vrátil.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 03. 2010 21:24
No .. to oslňování mě taky hrubě sere angry smiley ... i když toho moc nenajezdím , tak bych řekl , že skoro 90% řidičů nemá seřízené světlomety thumbs down .. hlavně majitelé "kombajnů" si to narvou až po střechu a neráčí nic se světlama udělat angry smiley thumbs down

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 03. 2010 21:29
můj názor....
je židovské přísloví "co není rozbité nespravuj" ...
velmi úsměvná zde byla věta " Jo a nikdo na me neblika - takze neosilnuju. ".....yawning smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 09:53
ja riesim ziarovky minimalne raz rocne, kedze vlastnim opel Vectra C a ta sa vseobecne vyznacuje dost mizernou svietivostou, navyse sa stale vypaluju slavene H7.(."soudruzi v NSR zrejme niekde urobili chybu" eye rolling smiley, )uz som vyskusal hadam vsetky znacky od najlacnejsich po najdraksie ale vsetky su na jedno kopyto,no teraz uz skoro rok tam mam uz spominane osram night brejk ci ako sa im nadava, ale musim ich pochvalit fakt na nich nieco bude, ocividne vidim v noci a hlavne za dazda lepsie a nikoho neoslnujem...mal som obavu ze mi po mesiaci vyhucia, ale ak vydrzia aspon rok budem nadmieru spokojny . tlacit do auta nejake xenonove kity nemienim, zaprve problem s legalizaciou a zadruhe nemienim sa pridat k nespocetnemu mnozstvu "tunerov" ktorym je jedno ze zneprijemnuju jazdu ostatnym .
sused jazdi kamionom a na takychto "tunerov" pouziva veskere pridavne osvetlenie, teda ked ide oproti , tak to nanho rozsvieti vtom momente to vyzera ako keby pristavalo ufo....aj ked moc neschvalujem taketo riesenie ,ale je to aspon nejake opozitum na tych "tu...pcov."
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 10:17
Znamej ma taky Vectru a resil stejnej problem, nakonec to vyresil prave Xenonama ale ne pouze zarovkama ale vymenou celejch svetel i s naklapenim a odstrikovacem. Bezproblemu to nechal zapsat do TP. Je to sice vetsi financni investice ale nemusi ted uz neustale menit zarovky.
On to nemusi bejt zrovna tuner kterymu auto dela vetsi kraval nez jede ale de hlavne o serizeni svetel, co naplat ze bude mit nekdo ve svetlech predepsanou zarovku kdyz bude mit svetla nakloneny nahoru eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (10. 03. 2010 10:24).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 11:36
jáááá bych na místě sekal ruce lidem, který si do svýho auta koupěj HID sadu ala "hurá, za 2 litry mám xenony". a ještě, když někdo napíše, že má teplotu 6000K a je to jasně bílé světlo. Chujovina!!! Originální xenonové výbojky mají teplotu světla 4300K, max 5000K (vyjímky) s tím, že 6000K už jde do modra...

a ůplně neuvěřitelně mě to sere... ono jim to asi nepřijde, ale jeďte si v noci proti fabii, co nema ani čirou optiku a jsou tam tyhle sračky. oslní vás to tak, že na 2,3 vteřiny vůbec nevidíte!! Jenže oni si to dávají i do felicie, favoritů a jiných aut, co oslňují už z výroby (např. u fabií to je známý fakt) a nemají ani čirou optiku.

Ti co si to jsou schopni dát do čoček - to se nechá ještě jakžtakž pochopit, nicméně při jízdě z kopce/do kopce to oslňuje stejně a je to prostě svinstvo.

Navíc podle logickýho myšlení mi vychází, že si to tam může dát jen magor a to z toho důvodu, že potřebuje mít pocit, že má super osvětlené auto, že bude super vidět (s teplotou světla 6000K a výše to je už dost zavádějící, protože světlo "modrá"winking smiley, ale už sere na ostatní řidiče co jedou proti němu a neřeší, že ikdyž má světla ůplně dole, že to prostě oslňovat bude...

další zajímavá věc, že si s tím nikdo netroufne jet za hranice. v A nebo DE by platil hned za hranicema a žádnou malou částku...
Jediný co mě těší, že to policajti začali konečně řešit a dávají kvůli tomu docela vysoké pokuty.

Osram Night Breaker jsou super žárovky, problém je ten, že rychle praskají (zvláště v menších parabolách).

Já mám H4 Philips Night & Day a H7 mám night breaker. v mlhovkách mám patici H1 a tam taky Night Breaker..

takže night breaker dát do světel se kterýma moc nesvítíte. Jinam doporučuju něco co nemá zas až tak zvýšenou svítivost...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.