Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu

Prosím,kdo poradí cestu přes Madarsko až do Černé hory na pobřeží Jadranu.Uvítal bych i popis cesty.Všem děkuji.JIRKA
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
05. 06. 2005 21:26
ověřená trasa přes Maďarsko a Srbsko:
[www.ihvar.cz]
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
06. 06. 2005 20:15
Ja to proste nechapu. Pokud by jste meli jet z Prahy do Ostravy, tak pojedete vrchem pres Hradec Kralove, pres vsechny ty zatackovice? Nebo pojedete po dalnici pres Brno a Olomouc po dalnici. Stejne je to tak s cestou do Cerne Hory. Proc nejedete po dalnici do Splitu a pak ten kousek do Cerne Hory podel pobrezi? Vzdyt je to 1500 km, pohodli dalnice na takovou vzdalenost se absolutne neda srovnat s cestovanim po okreskach.
fery z telče
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
07. 06. 2005 21:33
jo,ale na dálnici zas neuvidí HVOZDY, to je jasný,ne?
no a bohužel jde asi taky o peníze za tu dálnici. Ale to si musí každej propočítat sám.
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
07. 06. 2005 22:18
Neblaznete, to pohodli za tech par stovek stoji. I kdyz je pravda, ze za usetrene penize se muzete paradne v Cerne Hore rozsoupnoutthumbs up smiley
Radku souhlas, taky pojedu po dálnici, ale pro řadu lidí je těch cca 1500,- Kč za průjezd (i zpáteční) prostě hodně. Takže si myslím, že dálnice nebude nikdy přecpaná, naopak stará cesta asi ano. Uvidíme.
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
08. 06. 2005 23:16
Myslím že to není jen o penězích, spousta lidí někam jede, aby něco viděla, a cesta přes bosenské i srbské hory fakt stojí za to!!! A mimochodem, jezdit pořád stejnou štreku je dost nuda...
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
09. 06. 2005 09:18
I cesta je cil, pokud netrva prilis dlouho. No jednou za rok se budu klidne nudit, zvlast kdyz budu lezet u vody a vy pojedete jeste pres hory.cool smiley
no to já zas při představě, že se nudím 14 dnů u moře, pojedu radši až přes Zanzibar, aby mi to trochu uteklo.
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
09. 06. 2005 09:46
To je kazdeho vec, ja se budu klidne na dalnici nudit. Je neco jineho cestovat do Chorvatska 10 hodin nebo do Cerne Hory 20 hodin. To je uz ta cesta docela otravna. Takze ja osobne ji chci mit co nejrychleji za sebou - takze moje volba je jasna - dalnice.
mě nešlo o nudu na dálnici, ale u moře. Ostatně jakápak nuda na dálnici, počkej až tě budou pronásledovat policajti v těch nových autech, jak tu někdo psal. To bude adrenalin.
Ja si myslim, ze uz cesta na dovolenou by mala byt jeji soucasti, jinak ta dovolena postrada ucinek a smysl. Kdysi i ehem. DDRoni se svyma trabantama vyrazili nejdriv do Prahy, pak k Balatonu, nakonec se dopachtili treba k Cernemu mori a zpatky se jeste zastavili v rumuskych horach.
Cesi misto toho jezdi upachteni na jeden zatah na noc a obcas se porad boji si dat i po ceste pres Rakousko nebo Bosnu i kafe u benzinky, i kdyz dneska uz jsou ceny skoro srovnatelne.
Rad si radeji "zajedu" pres Bosnu (skoro stejne dlouho i km), nez stat nekolik hodin pred hranicema, mytama a popojizdet nekolik hodin pred tunelama "na dalnici". Penize, diky Bohu, setrit tihle zpusobem nemusim. V Madarsku a Bosne ochutnam pokazde nova a nova jidla, zastavim se v Mostaru nebo i v madarskych pramenech. Prespim i v hotelu v Bosne po ceste a k mori prijedu super naladeny, neunaveny a za bileho dne si najdu a dohodnu super apartman s perfektnim vyhledem a okolim, bez stressu a nervu.
Dov olena pro mne zacina uz cestou na ni, a snazim se, aby skoncila az otevrenim dveri od kancelare.
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
09. 06. 2005 20:26
Vzdycky mne bavi, jak nekteri lici cestu po dalnici jako horor, stani nekolik hodin pred hranicema, popojizdeni tunely atd. Ti, kteri jedou po dalnici jsou automaticky ti, kteri jedou na jeden zatah, jsou vystresovani, cestu si zasadne neuzivaji. Nekolikrat jsem jel do Chorvatska, vyuzivam dalnic co nejvic a ani jednou se mi nestalo nic takoveho jako je popsano vyse, zadne ucpavky, zadne kolony apod. Na a nakonec - kupodivu i pri ceste po dalnici muzu prespat v polovine cesty a ochutnat mistni speciality. I pro mne je cesta cast dovolene a nevidim jediny duvod, proc v aute travit vice casu nez je nezbytne nutne, toho si uziju pres rok, vic nez dost.
každej z vás má svůj kus pravdy. Tohle bych si netroufnul rozseknout.
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
09. 06. 2005 21:50
To Pavel w:

jen bych se chtěl zeptat jestli jste nahodou nejel cestu Madarsko Srbsko Černa hora ale pres Durmitor a Kaňon Tara ,letos se tama chystame Protože první chceme navštívit hory a potom jet teprve k moři a jaké jsou možností ubytování po cestě.

předem dekuji.
Jo jo, Bosna, to je taková gurmánská specialita... winking smiley
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
14. 08. 2005 23:05
Komu se nechce moc řídit autem do Černé Hory existuje další možnost. Např. autem Praha -Brno -Bratislava - Budapešť - Szeged - Subotica (8-10hodin po dálnici) PAK naložit auto na vlak a platit místní poplatky za cestu Subotica (Srbsko) - Bar (Černá Hora). Cesta vlakem 850km, odjezd v večer, ráno jsi u moře a přes noc spíš ve vlaku. Čtyřčlená rodina (2 dosp. + 2 děti) + auto vlakem za 6000dinárů a to bylo vloni něco kolem 100 EUR. Cesta tam a zpět vyšla 160EUR.
Je to varianta....
Co vy na to ....
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
15. 08. 2005 22:09
No KONECNE neco opravdu zajimaveho na tomto foru. Napis Davide blizsi informace. Tuto cestu jsi absolvoval sam, nebo nekdo z tvych znamych? Je problem koupit listky? Abychom tam nezustali trcet treba dva dny. Proste napis co nejvic. Diky
Radek
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
16. 08. 2005 21:48
Byly tam známy vloni. Tento rok nevím jak to vypadá. Celkem jim šlo i když nádražák v Subotici neuměl anglický ale pouze Srbsky/Chorvatsky a Maďarský. Více aktuálních informací najdeš na [www.yurail.co.yu]
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
17. 08. 2005 20:31
Ahoj Radku.
jednou jsme cestu absolvovaly už s ostravy ale bez auta .
ted k dotazu jizdenky dostanes kopupit az na míste nedají se rezervovat předem ale není problém.Jenom jedna zajimavost pri ceste tam jsme platily za lužka asi
14Eur za osobu a na spet jen 5Eur a pritom stejny vlak i pruvodci.
Pokud mas zajem o nejake informace tak se ozvi na email.


ahoj Radek.
Re: cesta do Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu
18. 08. 2005 20:10
Tak jsem ti poslal mail.
Radek
Už dlhšiu dobu ma lákala cesta cez BIH, tak som to otestoval výletom z Makarskej
do Mostaru. Poučený skúsenosťami, že sobota a nedeľa sú nárazové dni sme vyrazli v strede posledného augustového týždňa. Este pred colnicou, na Chorvátskej strane je pekná benzinka s veľkým parkoviskom a na prekvapenie má tam už BIH ceny, t.j. 1 L benzínu za 1,83 KM - /konvertibilna Marka = 1,95 EUR/ a bere aj karty. Príjazd na hranicu za Metkovičom ma neočaril, najmä keď ma "bosnjak" odstavil nabok, lebo chcel po mne Zelenú kartu a v rýchlosti som ju nevedel okamžite ukázať. Melie sa to tam kamiónmi, ktoré sa ryjú do kolony sprava, lebo tam majú špedície. Za colnicou v BIH je na 10-tich kilometroch niekoľko benziniek, je tam aj jedna veľmi pekná, moderná, s ochotným personálom, po ľavej strane smerom od mora na Mostar. Na úseku do Mostaru /cca 40 km/ je asi 10x omedzená rýchlosť na 40 km/hod. a videl som tam minimálne 4 striehnúce policajné hliadky. Kedže som si už svoje pokuty zaplatil, prísne som dodržiaval omedzenia,
čo sa mi na tomto úseku naozaj oplatilo. Asi po 10-15 km od hranice ma prekvapil pohľad na 2 rozstrieľané, opustené domy, pri ktorých bolo asi 10 hrobov. Z ciest po HR som zvyknutý vidieť opustené a rozstrieľané domy, ale po tomto, v kombinácii s pásom ohraničujúcim oblasť "MINE" ma predsa len zamrazilo.
Mostar - pekný, ako za starých čias, z ktorých mám ešte fotku na vrchole pôvodného starého mosta. Dobrá káva, ale veľa zničených, neobnovených zrúcanín,
aj na prístupovej trase v centre k "mostu"a predávanie vojnových suvenírov zároveň s tradičnými orientálnymi. No celkove sú to zmiešané dojmy.
Výsledok ? Je to trochu iný-tvrdší svet, než na aký sme zvyknutý.
Již třikrá jsem byl v Chorvatsku vždy jezdím po staré ( ona ta dálnice je vcelku teprve půl roku) , zvláště proto co je vidět. A tak jstm při poslední cestě navštívil i taková místa jako je městečko ( obec ) Kristanje a přilehlý klášter na Krce, pevnost v Kninu a vodpád za Kninem na Krtiči. Jako chuťovku jsem si vybral hledání zríceniÿ kostela sv. Spasa z 9 stoketí a vyvěračky Cetiny nedaleko od Vrlik. Byla to fantaie i když v poledním vedru (jezdím raději mimo sezonu ).
Prostě Na dovolenou nikam nespěchám, chci vidět co se dá po cestě a mluvit s lidmi.
Tak jsem postupně dojel 1. rok do Primoštejnu, 2. rok do Omiše 3. rok do Igraně a vroce 2006 pojedu někam níže možná až do Dubrovniku, nebo Černé Hory a tak mě láká cesta přes Bosnu a Hercegovinu.

Ale k věci, píšete o ubytování v Bosně v hotelu . Nenajde se tam někde méně nákladné ubytování srovnatelné s apartmány v Chorvatsku nebo alespoń levný hotel.

Ďíky za odpově

Č.
Anonymní návštěvník napsal(a):

Také bych se chtěl letos vydat do Černé hory, jen nevím kudy jet. Dlovinsko zavedlo známky, což značně přitěžuje situaci. Jaká je ta cesta přes Srbsko? Děkuji mockrát... ;-)
-------------------------------------------------------
> no a bohužel jde asi taky o peníze za tu dálnici.
> Ale to si musí každej propočítat sám.
Já jsem jel před 3 dny přes Bosnu nazpátek z chorvatské Podgory a díry teda ani nebyly a cesta kolem řeky Vrbac v srbské části Bosny fakt parádní, ještě předtím jsem viděl rozstřílené domy. Jel jsem přes Banja Luku a dál k přechodu. Akorát bacha v srbské části Bosny mají často nápisy v azbuce, kterou neovládám.
Sám za sebe říkám, že jezdíme taky přes Maďarsko a Bosnu a jsme spokojení, pořád se je na co koukat, ale to je o zvyku, někomu vadí dálnice, někomu okresky ( kde se ale jezdí 90-100) takže asi tak. Naše průjezdová místa jsou tato, Komárno-Kisbér-Szekesfehervár-Siofok-Marcali-Nagyatád-Barcs-Virovitica-Daruvar-Lipik-Okučani-Bosanska Gradiška-Laktaši-Banja Luka-Jajce-Bugojno-Gornji Vakuf-Mostar-Metkovič-Dubrovnik- a pak už to je co by kamenem dohodil do Černé Hory :-) Cesta je to dobrá s poměrně malým provozem, pokud se jede přes den, tak se na to i pěkně dívá :-))
Pozor na tu objížďku
02. 07. 2008 17:05
Kdo sem vleze poprvé a nečte starší příspěvky a podobná témata, může přehlédnout letošní komplikaci v podobě objížďky na trase Banja Luka - Jajce podle řeky Vrbasu (opravují tam tunel). Počítejte s tím, cesta prý dobře sjízdná (vede údolím), ale žere palivo a čas.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr164 (02. 07. 2008 17:38).
TOTTI.
Re: Pozor na tu objížďku
02. 07. 2008 17:53
petr164 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdo sem vleze poprvé a nečte starší příspěvky a
> podobná témata, může přehlédnout letošní
> komplikaci v podobě objížďky na trase Banja Luka -
> Jajce podle řeky Vrbasu (opravují tam tunel).
> Počítejte s tím, cesta prý dobře sjízdná (vede
> údolím), ale žere palivo a čas.

Díval jsem se do mapy a je to podle mě nic neříkající objížďka, kterých může být na takové trase více, člověk nikdy neví, co ho potká, ale jako problém to nevidím a pokud se jede autem až do Černé Hory a nejede se po dálnicích, tak potom jsou možná ty 3 litry benzínu kvůli objížďce jedno. Nicméně si myslím, že že ta oklika je asi o 10-15 km delší, než běžná trasa, tak ty 3 litry jsou asi nadhodnocené :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.