Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?

Autor david 
Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2005 18:03
do pristiho leta chce OMV otevrit v HR 13 novych cerpacich stanic. Takze dobra konkurence. Ono nemit benzin v nadrzi a pumpa zavrena neni zadna legrace. 70% trhu ma v Chorvatsku INA a cena u ostatnich prodejcu je regulovana statem. [www.novilist.hr] . Tak se podelte o zazitky, jak jste dojeli ci ne.
no stát se to může, ale pokud jseš zkušenej motorista a ne sváteční jezdec, měla by to být spíš vyjímka. Spoléhat na otevřený pumpy v noci a v HR k tomu, je holt riziko.
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
07. 06. 2005 19:42
to same Slovinsko, bacha na to, pres noc maji zavreno, vyjma Mariboru.
souhlasim s Vladimirem, jedine je non stop otevrena pumpa v Mariboru, nebo v Pesnici, je to stary prijezd z hranice do Mariboru, jinak bohuzel NIC.
Slovinci moc tranzitem pres nejsou nadseni, tak asi proto. Kvuli tomu uz jsem jednou v noci zustala na ceste bez benzinu , sranda.
Slovinci možná z tranzitu nadšený nejsou, ale že by neměli rádi peníze ??? Kdekoliv jinde by myslím při takovým provozu měli otevřeno 25 hodin denně !
Slovinci maj rádi penízky,ale přihlouplej zákon je přihlouplej zákon,třeba jejich zákonodárci vymejšlí zrovna takový paskvily, jako u nás
...CENA POH. HMOT V CH. STATEM REGULOVANA NENI...JEDINE V INE, KTERE STAT PODLE JEJICH DOHODY DAVA "POVOLENI" NA ZMENY...STAT MA 25%+1 AKCI...MADARSKY MOL MA SNAD JIŽ 51% (?), ALE SOKROMNICI A OMV BUD URCI STEJNOU CENU, ANEBO JEN O CHLUP NIŽŠI...JE TO NORMALNI...ČAU!
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
08. 06. 2005 21:29
Když si cestu lehce rozplánuju,tak vím kolik najedem a jakou mám spotřebu a palubní počítač mě baj-laj očko ukáže na kolik km. ještě mám benzín.Jak mám lehce pod půlku nádrže tak začínám hledat pumpu,ale pokud natankuju ve Znojmě plnou tak další tankování probíhá až na hranicích A-SLO a tam jsou pumpy otevřené nonstop. Pak už dojedu až na místo (cca 30 km pod Splitem).I tak jsou na dálnici Zahřeb-Karlovac otevřené pumpy INA taky nonstop.Tak že kdo nejezdí na doraz tak s tankováním nemůže mít problém.grinning smileygrinning smiley
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
08. 06. 2005 21:42
To je rozumný,v A dotankovat a pak už se nestarat...smoking smiley
avatar Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
08. 06. 2005 22:33
Dělám to stejně jako Luboš a takže žádný problém. Natankuju doma před odjezdem, potom ve Znojmě a pak někde na hranicích A-SLO. Když jsem jel před 4 roky úplně poprvé do Chorvatska a jeli jsme až na Pelješac, tak jsem si zjistil na netu potřebné informace a dozvěděl jsem se že mnoho čerpacích stanic je v Chorvatsku otevřeno pouze cca do 20 hodin takže jsem s tím počítal. Po cestě vnitrozemím Chorvatska jsem příležitostně tankoval ještě asi dvakrát i když jsem měl ještě třeba víc než polovinu nádrže.... winking smiley

** Petr **
V tejto súvislosti by ma zaujímalo, kde sú benzínky na novej dialnici medzi Karlovacom a Splitom. Medzi Goričanom a Karlovacom viem. Vie to niekto?
avatar Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
09. 06. 2005 14:17
Loni co jsem jel po dálnici tam mezi Varaždinem a Dugopolje nebyla v provozu žádná akorát se nějaké stavěly. Mezi Gornja Ploča a Pirovacem byla otevřena pouze jedna a to hned za tunelem Sveti Rok. Cestou jsem viděl akorát rozestavěné pumpy. Po staré má INA nějaký seznam tady [www.ina.hr] marně jsem tam u nich pátral po nové dálnici. Tam budou asi jiní prodejci než INA. Na stránkáh autoklubu [www.hak.hr] si klikni na Benzinske crpke. Tam ti to ukáže i ty které jsou na dálnici.
Není určeno pro machry, co jezdí přes Maďary:
nevím, který blb bude mít starost, kde na cestě už přímo v HR bude tankovat. (omlouvám se turistům, kteří cestují mimo moře). Jistota : za Grazem už u hranic se SLO je rakouská tankstelle Gralla, Aral benzin, otevřeno nepřetržitě. Za těch pár šmudlíků, co bych ušetřil ve SLO za benzin, se starostmi zda mají otevřeno, prdím.
Tankuji na poslední benzině v Rakousku, v Chorvatsku a Slovinsku jen minimálně, vedou mě k tomu zkušenosti s tankováním nafty v jednom malém Chorvatském městečku, a pak jsem doma musel měnil filtr. Cena nafty v Rakousku je jen o něco málo vyší než u nás. Filtr a jeho výměna je dražší než kolik bych ušetřil za naftu ve Slovinsku nebo Chorvatsku. Proto raději kvalitu za více peněz.
...MUŽEŠ TAKE KLIKNOUT NA www.hac.hr ("Horvatske Auto Cesty"winking smiley A PAK NA DALNICI A1 VYBER "PRATEĆI USLUŽNI OBJEKTI"...AHOJ!
Na dialnici su tabule s oznacenim ako daleko je najblizia cerpacka. Na novej dialnici su minimalne v sezone otvorene nonstop. Ak niekto nejazdi uplne po dno nadrze a dokaze pochopit znacku s obrazkom cerpacej stanice s ciselnym udajom pod nim, nemoze s tym mat v HR problem smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (10. 06. 2005 13:05).
Dokud jsem neměl web doma a netrávil předcestovní horečku aspoň tematicky zaměřeným surfovánim jako teď, tak jsem si myslel, že dovolená a cesta je hračka. Teď vidim, že to může být i úplná věda. Ńe, fakt, jako zodpovědný motorista jsem vyznavačem spíše plné nádrže (i v Čechách), takže pravidelně po cestě jen "dotankovávám do plných". Jezdím ze SZ Čech a přesto, loni cestou na Pelješac stačilo jen u Znojma dotankovat, potom až v Karlovaci a nakonec až před cestou zpět, po všech výletech do okolí, jsem tankoval - světe div se jako já loni - ve vesnici, která nemá více než 200 stálých obyvatel, v neděli dopoledne a na kartu a bez problémů! Přesto, jak jsem začal, tak končím: Nikdy jsem kanystr nevozil, ale letos, co jsem si tu přečetl si ho snad zabalím, co kdyby, že?....Ahojky, Petr.
Jenoféfa, ty blbej počítači
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
12. 06. 2005 20:18
Dokud jsem neměl web doma a netrávil předcestovní horečku aspoň tematicky zaměřeným surfovánim jako teď, tak jsem si myslel, že dovolená a cesta je hračka. Teď vidim, že to může být i úplná věda. Ńe, fakt, jako zodpovědný motorista jsem vyznavačem spíše plné nádrže (i v Čechách), takže pravidelně po cestě jen "dotankovávám do plných". Jezdím ze SZ Čech a přesto, loni cestou na Pelješac stačilo jen u Znojma dotankovat, potom až v Karlovaci a nakonec až před cestou zpět, po všech výletech do okolí, jsem tankoval - světe div se jako já loni - ve vesnici, která nemá více než 200 stálých obyvatel, v neděli dopoledne a na kartu a bez problémů! Přesto, jak jsem začal, tak končím: Nikdy jsem kanystr nevozil, ale letos, co jsem si tu přečetl si ho snad zabalím, co kdyby, že?....Ahojky, Petr.
Kanoura radeji beru, tech 10L uz to auto neznici a loni sem ho vyuzil na ceste zpet. Bud byla moznost se motat do Vidne nebo pouzit kanour. Neslo o usporu penez ale o to, ze se nam nechtelo motat ve Vidni.
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
12. 06. 2005 21:24
Jen tak mimochodem, jestli se pletu mě opravte, ale do HR nesmíte dovážet benzín v kanďouru

Mirek
Taky se nesmí řídit v pantoflích, předjíždět na plné čáře, jezdit nad povolenou rychlost, dovážet do HR víc potravin než na cestu, děti musí celou cestu sedět přikurtované atd. atd........ Chápeš? Ten Tvůj "kanďour" to je prostě nutná obrana, nebo chceš-li sebeobrana. Až budeš někde v horách ve vnitrozemí stát na suchu, tak se můžeš utěšovat, žes´ nic neporušil! Čau a pěknou zábavu při mariáši s veverkama.
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
13. 06. 2005 21:11
Zákaz vést benzín v kanistru je stejně dementní, jako když zakážou vozit ssebou rezervní kolo. Kdyby zakázali rezervu, tak mají jejich servisy vyšší tržby, ne?
Ono když blbě zakufruješ, tak se ti bude móc hodit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martel (13. 06. 2005 21:11).
To by som chcel vedieť, odkiaľ to máte, že sa do HR nesmie doviezť v kanistri benzín alebo nafta!
Re: Stali jste uz s prazdnou nadrzi vecer u zavrene pumpy INA ?
04. 07. 2005 15:05
Proč vozit palivo v kanistru ???? V sobotu jsme se vrátili z HR.Non stop otevřené pumpy jsou téměř všechny v ČR na Rakouské dálnici taky,další v SLO na přechodu pak hned v Mariboru v HR hned za hranicema INA a další v Záhřebu a před Karlovacem a před Splitem. Pokud někdo nejede se Zilem kterej má spotřebu 100 na 100 tak nemůže nikdy zůstat stát bez benzínu.Pokud tedy nehledá pumpu až když mu trvale svítí hladové oko,ale to je pak jeho blbost.grinning smiley
Já myslím že 10l je povoleno snad všade, co se mě týká tak problém s tankováním neřeším, protože moje auto jede na naftu a tak s přehledem dojede na jednu nádrž až na Makarskou.
dan
kanistr
12. 07. 2005 10:29
Tak jak to je? Má někdo spolehlivě ověřeno, že se do HR nesmí vozit benzin v kanystru?
Re: kanistr
12. 07. 2005 12:11
Může se dovést do 10 litrů.
Má to však smysl? Rozdíl ceny na 10 litrech je cca max 30 Kč. A navíc to zabere místo, smrdí to, prodlouží dojezd o cca 130 km...
Aktuální zážitek
12. 07. 2005 12:29
Monopolní postavení INA je opravdu dost cítit, např. teď v sobotu cestou z HR jsem dojel k pumpě, kde neměli Natural 95, jen příslušně dražší 98. A kdo jel na doraz, ten ho holt natankoval. Upozorňuju, že to bylo přes den, ne v nějakou okrajovou hodinu, a na hlavním tahu. Že by je fakt nenapadlo, že bude silný provoz? Jinak ovšem soudím, že benzín cestou může dojít jen někomu s opravdu malou nádrží nebo zatvrzelému škudlilovi, který hledá nejlevnější pumpu tak dlouho, až mu vyschne.
10L prodlouží cestu o 200Km
V kanystru nic nevezu. Ted jsem vezl 10 petlahví dvoulitrových naplněný naftou. Vejdou se kamkoliv a vypadá to jak limonáda,jenom se nesmíte napít.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.