Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Maďarská policie

Autor Karel M. 
Maďarská policie
02. 06. 2007 05:58
Pravidelně jezdím přes Maďarsko. Chci se zeptat na zkušenosti s jejich policií.K moři jezdím přes den, takže striktně dodržuji předpisy, avšak zpět jedu v noci a to jsem policajty ještě neviděl. Podle toho také většina dodržuje dopravní předpisy. V loni jsem se držel skupiny asi 15- ti až 20- ti aut většinou ze Slovenska a Česka a to jsme absolutně ignorovali předpisy, vždy minimálně o 20 km/h více. Trochu jsem se bál, avšak pak jsem si řekl, že není v silách policajta takovou kolonu zastavit.Chvílama to bylo i nebezpečné, když přede mnou jedoucí felicie v zatáčce vjela dvěmi koly do příkopu a bylo jen štěstím, že si neudělala výlet do lesa.Nebýt většího výkonu mého auta, asi bych se té kolony ani neudržel.Za tak krátkou dobu jsem ještě Maďarsko nepřejel.
Jaké máte zkušenosti s policií vy, zvláště v nočních hodinách?
Re: Maďarská policie
02. 06. 2007 07:32
Já jsem se předloni držel kamionu celé Maďarsko a ten si s dopravními předpisy starosti nedělal. Bylo to v noci ze čtvrtka na pátek. Žádné policejní auto jsem nespatřil.
avatar Re: Maďarská policie
02. 06. 2007 07:38
Večer jsem v Maďarsku policajty taky ještě neviděl. zpátky od moře ho projíždím většinou mezi 2-6 hodinou ráno. Cesty prázdné, nikde nikdo, auta jsem potkával minimálně a když, tak se s předpisy zjevně níkdo nezatěžoval.
Anonymní návštěvník
Re: Maďarská policie
02. 06. 2007 07:56
Mám podobné zkušenosti,přes den se stává že měří,ale v noci jsem taky policajta neviděl.
Re: Maďarská policie
02. 06. 2007 08:35
v noci som videl policajtov len raz, a to ked pred nejakou diskotekou riesili partiu mladikov, inak tiez som ich viac nevidel, predpisy pri jazde v noci cez Madarsko nedodrzujem od prveho prejazdu, ked ma HU kamion tlacil 100-kou cez dediny.
Re: Maďarská policie
02. 06. 2007 09:15
Vloni mě zastavili maďarští policajti asi v deset večer. Na takovém ne moc přehledném úseku. Mezi obcema jsem jel tak 120, takže jsem myslel že mě budou kasírovat. Chtěli jen papíry, podívali se, jestli je nejmladší dcera připoutaná a řekli O.K. Já řek O.K. a valil dál. Takže v poho.
Re: Maďarská policie
02. 06. 2007 09:39
Podobne ako juro aj ja som videl policajtov len raz v jednej dedine vecer (alebo nad ranom) pri diskoteke. Inac nikdy. Predpisy mimo mesta nedodrzujem ani ja, jazdim vacsinou 130km/h a viac a jedine riziko, ktore vazne hrozi je zver, ktora prebieha obcas cez cestu. Preto treba jazdit s rozumom. No a v meste jazdim striktne 50, a to aj v noci.
Re: Maďarská policie
02. 06. 2007 11:12
Vloni jsme se ptali policajtů na cestu v noci(3.00) v Budapešti- právě pokutovali řidičku za rychlou jízdu, tak nevím, nevím ....
avatar Re: Maďarská policie
02. 06. 2007 18:15
Blecha napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vloni jsme se ptali policajtů na cestu v
> noci(3.00) v Budapešti- právě pokutovali řidičku
> za rychlou jízdu, tak nevím, nevím ....


Ale to jsi byl v celkem velikém městě..... smiling smiley Většina z nás se do nějakého města ani nedostane a jenom projíždí "mrtvé" vesnice.
Re: Maďarská policie
02. 06. 2007 23:42
Já loni od 23 do 7 v policajta potkal akorát na stanici, kde jsem se byl v Kestheli zeptat na cestu (skoro 4 hodiny jsem tam bloudil dokola bez mapy - neplánovaný průjezd a zajížďka). Kamiony tam jezdí v noci jak prase a je kolikrát kumšt je stíhat. Zvěř jim vzhledem k velikosti nevadí. Já při spatření na krajnici v klidu stojícího jelena, srnců, divočáků vždy zpomalil a ujeli mě.grinning smiley Jinak v noci je tam totálně i mrtvo a žádný provoz.
Re: Maďarská policie
03. 06. 2007 06:03
Ty kamiony opravdu jezdí příšerně, za normálních okolností nemám šanci jim stačit. Asi v noci i lépe vidí, takže by nebylo možná od věci se některého chytnout - i kvůli té zvěři.Stejně se divím maďarům, že s tím nic nedělají,kromě hluku jim strašně ničí silnice - na mnoha místech jsou vyjeté koleje.
Re: Maďarská policie
03. 06. 2007 07:39
Ja som frčal cez Maďarsko asi medzi 18 a 20 hod cca 70 km od Chorvátskych hraníc bola natiahnutá nová vozovka na rovnom úseku cesty a pred ním skoro neviditeľná prenosná značka "práca na ceste a obmedzená rýchlosť na 50 km/h". Pomyslelsom si, že robotníci po ukončení smeny zabudli značku schovať. Valím si to 1OO-vkou a po km jazdy vidím ako ma zastavuje policajt. Nebolo mi všetko jedno. Vypýtal si doklady, opýtal sa ma či hovorím maďarsky. Po zamietavej odpovedi mi ukázal na podobnú značku, ktorá obmedzovala smer z opačnej strany. Chápavo som prikyvoval. Policajt so svojim kolegom nazreli do auta a asi keď videli vzadu na sedadlách dve deti vrátili mi doklady a poslali ma ďalej. Vydýchol som si.
Re: Maďarská policie
03. 06. 2007 21:54
Myslím, že v Maďarsku tak ako všade je to tiež o "šťastí na policajtov". Už som viackrát prešiel Maďarsko a policajtov som nevidel, ale tiež sa mi stalo (asi pred 3 rokmi) že po starej ceste hneď za Rajkou smerom z Bratislavy (bola tam na krátkom úseku obmedzená 70 km/h rýchlosť mimo obce) ju merali 2 hliadky okolo 01.30 v noci. Našťastie aj v tej nočnej hodine išiel oproti dobrodinec, ktorý má energickým blikaním dostatočne spomalil.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 81
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.