Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky

Autor Rero 
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
08. 05. 2010 21:09
Máro, už jenom pro bezpečnost dětí je dobré je vozit v sedačce.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
08. 05. 2010 22:52
Souhlas,proto jsem nepochopil dotaz „jirkytoleda„ co tím jako myslem,jak s autosedačkou.Mé děti 5 a 2 roky v ní jezdí VŽDY.Taky jsem to tak napsal.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
09. 05. 2010 05:26
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak jako s dětskou autosedačkou,když jedeš přes ČR
> tak jí máš,přeci když jinde nebude nutná,tak jí
> nešoupneš do kufru a dítě nepovezeš bez ní?


To je jasné,ale myslím,jak je to v jiných zemích omezeno,věkem ,výškou atd.Pokud jsem se špatně vyjádřil,tak se omlouvám.

Slovinsko

* Bezpečnostní pásy: Používání bezpečnostních pásů je povinné na předních i zadních sedadlech osobního auta (pokud jsou instalovány), a to mimo obec i v obci. Děti do dvanácti let a menší než 1,50 m musí mít speciální zádržný systém. Děti do 12 let a do 18 let, jsou-li menší než 150 cm, nesmějí sedět na předním sedadle a nesmějí být převáženy na motocyklech. Na zadních sedadlech jsou dětské sedačky povinné.


Rakousko

* Bezpečnostní pásy: Pro motorová vozidla se zahraniční státní poznávací značkou platí, že použití bezpečnostních pásů je povinné na všech sedadlech, pokud jsou jimi tato vozidla vybavena. Při nedodržení tohoto předpisu je udělována pokuta 35 až 72 €. Řidič motorového vozidla je povinen každé dítě zabezpečit jeho věku a váze odpovídajícímu bezpečnostnímu zařízení. To znamená, že každé dítě do 14ti let a menší než 150 cm musí být zajištěno svým vlastním bezpečnostním zařízením, a to i na zadních sedadlech. Osoba starší 14ti let, ale menší než 150 cm již nemusí být ve speciálním bezpečnostním systému, přesto je to doporučeno. Pokud by tříbodový bezpečnostní pás zasahoval i dítěti staršímu 14 let přes krk, musí být použit dětský zádržný systém i v tomto případě. Osoba mladší než 14 let, ale větší než 1,50 m smí použít bezpečnostní pásy pro dospělé. Na jednom sedadle smí být přepravováno pouze jedno dítě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (09. 05. 2010 06:06).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
09. 05. 2010 11:22
Hm .. tak to mám podobný problém .. holce je míň jak 12 , ale má víc jak 150 cm ... takže u nás a v Rakousku může bez sedačky , ale ve Slovinsku ji mám nacpat do sedačky ? A jak to je v HR ? eye popping smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
09. 05. 2010 11:56
To taky nechápu,jsme na tom stejně.....sad smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
09. 05. 2010 13:42
dej pod ni nejakou slozenou deku, polstar apod. Taky jsme to tak delali. Jde o to, aby sedela vys
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
09. 05. 2010 19:28
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dej pod ni nejakou slozenou deku, polstar apod.
> Taky jsme to tak delali. Jde o to, aby sedela vys
S výškou není problém,ale 11 let a to Slovinsko mi nějak nesedí????
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
15. 05. 2010 05:54
Ahojky chlapi,prosím Vás jezdí někdo jak se říká na blint?Já bych to docela zkusil ale nevím.Poraďte.Díkes.smoking smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
15. 05. 2010 07:28
ahoj

vždy jsme jezdili "na blind" a nikdy nebyl problém, nemám rad něco org
a kupovat dovolenou dopředu .
Vybereš si lokalitu, městečko a nebo vesnici a jedu.
Určitě je duležité kdy tam přijedeš a na jak dlouho. Dle toho se necha dohodnout i cena.

tady je i vlakno
[forum.ihvar.cz]

bob
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
15. 05. 2010 15:25
No jsou městečka kde jet na blind je docela riziko třeba Brist
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
29. 05. 2010 08:22
31.5.2010 se otevírá dálnice okolo Povážské Bystrice. Je to poslední úsek, který ještě chyběl na trase Bratislava - Žilina. Opět ulehčení a zrychlení cesty na Jadran pro ty, kteří tento úsek používají.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
29. 05. 2010 09:43
kvalitní SK dálnici všem doporučuju, já najedu z východní moravy po E50 v Trenčíně, možná je to o nějaký kilomert dále + známka ale rychlost a bezpečnost vítězí. Jinak se už povrdily opravy a uzavírky katasrofální I/55 od UH na jih pro ty co tu polemizovali nad její kvalitou.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
29. 05. 2010 14:14
Je to tak. Kvalitní dálnice.Já na ni najíždím v Bytči.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
29. 05. 2010 16:05
Bezpečná SK diaľnica??? eye popping smiley To snáď nemyslíte vážne? Najbezpečnejší je asi ten úsek medzi Trnavou a našou krasavicou Blavou, kde máte síce tri jazdné pruhy, ale nedajbože, aby ste tam museli núdzovo zastaviť. To je hotová samovražda. Ale hlavné je, že máme tri pruhy. thumbs up smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
29. 05. 2010 20:58
jdete se světem, no taky jsem na to hleděl při první letošní cestě do Bratislavy ale to jen kousek, zkus jezdit z Brna do Prahy a zpět to je opravdu požitek - Zlatá slovenská dálnice !!! Cestování po I/55 ze severu na jih která vymetá každou nekonečnou dědinu, vyjeté koleje a výmoly to taky není bezpečné a ty navazující kousky něčeho čemu říkají asi rychlostka nebo co to moc nevylepší.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
29. 05. 2010 22:10
ani nehovor mňa na tejto mitnici okašlu každý rok a môj muž si už naozaj myslí že som padnutá na hlavu ale nikdy v tom zhone nepozriem či som dostala vratené peniaze spravne. No a jasne že nie a potom len počuvam či som sa už nepoučila z pred roka. smiling bouncing smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
30. 05. 2010 02:03
beky:

Nevím jakou mýtnici máš na mysli protože v tomto vláknu nikde o žádné nečtu, ale v každém případě ještě se mi nikdy nestalo že by mě na jaké-koliv mýtnici ošidili. Možná to ale bude tím že peníze nikdy nedávám protože všude platím zásadně kartou. A vždy než od mýtnice odjedu, v rychlosti nejdříve zkontroluji účtenku zda je na ní správná částka. Ten pohled na účtenku mě zabere možná 2 až 4 vteřiny takže nikoho tím nezdržuji, oproti tomu kdybych měl počítat nějaké vrácené peníze. A částka zatím byla vždy správná.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (30. 05. 2010 02:04).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
30. 05. 2010 06:03
Tiež sa snažíme všade platiť kartou, ale keď ti povie, že sa nedá, tak musíš narýchlo rátať drobné, v horšom prípade použiť Eurá. Pri ceste domov , na Goričane nám ani nevydal a keď som si pýtala povratak, tak mi bolo oznámené, ža sa do 1 eura nevydáva. A na Sv. Helene muža už opinkali dvakrát. Normálne sa ulakomil na 1.-Kn. Výdavok mu vložil do dlane naopak, muž mi ho podal a ja poučená som ho hneď pozrela, ale muž medzitým už vyštartoval.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
30. 05. 2010 09:25
Kde Ti povedali, že kartou sa nedá? Ja som mýto v HR platil kartou vždy a v niektorých prípadoch to boli aj pár kunové sumy a nikto nič nereptal. Ak by mi povedal, že kartou sa nedá, tak by som trval na platení kartou. Ak mali technickú poruchu, mali ťa na to upozorniť na VJAZDE na diaľnicu.

Podľa mńa ak sa toto stalo, tak to bolo len u špekulanta, ktorý vedel, že z karty si viac stiahnuť nemôže, a pri okrádaní turistov pri hotovosti je dobrý.

V každom prípade, je to v tomto vlákne offtopic a navrhujem sa presunúť do susedného vlákna o platbe kartou na mýtniciach, ak chceme pokračovať.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
30. 05. 2010 09:36
Taky se nám jednou stalo (vloni v červnu), že nám na mýtnici vzal jeden už od pohledu velice nepříjemný člověk PK a během vteřiny nám ji vrátil, že nefunguje. Donutila jsem ho provést úkon znovu - ovšem se stejným výsledkem. Při té rychlosti ovšem nemohl PK ani strčit do přístroje. Přitom o úsek dříve byla PK v pořádku. Na benzince později samozřejmě také. TAk mu manžel dal kuny a on se jaksi neměl s vracením zpět. Tak jsem na něj zařvala (až se chudáci děti lekly) a pak teprve vrátil.
Stalo se nám to jen jednou - ale jak se zdá "chytráci" jsou opravdu všude.
Tom
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
30. 05. 2010 11:28
Ahojda,
na sjezdu Prgomet v roce 2006 (tuším), mě nasypal do ruky pán v budce takovou kupu Veverek, že jsem to jen hodil manželce do ruky.Až to přepočítala, samozřejmě jsme pořád jeli, tak 4 Veverky chyběly smiling smiley no, měl aspoň na zmzlinu. Jinak obecně platíme vše kartou.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
03. 06. 2010 16:46
chci se zeptat SK kolegů, znám několik případů kdy vaši (SK) pomáhat a chránit při nezaplacení mastné (EURO) blokové pokuty (cizincem) z důvodu nedostatečné hotovosti na místě mu vzali ŘP, v jiném případě odebrali RZ (SPZ) včetně ORV (malý TP) řidič potom dostal papír na dojetí na nejbližší parkoviště a místo řp papír jen platný na území SR. Kde potom dohledávat svoje doklady a značky ?????? U vás neexistuje pokuta na místě nezaplacená? Dojíždět domů do ČR bez RZ nedoporučuju protože hrozí vysoká pokuta, body, zákaz činnosti.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
04. 06. 2010 11:21
ben06: Je tu jedno riešenie na tento systém, ale nie úplne štandardné:

VP treba mať minimálne dva. Slovenským policajtom dávať najaktuálnejší VP, ktorý môžu zadržať ak nemáte peniaze na pokutu. Keď s tohto dôvodu zadržia VP, jazdiť môžete na náhradný doklad, ale iba v SR.


V zahraničí treba použiť starší, akože stratený doklad.



RZ (SPZ) včetně ORV (malý TP) (na slovensku SPZ=TEČ - tabulka s evidenčným číslom, a techničák=OEV - osvedčenie o evidencii vozidla) pri nezaplatenej pokute nesmú zobrať. Tieto veci môžu zobrať len ak jazde nedovoluje technický stav., prepadnutá STK, EK, a pod....


moja skúsenosť je taká, že policajti zo zadržaním VP majú kopu papierovačiek, a radšej Vás odprevadia 3km k bankomatu aby ste im dali hotovosť.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil 263735 (04. 06. 2010 11:23).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
04. 06. 2010 23:18
V súčasnosti sa dá u našich "šerifov" na ceste platiť bezhotovostne - kartou. Majú platobné terminály priamo v policajných kiách. Sa modernizujeme, néééééééééééé ?
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
05. 06. 2010 08:58
Celkem zajímavý článek z iDnes Hlavně pro milovníky Maďarské části cesty je zde upozornění na opravy silnice 86 a možná náhradní trasa.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
11. 06. 2010 09:08
cau tady jsem neco nasel.
je to predevsim ukazka stavu silnic v madarsku. prekvapilo mne, ze stejne platili slovince.
[auto.sme.sk] ... hodin.html
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
03. 09. 2010 22:16
Ahojte. Tak to uteklo. 1.ledna 2010 jsem tu dávala tuto písničku od Severíny na zdárnou chorvatskou sezónu 2010....


a už je tady pomalu podzim, a poslední letošní výjezdy, a poslední pokyny pro cestovatele k Jadranu....[www.mesec.cz] Zdraví R.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
03. 09. 2010 23:01
Ta hlaska, ze pohled na Alpy na trase Linz-Graz je nezapomenutelny je dobra. Je to samej tunel, kde autor ty Alpy videl? Leda tak pred 20 lety..... jestli je pro nej tech par kopcu a udoli mezi tunely nezapomenutelnych, tak je mi ho lito.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
03. 09. 2010 23:26
no, když jedeš, přes Horní Rakousy přes Štýrsko do Grazu, tak po dálnici můžeš často vidět kopce štýrských Alp....proto tolik tunelů....
ale nevím v které prdelce bydlíš, ale zajisté tam za humny takové kopečky neuvidíš...yawning smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
27. 10. 2010 11:03
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 291
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.